Герои УПА

Ви вважаєте войнів УПА героями?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    366

Stein

Well-Known Member
Відповідь: Комунізм: за і проти.

Ви дошку бачили? Там що написано? ОУН (революційної). А це хто були? Бандерівці, після 41 року ОУН-УПА.
Шановна, ви знаєте різницю між політичною партією та бойовими загонами? Там чітко написано ОУН. Без УПА. УПА - то бойові загони створені ОУН. Але ОУН не займалося бойовою діяльністю. ОУН мало іншу структура й інші функції. ОУН функціонувало на значно більшій території ніж УПА. Що треба для функціонування осередка партії? 1-2 члени, можна навіть засланих - і все є. Це ж вам не криївки рити і не потяги підривати... Невже треба пояснювати різницю між ВКП(б) та НКВС? Шановна, ви ж не розрізняєте елементарних понять! Ладно там для якогось далекого росіянина чи переконаного русофіла "всє бандери на одно ліцо", але ж вам... соромно, шановна!

P.S. Доречі УПА було сформовано не з 41го, а лише в кінці 42го року.
 
Останнє редагування:

МАХ

Active Member
Re: Відповідь: Комунізм: за і проти.

Доречі УПА було сформовано не з 41го, а лише в кінці 42го року.
Місцем народження Української Повстанської Армії стали північно-західні землі. Чому саме вони? Ще в 1936—1937 рр. тут з ініціативи військової рефeрeнтури ОУН під керівництвом Василя Сидора були створені повстанські бойові відділи під назвою «Вовки», які вели активну партизанську війну проти польських окупантів, їх вважали попередниками УПА. Отже, населення Волині мало навики партизанської боротьби.


Перші збройні формування виникають стихійно у волинських і поліських лісах ще у 1941 р. під такими назвами УПА «Поліська січ», якою командував М. Боровець (псевдо Тарас Бульба), «Поліське лозове козацтво» та ін. Пізніше ці військові об'єднання отримають спільну назву — Українська Національна Революційна Армія (УНРА). В народі їх називали бульбівцями або бульбашами.


З осені 1942 р. на Поліссі і Волині під егідою ОУН (бандерівського напряму) планомірно і організовано створюються збройні загони, які приймають назву УПА. Перший відділ УПА сформував на Поліссі в жовтні 1942 р. Сергій Качинськнй (псевдо - Остап). З0 травня 1947 р. Українська Головна Визвольна Рада проголосила 14-тe жовтня 1942 р., на який припадає і козацьке свято Покрови, офіційною датою народження УПА.
Так якщо брати офіційну дату створення УПА то це 14 жовтня 1942 року… Але ж ті ж самі загони, ті ж самі люди воювали, створюючи загони під егідою ОУН… « Вовки» не можна однозначно назвати попередниками УПА… а от УПА «Поліська січ», якою командував М. Боровець (псевдо Тарас Бульба), по суті і є те саме УПА… просто в 1942 році змінили назву на УПА…
 

Stein

Well-Known Member
Відповідь: Re: Відповідь: Комунізм: за і проти.

а от УПА «Поліська січ», якою командував М. Боровець (псевдо Тарас Бульба), по суті і є те саме УПА… просто в 1942 році змінили назву на УПА…
Це хибне твердження через плутанину назв. Поліська січ Боровця до кінця існувала як окреме з'єднання і з загонами сформованими ОУН(б) не об'єднувалася через умову бандерівців про повне підпорядкування Поліської січі їх структурам. По суті вперше назва УПА була використана саме Боровцем, але потім перейнята формуваннями створеними ОУН. Тож УПА Боровця і УПА Бандери - не одне і те саме. Загони Боровця пізніше були роззброєні бандерівцями, але то вже було далеко після 42го.
 

Ravenne

Гуманістична радикалка
Модератор
Відповідь: Комунізм: за і проти.

