Церкви и политика

  • Автор теми bsv
  • Дата створення

Petrovich-UA

Рухівець
Відповідь: Церкви и политика в Украине

А вам не дивно, що міжконфесійні конфлікти на Сумщині розпочалися з приходом Євлогія? Поцікавився, що про нього пишуть. Поділюся:
"В наше время нам подсовывают ложных героев, в том числе и в Церкви. В качестве "героев" и "исповедников" противники Церкви подсовывают нам тех, кто уводит православных от активного отстаивания своих позиций в "пензенскую пещеру". Однако, среди епископов Русской Православной Церкви много достойнейших архипастырей, которые, в отличие от лжеисповедников, не любят саморекламу, но несут свой святительский и апостольский крест. И люди видят тех, кто действительно стоит за Веру Православную и Русь Святую.
Один из таких верных солдат Русской Православной Церкви-епископ Кременчугский и Лубенский (зараз - Сумський і Охтирський) Евлогий (Гутченко). Ортодокс, православный максималист в таких вопросах, как ДОГМАТЫ ПРАВОСЛАВНОЙ ВЕРЫ и ЕДИНСТВО РУССКОЙ ПРАВОСЛАВНОЙ ЦЕРКВИ, неотторжимость от нее УПЦ, владыка Евлогий активен, пассионарен, динамичен в вопросах донесения Истины до народа, в вопросах миссии.
Будучи ректором Одесской Духовной семинарии, будущий Преосвященный внес свой вклад в то, что там сохранилось преподавание на русском языке, что в условиях современной Украины является подвигом.
Сразу после хиротонии и прибытия в Кременчуг, епископ Евлогий первым делом завел пресс-службу и интернет -портал Кременчугско-Лубенской епархии. Как только раскольники покусились захватить храм, вл. Евлогий мгновенно телеграфировал об опасности в "Единое Отечество" (которое много лет является "пожарной командой" в вопросе защиты захватываемых храмов) и во все возможные СМИ. И теперь весь мир знает о нарушениях прав православных в Полтавской области.
И так должно быть всегда.
В то же время Чукотский епископ Диомид в интервью "Интерфакс- религии" заявил, что православные не должны иметь мобильные телефоны. Представим себе на миг, что Церковь послушает его- Владыка Евлогий выбросит мобильник. Тогда раскольники захватят все храмы, воспользовавшись тем, что православные отказались от современных средств связи. И это не праздные опасения. Во многих монастырях мирянам советуют не пользоваться компьютерами, не брать мобильные телефоны, не ходить на выборы. В итоге побеждают раскольники и "оранжевые". Поэтому все эти заявления, которые восппроизводит еп. Диомид, попахивают не просто глупостью, а хорошо спланированной антицерковной провокацией, чтобы праввославные залезли в "пензенскую пещеру" и оставили Великую, Малую и Белую Русь ее противникам. Кстати, Вл. Евлогий позвонил В. Каурову на мобильный тел. и сообщил о нарушениях прав верующих тогда, когда лидер "Единого Отечества" возвращался из Киева в Одессу после антинатовских акций.
Ведь если бы все православные активисты пользовались интернетом, то многих захватов храмов удалось бы избежать. А так- добровольная и губительная самоизоляция православного большинства. Хитро придумали враги, переведя идеи Бжезинского на церковнославянский! И сколько людей "клюнуло"!
Еще "добрые дяди" нам говорят, что православные не должны заниматься "пиаром". "Пиар" (сокращенное от анлийского слова "паблик рилейшнс")-это общественные связи, в том числе и со СМИ. Православные должны заниматься "пиаром" не ради гордости, а ради миссии, ради православного просвещения народа через СМИ. Епископ Евлогий- скромный человек, так тем более православные "пиарщики" должны раструбить "городу и миру", что есть в нашей Церкви достойные пастыри, настоящие духовные лидеры.
Кирилл ФРОЛОВ" Сайт "Единого Отечества"
Тепер розумієте, що весь цей галас навколо , це піар-кампанія???
 

