Ответ: Интернет и межнациональная вражда
Попався в «сітку»
У Новосибірську судять нашого співвітчизника, який критикував росіян на українських інтернет-сайтах
Інф. «УМ»
Кожен користувач комп'ютера, який має доступ до інтернету, хоча б раз, але залишав свої коментарі на різних інтернет-форумах. Тим більше що дебати іноді відбуваються такі запальні, що наш парламент точно відпочиває. На одній із дискусій і «попікся» Тарас Зеленяк — громадянин Росії української національності. Минулого тижня в Новосибірську розпочався суд, і Тарасові загрожує два роки ув'язнення. Здається, це безпрецедентний випадок для країн колишнього СНД. Пікантності йому додає ще й те, що Зеленяка судять за розпалювання міжнаціональної ворожнечі, а якщо конкретно — за висловлювання ідеї про вищість українців над росіянами.
Тарас мав інтернетівське прізвисько «novosibirsk-2», а відгуки писав на українському сайті
You must be registered for see links
. В обвинувальному висновку йдеться, що з січня 2005 року Зеленяк залишав на форумі коментарі до різноманітних подій суспільно-політичного життя в Росії та Україні. Як повідомляє газета «Коммерсант», представники російської прокуратури стверджують, що висловлювання Тараса пропагують ненависть до росіян, переповнені словами на кшталт «москаль», «кацап» тощо.
На початку цього року провайдер «Перша миля», послугами якого користувався Зеленяк для виходу в інтернет, звернувся із заявою в правоохоронні органи. Експертиза підтвердила «національну нетерпимість» висловів Тараса, і його затримали. Сам Зеленяк стверджує, що коментарі не належать його авторству. Наразі в судовому засіданні зроблено перерву до 4 жовтня.
Із протестом проти суду над нашим співвітчизником виступило Всеукраїнське об'єднання «Свобода». Активісти партії Олега Тягнибока вчора провели пікетування посольства Російської Федерації в Києві та генеральних консульств РФ у Львові, Одесі, Харкові й Сімферополі. Вони вимагали звільнення Зеленяка.
На захист Тараса стає українська інтернет-спільнота. Її користувачі більшою мірою переконані, що віртуальні люди з інтернет-простору мають бути вільними від контролю та переслідування. Показовим є той факт, що російські органи притягнули до відповідальності саме українця, а не, скажімо, японця чи естонця, в яких до Росії можуть бути свої претензії. «Великий брат бачить тебе», — це ще один доказ тоталітарної сутності російської влади.