ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
1а5 разработка 65 года. и зачем такой металолом
Німецький Leopard 1A5 для ЗСУ: мотлох чи дійсно потрібний нині танк - детальний огляд

You must be registered for see images

(Фото: Ian Tong)


ukr.defense.news@gmail.com
13 квітня 2022, 20:46
155659
You must be registered for see images

You must be registered for see images

Передмова: радість автора матеріалу була незрівнянно більшою, якщо публікація стосувалась 50 одиниць Leopard 2A5 або взагалі A7, ніж Leopard 1A5, але реальність така, як є
Правляча коаліція в Німеччині дійшла згоди та дала "зелене світло" на поставки для України важкого озброєння. Таку заяву зробив депутат Бундестагу і учасник парламентської групи з оборонної політики Маркус Фабер.
Буквально за декілька днів до того, , що готовий посилити Збройні Сили України, зокрема, танками Leopard 1A5. І інформація про можливість отримання 50 таких машин вже викликала доволі вагомий скептицизм у суспільстві. Бо не секрет, що Leopard 1 Бундесвер взяв на озброєння ще у 1965 році. Наскільки такий скепсис виправданий - розбираємось нижче.

Leopard 1A5 - як бойова машина
По-перше, ми маємо справу з останню модифікацією танка від 1987 року. І фактично Leopard 1A5 на три роки молодший за Т-64БВ. А за п’ять модернізацій німецький танк значно наростив захист, отримав стабілізатор озброєння, нову прицільну та комп'ютеризовану систему керування вогнем, а також турбований дизель на 830 к.с., що для 42-тонної машини дуже не поганий показник.
You must be registered for see images

Щодо системи управління озброєнням - то це EMES 18, яка створена на основі СУО танка Leopard 2. Тому, як мінімум, Leopard 1A5 за цим показником знаходиться на рівні радянських танків кінця 80-х років - Т-64БВ, Т-72Б, Т-80, якщо не перевищує їх за якістю прицільних пристроїв та нічного режиму.

Щодо вогневої потужності 105-мм нарізної гармати, то навіть для деяких фахівців це може бути "сюрпризом". Бо бронепробиття 105-мм натівським бронебійним підкаліберним снарядом - 450-500 мм на дистанції 2 км. Тобто аналогічно показнику для найрозповсюдженішого 125-мм снаряда "Манго" радянських танків.
You must be registered for see images

Звісно виникають питання щодо бронезахисту Leopard 1A5, який завжди був слабкою рисою цієї машини та посилювався під час кожної модернізації для того, щоб досягти якогось мінімально адекватного рівня. Оцінити його, через рознесене та додаткове модульне бронювання вкрай складно.
Водночас, як і всі інші західні танки, Leopard 1A5 не захищений динамічним захистом через те, що у країнах НАТО пішли іншим шляхом вирішення протидії кумулятивним боєприпасам. І питання який шлях кращий - досі дискусійний.
Leopard 1A5 - як бойова одиниця
Але треба пам’ятати, що танк це не тільки машина. Це і екіпаж, який треба навчити чи перевчити на нову техніку, що займає певний час. До того ж на відміну від всіх інших танків у ЗСУ - у Leopard 1A5 екіпаж з чотирьох осіб. В ньому є заряджаючий від якого на Заході не збираються відмовлятися навіть у найсучасніших версіях Abrams чи Leopard 2.

Також разом із кожним новим зразком озброєння з'являється таке масштабне поняття як матеріально-технічне забезпечення. Тобто питання щодо наявності та доступності запасних частин, рідин, фільтрів тощо, а у випадку німецького танка ще і індивідуальних снарядів та патронів для кулемета.
І це не говорячи про проведення ремонтів та техоглядів. І 50 танків це більше ніж танків у механізованій бригаді, де за штатом один танковий батальйон - 31 танк. Тобто півсотні машин - це далеко не мізерна кількість. Але не треба забувати, що свого часу СРСР зміг вирішити аналогічні проблеми під час Другої світової війни, воюючи з 1942 року на англійських та американських танках.
Наостанок залишається питання щодо ефективного використання Leopard 1A5, якщо він все ж таки потрапить до ЗСУ. Бо справа в тому, що концепція танка у країнах НАТО дещо відрізняється від радянської. На Заході танк, в першу чергу, це протитанковий засіб. З цього випливає цілий перелік особливостей та навіть культури використання таких машин на полі бою з урахуванням чого і створювався та модернізувався Leopard 1.
You must be registered for see images
Leopard 1A5 ще знаходиться на озброєнні п’яти країн: Греції, Туреччини, Бразилії, Чилі, Еквадору (Фото: Gabriel Orosco)
Без урахування всіх цих аспектів, говорити про ефективність будь-якого танка - марно, незалежно від калібру та товщини броні. А вирішальним може стати те, як ці машини будуть розподілятися у ЗСУ.
Одна справа, коли півсотні Leopard 1A5 розкидають по всім підрозділам по декілька одиниць у кожну із закономірними наслідками. Зовсім інше - коли зосередять в одній бригаді для спрощення забезпечення, ремонту та навчання. І це рішення також дозволить компенсувати очевидні недоліки Leopard 1A5 іншим озброєнням, а також набрати та обробити сконцентрований досвід використання та обслуговування машини.
 

