27 БЕРЕЗНЯ 2014 06:15
Мікроавтобус із звільненими українськими офіцерами у супроводі позашляховика з десантниками конвою перетнув адміністративний кордон Криму та Херсонської області пізно вечором 26 березня
Після короткого спілкування з прикордонниками та перевірки документів першим на землю континентальної України ступив командир 204-ї бригади тактичної авіації полковник Юлій Мамчур, ідеться в сюжеті
You must be registered for see links
.
Він повідомив, що годували його в ув'язненні непогано, тримали в одиночній камері, а на допитах ставили провокативні запитання. При цьому Мамчур зазначив, що такі точно відповіді на них окупанти й отримували.
"У моєму випадку застосування зброї проти батальйону спецназу – повірте, що нас би там на м'ясо перетворили", - прокоментував офіцер захоплення військової частини в Бельбеку росіянами.
"Таке рішення прийняти дуже важко, коли ти відчуваєш, що в тебе сил і засобів не вистачає. Якби стояв батальйон морпіхів із цього боку і їхній батальйон – тоді був би паритет. А так – вибачте. 10 проти 350 спецназівців", - пояснив Мамчур.
Звільнений заступник командира 1-го окремого феодосійського батальйону морської піхоти майор Ростислав Ломтєв відмовився коментувати, чому піхотинці не відкрили вогонь у відповідь на агресивний напад росіян.
"Не можу відповісти зараз на це питання", - сказав він.
Неофіційно серед журналістів циркулює інформація про те, що нібито 13 березня піхотинці отримали наказ здати всю зброю на склади. Офіційних підтверджень або спростувань її немає. Водночас Ломтєв прокоментував відомості про те, що близько 2/3 складу батальйону вирішили залишитися в Криму та не виходити на материкову частину України.
"Багато чинників уплинули на це рішення. Перш за все, особовий склад був місцевий – кримчани. Розташування житла, родини і невпевненість у майбутньому на території України", - перелічив фактори майор, додавши, що до особового складу так і не було доведено визначеності щодо прийому та розміщення для подальшого проходження служби в Україні.
Заступник командувача Військово-морських сил України генерал-майор Ігор Воронченко виглядав дуже погано та спілкуватися з журналістами відмовився. Його кілька діб фактично катували, не даючи спати та здійснюючи психологічний тиск, аби змусити до якихось зізнань. У Чонгар також мають прибути ще троє раніше полонених офіцерів. Зокрема, комбат 1-го феодосійського батальйону підполковника Дмитро Делятицький.
You must be registered for see medias