Zuzuka

прагну...
Відповідь: Церкви и политика в Украине

Невеликодній дзвін
На Сумщині представники православної церкви Московського патріархату, незважаючи на Великдень, вчинили скандал у чужому храмі

Звістка, що в селі Беєвому Липоводолинського району в страсну п’ятницю церкву захопили сектанти, пролунала гучно. Місцеві представники Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) звинуватили у захопленні Українську православну церкву Київського патріархату (УПЦ КП), а заразом — і владу. Були й трепетні подробиці: голова агрофірми зачинився у храмі й не давав проводити богослужіння. А на порталі «Єдіного отєчєства» повідомили навіть, що храм «безбожники» осквернили не лише власною присутністю, а й «продуктами життєдіяльності».

Втручатися у теологічні суперечки щодо «сектантства» та «безбожності» — діло не мирське. А щодо конкретних подій, то з таким їхнім викладом категорично не погоджується керівник місцевого агрогосподарства Іван Сало. Адже у храм вкладено не лише кошти його приватного підприємства, а й працю. Тому навряд чи він сам комусь дозволить поглумитися над цим приміщенням. Спасо–Преображенську церкву ТОВ «Беєве» побудувало 2004 року. На той час у селі в одному з приміщень було зареєстровано громаду Московського патріархату. Коли з’явився новий гарний храм, віруючі перебралися до нього. Але право власності на приміщення, стверджує Іван Сало, залишилося за господарством.

Запросили священика з Московського патріархату, але тут селу не пощастило. «Першого прислали п’яницю, — розповідає Іван Сало, — та такого, що й ризи у ставку плавали. Другий усе був невдоволений, дорікав людям: чого в церкву гарно вбираються?! Третій практично не працював, навіть на свята богослужінь не було. Он і на Різдво церква зачинена стояла. Або приїде, коли схоче, й дзвонить о сьомій ранку, мовляв, сходьтеся. А у людей господарство вдома. Невдоволені ним були. Тому ми й запросили до служби отця Олександра з церкви Київського патріархату».

Домовленість про передачу приміщення відбулася у понеділок страсного тижня. А у п’ятницю, розповідає отець Олександр, він приїхав до села, аби готувати церкву до богослужіння. «Увірвалися два священики Московського патріархату і почали звинувачувати нас у захопленні храму. Буцімто саме тут зареєстровано їхню громаду. Викликали представників влади, міліцію. Але оскільки приміщенням володіє агрогосподарство, а громада зареєстрована за іншою юридичною адресою, то ні у влади, ні у міліції запитань не виникло». Щоправда, служби провести вже не змогли.

Тим часом єпископ Сумський і Охтирський УПЦ МП Євлогій розіслав звернення до керівників держави, до голови обласної державної адміністрації. Скрізь говорилося: «У селі Беєве Липоводолинського району розкольники захопили храм, зачинилися в ньому і не впускають віруючих УПЦ. Жителі села одностайно не бажають переходити у розкол, про що вони повідомили мене письмово». Хто з сельчан звертався до владики, наразі невідомо. «Мені ось телеграма з Сум прийшла, — продовжує Іван Сало, показуючи документ, підписаний єпископом. — Застерігають, що стаю зрадником церкви і що гнів Божий упаде й на мене, й на онуків та правнуків... А люди в селі спокійно до ситуації ставляться. Адже благочинний церкви Київського патріархату отець Богдан уже кілька років служив у Беєвому. Усі похорони відспівував. Люди ним задоволені».

