Он не допрос начал,а просто спрашивал.Ведь не в отделении же?Ситцуация :
В школе у одноклассника ребенка украли телефон, пришел следователь и начал допрос без ведома родителей, принуждал подписать протоколы допроса. Ребенку нет 16 лет, на сколько я понимаю, в таких ситуациях его должен представлять либо родитель, либо опекун либо адвокат от лица родителей или опекунов. Я правильно понимаю вопрос, и не могли бы вы указать статью Кодекса?. Заранее признателен.
Стаття 167. Допит свідка
Свідка можна допитувати про факти, які стосуються даної справи, а також про особу підозрюваного або обвинуваченого та потерпілого.
Свідок допитується в місці провадження досудового слідства, а в разі необхідності — в місці його перебування.
Свідок допитується окремо і у відсутності інших свідків. При цьому слідчий вживає заходів до того, щоб свідки, викликані в одній справі, не могли зноситися між собою до закінчення допиту.
Перед допитом слідчий встановлює особу свідка, повідомляє його, в якій справі він викликаний, і попереджає про обов’язок розповісти все відоме йому в справі, а також про кримінальну відповідальність за відмову дати показання і за дачу завідомо неправдивих показань. Потім слідчий з’ясовує стосунки між свідком і підозрюваним або обвинуваченим, а також потерпілим і починає допит. Після того як свідок закінчить дачу показань, слідчий ставить йому запитання. Забороняється ставити запитання, у формулюванні яких міститься відповідь, частина відповіді або підказка до неї (навідні запитання).
(Стаття 167 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР N 6834-X від 16.04.84; Законом N 1833-III від 22.06.2000)
Стаття 168. Допит неповнолітнього свідка
Допит неповнолітнього свідка віком до чотирнадцяти років, а за розсудом слідчого — віком до шістнадцяти років проводиться за правилами статті 167 цього Кодексу в присутності педагога, а при необхідності — лікаря, батьків чи інших законних представників неповнолітнього.
До початку допиту зазначеним особам роз’яснюється їх обов’язок бути присутніми при допиті, а також право викладати свої зауваження і з дозволу слідчого задавати свідкові запитання. Запитання, поставлені свідкові законними представниками, педагогом або лікарем, і їх зауваження заносяться до протоколу. Слідчий вправі відвести поставлене запитання, але відведене запитання повинно бути занесене до протоколу.
Свідкові, який не досяг шістнадцятирічного віку, роз’яснюється його обов’язок говорити тільки правду, але про кримінальну відповідальність за відмову від дачі показань та за завідомо неправдиві показання він не попереджається.
Стаття 170. Протокол допиту свідка
Про допит свідка складається протокол з додержанням правил, зазначених у статті 85 цього Кодексу. Крім того, в протоколі допиту вказуються: прізвище, ім’я та по батькові свідка, його вік, громадянство, національність, освіта, місце роботи, рід занять або посада, місце проживання, а також відомості про його стосунки з обвинуваченим і потерпілим.
У протоколі зазначається, що свідкові роз’яснені його права, обов’язки і відповідальність за відмову давати показання і за дачу завідомо неправдивих показань. Показання свідка та відповіді на поставлені йому запитання викладаються в першій особі і по можливості дослівно.
Свідкові, коли він про це просить, може бути надана можливість особисто написати свої показання в присутності слідчого, про що зазначається в протоколі.
По закінченні допиту слідчий пред’являє свідкові протокол для прочитання. За проханням свідка протокол може бути йому прочитаний слідчим. Свідок і особи, які були присутні при допиті, мають право просити про внесення доповнень і поправок у протокол. Ці доповнення і поправки заносяться слідчим до протоколу.
Протокол підписують свідок, слідчий і особи, що були присутні при допиті. Якщо протокол написаний на декількох сторінках, свідок підписує кожну сторінку окремо.
(Стаття 170 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1381-XIV від 13.01.2000)
Prav_da, читати вмієте? Там питання відносно дитини яку допитували, а не відносно тої, у якої телефон вкрали. А оскільки кража це кримінальний злочин, то і займатись їм повинна міліція, а не батьки. З боку батьків таке рослідування душе швидко може стати теж порушенням кримінального кодексу, бо вони, як звичайні громадяни, не мають взагалі права когось допитувати, тим більш ніхто не забов'язан їм на щось там відповідати.Он не допрос начал,а просто спрашивал.Ведь не в отделении же?
А почему родители не пошли в школу и не нашли телефон?
Ребята,пока в частном порядке не научитесь решать подобные проблемы,вас будет "иметь" правительство.
Пошли в школу,обрисовали круг подозреваемых - в любой пустой кабинет и предельно суровый,психологически грамотный подход.Пять минут и всё решено.А ребёнка научить морды бить тем,кто его пытается обокрасть или обидеть.Это жизнь.И учиться в ней нужно всему,а не только предметам,что предлагает государство.
Учить всё и всегда.Опыт от всего и всегда.
Чёрт возьми!
Да он тролль, чего тут не понятного...
(ме/ отправить матюки в своем ЛС по назначению, чтоб его успокоили ... или пусть дальше троллит)
Уточняю еще раз суть вопроса:
Событие уже состоялось: допросили ребенка с нарушениями УПК Украины, интересуют механизмы, через какие можно наказать эту следовательшу, которая применяет такие методы к 13 летнему ребенку ( запугивание, принуждение и прочее). Тупизмы, и советы как искать телефон, и прочий троллинг - оффтопик, иногда лучше молчать чем говорить.
Допрашивали всех учеников класса. В ходе допроса произошли нарушения УПК. Чего еще не понятно ?Я если честно не понял, допрашивали вора или невиновного? Можно узнать, жертва допроса просваивала телефон или нет?