Шановна, ви знаєте різницю між політичною партією та бойовими загонами? Там чітко написано ОУН. Без УПА. УПА - то бойові загони створені ОУН. Але ОУН не займалося бойовою діяльністю. ОУН мало іншу структура й інші функції. ОУН функціонувало на значно більшій території ніж УПА. Що треба для функціонування осередка партії? 1-2 члени, можна навіть засланих - і все є. Це ж вам не криївки рити і не потяги підривати... Невже треба пояснювати різницю між ВКП(б) та НКВС? Шановна, ви ж не розрізняєте елементарних понять! Ладно там для якогось далекого росіянина чи переконаного русофіла "всє бандери на одно ліцо", але ж вам... соромно, шановна!
Скажу вам по секрету, на разі проводяться дослідження щодо пошуків доказів того, що на Сумщині діяли не лояльні до бандерівців патріотичні угруповання, а загони УПА. Пару років назад ніхто не вірив, що ОУН (р) може відноситись до Сумського регіону, а тепер це факт. Тому не сумуйте, скоро правда буде відома :)
А книжку "ОУН-УПА на Сумщині" пошукайте. Корисна річ.
З.І. Я так розумію ви проти того, щоб ОУН-УПА воювали на Сумщині?
 

Stein

Well-Known Member
Відповідь: Комунізм: за і проти.

Тому не сумуйте, скоро правда буде відома
А книжку "ОУН-УПА на Сумщині" пошукайте. Корисна річ.
Тобто "правда" ще тільки "буде відома", а книжка вже є. :D
Скажу вам по секрету, на разі проводяться дослідження щодо пошуків доказів того, що на Сумщині діяли не лояльні до бандерівців патріотичні угруповання, а загони УПА.
От коли вони будуть, коли будуть результати, документи - от тоді і поговоримо. Предметно. Але щось мені слабо віриться і ці "дослідження". Зараз вже всі документи з тої тематики довно розсекречені. Засекречені лише документи щодо розвідницької і контррозвідницької діяльності НКВС та їх агентурної мережі (ну і ще дещо що не має відношення до справи). Тож якщо ваші "загони УПА" не були агентами НКВС - дані про них вже були б без всіляких "досліджень".
Я так розумію ви проти того, щоб ОУН-УПА воювали на Сумщині?
Я не проти того, щоб вона воювала, якби це було правдою, я б тільки привітав це. Але я знаю що вона не воювала. І я проти того, аби їм це навмисно приписували.
Я проти того аби тема УПА роздувалась на хвилі антирадянської пропаганди, як свого часу "відомі події" на хвилі антигітлерівської.
 

mangust

патріот
Re: Відповідь: Комунізм: за і проти.

Я не проти того, щоб вона воювала, якби це було правдою, я б тільки привітав це. Але я знаю що вона не воювала. І я проти того, аби їм це навмисно приписували.
Я проти того аби тема УПА роздувалась на хвилі антирадянської пропаганди, як свого часу "відомі події" на хвилі антигітлерівської.
Але якщо в Сумах оунівці вели боротьбу здебільшого без зброї, то в інших регіонах області наші земляки в складі загонів УПА брали участь і в збройних операціях. Геннадій Іванущенко знайшов документальне підтвердження таких дій в Глухівському, Кролевецькому, Путивльському, Роменському, Конотопському, Недригайлівському районах.

Зокрема, невелика група УПА під керівництвом братів СЕМЕНЦОВИХ діяла на Глухівщині. Згодом вона поширила свою діяльність на Путивльський та Шалигінський райони. Останній бій упівців з міліцією відбувся 30 травня 1947 р., остаточно група була ліквідована восени 1948 р. У Конотопському, Кролевецькому районах діяла група братів ЛУЗАНІВ, яка здійснювала напади на партійні радянські установи в цих районах. Але найбільшого розголосу набула діяльність невеликої боївки УПА, яка оформилася в липні 1944 р. на території Роменського і Недригайлівського районів. Її очолював уродженець с. Вовківців Роменського району Микола ЦУБ, який мав постійний зв’язок з головним командуванням УПА, неодноразово їздив до гвненщини, звідки привозив інструкції та плани дій. Група організовувала напади на партійних та колгоспних активістів, проводила роз’яснювальну роботу. Як повідомляли агенти НКВС, після одного з таких нападів «все награбоване майно і продукти харчування бандою було роздано населенню, яке співчувало їм і надавало всіляку підтримку». Боївка була знищена в грудні 1944 р. після доносу завербованого в її лави агента.
 

mangust

патріот
Відповідь: Герои УПА

Сумські обличчя визвольного руху

Розвідник УПА
Іван ЛИТВИНЕНКО — уродженець с. Хоружівка. Під час Першої світової війни був офіцером царської армії. З 1917 р. — в армії Української народної республіки, отримав ранг полковника, нагороджений Залізним хрестом. У вересні 1943 р. перейшов до УПА. Він стояв практично біля витоків розвідки УПА. Був начальником відділу розвідки крайового військового штабу УПА на Волині. У 1946 р. його заарештувала НКВС. За однією із версій, він був розстріляний в Лук’янівській тюрмі Києва.