Єпископ Сумський і Охтирський УПЦ КП Мефодій пояснює: «Ми цей напад сприйняли спокійно, як дар Божий. Шкодуємо, що сталося це в страсну п’ятницю, коли справжні віруючі не відриваються від молитви. Але в такі особливі дні ми маємо терпіти. Тож поки йде світлий тиждень, ми не будемо займатися цією справою. Комусь, певно, потрібні революції, а нам потрібна нормальна українська держава. Тому, вважаю, і запросили нашу церкву працювати у Беєвському храмі. Бо там потрібен постійний пастирський труд: щоб школа недільна була, церковний хор. Та з наступного понеділка з приводу зірваного молебню звернемося до міліції».

Що ж до звинувачень у бік влади, то їм дивується і голова Липоводолинської райдержадміністрації Олександр Гелеверя, і заступник голови облдержадміністрації Олег Медуниця: як влада може комусь віддавати чи передавати те, що їй не належить? Сама подія для них була такою ж новиною, як для всіх інших. А от наслідки розповсюдженої інформації доводиться відчувати і владі. Близько сорока телеграм надійшло до обладміністрації на захист нібито попраної церкви Московського патріархату. Деякі — від радикальних проросійських організацій, відомих агресивністю щодо української державності.

Цього тижня церковнослужителі мають розібратися, кому таки належить храм у Баєвому. Іван Сало ж переконаний: «Приміщення наше, то ж ми вільні ним розпоряджатися. Людям головне, аби в церкві служили. А що звинувачують нас, то я маю намір подавати до суду. І всі документи відповідні в мене є».

 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: Церкви и политика в Украине

А причем сдесь священники? Речь идет об одной, конкретной личности! А я знаю этого человека не первый год, поэтому слова этой статьи серьёзно не воспринимаю..
И, кстати, епископ Евлогий, а то из-за своей неграмотности действительно "матюки" писать начинаете ))
Вважаю за потрібне вставити свої "5-ть копійок", поскільки саме я зауважив про матюки. Перед тим, як когось звинувачувати в помилках, можна б і задуматись, а чи немає в написаному прихованого (хоча тут не настільки він і прихований) сенсу? І я згоден з кожним словом, що написав в своєму пості пан loyer_1:
мне не нравиться, когда кто-то по отношению к другому применяет негативной тональности лексику, которая применима к нему самому. Например, когда РПЦшники в лице своего филиала УПЦ МП, обзывают кого-то сектой, тем самым подчеркивая свое мнимое над кем-то превосходство и заявляя свое якобы право на якобы истину, якобы честь и будто бы совесть нашей эпохи. При этом (то ли в силу своей дремучей неосведомленности, то ли своего природнего лукавства) не допуская даже в мыслях наличия у других христиан такого же права называть сектой их самих. В виду того, что сами православные от общего числа христиан составляют лишь около 10%.
Закликаючи нас до любові ближнього та до прощення навіть ворогів, братія з МП реально демонструє зовсім протилежне, нагнітаючи в нашій країні (з її не без того складною обстановкою) протистояння та ворожнечу. На якій підставі ці люди "застолбілі" за собою виключне право на існування? Здається, ми позбулися однопартійності, то чому вони дозволяють собі поливати брудом всіх, хто заперечує "одноконфесійність"? А ще я бачу, що з приходом цього єпископа до керівництва Сумською єпархією міжконфесійні чвари у вигляді "борьбы с раскольниками". І, як на мене, буковка "б" на потрібному місці - це зовсім дрібниці, бо за свої дії Євлогій засуговує набагато більше.
Щодо особи того священника з МП, то повторюся, що немаю підстав ставити під сумнів слова .
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: Церкви и политика в Украине

ну для меня как для римо-католика все православные являются раскольниками. однако если посмотреть на МПшно-КПшную ситуацию с точки зрения владельцев торговой марки "православие", то КП, конечно же, раскольники, не желающие делиться частью доходов от продажи услуг под чужой торговой маркой. думаю, вся проблема только в этом.

