Герои УПА

Ви вважаєте войнів УПА героями?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    366

Serg_T

Забанен
Ответ: Герои УПА

А моего, когда в партию брать собирались (КП, не подумайте чего лишнего) , так с Москвы пришла "бомажка", и все, забрали даже комсомольский )))) хотя он служил в Капустином-Яру (вообще логику КГБ понять тяжело, им наверно в свое время таджики продавали 70% своей отборной травы).
П.С. Если верить савецкой пропаганде - фашизм победил коммунизм во главе с И.В.Сталиным, и рабоче-крестьянской армией, а никак не наоборот.
п.п.с даже сейчас если дед был судим, то с поступлением в ВУЗ МВД будут проблемы(конечно решаемые ;) ).
 

МАХ

Active Member
Ответ: Герои УПА

Слава Україні! Слава героям!!!
УПА боролось за незалежність держави в якій я живу, і маю її громадянство. Як їх можна називати бандитами? як би не такі визвольні рухи не було б України...
 

loyer_1

той самий Otto
Ответ: Відповідь: Ющенко

я не думаю, що ветеранам заплатили. Просто вони насправді невисокої думки про УПА. Вони мають на це право. 70 років пропаганди не пройшли марно.
Мені теж здається, що розмови про те, що комусь там заплатили, то дурниці. Ніхто нікому нічого не платив. Врешті решт, тих, хто вигукували: "Ганьба!", було небагато. В усякому разі, ніхто з ветеранів, котрих у той момент (коли Ющенко згадував про УПА) показували на екрані (а був якраз загальний великий план), - нічого не вигукували. Особисто в мене склалося враження, що ті, що почали галасувати, просто таки із нетерпінням чекали згадування про УПА - як вболівальники на стадіоні чекають голу. (До речі, така сама реакція була і в минулому році, й у позаминулому).
Я вважаю, що ті вигукуючі необов'язково були "заградотрядовцями" (хоча вирогідність цього немала).
Мені доводилося спілкуватися з багатьма ветеранами, у тому числі, і з декількома тими, які воювали з самого літа 1941 по травень 1945 р., що були у пеклі й Сталінградської битви, й Курської дуги і які нагороджені не ювілейними повоєнними нагородами від районного військомату, а бойовими орденами Червоної Зірки (а орденами цими за звичайну військову відвагу не нагороджували). Вони - люди свого часу і для мене беззаперечним є факт того, що саме завдяки їм (простим червоноармійцям та окопним офіцерам) була отримана неймовірно важка перемога. І мені, наприклад, ні разу не вдалося цим дідусям довести, що війну вони виграли не завдяки жуковим-сталінам, а наперекор тим "геніальним" вождям-упирям, з іменами яких вони рушали на смерть. (До того ж, я невпевнений: чи мав я взагалі право руйнувати сліпу віру цих людей?)
Але цікавий факт: майже всі ВОЇНИ, кому довелось витримати всі ті "девять кіл пекла", на питання "яке ваше ставлення до воїнів УПА?" відповідали, що воїни УПА такі ж самі, як вони, - воїни "Другої світової"!!! А воїн до воїна (навіть, якщо вони вороги один одному) завжди ставиться із повагою, бо справжній воїн знає ціну життю та ціну військової вдачі.
Якась дивна закономірність (це моє власне спостереження): якщо людина дійсно не шкодувала свого життя за Батьківщину та побувала в страшенній військовій колотнечі 1941-45 р.р., - така людина зазвичай мовчязна і про свої подвиги не кричить на всіх кутах. Такий от благородний (шляхетний) тип особистості. Така людина не накатає доносу на сусіда за політичний анекдот; не буде дертися заради посад по головах інших; не зрадить друзів і свої добропорядні принципи. І, мені здається, не буде на святі шанування честі заглибих у війні волати "Ганьба!", навіть, якщо того президента не поважаєш.
Але є й інший тип особистості. Це ті, що не стільки воювали, скільки "плили за течією"; якщо доля спонукала посидіти за "заградотрядовським" кулеметом, то також вважали це за честь. Саме люди такого типу писали ті мільйони доносів, що призвели до наслідків 1937-40 р.р.; а у повоєнні роки лізли у профспілкові та компартійні номенклатури, волаючи де треба і де не треба про свої заслуги перед Вітчизною. Оце тип особистості тих, які свято військової доблесті своєю "Ганьбою" намагалися перетворити на зразок комуністичного мітингу.
Тому, як мені здається, і ставлення до цьогорічного "ганебного інциденту" може бути в залежності від того, кому який тип особистості ветерана імпонує більше. Особисто в мене "перший тип" ветеранів викликає захват, шану і повагу. А "другий тип", що вигукував "Ганьба!", на аналогічне ставлення не заслуговує.
 

