ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
Газ по 20 гривен уже с сентября. Появились первые тарифы на осень. Что это значит для людей и бизнеса?

19:35,

Ценники на газ в Украине уже с начала осени в буквальном смысле слова слетят с тормозов.
В системе Украинской энергетической биржи сегодня появилось несколько партий газа на сентябрь. Ресурс предлагается по рекордной цене - 18,4 - 18,7 тысяч гривен за тысячу кубов. В этот ценник не входят ни тариф Оператора ГТС Украины (164 гривны за тысячу кубов, ни плата за распределение газа, а это еще от 50 копеек до 2 гривен за куб в зависимости от региона). То есть, со всеми затратами газ в сентябре может обойтись конечному потребителю по 20-21 гривны за куб.
Хотя максимум, который еще недавно прогнозировали эксперты - 17-17,5 гривен за куб.
Населению такие огромные тарифы, на первый взгляд не грозят - люди сидят на годовых контрактах, в которых зафиксированы ценники, в среднем, в 8-8,5 гривен за куб. Но риски все же есть - со стороны электроэнергии.
На (по крайней мере для уязвимой категории потребителей). Но, как говорит руководитель специальных проектов НТУ "Психея" Геннадий Рябцев, дорогой газ еще больше увеличит разрыв между тарифами на электроэнергию и себестоимостью ее производства на ТЭС. Точнее, себестоимость просто уйдет в минус. Поэтому придется или повышать ценники на электричество для людей, или готовится накапливать долги.
Коммунальщики будут получать от "Нафтогаза" газ по 7,42 гривен за куб. Но не весь, а только по квотам, а их на весь отопительный сезон может не хватить. Минимум, 10-15% объемов придется закупать на рынке, то есть, по 20 гривен. Поэтому рост тарифов на отопление и горячую воду может оказаться еще больше, чем прогнозировалось ранее. Хотя и без того звучали шокирующие цифры - рост тарифа на 30-70%.
А вот промышленным потребителям газовые счетчики включат по полной. И, как говорит Геннадий Рябцев, выдержат эти новые ценники далеко не все. С ним согласен и экономист Алексе Кущ, прогнозируя с осени новый виток деиндустриалиции и рост цен на многие товары и услуги.
 
  • Haha
Реакції: Aiir

Loner

Well-Known Member
Пушилин исключил возвращение в Украину неподконтрольной части Донбасса

19:08,

Донбасс уже , где сейчас наблюдается "деградация и распад". Такое заявление сделал "глава Донецкой народной республики" Денис Пушилин и объяснил причины этого, передает .
"Возвращение невозможно уже ни при каких обстоятельствах. После переворота в 2014 году это уже даже не та Украина. Это нечто иное - какое-то другое образование, которое не позволяет существовать ей как единому государственному пространству. Мы сейчас видим движение совершенно в ином направлении - деградация и распад", - сообщил лидер "ДНР".
Напомним, в том случае, если власти Украины уничтожат все попытки урегулировать конфликт мирным способом.
Кроме того, Пушилин заявлял, : Харькова, Херсона, Днепра, Запорожья и Одессы.
 

Loner

Well-Known Member
В Україні ціна на електроенергію піднялася до рекордного максимуму

Середньозважена ціна електроенергії в Україні на ринку "на добу вперед" (РСВ) станом на 2 серпня досягла 2578,5 грн за МВт-год.

Понеділок, 2 серпня 2021, 16:46

Про це свідчать держпідприємства”Оператор ринку”.
Таким чином, на ринку “на добу вперед” в торговій зоні “Об’єднана енергосистема України” ціна на електроенергію досягла нового максимуму за час роботи нового ринку електричної енергії. Щодо періоду постачання на 1 серпня ціна зросла на 21,6%.
При цьому в липні цей показник не перевищував 1736 грн за МВт-год.
Таке зростання цін стало наслідком рішення Національної комісії, З 1 серпня 2021 року в торговій зоні “ОЕС України” на ринку “на добу наперед” і внутрішньодобовому ринку діятиме новий максимальний рівень граничних цін: вдень – 4 000,00 грн/МВт·год (без ПДВ), вночі – 2 000,00 грн/МВт·год (без ПДВ).

