Україна та NАТО

rfvgy

Ukrainian
Програма тренування українських військових за стандартами НАТО триватиме до 2017 року
17.06.2015 | 14:04

Програма дасть Україні тисячі військовослужбовців, натренованих за стандартами НАТО.
You must be registered for see images

REUTERS
Реалізація канадської програми з навчання українських військовослужбовців триватиме до 2017 року.

Як передає кореспондент УНІАН, про це посол Канади в Україні Роман Ващук сказав під час засідання стратегічного дискусійного клубу "Україна-НАТО: діагностика партнерства".

"Та програма, яку тепер проводять Сполучені Штати на Яворівському полігоні з Нацгвардією, і програма, яку буде Канада проводити вже від серпня-вересня до березня 2017 року, надасть Україні натренованих за стандартами НАТО сотні і тисячі військовослужбовців. Це вже почалося, і це вже відбувається", - сказав Ващук.

Читайте також

Як зазначив посол, таке практичне співробітництво зближує Україну з НАТО.

Також Ващук заявив, що на ключові посади в органи співробітництва з НАТО Україна повинна призначати професійних і обізнаних з цим напрямком роботи людей.

Як повідомляв УНІАН, у квітні 2015 року уряд Канади вирішив направити в Україну майже 200 військовослужбовців для проведення військових навчань та підготовки військовослужбовців Збройних сил України.

Зазначається, що в залежності від типу навчань канадські військові експерти перебуватимуть в Україні як на постійній, так і періодичній основі. Вони проводитимуть навчання з розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів, з утилізації боєприпасів, навчання військової міліції, медиків, навчання з безпеки польотів та оновлення системи військової логістики.

Детальніше читайте на УНІАН:
 

rfvgy

Ukrainian
Бундесвер візьме участь у двох програмах військових навчань в Україні
Німецький Бундесвер цього року візьме участь у навчаннях Rapid Trident та Sea Breeze в Україні.


Солдати Бундесверу на відкритті навчань Rapid Trident в 2014 році

Бундесвер цього року візьме участь у двох військових навчаннях в Україні, повідомляє інформагенція dpa у неділю, 5 липня, посилаючись на відповідь міністерства закордоннних справ ФРН на запит фракції Лівої партії в Бундестазі. Йдеться, зокрема, про сухопутні навчання та навчання на морі Sea Breeze.


Минулого року Бундесвер також брав участь у цих маневрах, проти проведення яких висловлювала протест Москва, зазначається у повідомленні dpa. Рік тому у навчаннях Rapid Trident, які також відбулися на Яворівському полігоні неподалік Львова, брали участь 1200 солдатів, цього року планується участь 1800 військових з 18 країн. Навчання під командуванням США розпочнуться 20 липня і триватимуть 11 днів.

Навчання Sea Breeze розпочнуться на Чорному морі 31 серпня і триватимуть до 12 вересня. Вони відбуватимуться під спільним командуванням України та США, йдеться у повідомленні dpa.

 

rfvgy

Ukrainian
В Одесі розпочався візит оціночно-дорадчої групи НАТО до Військово-Морських Сил Збройних Сил України

В Одесі, вчора, 14 липня, розпочався візит оціночно-дорадчої групи НАТО до Військово-Морських Сил Збройних Сил України в рамках розробки пілотного проекту з відновлення спроможностей українських ВМС.

Метою заходу стало обговорення моделі розвитку ВМС ЗС України, визначення параметрів, змісту та етапів реалізації пілотного проекту.

Станом на сьогодні здійснюється погодження пілотного проекту з відновлення спроможностей ВМС ЗС України у Генеральному штабі ЗС України та Міністерстві оборони України.

Делегація НАТО та представники ВМС ЗС України, на чолі з першим заступником начальника штабу Командування ВМС ЗС України контр-адміралом Дмитром Тараном провели низку переговорів та брифінгів щодо ознайомлення з концепцією оперативних спроможностей, розробки структури системи управління, проведення операцій з висвітлення надводної обстановки та контролю морського судноплавства, а також стандартів та вимог НАТО до зв’язку та підготовки військ (сил).