а свои угрозы по поводу "должно влечь по отношению к оскорбляющим всевозможные негативные юридические и моральные последствия, дабы впредь никому не повадно было таким своим нетолерантным поведением нарушать шаткое равновесие всего социума" можете засунуть себе, сами знаете куда.
Не прийміть це, як за розпалювання ворожнечі, але хочеться від себе пару думок підкинути:
1) Не знаю, чому у вас виникло бажання "лити воду на млин" тих, хто називає КП розкольниками. Можливо це через те, що Ви не прочитали попередні пости. Так я Вам нагадаю, що люди з цієї когорти так само називають розкольниками і РКЦ та УГКЦ, саме вони кажучи про історичні традиції українського народу з гордістю говорять про те, що українці були завжди разом з Росією, а ось католиків і уніатів різали, саме вони репетували в свій час про неприпустимість приїзду в Україну Іоанна Павла ІІ, саме вони говорили про неканонічність РКЦ та УГКЦ, бо їх представники разом з УПЦ КП в свій час молилися за мир і злагоду в Україні на Майдані 2004 року, вшановували в поминальній молитві жертв Голодомору 32-33 років і приймали участь в урочистому молебні на чергові річниці української незалежності.
2) За аналогією можна сказати, що в свій час РКЦ зазіхнула на доходи чужої "торговой марки" і вчинили "раскол" (знову це слово) у вигляді Берестейської унії, а все з метою, щоби гроші з приходів України і Білорусії перенаправити до Риму.
3) Нарешті "можете засунуть себе, сами знаете куда" якось не асоціюється з вихованою людиною. Хоча я можу помилятися, і це сполучення Ви почули в останньому зверненні з уст його святійшества папи Бенедикта. Тоді вибачте мене, я був не правий.
 
Останнє редагування:

mangust

патріот
Відповідь: Церкви и политика в Украине

Спорный храм в с. Беево останется за Киевским патриархатом

В четверг 23 апреля в с. Беево Липоводолинского района состоялась встреча участников конфликта из-за владения местным храмом. В присутствии представителей милиции, областной администрации и агрофирмы ООО «Беево» священники епархий Московского и Киевского патриархатов обсудили судьбу Спасо-Преображенского храма. Как сообщил настоятель храма священник УПЦ КП Александр МИКИТЧЕНКО, директор агрофирмы «Беево» Иван САЛО заявил о решении оставить храм за Сумской епархией УПЦ КП. Сначала БТИ займётся оформлением документов, поэтому пока храм останется опечатанным. Представители Сумской епархии Московского патриархата отказались прокомментировать решение Ивана Сало.
На сайте всеукраинского общественного объединения «Единое Отечество» размещена информация, что «мобильный отряд активистов давно готов к выезду в Сумскую епархию». Глава пресс-службы Сумской епархии УПЦ МП Максим ДЕНИСЕНКО сообщил, что о таком решении активистов «Единого Отечества» ему неизвестно. Однако, по его словам, епархия приветствует всех, кто поддерживает УПЦ МП.
 

bsv

Странник
Re: Церкви и политика в Украине



В ходе беседы Святейший Патриарх выразил озабоченность ситуацией в Сумской области, где за последнее время отмечен целый ряд захватов или попыток захватов храмов Украинской Православной Церкви (напомним, что в связи с недавним захватом храма в селе Беево Сумской епархии Святейший Патриарх направил послание епископу Сумскому и Ахтырскому Евлогию).
 

Petrovich-UA

Рухівець
Відповідь: Церкви и политика в Украине

Заява обласної державної адміністрації стосовно релігійної ситуації в Сумській області
Протягом останнього часу керівництво Сумської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату постійно звинувачує Сумську обласну державну адміністрацію у діях, що спричиняють загострення міжконфесійної ситуації. Ми вважаємо ці звинувачення необґрунтованими і такими, що не сприяють як конструктивному міжконфесійному діалогу, так і співпраці органів влади та церкви.

