Відповідь: Re: Якби СРСР не розпався?
Так і Рядянський Союз вистроював жорстку систему, де людина не повинна навіть була бути особистістю, а просто гвинтиком тієї величезної системи (не плутати з великою).
Для того, щоб рухався потяг цивілізації, вже не потрібно кидати в топку героїв. Подвиги заважають. Видатні якості небезпечні. Демократія стала досконалим знаряддям відчуження, механізмом каналізування амбіцій в ніщо. При тоталітаризмі одні видатні особистості придушують інших. Демократія придушує всіх. Демократія — це безособова диктатура.
Так, надали людям і цінності і культуру, але то все було під наглядом Цензора з єдиною направленністю на "радянську" ідеологію і абсолютною забороною інших напрямків.
А хіба сьогодні не так? Подивіться на "розвинені країни" з демократією яку ви протиставляєте тоталітаризму. Те саме. Лише пропаганда "комунізму" замінилася на пропаганду "толерантності" та "прав людини" (її результати Європа вже починає відчувати). Тотальна цензура. Націоналізм весь час має відбиватися від звинувачень в нацизмі. Націонал-соціалізм заборонений (точнісінько як в СРСР). Все що сказане, написане, показане - тотально перевіряється на політкоректність та толерантність. І не дай вам Бог сказати щось супроти цієї "лінії партії" - миттю засудять.
Змінились лише "орієнтири", методи лишились ті самі.
Але те все було штучне, із підміною духовних понять - це більше зрозуміють віруючі, а для віруючих МП, котрі якимось дивним чином ностальгують по СРСР треба хочаб для прикладу знати історію життя блаженної Мотрони Московської та її висловлювання про прихід більшовистської влади...Але повертаючись до теми, бачимо, що коли одних в тюрми кидали - інші радісно махали прапорцями на парадах, коли когось розстрілювали - хтось надривався щоб виконати "план" партії....
А ви вважаєте що сьогодні в демократії є віра? В Англії одна бабуся напередодні Різдва виставила вдома біля вікна смаженого поросятка - потім її ледь не посадили через те, що вона, виявляється, цим образила якогось мусульманського мігранта що проходив повз. Швецький священник надрукував в газеті слова Апостола Павла з Біблії: "мужеложники Царства Божия не наслідують". Тепер він сидить у в'язниці. Віротерпимість можлива лише через віробайдужість.
І всі були навіть щасливі, бо справді - думати то важка праця! І тут же знову епізод з нагаданого фільму, коли вже звільнена людина від матриці не витримала і попросила "іншу" пігулку....
А ви вважаєте що сьогодні хтось думає? Той, хто не думав тоді - не думає і тепер. Озирніться навкруги, демократам не потрібні люди, їм потрібен електорат. Те, що відбувається зараз яскраво доводить, що в країні все більше електорату, і все менше людей. Особистостей же можна перелічити на пальцях.
ПС: а СРСР все рівно розпався б, навіть без втручання інших, бо марево все рівно зникає, дуже хитке то все, але нажаль живуче.... і подумалось мені, що живуче тільки з тією метою, щоб люди на цьому прикладі могли стати нарешті мудрішими !
Гуманна система устійливіша за жорстоку. Особистість, щоб не заважала, не треба пригнічувати, її треба розчинити. Гуманний розчин триваліший за прес жорстокості.