ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
Кремль наотрез отказался демонстрировать США или уничтожать спорную ракету 9М729 - Ъ
сьогодні 05:02
You must be registered for see images


Кремль не намерен демонстрировать США спорную ракетную систему 9М729, которую в Вашингтоне считают нарушением Договора о ликвидации ракет средней и малой дальности - в сегодняшней ситуации это стало бы проявлением излишней прозрачности, в интервью газете "Коммерсантъ" заявил заместитель министра иностранных дел России Сергей Рябков.
"На данном этапе у нас не сложилось ощущение, что такой шаг был бы оправдан как с политической, так и с технической точек зрения", - отметил он.
Рябков заявил, что публичная демонстрация ракеты была бы нежелательным прецедентом на фоне попыток США "просветить" для себя новейшие российские ракетные наработки и напомнил, что в Вашингтоне речь о показе ракеты уже не идет - там потребовали уничтожить ракету проверяемым способом, чего Россия делать, конечно же, не намерена.
Более того, ответом России на ультиматум США по ДРСМД может стать модификация ракеты 9М729. В настоящее время, неоднократно заявляли в Кремле, дальность стрельбы 9М729 не превышает 400 километров, потому ракета не нарушает Договор. Однако в случае необходимости крылатая ракета, теоретически имеющая возможность нести на себе ядерную боеголовку, может быть модернизирована с увеличением дальности.
7 декабря заместитель государственного секретаря США по вопросам контроля над вооружениями и международной безопасности Андреа Томпсон заявила, что Россия обязана в течение двух месяцев или сократить радиус действия ракетных систем SSC-8 (российская классификация – 9М729 "Новатор"), или уничтожить эти спорные ракетные системы, в противном случае Соединенные Штаты выйдут из Договора о ракетах средней и малой дальности, о чем предупредил накануне глава Государственного департамента.
Напомним, 4 декабря государственный секретарь США Майк Помпео пригрозил тем, что Соединенные Штаты могут перестать соблюдать Договора о ликвидации ракет средней и меньшей дальности (РСМД) в течение 60 дней в том случае, если РФ не начнется снова исполнять условия соглашения.
22 октября было оглашено решение президента США Дональда Трампа в одностороннем порядке вывести Соединенные Штаты из Договора о ликвидации ракет средней и малой дальности (РСМД), так как российская сторона Договор не соблюдает.
Ранее Государственный департамент США отреагировал на заявление президента РФ Владимира Путина о ядерных ракетах. В Госдепе подчеркнули тот факт, что использование ядерного оружия, о котором Путин рассказывал 1 марта, нарушает международные обязательства Москвы.
Перед этим заявление Путина о новых ядерных ракетах прокомментировали в Пентагоне. В частности, там сообщили о том, что заявление российского президента Министерство обороны США не удивило и выразили сомнение в том, что Россия добавила новые возможности для своего ядерного арсенала, кроме уже известных американским военным и разведке.
Ранее президент России Владимир Путин в послании Федеральному собранию 1 марта заявил о том, что в России создана и прошла испытания новая крылатая ракета с ядерной энергетической установкой. По словам Путина, новая ракета имеет неограниченный радиус действия и "непредсказуемую траекторию полета". При этом Путин заявил о том, что "ни у кого другого такого оружия пока нет", а когда появится, добавил он, "наши ребята придумают что-то новое".
Подробнее о новом оружии президента России и ситуации вокруг Договора о (РСМД) читайте в материалах Антона Михненко ""Чудо-оружие" Путина, или Круговорот истории" и "Договор "без ручки" в еженедельнике "Зеркало недели. Украина".
 

Loner

Well-Known Member
День святого Николая Чудотворца: что нельзя делать в праздник

You must be registered for see images


19 декабря православные христиане почитают Николая Чудотворца или, как в народе называют, Николая Зимнего. День святого Николая - праздник, который любят и взрослые, и дети, что можно делать в этот день, а что находится под строгим запретом, читайте в нашем материале.
Николай Чудотворец - один из самых почитаемых святых в православной церкви, ему молятся о здоровье и исцелении, о благополучии, об избавлении от любых проблем и трудностей и об исполнении сокровенных желаний. Считается, что в это день святой способен услышать любую просьбу и помочь, ведь свое Чудотворцем его начали называть именно потом, что молитва, обращенная к нему, имела чудотворную силу, Podrobnosti.ua.