За часи незалежності в Україні поряд з позитивними процесами відродження релігії, ростом та консолідацією релігійних громад, поверненням старих та будівництвом нових церков спостерігаються негативні явища, джерелом яких є намагання двох найбільших православних конфесій - УПЦ Московського Патріархату та УПЦ Київського Патріархату - зайняти лідируючі позиції у суспільстві. У цій ситуації не коректні заяви і висловлювання по релігійним проблемам можуть мати широкий суспільний резонанс і провокувати гострі міжконфесійні конфлікти.

Обласна державна адміністрація констатує намагання частини духовенства Сумської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату втягнути населення регіону в штучний суспільний конфлікт на релігійному ґрунті. При цьому до кампанії нагнітання міжконфесійного протистояння в Сумській області та дискредитації обласної влади часто долучаються громадські організації, політичні партії, окремі політики, які знаходяться не тільки за межами області, а й за межами України і не мають об’єктивної інформації про те, що саме відбувається в Сумській області.

Обласна державна адміністрація попереджала Єпископа Сумського і Охтирського Євлогія про недопустимість різких висловлювань. Це стосується і заяв про плани Владики щодо «повернення» Українській Православній Церкві Московського Патріархату храмів, що нині використовує Українська Православна Церква Київського Патріархату, зокрема Свято-Воскресенської церкви у місті Суми, що була передана УПЦ КП протягом 1994-1999 років на цілком законних підставах.

Але наші заклики до примирення, толерантного і виваженого підходу до розв’язання суперечностей керівництвом Сумської єпархії УПЦ (МП) проігноровані. Єпископ Сумській і Охтирський Євлогій постійно і неодноразово звинувачує обласну державну адміністрацію у незаконній підтримці Української Православної Церкви Київського Патріархату. Ми пропонуємо Владиці Євлогію або надати докази цієї незаконної підтримки, або публічно вибачитись за свої занадто емоційні заяви.

Ми в черговий раз наголошуємо, що органи державної виконавчої влади в Сумській області в питаннях міжконфесійних стосунків діють виключно в межах чинного законодавства України, яке гарантує рівне ставлення до всіх релігійних конфесій і організацій. Визначення «канонічності» чи «не канонічності» тієї чи іншої конфесії є питанням внутрішньоцерковним, а належність громадян України до різних релігійних організацій не є підставою для їх утисків та обмежень у правах, що гарантуються Конституцією України.

Сумська обласна державна адміністрація закликає керівництво Сумської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату, духовенство та віруючих обох православних конфесій утримуватись в подальшому від дій та заяв, що можуть викликати конфлікти з непередбачуваними наслідками і вирішувати наявні конфлікти відповідно до законів України та норм суспільної моралі.
 

mangust

патріот
Відповідь: Церкви и политика в Украине

До Сумської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату треба звертатись як до Російської Православної Церкви Федеральної Служби Безпеки в Україні.В цій нібито православній церкві немає і краплі православія.
 

bsv

Странник
Re: Церкви и политика в Украине

Заявление Сумской епархии в связи с антицерковным заявлением Сумской облгосадминистрации​

ЗАЯВА

Сумської єпархії Української Православної Церкви

щодо необґрунтованих звинувачень, опублікованих на сайті Сумської
обласної державної адміністрації 1 травня 2009 року​

На сайті Сумської обласної державної адміністрації з’явилась публікація, в якій невідомий автор або автори висувають ряд звинувачень на адресу Сумської єпархії Української Православної Церкви МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ. Ця деталь викликає здивування, оскільки релігійної організації з ТАКОЮ НАЗВОЮ в Україні НЕ ІСНУЄ. Відповідні фахівці органу держави, який реєструє статути всіх релігійних організацій області, повинні це знати. Але виникає відчуття, що бажання авторів внести у текст своєї заяви провокативний елемент зіграло вирішальну роль.

Звичайно, некоректна назва адресата не потребує обов’язкової відповіді. Але оскільки у зазначеному тексті звучить ім’я Керуючого Сумською єпархією Української Православної Церкви єпископа Сумського і Охтирського Євлогія, то лише цей факт обумовлює відповідь на опубліковану заяву.