Serg_T

Забанен
Ответ: Герои УПА

+1, спасибі, що широко розкрив мою думку )
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Ответ: Герои УПА

+1. Повага до ветеранів (до тих, першого типу) повинна власне бути повагою саме до їх подвигу, а не бездумним повторюванням: "Спасибо товарищу Сталину..." тільки через те, що шістдесят років тому вони так казали (і то, навряд чи всі щиро).
 

Kramar

Іван Богун
Ответ: Герои УПА

+1, спасибі, що широко розкрив мою думку )
краще б ти сам навчився розкривати свої думки, бо твої пости інколи читати менш приємно, аніж розгорнуту й аргументовану думку інших людей.
З.І.: без образ
 
Останнє редагування:

Serg_T

Забанен
Ответ: Герои УПА

якби я писав тільки тут )))) та і чесно кажучи не люблю "катати" на сторінку А4, всеодно ті кому це адресується прочитають там те, що "очікують" там прочитати ))))
 

hed1n.ru

стебанутый
Ответ: Герои УПА

Львов просит Ющенко отменить «рабский праздник» 9 мая, а взамен воспевать УПА

Львовский облсовет обратился к президенту Украины Виктору Ющенко с призывом отменить традицию отмечать День победы 9 мая, а «лелеять вместо этого казацкие традиции и воспевать их продолжателей — воинов УПА».
Соответствующее заявление депутаты приняли на заседании сессии облсовета вчера.

С такой инициативой выступил депутат Львовского облсовета Ростислав Новоженец, который, как и председатель УРП Лукьяненко, уже обратился к президенту с аналогичным обращением.

Приводим полный текст заявления в оригинале:

- Украина не объявляла войны Германии и не объявляла состояния войны с ней, Украина не была субъектом международного права, потому не воевала с Германией;

- Украина была колонией Москвы (отсутствуют независимые органы государственной власти, собственная судебная система, правоохранительные органы и армия, традиционная государственная символика, финансовая система, дипломатическая служба и т.п.);

- Украинцы были гражданами СССР; Руководство СССР мобилизовало украинцев к имперской армии и погнало на войну: к 1941р, - на захватывание чужих стран и расширение границ империи, а от 1941р.- на защиту заграбастанных территорий от другого захватчика;

- Украинцы в войне были «пушечным мясом»;

- Красная армия была насквозь российской (язык, уставы., униформа, военные традиции); - Война для украинцев не была отечественной, потому что они защищали не свою Отчизну, а воевали за российскую империю (что до 8-го декабря в 1991 г. звалась СССР) против гитлеровской империи;

- Красная армия не была освободительницей, потому что выгнав немецкого оккупанта не вышла из Украины, а подчинила ее себе и не дала развиваться на собственное усмотрение.

Нам жаль, что украинцам пришлось так долго ходить в российской серой шинели, носить российское оружие, пользоваться русским языком и крепить своим участием колониальное иго на шее Украины. Они продлили не казацкие традиции борьбы за волю, а традиции рабского повиновения, служения чужим интересам. Эта традиция - не и, которой можно гордиться. Она родилась из национального рабства и его продолжала. В условиях независимости не ее нужно вспоминать, а лелеять вместо этого казацкие традиции и воспевать их продолжателей — воинов Украинской Повстанческой Армии».
 

hed1n.ru

стебанутый
Ответ: Герои УПА

и как их назвать после этого? :shock:
 
Зверху