Что нельзя делать в День святого Николая
  • В это день запрещен любой физический труд и тяжелые работы по дому.
  • В праздник нельзя есть мясо, яйца и другие продукты животного происхождения, но есть масса постных рецептов, которые можно приготовить к праздничному столу.
  • В церковные праздники и День святого Николая не исключение, не принято давать деньги в долг, иначе можно отдать всю удачу и благополучие.
Но стоит обязательно сходить в церковь на службу и помолиться о здоровье своих близких, а особенно детей.
Чтобы Николай Чудотворец оберегал малыша от всяких бед и невзгод, нужно положить ребенку под подушку подарок от Николая. Но подарки можно дарить не только детям, но и всем близким, которым вы желаете здоровья и благополучия.
 

Loner

Well-Known Member
BBC News Україна: Розкажіть, як проходили дискусії щодо введення воєнного стану? Чи були опоненти серед тих, хто ухвалював рішення, зокрема у команді президента?
Олександр Турчинов: Розумієте, почалася агресія. Стало відомо, що не лише захопили наших моряків, а серед них є поранені. Відбувся, з точки зору здорового глузду, немотивований військовий злочин.Коли демонстративна військова агресія почалася, неможна було виключати, що РФ на цьому зупиниться. В таких умовах треба швидко приймати рішення та діяти, бо військова машина, як і весь силовий блок країни, має достатньо високу інерцію.
Воєнний кабінет зібрався буквально через годину-дві після подій у Керченській протоці, і було одноголосне рішення всіх силовиків про введення воєнного стану.
Так само це рішення одноголосно підтримали на засіданні РНБО. Тобто, не було жодних виступів: "Давайте не виконувати закон, раптом нас не так зрозуміють або ми неготові...".
Річ у тім, що серед опозиційних політиків та у ЗМІ було багато спекуляцій навколо строків воєнного стану. Багато питали, чому в першому рішенні РНБО був термін у два місяці. Справа у тому, що це мінімальний термін для стратегічного розгортання Збройних сил та повної мобілізаційної підготовки країни. Скоротити цей термін достатньо важко, тому військові внесли саме таку пропозицію.
Водночас, коли почалися звинувачення президента, що вибори будуть не в березні, а в квітні, він пішов на те, щоб удвічі скоротити строк воєнного стану з 60 до 30 днів.

BBC News Україна: Тобто, 60 днів було потрібно, в першу чергу, військовим?

Олександр Турчинов: Це нормативні позиції. Добре, що ми можемо відпрацьовувати всю технологію мобілізації країни не в умовах широкомасштабних бойових дій.
Воєнний стан для країни став таким собі стрес-тестом, глобальною перевіркою країни, наскільки вона готова мобілізувати всі свої ресурси: силові, економічні, людські, щоб протидіяти повномасштабній агресії.
Перевіряється ж не тільки готовність військових. Перевіряється готовність працювати в особливих умовах всієї виконавчої вертикалі, від Кабміну до місцевих адміністрацій.
Відбувається перевірка готовності цивільної і територіальної оборони, швидкість розгортання резерву першої черги. Перевіряється здатність військових швидко та приховано перекидати потужні з'єднання на велику відстань, тобто здатність оперативно протидіяти агресії на різних небезпечних напрямках.
І для нас відкрилося багато питань, які ми до введення воєнного стану не відчували.
Можу сказати, що в цілому країна готова протидіяти агресії, але виявлено і багато проблем, які треба терміново виправити.

BBC News Україна: Наприклад? Про що можна говорити?

Олександр Турчинов: Є мобілізаційні завдання, які йдуть по всій вертикалі. Ці запечатані конверти відкриваються за окремим наказом в умовах особливого часу. Перевірка виявила, що вони оновлювалися достатньо формально.
Дуже багато позицій, які ставилися місцевим органам влади, мали спадщину ще з Радянського Союзу. Старі вимоги просто регулярно переписувалися.
Система першочергових мобілізаційних заходів на всіх рівнях потребує суттєвого оновлення, відповідно до умов, у яких перебуває країна, змін системи власності та системи управління, реальних можливостей та загроз.
Перевірка мобілізаційних завдань, ресурсів та резервів - це величезний обсяг роботи, що проводиться у дуже стислі терміни. У цих питаннях буде багато коректив, які повинні забезпечити перетворення країни в особливий період на неприступну фортецю.
Тестування цивільної оборони також виявило проблеми, зокрема неготовність багатьох бомбосховищ. Багато з них знаходяться на колишніх державних підприємствах, які були приватизовані. А приватні підприємства не мали бажання підтримувати їх у належних умовах.
У регіонах, де оголошено воєнний стан, перевірялась і готовність метрополітену забезпечити захист цивільного населення в умовах загрози атаки з повітря..