Вкладення

Loner

Well-Known Member
Фальстарт з 155-мм САУ AS90: Великобританія уточнила, які гаубиці отримає Україна
You must be registered for see images

Замість 155-мм САУ Україна отримає легкі 105-мм гаубиці

Міністр оборони Великобританії Бен Уоллес спростував інформацію про передачу Україні 155-мм САУ AS90, видання Defense News.
Так, раніше , що Велика Британія передає Україні 20 таких САУ та 45 тисяч снарядів для них. Втім Бен Уоллес зазначає, що про передачу цих САУ Україні наразі не йдеться – натомість він зазначив, що країна розглядає відправку в Україну 105-мм легких гаубиць.
У цьому контексті Уоллес зауважив, що основні "артилерійські зусилля" cоюзників були спочатку зосереджені на передачі радянської зброї, однак тепер вони розширилися і до високомобільних 155-мм гармат: "Паралельно з низкою інших країн ми вивчали або 105-мм, наші основні легкі гаубиці, або 155-мм у більш мобільній версії, ніж великий броньований AS90".
You must be registered for see images
105-мм гаубиця L118, фото ілюстративне
"Одна з речей, яку демонструє це сучасне поле бою, полягає у тому, що вам краще рухатися швидко, після пострілу зі своєї зброї, тому що вас дуже швидко можуть знайти доволі дешеві стандартні БПЛА", – додав Уоллес.

Згідно з даними Militar Balance, станом на 2021 рік Великобританія мала на озброєнні 105-мм легкі буксировані гаубиці L118, максимальна дальність яких може становити до 20,6 км.
 
  • Like
Реакції: k 54

Loner

Well-Known Member
Україна просила в Німеччини не такий "ленд-ліз", замість танків та ЗРК німці дають важкі тягачі


ukr.defense.news@gmail.com
24 квітня 2022, 14:52
8754
You must be registered for see images
Німецький важкий тягач MAN HX81, ілюстративне фото з відкритих джерел
You must be registered for see images

You must be registered for see images

Німеччина готова давати стрілецьку зброю і техніку, що може посилити нашу армію. Однак Київ просив Берлін продати нам і важку зброю – БМП, танки і навіть ЗРК

Уряд Німеччини виразив готовність передати Україні стрілецьке озброєння, міномети, протитанкове озброєння, РЛС та інші засоби забезпечення.
Вцілому номенклатура поставок тримається в таємниці, але відомо, що німці готові нам поставити зокрема 100 важких тягачів MAN HX81. Про це пише
Читайте також:
You must be registered for see images
Боєць морської піхоти ВМСУ з німецьким кулеметом MG3, фото - прес-служба ВМС ЗС України
Безперечно, навіть така номенклатура поставок (якщо вони відбудуться буквально в найближчий час) допоможе по-своєму зміцнити Збройні Сили України. Наприклад – нарешті відмовитись та отримати сучаснішу автотехніку для перекидання озброєнь до лінії фронту.
Але проблема в тому, що Німеччина при цьому відмовляється продати нам важке озброєння, вкрай необхідне Збройним Силам України.

You must be registered for see images

Тягач МАЗ-537 ЗСУ виконує свою основну функцію, ілюстративне фото довоєнних часів

Журналісти BILD пишуть, що в їх розпорядженні опинився "лист-список запитів" на купівлю озброєння, котрий Київ передав Берліну.
У цьому списку були взагалі-то танки Leopard 2, БМП Puma та Marder, колісні бронетранспортери1 Fuchs та Boxer, самохідні артустановки PzH 2000, реактивні системи залпового вогню, протикорабельні ракети та (16 екземплярів таких ЗРК Німеччина нещодавно продала Єгипту).
You must be registered for see images

Позиція зенітно-ракетного комплексу IRIS-T SL, ілюстративне фото з відкритих джерел

