Залежність України від російських еноргоресурсів та шляхи вирішення цієї проблеми

Vlad_S

Скептик
Re: Відповідь: Газовая проблема

Росія готова брати участь у приватизації української газотранспортної системи, заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін...
Есть приватизация, и есть приватизация :)
Имхо, разумное акционирование "Укртрансгаза" принесло бы только пользу, т.к. на данный момент эта компания не публична, а значит в принципе свободна от контроля, как общественного, так и международного, и сейчас фактически находится в управлении узкого круга чиновников, которые вряд ли будут действовать в общественных интересах. Само собой о продаже Газпрому или любой другой структуре сколько-нибудь значительного пакета акций речи быть не может в принципе - контрольный пакет должен остаться у государства. Ну, а в том, что 50% минус одна акция могут быть проданы нескольким крупнейшими мировым газодобывающими и газотранспортными компаниям, в том числе и Газпрому, я ничего плохого не вижу. Никого же не смущает, например, что тот же Газпром является акционерным обществом в котором государству принадлежит около 40% акций...
 

mangust

патріот
Відповідь: Газовая проблема

Поведінка Росії в нинішній ситуації з постачанням газу в Україну та транзитом до Європи змушує замислитися, чи є в Росії в обіцяному об'ємі газ.
"Мабуть, росіяни сподівалися, що Україна не підпише цей протокол, і таким чином їм вдасться пролонгувати ситуацію, заявивши, мовляв, Україна не готова підписати… А виявилося, що Україна готова підписати, готова впустити спостерігачів і довести свою правоту. Інша справа, що Росія, вочевидь, не готова до цього", - додав він.
На думку уповноваженого президента, виходячи з того, що "логіки в поведінці Росії немає, виникає запитання - а може, просто в них газу немає, і вони про це знають, але їм дуже соромно про це сказати усьому світу, що газу, який ми обіцяли, у нас просто немає… Ось тому і така нервозність у великих політиків"
"Думаю, було б чесно їм про це оголосити всьому світу, щоб ніхто не сподівався і шукав інші шляхи та варіанти енергозабезпечення. А з політичного погляду, Росія вже в програші. Весь світ зрозумів, що Росія веде нечесну, досить брудну гру. Думаю, що це розуміють вже і в самій Росії", - наголосив уповноважений президента.
 

mangust

патріот
Відповідь: Газовая проблема

Уповноважений Президента України з питань міжнародних енергетичної безпеки Богдан Соколовський наголосив, що міф про те, що Росія по-братньому, тобто «собі у збиток», допомагала Україні пільговими цінами на природній газ не відповідає дійсності.
Про це свідчить аналіз динаміки ціни російського газу для України, плати за транзит російського газу територією України та його зберігання в підземних газосховищах України. Порівняння не на користь України, тобто на т.зв. пільгових цінах ми втрачали суттєво більше, аніж російські партнери.
«Так, Україна у 2007 році протранспортувала 112,1 млрд.м3 російського газу за тарифом 1,7 дол. за 1 тис.м3 на 100 км. Середньоєвропейський тариф складає близько 4,7 дол. У результаті лише в 2007 році Україна втратила 3,6 млрд. дол. Окрім того, за рахунок пільгової ціни для російських партнерів за послуги українських підземних газосховищах ми втрачаємо додатково ще близько 0.3-0,5 млрд. дол. щороку», - зазначив Богдан Соколовський.
«З огляду на такий реальний стан речей, стає зрозумілою чому російські партнери всіляко намагаються уникнути підвищення до ринкового рівня тарифу за транспортування газу територією України. Адже додаткових 4 млрд. дол. платежів Україні для «Газпрому», який вже зазнає серйозних фінансових проблем, будуть не підйомними», - звернув увагу Уповноважений Президента України.
 

valery_ua

Well-Known Member
Російський експерт: у цьому конфлікті Газпром об'єктивно програє

Одним з варіантів вирішення проблеми транзиту російського газу до Європи і недопущення чогось подібного до нинішньої ситуації в майбутньому є ратифікація Росією Енергетичної хартії і транзитного протоколу до неї.
Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, таку думку в ефірі радіостанції «Эхо Москвы» висловив віце-президент Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП) Ігор ЮРГЕНС.
Зокрема, він нагадав, що російська сторона підписала хартію, проте поки що не ратифікувала її, оскільки відносно транзитного договору у Росії існують деякі суперечності, «але не щодо України».
При цьому європейська сторона, за інформацією І.ЮРГЕНСА, вже висловлювала готовність врахувати деякі російські занепокоєння, «тільки не було б проблеми, яка була в 2005 році».
І.ЮРГЕНС вважає, що якби хартія і протокол свого часу були ратифіковані, це дало б змогу створити за попередні роки таку систему, коли щоразу, при виникненні подібних ситуацій, питання вирішувалося б у правовому руслі, зокрема – в судах.
Віце-президент РСПП також вважає, що неконструктивна позиція російського керівництва може призвести до ускладнень із Заходом.
«Деякі особи в Європі, які нас не люблять, використовуватимуть будь-який наш промах у своїх цілях. Якщо ми весь час показуватимемо Заходу загалом самі лише зуби – з цього питання, щодо митниці і тарифів, щодо СОТ і багатьох інших, то Захід, об`єднавшись, може влаштувати наше життя таким чином, що, як сказав Михайло ГОРБАЧОВ, «ми гірко-гірко жалкуватимемо», - вважає І.ЮРГЕНС.
На його думку, в нинішньому конфлікті з Україною «Газпром» «об`єктивно програє» і як бізнес-структура несе на собі частину провини.
«Якщо впродовж десь семи років ми говоримо, що під Новий рік щось буде з газом, то це неправильно. Якщо у тебе є прекрасний товар, від якого залежить мало не 2/3 добробут країни, причому в такий кризовий період, то ти повинен правильно управляти і правильно торгувати. І у тебе є чудовий партнер, який платить абсолютно бездоганно, – ЄС. І у тебе є проблема років шість-сім – транспортування цього газу через територію України. Ну вирішите ж її!», - закликав він.
При цьому І.ЮРГЕНС частину провини поклав і на уряд Володимира ПУТІНА. «Частина провини, стосовно бізнесу, лежить на «Газпромі» і, частково, на уряді – тому що весь пафос останніх днів абсолютно ні до чого», - заявив голова РСПП.