Під час візиту представники делегації НАТО мали можливість відвідати флагманський корабель українського флоту — фрегат «Гетьман Сагайдачний».

Сьогодні, 15 липня, захід продовжиться у м. Миколаєві, де відбудеться огляд та обговорення можливих перспектив розвитку навчально-матеріальної бази Навчального центру ВМС ЗС України та відвідування морської авіаційної бригади. У контексті заходу буде обговорено поточний стан та напрямки підготовки авіаційного компоненту ВМС ЗС України.

По завершенню візиту оціночно-дорадчої групи НАТО до ВМС ЗС України відбудеться визначення основних пріоритетів співробітництва Україна-НАТО у розбудові та відновленні спроможностей Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

 

rfvgy

Ukrainian
Комитет начальников штабов США возглавил генерал, считающий Россию главной мировой угрозой
You must be registered for see images

время публикации: 30 июля 2015 г.

You must be registered for see images


Новым главой Комитета начальников штабов Вооруженных сил США стал генерал Джозеф Данфорд, называвший Россию для Соединенных Штатов. В среду сенат конгресса США утвердил предложенную президентом Бараком Обамой кандидатуру.


В должности главы КНШ 59-летний Данфорд сменит генерала Мартина Демпси, уходящего в отставку после 41 года военной службы. Демпси завершит 1 октября свой второй двухлетний срок пребывания на самом высоком посту в американских вооруженных силах, напоминает ТАСС.

Данфорд привлек к себе повышенное внимание во время недавних слушаний по утверждению его кандидатуры, когда заявил, что считает Россию "крупнейшей угрозой национальной безопасности США" и находит ее поведение "вызывающим тревогу". Также он назвал РФ страной, которая представляет "экзистенциальную угрозу для Соединенных Штатов".

Белый дом с Госдепартаментом решили дистанцироваться от подобных оценок, напоминает ТАСС. При этом их официальные представители употребили по отношению к России и ее нынешней политике слово "вызов", а не "угроза". В российском МИДе заявили, что привыкли к подобным заявлениям США, которые создают "искусственную атмосферу враждебности".

Данфорд с 2014 года командовал корпусом морской пехоты, а до этого в течение двух лет возглавлял Международные силы по содействию безопасности в Афганистане. В 2003-2004 годах он воевал в Ираке, где заслужил уважительное прозвище Боевой Джо. За последние годы Данфорд сделал стремительную карьеру, поднявшись в звании от бригадного до четырехзвездного генерала. Сослуживцы называют его одним из лучших военачальников за всю историю корпуса морской пехоты США.


Заместителем Данфорда должен стать нынешний глава Транспортного командования Вооруженных сил США генерал Пол Селва, военный летчик, прослуживший много лет в ВВС. Тот, как и его начальник Данфорд, также поставил Россию
в списке глобальных угроз.

Стоит отметить, что в опубликованной США национальной военной
на 2015 год главной угрозой названы экстремисты из "Исламского государства". Россия же в этом документе упомянута среди четырех "ревизионистских государств" (остальные - Китай, Иран и КНДР), которые с готовностью применяют силу и нагнетают напряженность.

Комитет начальников штабов - орган планирования и управления Вооруженных сил США. Его председатель также является советником президента, министра обороны и совета нацбезопасности. КНШ не осуществляет тактического управления войсками в зоне боевых действий. За ним остаются функции оперативного планирования, организации боевой подготовки и обеспечения боеготовности группировок ВС США.


 

rfvgy

Ukrainian
Британія розширює програму підготовки українських військових
Британія у серпні розширить програму тренінгів українських військових на 250 осіб, повідомили DW у міноборони в Лондоні.


