Відповідь: Росія-Україна,на порозі війни?
Розумію, що однією з причин агресивної поведінки наших сусідів стало те, що керівництво України порушило питання про вироблення механізму поетапного виведення Російського флоту з України. Але ж там названі терміни, зафіксовані в Угоді про умови базування Чорноморського флоту РФ. Жодного порушення з боку України тут не вбачаю, як і щодо дотримання умов Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між нашими країнами.
Цей договір ратифікований парламентами України та Росії, зареєстрований у Секретаріаті ООН. Це міжнародна угода. Україна його дотримується. Натомість з боку Росії чимало порушень.
Візьмемо статтю 2 вищезгаданого Договору: "Високі Договірні Сторони відповідно до положень Статуту ООН і зобов'язань Заключного акта Наради з безпеки і співробітництва в Європі поважають територіальну цілісність одна одної і підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів".
Однак у нас досі не демарковані кордони як на суші, так і на воді.
По-друге, ми вже мали прецедент з островом Тузла.
Щодо заяв російських посадовців - мера Москви Лужкова, Затуліна про те, що Крим має відійти Росії. Це - відверте посягання на нашу державну територіальну цілісність. Угода ще не розірвана, а вони її вже порушують. Згадаймо про маяки, які вони захопили. Росія поводить себе стосовно України агресивно, нахабно, зневажливо, ніби ми її колонія. Коли президент Росії каже, що треба перенацілити ракети на сусідню державу, то це ми розцінюємо як агресивний крок першої особи держави, уповноваженої приймати державні рішення до виконання.
Хіба це не порушення з боку Росії статті 4 Договору: "...Сторони докладають зусиль до того, щоб урегулювання всіх спірних проблем здійснювалося виключно мирними засобами, і співробітничають у відверненні та врегулюванні конфліктів і ситуацій, які зачіпають їхні інтереси"?
Є в Договорі стаття 12, в якій йдеться про мови і нацменшини. Звинувачення, котрі містяться у зверненні депутатів Держдуми щодо утисків російськомовного населення в Україні, є безпідставними. Росіянам подобається говорити про вигадані порушення та утиски російськомовних громадян, замовчуючи зневажливе ставлення до українців, які проживають на території Російської Федерації. Кількість російськомовних шкіл лише в Києві у декілька разів перевищує загальну кількість україномовних шкіл в усій Росії. А що казати про інформаційний простір для російськомовних!.. Маємо також вдосталь російських церков. Натомість у Росії українських традиційних конфесій майже немає. Наприклад, у Ногінську, коли було побудовано приміщення Української православної церкви Київського Патріархату, російський ОМОН брутально викинув священиків з приміщення, відтак храм був переведений у підпорядкування Московського патріархату.
Офіційна влада Росії, крім того, нагнітаючи міждержавні стосунки, намагається відвернути увагу суспільства від тих соціально-економічних негараздів, що існують всередині своєї країни, оскільки рівень життя в Москві та Санкт-Петербурзі, наприклад, не відображає рівня життя інших регіонів Росії. У них свої проблеми, що характеризуються низьким рівнем народжуваности, запустінням території тощо. Коли Путін оголосив, щоб росіяни поверталися на батьківщину, то за три-чотири роки з України повернулося... аж десь 130 осіб. Натомість в Україну з Росії їдуть масово, домагаються тут громадянства. Бо у нас вищий рівень життя, культури. Ми маємо великі перспективи, оскільки прямуємо в Європу, а відтак - сприятливі передумови для досягнення рівня європейської цивілізації.
Україна - суверенна європейська держава. Цей вибір підтвердив Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року, коли українці, росіяни, євреї, поляки, інші національні меншини проголосували за незалежну Українську державу. Ми твердо стоїмо на позиції консолідації української нації, всього українського народу, ми за інтеграцію в Євросоюз і НАТО, за дружні й тісні взаємостосунки з нашими сусідами, в тому числі і з Росією. Нагнітання ж з її боку штучного протистояння, агресивність, територіальні претензії - неприйнятні для Української держави. І з цим очільники Росії мусять змиритися.
You must be registered for see links