"Мови" та "языки".

  • Автор теми Shurik-best
  • Дата створення

Дубляж фільмів якою мовою вам більш подобається?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    578

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: Потрібна на Україні російська мова, як друга державна?

насколько я знаю, нужно писать "на Україні", а не в)
Будь ласка, не треба намагатись повчати. Тим більше Ви знаєте, що у Вас це інколи не зовсім вдало виходить.
Гроссо правий на 100%. Вживають "на" коли йдеться про якусь частину цілого. І частіше це "на" ми чуємо від шовіністичних осіб, які не визнають за Україною її права на незалежність. Не так давно на програмі Шустера "Свобода" було пряме включення з Росією і в студії "опинився" Затулін. Став говорити, сказав "У вас в Украине..." потім після невеличкої паузи демонстративно виправив "на Украине...". Не даремно цю наволоч оголосили у нас персоною нон-грата.
А Ви ще вчора дуже активно говорили про повагу до людей. Ось яка нам повага. А ще сьогодні по радіо "Ера" почув цікавий факт. Зам міністра Закордонних справ Огризко виказав побажання на зменшення символіки Росії в Криму (йдеться про її надмірне використання ЧФ РФ). Виявляється, що в Росії існує закон, згідно з яким іноземне судно, що стає на рейд в російських водах, окрім свого державного прапора повинно підняти і російський триколор. Було запропоновано цю практику впровадити і у нас, а саме кораблям ЧФ РФ підняти українські державні прапори. Думаю, що всі здогадались про те, що нам в черговий раз скрутили велику дулю. Одним словом, черговий прояв російської поваги. Ви так закликаєте поважати?
А коли говорити про практику державних мов, то давайте згадаємо Росію. Серед її чисельних етносів є одна нація, яку з росіянами пов"язують набагато давніші і тісніші відносини, ніж з українцями - це татари. Не треба бути великим знавцем щоби сказати - не дивлячись на це татарська мова другою державною в Росії не стала. Більше того: в свій час татар змусили перейти з арабського шрифта (історичного для татар) на кирилицю. Коли вже в наші дні в Татарстані вирішили здійснити зворотній процес, то з Кремля... Одним словом, вийшла та ж історія, що з нашими прапорами на їх кораблях. Цікаво, а що скажуть з цього приводу ті, хто надто активно захищає Росію на наших форумах і її мову готові зробити другою державною?

P.S. Чого Ви так причепились до суржика? Він мало кому подобається, але не треба це ставити, як супераргумент. Особисто я так розцінюю Ваші :"Я за українську мову... Але наші люди надто тугі на голову, тому вони не в змозі її досконало вивчити - однак вийде суржик. Тому мій вердикт - геть суржик, а значить "Дайошь" другу державну російську". Суржик, як явище, не позитивне... Але це не привід, щоби не користуватись українською мовою через страх вживати русизми.
 
Останнє редагування:

Del

Member
Re: Відповідь: Re: Потрібна на Україні російська мова, як друга державна?

Будь ласка, не треба намагатись повчати. Тим більше Ви знаєте, що у Вас це інколи не зовсім вдало виходить.

Чого Ви так причепились до суржика? Він мало кому подобається, але не треба це ставити, як супераргумент. Особисто я так розцінюю Ваші :"Я за українську мову... Але наші люди надто тугі на голову, тому вони не в змозі її досконало вивчити - однак вийде суржик. Тому мій вердикт - геть суржик, а значить "Дайошь" другу державну російську". Суржик, як явище, не позитивне... Але це не привід, щоби не користуватись українською мовою через страх вживати русизми.
гг. та я вас и не повчаю, біла печаль... а повчати в мнене очень хороше виходить.

мене не падобається суржик, патамушо це не мова, а шото непонятное. может ви не слишали на скільки буває тяжоло поняти людину, якая говорить на суржику. і если ви не проти, то мені єто очень не нравиться?
 

milkman

всё-таки сволочъ
Re: Відповідь: Re: Потрібна на Україні російська мова, як друга державна?

А ще сьогодні по радіо "Ера" почув цікавий факт. Зам міністра Закордонних справ Огризко виказав побажання на зменшення символіки Росії в Криму (йдеться про її надмірне використання ЧФ РФ). Виявляється, що в Росії існує закон, згідно з яким іноземне судно, що стає на рейд в російських водах, окрім свого державного прапора повинно підняти і російський триколор. Було запропоновано цю практику впровадити і у нас, а саме кораблям ЧФ РФ підняти українські державні прапори. Думаю, що всі здогадались про те, що нам в черговий раз скрутили велику дулю.
Есть такое правило - не помню как точно называтся - кодекс моряков может быть)) вобщем суть такова - иностранное судно входя в территориальные воды другого государства обязано поднять национальный флаг этого государства наравне со своим....
Почему за этим не следят в Украине - другой вопрос..для меня этот вопрос не был бы стль принципиально важен - могу хоть сто флагов поднять - не обломаюсь)
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: Відповідь: Re: Потрібна на Україні російська мова, як друга державна

гг. та я вас и не повчаю, біла печаль... а повчати в мнене очень хороше виходить.
А це що тоді:
на украинском пишется не "Видно", а "Бачу"
Не хочеться згадувати, але я відредагував:
Видно – 1. в знач. сказ. видно, видко; (заметено, можно понять - ещё) разг. знати; на
дороге в. следы
– на дорозі видно (видко, знати) сліди;
2. вводн. сл. разг. видно, видко, видимо; (очевидно) очевидно, разг.
очевидячки; (вероятно) мабуть, певно, певне, либонь.
(Русско-украинский словарь. Составители: Д.И.Ганич, И.С.Олейник, издание четвёртое. Киев, "Радянська школа", 1978).