Навчання українських військових у Львові (фото з архіву)

Лондон збільшує програму підготовки українських військових, повідомив держсекретар з питань оборони Великобританії Майкл Феллон на зустрічі із прем'єм-міністром України Арсенієм Яценюком у Києві у вівторок, 11 серпня.


Як пояснив Феллон, "ситуація на сході України сьогодні вкрай непроста, багато людей загинули, багато біженців". "Я тут, щоб засвідчити свою повагу Україні, нашу повагу до її територіальної цілісності та державним кордонам. Окрім того, я радий оголосити, що ми вдвічі збільшуємо програму підготовки українських військових", - зазначив держсекретар.

"Йдеться про збільшення кількості українських військових, які зможуть взяти участь у тренінгах, - уточнили на запит DW в міністерстві оборони Великобританії. - Тільки у серпні число учасників програми зросте на 250 осіб".

Нагадаємо, програма тренінгів, що проводиться в Україні Великобританією, передбачає навчання з військової медицини, піхоти, логістики та тактичної розвідки. Тренінги розпочалась у березні цього року. У червні , до близько шести мільйонів фунтів стерлінгів. Програма відкрита, дата її завершення на сьогодні не визначена.

 

rfvgy

Ukrainian
Експерти: НАТО і Росія готуються до імовірного збройного протистояння
Експерти з питань безпеки стверджують, що профіль військових навчань зазнав змін, і висловлюють стурбованість через активні маневри Росії та НАТО.


Під час навчань НАТО

Росія та НАТО готуються до імовірного військового протистояння, стверджують експерти з питань безпеки. Останні навчання засвідчили, що обидві сторони з огляду на можливості одна одної "на підсвідомому рівні обмірковують сценарії війни". Про це йдеться в опублікованому в середу, 12 серпня, аналізі організації European Leadership Network, що базується у Лондоні.

Активність навчань дає підстави для занепокоєння і підтримує напруженість у Європі на фоні конфлікту в Україні. "Ми не говоримо, що керівництво однієї зі сторін вирішило розпочати війну або що військовий конфлікт є неминучим. Однак це факт, що профіль навчань зазнав змін", - переконані експерти. При цьому, обидві сторони стверджують, що готуються захищатися від іншої у разі конфлікту.

European Leadership Network є неприбутковою мережевою організацією, до складу якої входять колишні прем'єр-міністри, глави зовнішньополітичних та оборонних відомств, а також експерти у сфері дипломатії та оборони.

 

rfvgy

Ukrainian
... Можливо років через 5-10 , не раніше ....

ЗМІ: Безпілотники США вестимуть спостереження в небі над Україною
Пентагон планує суттєво розширити програму використання безпілотників в небі над кризовими регіонами світу. Йдеться, зокрема, про спостережні польоти над Україною, Іраком та Сирією, повідомляє Wall Street Journal.


Американський безпілотник

Протягом наступних чотирьох років Пентагон планує різко збільшити кількість польотів безпілотних літальних апаратів над кризовими регіонами світу. Це планується зробити, щоб покращити збір розвідувальних даних та можливості завдання ударів у зонах конфлікту, повідомляє в понеділок, 17 серпня, інформагенція AFP з посиланням на інформацію впливового видання Wall Street Journal.


За даними газети, Пентагон планує збільшити кількість щоденних польотів від 61, які здійснюються на сьогодні, до 90 у 2019 році, повідомив виданню чільний військовий.

Йдеться, зокрема, про додаткове спостереження в небі над Україною, Іраком, Сирією, Південно-Китайським морем і Північною Африкою. Згідно з планами, Військово-повітряні сили США, які зараз забезпечують проведення більшості місій безпілотників, отримають допомогу від армії, Командування спеціальних операцій та державних підрядників.

Це перше розширення з 2011 року, що відображає зростання у світі кількості гарячих точок, зазначає видання. Використання США бойових безпілотників є предметом частої критики з боку неурядових організацій. Вони заявляють, що на дронах, які застосовувалися, зокрема, в та Ємені, лежить відповідальність за смерть принаймні трьох тисяч цивільних, додає WSJ.