BBC News Україна: Невже все це не перевіряли у 2014 році?
Олександр Турчинов: Були локальні перевірки, але зараз - це зовсім інші масштаби. Наприклад, повна перевірка функціонування законсервованих командних пунктів, відновлення захищеного зв'язку, запуск генераторів, систем подачі повітря тощо.
Деякі об'єкти востаннє функціонували ще у радянські часи. До речі, тестування та випробування всієї системи захисту країни - це недешеве задоволення, воно потребує значного матеріально-технічного та фінансового забезпечення
BBC News Україна: І скільки коштів витратили на воєнний стан?
Олександр Турчинов: Про це можна буде сказати після його завершення. Будуть підведені підсумки, внесені корективи, зокрема, і притягнені до відповідальності ті, хто не виконував покладених на них завдань.Виконання завдань воєнного стану - це не факультатив, це не чергове тренування. Це закон, від реалізації якого залежить здатність країни вистояти та перемогти.

BBC News Україна: Тепер, після перевірок у регіонах через воєнний стан, чи можна сказати, що, умовно, містечко Крижопіль на Вінниччині краще готове до масштабної агресії, ніж якесь місто на Київщині, де воєнного стану не було?
Олександр Турчинов: Не можна спрощувати ситуацію. Зрозуміло, що в плані заходів не було тотально залучено населення всіх сіл, селищ і міст в областях, де був оголошений воєнний стан.
В цьому і не було потреби. Але у кожній області створена рада оборони, куди увійшли керівники як цивільних, так і силових структур. У взаємодії з Генштабом вони забезпечували реалізацію визначених завдань територіальної і цивільної оборони, проводили інші мобілізаційні заходи та навчання.
Навіть в теорії важко уявити собі тотальні навчання, де залучені всі й одразу. Це просто паралізувало б функціонування держави. А для нас було принципово, щоб країна та всі регіони продовжували жити у звичайному режимі та не створювати без потреб дискомфорту для наших громадян.
Водночас, коли навчання проходили в одному із визначених міст, до них залучались керівники відповідних структур з усіх районів області. Вони навчалися, щоб бути готовими до реалізації аналогічних завдань у своїх регіонах, в тому числі, і у Крижополі, про який ви питали.

BBC News Україна: Якщо все йде до завершення воєнного стану - то чи минула небезпека?
Олександр Турчинов: Поки Росія продовжує агресію проти України, небезпека не може минути. Головна військова загроза навіть не в окупованих районах Донбасу, вона вздовж нашого кордону з РФ.
На сході біля нашого кордону розміщена 8-а армія Південного військового округу РФ. На півночі над нами нависають дивізії 20-ї армії Західного військового округу.
У них в резерві знаходяться і можуть бути використані для військової операції проти нас 1-ша танкова, 49-та і 58-ма загальновійськові армії, а також 4-та і 6-та армії ВКС (військово-космічних сил), додайте до цього ще декілька дивізій повітряно-десантних військ та розташовані вздовж нашого кордону чотири ракетні бригади.
Порахуйте, який потенціал сьогодні готується для можливої агресії проти нашої держави. Вони вкладають колосальні ресурси: підтягують залізничні колії, розбудовують військову інфраструктуру вздовж кордону, відновлюють аеродроми для штурмової авіації тощо.
Не кажучи вже про створення величезних баз зберігання військової техніки у безпосередній близькості до нашого кордону. Багато космічних знімків, що фіксують велику кількість танків та іншої бронетехніки, вже є і у відкритих джерелах. Ця військова техніка може бути використана для створення додаткових дивізій і полків.
Вся ця армада навчається, готується і може бути використана проти нашої країни, це реальна небезпека.

You must be registered for see images

BBC News Україна: Це наступальні частини?
Олександр Турчинов: Так, біля нашого кордону розташовані підрозділи, готові до наступально-штурмових дій. Я вже не кажу про мілітаризацію Криму, де окрім значно посиленого Чорноморського флоту, створений 22-й армійський корпус, зорієнтований для наступу на південні регіони нашої країни.
Агресія 25 листопада - це ж не спонтанне дійство. Із завершенням першої черги Керченського мосту вони фактично почали економічну блокаду нашого азовського узбережжя, продовжуючи свою експансію вже на морі. РФ бажає зробити Азовське море російським "озером". Саме цьому ми протидіяли. Захоплені РФ, наші плавзасоби виконували рішення РНБО щодо посилення військової присутності в Азово-Чорноморському регіоні та створення на Азові бази ВМС.
Ми системно працюємо над посиленням берегової оборони Чорного і Азовського узбережжя. З цією метою будуть залучені нові та модернізовані ракетні комплекси. Це дозволить нам не тільки ефективно протидіяти будь-яким десантним операціям, але і знищити будь-який корабель, що загрожує нашій країні на відстані 300 кілометрів, навіть коли він розташований в порту базування. Не буде для нас проблемою, у випадку загрози, знищити будь-яку переправу або міст, зокрема і той, що дуже розрекламований.
Агресія Росії не зупинить наші плани щодо створення корабельно-катерного угрупування ВМС у Азовському морі.
Ми повинні довести всьому світу, що Україна не втратила своїх позицій в Азовському морі, і це море, де діє міжнародне право і можуть перебувати як українські, так й іноземні кораблі.
 