Аналіз тексту ніким не підписаної заяви від імені Сумської обласної адміністрації від 1 травня 2009 року дає підстави зробити кілька висновків:

1. Факт опублікування заяви, що має персональне призначення, у засобах масової інформації (до канцелярії Сумського єпархіального управління до цього часу не надходив лист із текстом заяви) розрахований не на пошук конструктивного вирішення зазначених питань, а на те, щоб справити враження на відвідувачів сайту, які не мають інших джерел інформації про дійсний перебіг подій. Отже, даний факт не можна розглядати інакше, як спосіб тиску на віруючих Сумської єпархії УПЦ, що не відповідає ідеї Конституції України та Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» і штучно провокує негативне ставлення до керівництва Сумської єпархії УПЦ і самої Української Православної Церкви в цілому.

2. Опублікування згаданої заяви відбулося майже одночасно із черговим безпідставним зверненням представників ідеологічно однорідних обласних організацій УНА-УНСО, «Українське козацтво», «Просвіта», «Союз українок», «Всесвітня суспільна служба», КУН, Українська народна партія, Народний Рух до органів прокуратури, у якій робляться безпрецедентні натяки на «можливість анулювання держреєстрації Сумської єпархії УПЦ як юридичної особи». Така одночасність може пояснити упередженість позиції авторів заяви Сумської обласної державної адміністрації щодо Сумської єпархії УПЦ. Адже обидва документи мають на меті скомпрометувати керівництво та віруючих Сумської єпархії УПЦ, надати прихильникам УПЦ КП статус «постраждалих». Водночас прагнення зазначених організацій до революційних методів відчудження церковного майна на користь УПЦ КП лише підтверджують їхні агресивні загарбницькі наміри. Адже в цей час саме представники УПЦ КП здійснюють нові спроби заволодіти храмами, які завжди історично використовувались громадами Сумської єпархії УПЦ, зокрема у м. Ромни (Свято-Духівський собор), с.Гудими (Свято-Параскевинська церква) та Липоводолинському районі Сумської області, зокрема у с. Беєве (Спасо-Преображенська церква).

3. Замість того, щоб відреагувати на провокативно-популістські дії зазначених вище політичних сил та їхнє незаконне втручання у релігійне життя Сумської єпархії УПЦ, як того вимагає ст. 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», від імені Сумської обласної державної адміністрації невідомими особами, навпаки, зроблено вказану вище необґрунтовану заяву. Складається враження, що автори тексту заяви від імені Сумської обласної державної адміністрації (1 травня 2009 р.) та згадані вище суспільні організації поділяють ідею обмеження особистих та майнових прав парафій віруючих Сумської єпархії УПЦ і намагаються дискредитувати керівництво і саму Сумську єпархію УПЦ в очах громадськості, що суперечить Конституції та чинному законодавству України, у тому числі законодавству про місцеве самоврядування.

4. Факти спроб незаконних захватів храмів Сумської єпархії УПЦ, що відбулися протягом останніх місяців, з боку Сумської обласної державної адміністрації залишено без усяких коментарів та уваги, незважаючи на численні звернення. Саме тому православні віруючі Сумської єпархії УПЦ вважають, що такі дії з боку УПЦ КП відбулися з мовчазної згоди державних посадових осіб. Ці факти не можуть бути предметом міжконфесійного чи політичного діалогу у відповідності до ст. 17 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», яка передбачає, що самовільний захват культових будівель чи привласнення культового майна не допускається. Отже, звинувачувати єпископа Євлогія у тому, що він висловлюється проти захватів храмів представниками УПЦ КП та озвучує існуючі факти порушення прав і свобод православних віруючих Сумської єпархії УПЦ, захищати які всіма законними способами є його посадовим обов’язком, є по меншій мірі неадекватним.