З 1 серпня тариф на електроенергію для населення Відповідне рішення ухвалив Уряд.
 

Loner

Well-Known Member
Столична влада попереджає: тарифи на опалення перетнуть межу платоспроможності

5.08.2021, 16:53

Заступник голови Київської міської держадміністрації Петро Пантелеєв заявляє, що теплопостачальні підприємства країни і, зокрема, Києва з об’єктивних причин не здатні працювати в умовах ринку газу. Цілком реальною є перспектива банкрутства більшості підприємств теплокомуненерго та припинення розрахунків за газ під час опалювального сезону. Це глобальний виклик, навколо якого мають об’єднатись всі, від кого залежить опалювальний сезон – центральні та місцеві органи влади, НАК «Нафтогаз» та теплопостачальники країни, щоб сформувати антикризові рішення та не допустити невідворотних наслідків.
Про це посадовець сказав під час форуму «Централізоване теплозабезпечення українських міст – чи є шанси на виживання теплокомуненерго».
За його словами, ринок газу в нинішній конфігурації не працює повноцінно і загрожує низкою критичних наслідків: банкрутством для компаній, що постачають тепло, а для населення – зростанням тарифів на гарячу воду та опалення, які перетнуть межу платоспроможності.
«Внаслідок галузевої реформи відбулося скасування пільгового режиму газопостачання для теплопостачальників – так званого ПСО (покладання спеціальних обов’язків на НАК «Нафтогаз»). Пільгового в контексті того, що діяли прийнятні умови розрахунків за газ, враховуючи особливості роботи теплокомуненерго та їх соціальну функцію. Зараз же існує жорсткий механізм попередньої оплати, на що у ТКЕ коштів немає. До того ж, стрімко почала зростати ціна на газ. Наразі вона взагалі є неадекватною – понад 15 тис. грн/тис. куб. м у липні, що втричі більше, ніж рік тому. Прогнози фахівців свідчать про те, що протягом опалювального сезону ціна газу лише зростатиме», – сказав Пантелеєв.
Посадовець каже, що ці два фактори поставили теплопостачальну галузь на межу виживання.
«Важливо усвідомити неготовність теплоенергетики функціонувати в таких умовах ринку і за таких цін на паливо. Про це говорять усі українські міста. Потрібно на національному рівні приймати план «виживання» на цей опалювальний сезон. Інакше вже у листопаді припиниться повна оплата за газ і ми матимемо катастрофічну ситуацію в усіх регіонах», – пояснив він.
Заступник голови КМДА зазначив, що варіант відшкодування втрат тепловиків із місцевих бюджетів теж не є життєздатним.
«Місцеві бюджети мають колосальні фінансові навантаження, пов’язані з боротьбою з Covid-19 та необхідністю модернізації, зокрема, тої ж теплоенергетичної інфраструктури, що будувалась ще в радянські часи. Жоден місцевий бюджет не здатен компенсувати збитки від діяльності теплопостачальних підприємств у таких обсягах», – пояснив Пантелеєв.
На думку фахівця, цілком реальним є фактичне банкрутство теплоенергетики вже в найближчій перспективі та ризик припинення послуг. Тому критично важливим є прийняття єдиного для країни антикризового рішення ще до початку опалювального сезону.
 

Loner

Well-Known Member
«Потрібно хоча б перестати стріляти»: Зеленський розповів, як хоче повертати Донбас

Президент України Володимир Зеленський заявив, що завжди виступав за домовленості про припинення вогню на Донбасі. Тільки так можна почати процедуру виведення військ.

Четвер, 5 серпня 2021, 20:21

Про це президент заявив в державному каналу Дом.
За словами Зеленського, після виведення військ з Донбасу необхідно дійти до українського кордону.
“Я незмінно вірю в те, що не можна за стіл сідати з людьми, у яких в руках зброя. Це ж не просто філософія. Це предметна розмова”, – заявив він.
Він додав, що виступав за те, щоб першим пунктом і “Мінська”, і всіх домовленостей було припинення вогню.
“Щоб взагалі про щось говорити, потрібно хоча б перестати стріляти. Це факт. А що далі? Далі-виведення військ. І що ми повинні зайти дуже акуратно, дуже акуратно дійти до нашого кордону”, – підкреслив він.
 
Зверху