Loner

Well-Known Member

You must be registered for see images


Цитата:

Мене повідомили, що сьогодні о 14:00 в Шевченківському суді міста Києва будуть розглядати справу лікаря, який свідчив по кримінальному провадженню Романа Насірова.


Лікар — Максим Соколов, інтервенційний кардіолог, який працює в Інституті кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска. НАБУ зверталися до його інституту з проханням здійснити обслідування стану здоров’я Насірова.
Пізніше, як голова комісії, він давав свідчення у суді по справі Насірова. Перебуваючи під присягою і відповідаючи на запитання судді він озвучив факти про стан здоров’я Насірова.
Насіров подав цивільний позов до суду, бо ці дані розголосили без його дозволу. Паралельно адвокати Насірова подали в поліцію заяву про порушення кримінальної справи з тієї ж причини.
У суді від лікаря Насіров вимагає 1 000 000 грн відшкодування.
Київський окружний адміністративний суд вже виніс рішення поновити Насірова, підозрюваного у корупційних злочинах, на посаду голови ДФС України. А по лікарю, який свідчив згідно з чинним законодавством, далі відбувається судове провадження і може бути винесений вирок виплатити величезну суму особі, яка підозрюється у розкраданні мільярдів коштів платників податків.
Прошу журналістів і всіх небайдужих звернути увагу на цю справу! Приходьте сьогодні до суду о 13:30 підтримати Максима Соколова! Адреса: вулиця Дегтярівська, 31А.
Не можна допускати тиску та залякування громадян, які не бояться говорити правду.
 

Loner

Well-Known Member
Трамп заявил об окончательной победой над ИГИЛ в Сирии
17:33, сегодня

Президент США Дональд Трамп рассказал о . О том, что США
"Мы победили ИГИЛ в Сирии, единственная причина, по которой мы находились там во время моего президентства", - написал он на своей странице в Twitter.
Ранее 19 декабря стало известно, что США задумались о выводе своих военных с территории Сирии. Это связано со скорым окончанием военной кампании по освобождению территорий, которые ранее занимали боевики террористической организации "Исламское государство". однако точные сроки вывода войск не уточнялись.
Ранее отмечалось, что если решение по выводу американских войск из Сирии будет принято, оно будет идти вразрез с намерениями властей США сохранить военное присутствие в стране, чтобы террористы не могли вернуться на освобожденные от них земли.
Ранее о желании оставить военных в регионе заявлял глава Пентагона Джеймс Мэттис и другие высокопоставленные политики.
 

Loner

Well-Known Member
Судьбу новогоднего перемирия на Донбассе обсудят по завершению военного положения в Украине
17:15, сегодня

На заседании предложили после окончания военного положения в Украине установить . Подробнее это обсудят 27 декабря скайпу, передает " ".
"Обсуждение режима тишины возможно лишь при отсутствии провокаций и агрессии со стороны России", - отметила представительница Украины в гуманитарной подгруппе Трехсторонней контактной группы Ирина Геращенко.
27 декабря с безопасностью подгруппа ТКС встретится в режиме видео-конференции и обсудит возможную дату перемирие.
"Если 27 декабря, во время скайп-конференции удастся констатировать деэскалацию и согласовать дату установления режима тишины, это будет 18 попытка перемирия. И очень бы хотелось, чтобы оно соблюдалось РФ и контролируемыми ею боевиками, и тишина была постоянной", - написала Геращенко.
 

Loner

Well-Known Member
США готуються до повного виведення своїх військ з Сирії - Пентагон
19.12.2018 - 18:04

You must be registered for see images


Міністерство оборони США готує "повне" і "прискорене" виведення американських військ з Сирії.
Про це повідомив телеканалу представник Пентагону.
За словами співрозмовника, президент США Дональд Трамп уже ухвалив рішення про виведення військ.
Раніше американська газета The Wall Street Journal , що Вашингтон готується вивести свої війська з північно-східної Сирії.
Чисельність контингенту США в Сирії становить близько двох тисяч військовослужбовців. Американські військові в основному займаються підготовкою місцевих сил оборони для бойових дій проти бойовиків Ісламської держави.
До теперішнього часу терористи ІДІЛ втратили майже всю територію свого "халіфату" в Іраку і Сирії.
У сусідньому Іраку знаходяться близько 5 200 американських військовослужбовців, які будуть готові до дій в Сирії в разі необхідності.
 