 

krott

New Member
Россия использует экспорт энергоресурсов как средство для раздела Европы, - «Вашингтон пост» -

А все таки, чтоб там россияне не говорили Европа ну и понятно Америка, больше поддерживают Украину...
 

Tropic

New Member
Цель украинской атаки достигнута. Раша себя дискредитировала окончательно. Уже никто не удивится, если завтра газа не будет.
 

mangust

патріот
Відповідь: Газовая проблема

Газових домовленостей Тимошенко з Путіним більше не існує
"Газпром" має намір вести переговори з Україною щодо газу "з чистого листка", оскільки термін газового меморандуму Путіна-Тимошенко минув. Про це 12 січня в ефірі радіостанції заявив "Ехо Москви" заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв.
На питання про долю меморандуму, Медведєв відповів: "Термін його дії минув. Він був підписаний з терміном дії до кінця року".
За його словами, фактично меморандум не набрав чинності - "ні борг не був погашений, ні контракт не був укладений". "Тому в нас усі юридичні підстави вести переговори з чистого листа", - сказав Медведєв.
Він також підтвердив, що, припинивши постачання, "Газпром" втратив вже 800 мільйонів доларів.
"Ми будемо природно вимагати збиток з винуватця цього збитку. І те ж саме збираються робити країни-контрагенти, які, завдяки таким діям України, не одержали газ. Уже ряд позовів подані або готуються, і природно, що це не пройде без наслідків", - заявив Медведєв.
 

mangust

патріот
Відповідь: Газовая проблема

Деякі висловлювання закордонних ЗМІ на проблему газової суперечки України і Раши.

«Проте якби Росія поглянула в дзеркало, вона б зрозуміла, що її становище обтяжується її власною політикою. Звинувачуючи у всьому іноземців, вона упускає можливість зробити те, що необхідно - скріпити свою економіку. Зокрема, російський газовий монстр «Газпром» закручує гайки для України у тому числі й тому, що потребує грошей. Замість того, щоб в належній мірі інвестувати у видобуток, він заліз в борги, скуповуючи приватні компанії в рамках непродуманої стратегії Путіна з ренаціоналізації російської нафтогазової галузі». («Christian Science Monitor», США).

«Відповідь на питання про винуватців того, що відбувається дуже багато в чому залежить, з якою із сторін ви говорите. «Нафтогаз» стверджує, що транзитний вентиль був перекритий Росією, і українська компанія вимушена використовувати до 10 мільйонів кубометрів з власних запасів, щоб збільшити постачання газу до Європи. «Газпром» люто засуджує дії українців. («The Independent», Великобританія).

«Політичний контекст грає чималу роль в новій «газовій війні». Після «помаранчевої революції» 20004-2005 років і приходу до влади в Києві прибічників зближення із Заходом, очолюваних Віктором Ющенком, Москва так і не змирилася з прагненням України вступити в ЄС і ще менше в НАТО. Путін порівняно недавно заявив, що ця країна, частина територій якої, як він вважає, Центральна Європа, а інша частина - дарована Росією, «це навіть не держава». («Le Monde», Франція).

«У конфлікті з Києвом складно відокремити комерційні мотиви від політичної складової. Втім, в інших країнах виклик, кинутий Путіним, може навпаки, зробити політичну картину чіткішою - і вона буде обернена швидше проти нього, чим в його користь… Холодна зброя Путіна може легко обернутися проти нього». («The Times», Великобританія)

«У газовій суперечці між Україною і Росією, що прикував до себе увагу всієї Європи, винні обидві сторони, проте велика частина відповідальності за те, що мільйони людей можуть залишитися без опалювання в жорстокі морози, лежить на Росії». («The Globe And Mail», Канада).

«П'ять місяців тому Володимир Путін направив російські танки до Грузії, а тепер він обернув свій погляд на ще одну докучливу демократичну сусідку - Україну. Цього разу своєю зброєю він вибрав природний газ. Ось очевидний факт про конфлікт між Росією і Україною довкола постачань газу: безжалісний російський лідер користується енергетичною палицею, щоб ослабити прозахідний уряд в Києві й, залякавши ЄС, змусити його до підпорядкування».(«The Wall Street Journal», США).
 

Ravenne

Гуманістична радикалка
Модератор
Відповідь: Газовая проблема

Усі засуджують, засуджують, а коли до справи дійде, покарання і тп, то всі поховаються. Як у конфлікті з Грузією.
Не тіште себе марними надіями.
 

Randomize

Забанен
Вчера шел на работу и видел ихнюю белую ТАТРУ, еще удивился, откуда у наших перевозчиков такие мажоры :))) а оказалось что это эуропейци на ЛВУМГ ехали :)))
 
Зверху