 

rfvgy

Ukrainian
22.09.15 17:54
НАТО поможет Украине в обучении военного и гражданского персонала, - Столтенберг

Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг заявляет, что Альянс усилит экспертную и военно-техническую помощь Министерству обороны Украины.
Об этом сообщает со ссылкой на .


"Мы будем и дальше предоставлять практическую помощь, и не только через целевые фонды, которые мы открыли в Украине, а также через наших советников в Минобороны и Генштабе", - сказал Столтенберг на совместной с премьер-министром Украины Арсением Яценюком пресс-конференции во вторник в Киеве.

По его словам, НАТО "будет делать ещё больше": "недаром мы сегодня подписали документ, касающийся стратегических коммуникаций". "Мы будем предоставлять помощь в подготовке, обучении военному и гражданскому персоналу Украины", - сказал Столтенберг.


Генсек также напомнил, что во время его визита стороны договорились о расширении военно-технического сотрудничества.

Источник:
 

rfvgy

Ukrainian
ПА НАТО приняла резолюцию солидарности с Украиной и выразила готовность ужесточить санкции против РФ
You must be registered for see images

11 октября 2015 г.,

You must be registered for see images




Депутаты парламентов стран НАТО призывают свои правительства рассмотреть более жесткие экономические санкции, если Россия не будет соблюдать соглашение о прекращении огня в восточной Украине.

Об этом сообщается на Парламентской ассамблеи НАТО.

Требование "быть готовыми ужесточить санкции, если Россия не выполнит своих обязательств", содержится в проекте резолюции Комитета по экономике и безопасности ПА НАТО, которая должна быть принята в понедельник, 12 октября, на пленарной сессии этой организации, проходящей в этом году в норвежском Ставангере.

Парламентарии считают также, что санкции должны быть сохранены, пока не в полной мере реализованы Минские соглашения о прекращении огня.

Правительства стран НАТО, говорится в проекте, должны обеспечить "полную поддержку" украинского правительства и ослабить экономическое влияние РФ, уменьшив зависимость Европы от российских нефти и газа.

Тем не менее, участники ПА НАТО подчеркнули, что Запад хочет поддерживать связь с Москвой, несмотря на напряженность в Украине и военные действия России в Сирии.

В представленном им докладе Политического комитета ассамблеи, отмечается, что странам НАТО следует попытаться "оживить видение единой и свободной Европы, в которой Россия играла бы конструктивную роль".

В другом проекте, принятом Комитетом по гражданскому измерению безопасности, депутаты призывают НАТО и ЕС более оперативно реагировать на явную дезинформацию с российской стороны. Польский депутат Витольд Ващжуковски сказал, что пропаганда ненависти - это не виртуальная угроза. Она подстрекает к реальным боевым действиям в восточной Украине, ее жертвой становятся оппозиционные политики, как это было с Борисом Немцовым.

В проекте резолюции, который, как ожидается, будет принят на пленарном заседании ассамблеи в понедельник, содержится призыв к "более жестким правовым мерам", таким как штрафы за пропаганду ненависти или очевидную ложь, а также к "поощрению высоких мировых журналистских стандартов и помощи журналистским расследованиям".

Напомним, премьер-министр Великобритании Дэвид Кемерон и канцлер Германии Ангела Меркель согласились, что Европейский Союз должен в отношении России, пока минские договоренности по урегулированию ситуации в части востока Украины не будут выполнены полностью.

сообщил нардеп от БПП Мустафа Найем.

"У нас это получилось. Резолюция Парламентской ассамблеи НАТО" Solidarity with Ukraine "была принята в полном объеме, с учетом всех поправок и протестов украинской делегации", - отметил он.

По его словам, немецкая делегация была разгромлена выступлениями представителей США, Франции, Польши и в первую очередь – Украины.