Голова Проводу
Олег ОЛЬЖИЧ (Кандиба) — український поет, політичний діяч, археолог, публіцист. Син Олександра Олеся, нашого земляка. З 1929 р. Олег — член ОУН. У січні 1944 р., після арешту Андрія Мельника, перебрав його посаду — голови Проводу українських націоналістів. У травні заарештований гестапо. Був ув’язнений у концентраційному таборі Заксенгаузен. Загинув під час чергового допиту в ніч з 9 на 10 червня 1944 р.

Пропагандист ОУН
Іван БАГРЯНИЙ (Лозов’ягін) — уродженець Охтирки. Двічі заарештований радянською владою. У 1943 р. контролював підпілля ОУН в Києві, Охтирці, Харкові. Працював у пропагандистському апараті ОУН. Був ініціатором створення Української Головної Визвольної Ради. У серпні 1944 р. був схоплений фашистами і відправлений до Німеччини. Перебував в таборах. Заснував газету «Українські вісті», Мистецький український рух, був головою Української народної ради. Помер в еміграції.

Підпільники з Роменщини
Леонід ПОЛТАВА — учасник підпілля ОУН на Роменщині. Український письменник, редактор кількох видань. У цьому ж районі народився і Володимир МАЗУР, який після Великої Вітчизняної війни був заступником голови проводу Організації українських націоналістів. Опинилися в Західній Європі, рятуючись від гестапо.

Тернопільчанка на Сумщині
Євгенія ПЕТЕРЗІЛЬ — родом з Тернополя, в’язень польської тюрми. Учасниця похідних груп. З липня 1941 р. по серпень 1942 р. працювала у вінницькому проводі ОУН, а потім перейшла разом з обласним провідником БОЙКО на Сумщину. Наприкінці 1942 р. була заарештована і розстріляна гестапо в сумській тюрмі.
 

Ravenne

Гуманістична радикалка
Модератор
Відповідь: Комунізм: за і проти.

Тобто "правда" ще тільки "буде відома", а книжка вже є. :D

От коли вони будуть, коли будуть результати, документи - от тоді і поговоримо. Предметно. Але щось мені слабо віриться і ці "дослідження". Зараз вже всі документи з тої тематики довно розсекречені. Засекречені лише документи щодо розвідницької і контррозвідницької діяльності НКВС та їх агентурної мережі (ну і ще дещо що не має відношення до справи). Тож якщо ваші "загони УПА" не були агентами НКВС - дані про них вже були б без всіляких "досліджень".
Книжка-це частина дослідження. І справа не в розсекреченні, справа в пошуках. Хоча що вам пояснювати, хіба ви слухаєте. Ви все краще знаєте.
 

Stein

Well-Known Member
Відповідь: Re: Відповідь: Комунізм: за і проти.

Але якщо в Сумах оунівці вели боротьбу здебільшого без зброї, то в інших регіонах області наші земляки в складі загонів УПА брали участь і в збройних операціях. Геннадій Іванущенко знайшов документальне підтвердження таких дій в Глухівському, Кролевецькому, Путивльському, Роменському, Конотопському, Недригайлівському районах.
Шановні, давайте не зараховувати двох-трьох "братів", що "вважали себе за відділи УПА" до організованої структури Української повстанської армії.
Спочатку вивчіть що саме являла собою УПА. Як послухати кого ви туди приписуєте - то дійсно почнеш думати що це була не визвольна армія, а якась зграя бандитів-мародерів.
 

no0se

Al-Qaeda
Re: Відповідь: Re: Відповідь: Комунізм: за і проти.

Шановні, давайте не зараховувати двох-трьох "братів", що "вважали себе за відділи УПА" до організованої структури Української повстанської армії.
Спочатку вивчіть що саме являла собою УПА. Як послухати кого ви туди приписуєте - то дійсно почнеш думати що це була не визвольна армія, а якась зграя бандитів-мародерів.
так оно и было:lol:
 
Зверху