Не продавати такі види важкого озброєння – це була принципова позиція канцлера Німеччини Шольца.
І в даному випадку BILD більш детально розповів про скандал, що був відомий узагальних рисах – Шольц знайшов тисячу й одну причину, щоб радикально скоротити список озброєнь, які будуть поставлені для ЗСУ.
You must be registered for see images

Німецькі колісні бронемашини Boxer, ілюстративне фото з відкритих джерел
 

Вкладення

d324co

Well-Known Member
Адристович не один раз казав - щоб перемогти, нам потрібні далекобійні гармати, які б'ють далі, ніж російські...
20,6 км - саме те, що нам (нададуть) (((
 

Loner

Well-Known Member
Бутусов перечислил шесть причин, по которым Украине необходимо нанести удар по "Приднестровью":

1. Захват многих тысяч российских пленных для обмена;
2. Устранение угрозы прорыва российских войск, российское наступление Миннекаева потеряет свой смысл, ведь мы передадим освобожденное "Приднестровье" под контроль законным властям и вооруженным силам Молдовы;
3. Ликвидация черной дыры на границе Украины, через которую Россия гонит потоки контрабанды, и зарабатывает миллиарды на этой контрабанде;
4. Захват больших арсеналов российских боеприпасов;
5. Освобождение двух бригад, которые вынуждены охранять украинский юг от угрозы со стороны Приднестровья;
6. "Приднестровье" – это источник международного терроризма, угрожающий всей Европе, оттуда российские спецслужбы нелегально поставляют оружие по всему миру.
 
  • Like
Реакції: Aiir

Loner

Well-Known Member
You must be registered for see images attach



You must be registered for see images attach

На озброєнні Збройних Сил України стоять новітні британські переносні зенітні ракетні комплекси Martlet.
У квітні 2022 року в Україні почали з’являтися перші з застосуванням цих британських комплексів.
Українські військові застосовували їх проти російських розвідувальних безпілотників.
You must be registered for see medias

LMM Martlet
Martlet є універсальною малогабаритною багатоцільовою керованою ракетою Lightweight Multirole Missile (LMM) створеною британським відділенням групи Thales.
Ракета LMM Martlet виконана аеродинамічно й має стартову масу 13 кг, довжину 1,3 м та діаметр корпусу 76 мм.
Кумулятивно-уламкова бойова частина має масу 3 кг, при стрільбі по повітряній цілі підривається неконтактним лазерним підривником.


You must be registered for see images attach



Двоступеневий твердопаливний двигун забезпечує ракеті відносно невелику швидкість М=1,5 (замість М>3 у Starstreak), але велику дальність стрільби (до 8 км).
Особливістю LMM Martlet є використання двоканальної системи наведення – лазерної променевої та інфрачервоної на кінцевій ділянці наведення.
Крім того, бортовий комплекс оборони літака/вертольота, отримуючи сигнал про лазерне опромінення, мабуть, не буде робити автоматичного відстрілу інфрачервоних пасток.

Транспортно-пускова частина ракети Martlet при цьому відрізняється від Starstreak меншим діаметром задньої частини.
(зверху) та Martlet (знизу). Фото з відкритих джерел
Відносно невелика швидкість ракети Martlet, робить, ймовірно, більш комфортним та ефективним її наведення оператором ПЗРК із напівавтоматичною лазерною променевою системою наведення.
You must be registered for see images attach
 
  • Like
Реакції: k 54

Loner

Well-Known Member
Цитата:

У Германии почти нет снарядов для обещанных Украине "Гепардов" – Bild

Германия пообещала Украине передать до 50 зенитных самоходных установок "Гепард" на базе танка Leopard. Однако, как выяснили в Bild, в стране очень мало снарядов для ее скорострельных орудий.
На складах Krauss-Maffei Wegmann, фирмы-производителя зениток, имеется всего 23 000 патронов для двух основных орудий "Гепардов".
Учитывая, что вместе они производят около 1100 выстрелов в минуту, всего доступного в Германии боезапаса хватит лишь на 20 минут использования основного вооружения.
 
  • Haha
Реакції: Aiir

Loner

Well-Known Member
Румынская сотня @latiniano
с ночи "приднестровская" вата бежит от "русского мира", который угрожает её "освободить", к "румынским фашистам" в ненавистную Молдову..
You must be registered for see images
 

Loner

Well-Known Member
15:45
Американская система РСЗВ M270 .
Говорят орки сегодня жаловалась, что их неплохо накрыли под Новобахмутовкой .
You must be registered for see images
 
Зверху