Економічна політика
Всеукраїнське об'єднання "Свобода" вважає, що одне з основних завдань економічної політики в Україні є вирішення проблеми енергоносіїв. Нинішня відсутність належної кількості вітчизняних енергоносіїв примушує державу вдаватися до імпорту. Ми стоїмо на засадах про недопустимість становища, коли левова частка необхідних для України енергоносіїв іде з однієї країни - Російської Федерації. Це ставить Україну у пряму залежність від Росії в економічній і політичних сферах. ВО "Свобода" бачить вирішення проблеми з енергоносіями шляхом значного розширення частки вітчизняних енергоносіїв у структурі українського енергоринку за рахунок збільшення видобування нафти і газу з наявних родовищ, активнішої геологорозвідки нових можливих джерел енергопостачання, ширшого використання альтернативних джерел енергії: сонця, вітру, водню, біопалива. Для оздоровлення ситуації на українському ринку енергоносіїв також потрібно значно зменшити частку російської нафти і газу на вітчизняному ринку за рахунок альтернативного постачання Каспійської та Іракської нафти.
Партія розроблятиме і пропагуватиме програму, відповідно до якої можна суттєво збільшити використання вітчизняного вугілля на теплових електростанціях України за рахунок модернізації останніх сучасними котлами, які можуть спалювати низькокалорійне і низькосортне вугілля. Уразі успішного впровадження такої програми збільшиться частка вітчизняного вугілля в структурі українського енергоринку і Україна зможе отримати значно дешевшу електроенергію, нові робочі місця в гірничодобувній галузі та зменшення соціальної напруги в середовищі шахтарів.
ВО "Свобода" вважає: для того, щоб Україна енергетично унезалежнилася від інших країн, необхідно розширювати присутність атомної енергетики в Україні як джерела дешевої електроенергії. Досвід бідних на власні енергоносії країн Західної Європи, таких як Франція, Німеччина засвідчує, що частка атомної енергетики у структурі їхніх енергоринків становить від 35% і вище. Партія визначила позицію про необхідність будувати нові, сучасні енергоблоки, а чинні переобладнати, замінивши ненадійні, як засвідчив Чорнобиль, російські реактори, на технічно, досконаліші виробництва провідних європейських країн.
Партія вважає, що проведення енергетичної реформи в Україні - це питання не тільки економічне, а й політичне. Основні крупні капітали в нашій державі були "зароблені" на транспортуванні і продажу російських енергоносіїв. У країні сформувалося потужне енергетичне лобі, якому енергетична незалежність України економічно не вигідна. Це лобі має потужний вплив на законодавчу, виконавчу і судову гілки влади. Партія у своїх пропагандистських заходах буде постійно наголошувати, що реформування української енергетики можливе тільки у разі зміни політичного керівництва країни.
ВО "Свобода" вважає стратегічним завданням економічної політики нашої держави намітити і провести заходи, в результаті яких Україна стала б високорозвиненою індустріальною державою, з соціально орієнтованою ринковою економікою, з високопродуктивними промисловістю та сільським господарством та з економічними показниками, де ВВП становило б 18-25 тисяч доларів на душу населення, де один працівник у сільському господарстві забезпечував би продуктами харчування 100 осіб, де 15-18% населення буде виробляти всю промислову продукцію країни.
Щоб збільшити експортний потенціал України і досягнути бажаного балансу між імпортом і експортом, важливо визначити пріоритетні галузі, продукція яких може бути конкурентноспроможною на світових ринках. ВО "Свобода" вважає, що держава має взяти під свою особливу опіку ракето- та літакобудування, кораблебудування, металургію, військово-промисловий комплекс, хімічну промисловість, переробку харчових продуктів і, використовуючи політичні важелі, всіляко сприяти просуванню їхньої продукції на світові ринки.
Партія вважає, що транзитний потенціал України використовується недостатньо, а тарифи за транзит нафти, газу, електроенергії через територію України занижені. В результаті - державний бюджет недоотримує сотні мільйонів доларів. Партія буде порушувати питання перед відповідними органами в державі про перегляд тарифів на транспортування через територію України. ВО "Свобода" вважає: для того, щоб повністю використати транзитний потенціал України, необхідне будівництво сучасних автострад, які сполучать Схід і Захід, Північ та Південь країни. Партія буде підтримувати всі ініціативи, що стосуються модернізації автошляхів України.
Внутрішній ринок з широкими купівельними спроможностями є тим чинником, що сприяє економічній стабільності держави. Український ринок з його майже 50 мільйонним населенням володіє набагато більшим купівельним потенціалом, ніж той, що він демонструє сьогодні. ВО "Свобода" сприятиме створенню і втіленню у життя комплексної програми заходів, щоб збільшити платіжну спроможність українських підприємств і громадян України.
Всеукраїнське об'єднання "Свобода" вважає, що в умовах сучасних українських економічних реалій стрижневим завданням економічної політики є: встановити прості, прозорі й однакові для всіх суб'єктів економічної діяльності правила гри і гарантувати їхнє дотримання з боку держави, а також уряд має проводити протекціоністські заходи щодо вітчизняного товаровиробника.
Приватизація, що відбувалася в Україні, проходила в інтересах вузького кола людей і її справжнім завданням був розподіл у нібито "законний" спосіб загальнонародної власності між декількома угрупуваннями, які згодом преса почала називати олігархічними кланами, політично-фінансовими групами тощо. Адже зрозуміло, що, стартуючи із зарплати радянського держслужбовця, компартійного діяча, директора заводу, простого юриста чи комсомольського функціонера, неможливо було у чесний спосіб буквально за лічені роки стати володарем крупних пакетів акцій промислових гігантів, фінансово контролювати цілі галузі, бути власником загальнонаціональних телеканалів, газет, журналів, радіо. ВО "Свобода" - за негайну націоналізацію заводів і фабрик, які належать вітчизняним власникам або націоналізацію їхньої частки власності в підприємствах, які були приватизовані незаконним шляхом. Партія вважає, що для подальшої чесної приватизації необхідно створити такі передумови: на законодавчому рівні заборонити приватизацію на конкурсній основі, проводити приватизацію лише шляхом вільного продажу акцій на фондових біржах, роль Фонду держмайна звести до встановлення стартової ціни на акції, якими володіє держава і які йдуть у вільний продаж на фондову біржу, участь у торгах на фондовій біржі можуть приймати через брокера як юридичні, так і фізичні особи, на законодавчому рівні заборонити форму продажу акцій пакетом.
ВО "Свобода" - за приватизацію землі з правом її подальшого продажу і передання у спадкове володіння. Правом на купівлю землі мають володіти тільки громадяни України. Право власності на землю, яка перебуває під сільгоспвиробництвом, можуть мати тільки ті громадяни України, які безпосередньо працюють у сільському господарстві, а також ті, хто отримав землю у спадок. Землю у спадок можуть передавати тільки близьким родичам.