P.S. Наскільки я зрозумів, Ви "косите" під Миколу Яновича Азарова? Схоже.
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: Відповідь: Re: Потрібна на Україні російська мова, як друга державна

Почему за этим не следят в Украине - другой вопрос..для меня этот вопрос не был бы стль принципиально важен - могу хоть сто флагов поднять - не обломаюсь)
Так ніхто не обломається, справа в повазі з нашого боку, і неповазі в наш бік. Просто часто на форумі чути заклики поважати Росію. А ось коли наводиш приклади подібні до цього - отримуєш "погрємуху" "нацик".
 

Del

Member
Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Потрібна на Україні російська мова, як друга дер

ама. 2 раза написали правило, но так и не поняли его суть. у меня нет желания обьяснять вам правописание или служить переводчиком, учите украинский.
P.S. Наскільки я зрозумів, Ви "косите" під Миколу Яновича Азарова? Схоже.
ыы. че, не знаете как по-украински будет слово "косить". :)
а вообще, может вы и привыкли "косить" под кого-то, говорите за себя, а я просто привел пример вашего любимого суржика.
зы. это намного круче, чем говорить по-русски.
 

Merime

New Member
Re: Чи потрібна на Україні російська мова як друга державна?

Тема сама по собі, а гарячі українсько-естонські хлопці та дівчата самі по собі. Як на мене, занадто багато особистих речей, які не стосуються теми. До речі, про суржик. Його часто плутають з діалектом. Хтось вище писав, що державна мова - це "книжна" (точніше літературна), на якій ніхто не говорить. Правильно, оскільки народ переважно говорить діалектами, які нам залишились у спадок від праукраїнських племен (сіверян, древлян, кривичів і т.п.). А літературна мова оформилась на основі одного з цих діалектів - полтавсько-київського. У той час народ продовжує говорити своїми волинськими, слобожанськими ,галицькими, подільськими варіантами (діалектами) української мови. Проте в останні два століття набирає росту тенденція до уніфікації, злиття регіональних говірок. А суржик - це явище відносно нове, це хвороба мови (мовців), викликана впливом іншої мови та низькою культурою носіїв мови.
 

Grigorij

grinder
Re: Чи потрібна на Україні російська мова як друга державна?

Суржик есть везде! В сердце Великобритании - Лондоне, и то на кокни говорят. Никто в разговоре чистый литературный не употребляет.
ЗЫ: официальные мероприятия не в счет
ога :) у меня такое чувство сложилось что процентов 20-30 проживающих в Лондоне вообще не знают инглиша :) или говорят на таком диалекте, что просто ужас.
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Потрібна на Україні російська мова, я

ыы. че, не знаете как по-украински будет слово "косить". :)
а вообще, может вы и привыкли "косить" под кого-то, говорите за себя, а я просто привел пример вашего любимого суржика.
зы. это намного круче, чем говорить по-русски.
Во-во... Точно, що треба говорити лише за себе. А то у Вас надто бурхлива уява. То Вам здається, що я закликаю до суворої помсти, то мариться, що я люблю суржик. Ще раз прошу, наведіть цитати з моїх постів, якщо я казав щось подібне.
З приводу сленгу, то не бачу причини, з якої я б не міг його вживати. Ви ж перший почали "обезьянничать" на тему суржика, то чому мені не можна? І наскільки я розумію, в російській мові не вживається слово "круто" в сенсі розмовляти. Це також сленг, що прийшов до нас з "нігерських кварталів". Та й слова "че" в літературній російській мові немає, наскільки мене вчили. Що таке "ыы" - я зовсім не розумію. Ви чомусь не любите український суржик, але залюбки користуєтесь суржиком російським.
Не бачу причини закидувати мені незнання української мови. Щодо слова видно я Вам навів не правило, а цитату зі словника. В першому значенні видно вживається як дієслово (видно беспосередньо якийсь предмет). В другому значенні (як вжив його я) - "вводное разговорное слово, синоним к словам очевидно, вероятно", якщо Вам так більше зрозуміло. Не бачу, в чому моя помилка?

Так що, будемо і далі чіплятися до кожного слова, чи можливо все ж будемо вести дискусію як дорослі люди?
 
Останнє редагування:

Life-ua

+ плюс - минус
Re: Чи потрібна в Україні російська мова як друга державна?

Для начала надо сделать русский язык вторым официальным (не государственным) языком. Адальше посмотреть.
1) Яка різниця між офіційною мовою та державною ?

Немає жодної , тому-що Державна мова дає право цій мові офіційно її представляти - це теж саме що-й офіційна (доречі в Контитуції не має такого поняття ОФІЦІЙНА МОВА) В Киргизстані в свій час піднявся бунт і вирішили тоді (не знаю яка щас) забрати статус офіційної в россійської мови тому-що зрозуміли що ніякої різниці з державною мовою немає .

2) Якщо россійську второю офіційною - то яка мова тоді щас перша офіційна ?
 
Зверху