"Ни один аргумент коллег из Бундестага о том, что в документе не стоит вспоминать аннексию Крыма или удалить из текста слова "Russian-backed separatist forces" (поддерживаемые Россией сепаратисты - ред) не были услышаны", - подчеркнул депутат.

 

rfvgy

Ukrainian
На Яворівському полігоні розпочалися навчання підрозділів ЗСУ за участю інструкторів НАТО
You must be registered for see images

час публікації: 17:04

You must be registered for see images





Навчання підрозділів Збройних сил України у рамках об'єднаної тренувальної групи розпочалося в понеділок, 23 листопада, на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії Сухопутних військ ЗС України, повідомив начальник регіонального медіа-центру Міноборони полковник Олександр Поронюк.

З української сторони у заході візьмуть участь військовослужбовці п'яти батальйонів окремих механізованих бригад, повідомили в понеділок 23 листопада в прес-службі Міноборони.

"У навчанні візьмуть участь бійці п’яти батальйонів різних ОМБР Збройних сил України, визначених Міністерством оборони України. Тренінги відбуватимуться у кілька етапів до початку 2017 року, кожні кілька місяців на полігон прибуватимуть нові підрозділи української армії", - розповів Поронюк.

За його словами, головним завданням навчання є підготовка українських військових за стандартами провідних армій світу. Інструкторами будуть військовослужбовці США, Канади, Великої Британії та Литви.

Зокрема, програма навчання включає заняття для піхотинців та артилеристів із тактики, вогневої підготовки, тактичної медицини, організації зв'язку та протидії вибуховим речовинам.

Під час навчання українських військових також готуватимуть для роботи з радіолокаційними станціями контрбатарейної боротьби, які були нещодавно передані США Збройним силам України.

Поронюк послався на командувача Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенанта Анатолія Пушнякова, який повідомив, що це навчання є найбільшим за чисельністю учасників, оскільки в ньому візьмуть участь кілька тисяч солдатів, а також і за часом - воно триватиме до початку 2017 року.

Пушняков наголосив, що українські батальйони укомплектовані на 100% контрактниками, і таким чином їхня боєздатність після навчання суттєво зросте.

Як повідомив Поронюк, сьогодні, 23 листопада, після обіду стартує польова фаза навчання.

Як зауважили в Міноборони, окрема увага приділяється підготовці українських розрахунків станцій контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36, переданих Збройним Силам України у якості допомоги урядом Сполучених Штатів Америки. Радіолокаційна станція AN/TPQ-36 — мобільна РЛС, яка виявляє артилерійські снаряди, випущені однією або кількома гарматами, гаубицею, мінометом, або ракетною установкою, та за їх траєкторією обчислює місце знаходження зброї. Розвинені системи здатні оперативно передавати інформацію для дружньої артилерії, для завдання контрбатарейного удару. Дальність дії радару перевищує 24 кілометри. Особовий склад розрахунків має опанувати нову складну техніку артилерійської розвідки у короткий термін.

Урочиста церемонія відкриття навчання відбулась на території центрального військового містечка МЦМБ. Старт об’єднаному тренуванню дали представники країн-учасниць. Від Сполучених Штатів Америки: Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Джефрі Пайєтт та командувач Сухопутних військ ЗС США в Європі генерал-лейтенантФредерік Бен Ходжес. Від уряду Канади: Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук та командувач Об’єднаних операцій ЗС Канади контр-адмірал Пітер Елліс. Делегація Литви: Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Пан Марюс Януконіс, Радник при Міністерстві оборони України та Генеральному штабі ЗС України з питань реформування Сил спеціальних операцій підполковник Міндаугас Рікашюс.

Нагадаємо, Верховна Рада 12 листопада закон "Про схвалення рішення президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2015 році для участі у багатонаціональних навчаннях" (№ 3428).

Своєю чергою президент Петро Порошенко цей закон.

 
Зверху