5. Теза про спроби «частини духовенства Сумської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату втягнути населення регіону в штучний суспільний конфлікт на релігійному ґрунті» є безпідставною, оскільки не ґрунтується на фактах, а відтак може вважатися наклепом. Нагадаємо, що вказані вище суспільні організації вже звертались з такими звинуваченнями стосовно єпископа Євлогія до прокуратури і просили порушити кримінальні справи за цими «фактами», але органи прокуратури, перевіривши викладені у заявах обставини, не знайшли їх підтвердження та відмовили у її задоволенні.

6. Згадка про «плани Владики щодо «повернення» Українській Православній Церкві Московського Патріархату храмів, що нині використовує Українська Православна Церква Київського Патріархату, зокрема Свято-Воскресенської церкви у місті Суми, що була передана УПЦ КП протягом 1994-1999 років на цілком законних підставах» носить провокативний характер, адже не ґрунтується на факті висловлювання з таким змістом. Прикро, що хвилювання Владики про збереження міжконфесійного миру і суспільного спокою, якому загрожують захвати храмів Сумської єпархії УПЦ, на думку авторів заяви, отримали прямо протилежний зміст. Такі неправдиві висловлювання авторів звернення є такими, що компрометують обласну державну владу і підривають довіру до Президента України як Гаранта прав і свобод усіх громадян України. Оскільки таке перекручення змісту висловлювань єпископа Євлогія у тексті першотравневої заяви є свідомим, то, як усякий наклеп, повинно бути спростоване авторами заяви.

7. Щодо звинувачень стосовно оцінки діяльності або бездіяльності Сумської обласної державної адміністрації, то вона ґрунтується на фактах, на відміну від першотравневої заяви, оскільки стосується порушень прав і свобод віруючих Сумської єпархії УПЦ. З цього приводу мали місце неодноразові письмові звернення до керівництва Сумської обласної державної адміністрації із проханням виконати покладені на неї обов’язки щодо захисту прав релігійних організацій, але усі вони залишились без відповіді, що є порушенням норм Закону України «Про звернення громадян».

8. Шостий та сьомий абзаци заяви проголошує тези, з якими можна повністю погодитись. Але в контексті усієї заяви зміст цих тез означає, що православні віруючі Сумської єпархії УПЦ, у яких були незаконно відібрані храми, не можуть не лише ставити питання перед державною владою про їх повернення, але навіть говорити про це. Складається враження, що автори заяви заперечують право постраждалої сторони на законне відновлення своїх прав і свобод. Така позиція суперечить Конституції і чинному законодавству України, міжнародним юридичним нормам, що ратифіковані Україною, і при необхідності буде відстоюватись у судовому порядку.

Підводячи підсумки аналізу тексту заяви Сумської обласної державної адміністрації від 1 травня 2009 року, змушені констатувати: заява Сумської обласної державної адміністрації сприяє створенню атмосфери конфронтації та суспільного напруження у регіоні, створює умови для «церковного рейдерства», безпідставно звинувачує керівництво Сумської єпархії УПЦ у порушенні суспільного миру. При цьому використовується інформація, яка суперечить дійсному стану речей і носить провокативний характер.

Незважаючи на це, Сумська єпархія УПЦ засвідчує своє непорушне прагнення до збереження суспільної злагоди і міжконфесійного миру в Сумській області. Дбаючи про законні права та інтереси православних віруючих, Сумська єпархія УПЦ знову і знову звертається до Голови Сумської обласної державної адміністрації, до інших державних посадових осіб із закликом до припинення практики тиску і безпідставних звинувачень, до пошуку таких способів вирішення проблем, які б не ставали утиском прав і свобод православних віруючих, а також із проханням вжити всіх можливих заходів, щоб припинити захвати православних храмів представниками релігійної організації УПЦ КП та захистити законні права і свободи віруючих Сумської єпархії УПЦ.

 
Зверху