Ковальчук додав, що нову модель ринку електроенергії, яка була запущена 1 липня минулого року, не можна називати ринком через надзвичайну зарегульованість і вплив держави через механізм покладання спеціальних обов’язків для забезпечення низької ціни для населення і через зелений тариф.- На ринку електроенергії велика криза неплатежів. Як увійшли на ринок з багатьма десятками мільярдів боргів за попередні періоди (загальний борг усіх усіх був понад 30 мільярдів), так ще й приросло кілька мільярдів боргів за ці нещасні перші півроку роботи ринку, — заявив він.
На його думку, через це ціни на електричну енергію зростуть. Ймовірність такого сценарію перевищує 90%.- Гарантований покупець на себе все натягує, натягує, щоби йому вистачило грошей розрахуватися з „зеленими“ і поставити електрику дешевше для населення, і йому не вистачає коштів — під 20 мільярдів дефіцит. На нас як на системного оператора також покладено законом і правилами частку відповідальності за ці суспільні обов’язки, через наш тариф компенсується левова частка компенсації „зеленим“. Наш тариф через це стрімко зріс. Тобто наш тариф як те, що ми використовуємо на життя, не змінився, але додалися ці ринкові зобов’язання. Сукупна ціна на електрику спочатку зросла, потім трохи впала, але в цих умовах накопичуються борги, мільярди гривень на балансуючому ринку, мільярди гривень на послугах передачі електричної енергії, величезна заборгованість так званого „постачальника останньої надії“, який має постачати тим, в кого зник нормальний контрактний постачальник. Великі державні підприємства, наприклад Вода Донбасу, досі не сплачують за електричну енергію, — сказав ексголова Укренерго.
За словами ексголови Укренерго, критичною точкою буде травень-червень поточного року.- Вірогідність сценарію з відключеннями я оцінюю менше, ніж в 1%. Вірогідність сценарію з підйомом цін для населення і поверненням цін для промисловості до показників, наприклад, жовтня-листопада минулого року (бо зараз він нижчий) я оцінюю на 90+%. Ще десь 5−10% я залишаю на сценарій дефолту „зелених“, тобто держава піде на відмову від своїх зобов’язань, створить інвестиційну кризу заради зменшення соціальної напруги, - заявив Ковальчук.
- В нас є області - наприклад, Луганська — в яких тільки тариф на розподіл складає 1,14 гривні. Якщо до цього додати передачу і поставку, то там ціна електрики як товару взагалі від'ємна. Об'єктивно цей тариф не відповідає економічним реаліям. Тому він зросте, вони не зможуть довго це стримувати. Зросте мінімум у півтора рази, — заявив він.
хорошо , что в Сумах артезинская вода ...Украинцам установят лимиты на воду из-за аномальной погоды. Такого не было 140 лет
09:20 05.03
Впервые за 140 лет
Государственное агентство водных ресурсов впервые предупредило жителей Украины, что в 2020 году могут вступить в силу ограничения потребления воды.
Причиной этому они назвали аномальную зиму, пишутYou must be registered for see links.
Согласно сообщению пресс-службы агентства, наша страна оказалась в таких погодных условиях, которые повлекут за собой ограничение прав водопользователей впервые за 120 лет.
Все это будет происходить на законодательных основаниях, ведь в статье 45 Водного кодекса Украины идет речь о том, что при наступлении маловодья, права водопользователей могут быть изменены либо ограничены.
Госводоагенство акцентирует внимание на том, что в приоритете будет обеспечение питьевых и бытовых нужд украинцам.
Укргидрометцентр сообщает, что в настоящее время на большинстве рек Украины наблюдается низкая водность и половодье этой весной будет отсутствовать. Маловодье, которое зафиксировано в настоящий момент, может также привести к пересыханию некрупных рек.
Межведомственная комиссия по согласованию режимов работы днепровских и днестровских водохранилищ приняла решение, что если изменятся стоки Днепра либо ухудшится качество воды в каскаде водохранилищ, будет рассмотрена корректировка режимов работы каскада на внеочередном заседании.
Ранее Hyser писал о том, чтоYou must be registered for see links.
Также Hyser сообщал, чтоYou must be registered for see links