Loner

Well-Known Member
У Вінниці запустили виробництво патронів
19.12.2018 - 16:45

You must be registered for see images


На вінницькому заводі «Форт» запущено лінію повного циклу виробництва патронів до пістолетів для МВС.
Про це 19 грудня під час візиту на Вінниччину і відвідування підприємства заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, прес-служба МВС.
«На державному казенному підприємстві «Форт», що входить в сферу управління МВС, ми запустили лінію повного циклу виробництва патронів для пістолетів калібрів 9х18мм та 9х19мм. Це пістолети для поліцейських, нацгвардійців, прикордонників, тобто для всіх підрозділів системи МВС. Із запуском цієї лінії буде повністю задоволено потреби наших органів МВС у цьому виді боєприпасів і додатково зможемо передавати іншим органам чи навіть експортувати», - сказав Аваков.
За даними КНВО «Форт», запуск нової виробничої лінії став можливим після виділення за підтримки уряду та Мінекономіки майже 69 млн гривень. За них було придбано обладнання різних світових виробників (США, Чехія, Польща Туреччина).
Уточнюється, що наразі ці виробничі лінії мають змогу виготовляти стрілецькі боєприпаси таких калібрів для пістолетів у двохзмінному режимі загальною кількістю 14 млн штук на рік.
Також очільник МВС додав, що згодом на підприємстві «Форт» буде встановлено і лінію виробництва боєприпасів для стрілецької автоматичної зброї у калібрах від 5,45 мм до 14,5 мм.
У МВС поінформували, що до цього єдиним виробником боєприпасів в Україні для стрілецької зброї був Луганський патронний завод, який залишився на окупованій території Луганської області.
До цього єдиним виробником боєприпасів в Україні для стрілецької зброї був Луганський патронний завод, який залишився на окупованій території Луганської області.
 

Loner

Well-Known Member
«Укроборонпром» у 2018 році передав українському війську понад 1000 одиниць бронетехніки
19.12.2018 - 16:04
You must be registered for see images


Підприємства, що входять до бронетанкового кластеру ДК «Укроборонпром» у 2018 році, у рамках виконання Державного оборонного замовлення та зобов‘язань з ремонту, передали українському війську понад 1000 одиниць нової, модернізованої та відремонтованої військової техніки та озброєння.
Окрім того, бронетанкові заводи були зосереджені на впровадженні нових технологій для модернізації вже існуючих зразків техніки.
Про це прес-служба ДК «Укроборонпром».
Загалом, за 2018 рік, 18 підприємств бронетанкового кластеру Концерну передали замовникам понад 1000 одиниць військової техніки та озброєння. Бойові машини були виготовлено, модернізовано та відремонтовано силами «Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. Морозова», «Заводу ім. Малишева», Київського, Житомирського, Харківського, Львівського та Миколаївського бронетанкових заводів.
Значна кількість танків, бронетранспортерів, БМП та іншої військової техніки була відремонтована виїзними бригадами підприємств безпосередньо у польових умовах, зокрема, у зоні проведення Операції об‘єднаних сил. У 2018 році цими бригадами було відремонтовано понад 650 одиниць озброєння.
Діяльність виїзних бригад дозволила оперативно та ефективно підтримувати належну боєздатність військових підрозділів, не витрачаючи час на транспортування техніки з місць дислокації до заводів.
Водночас, одним з головних завдань, яке у цьому році було поставлено перед бронетанковими підприємствами «Укроборонпрому» стало розширення виробництва корпусів для БТР-3 та БТР-4. Зазначається, що об‘єми виробництва цих машин тісно пов‘язані із потужностями єдиного виробника корпусів – приватного підприємства ПАТ «Лозівський ковальсько-механічний завод».
Повідомляється, що для ліквідації цього «вузького місця» у технологічному ланцюгу, на харківському та київському підприємствах «Укроборонпрому» у 2018 році були розпочаті роботи з опанування виробництва корпусів власними силами. Лише за один рік на «Заводі ім. Малишева», «ХКБМ ім. Морозова» та «Київському бронетанковому заводі» вдалось підготувати виробництво та створити перші експериментальні корпуси для проведення всебічних перевірок на якість та міцність.
В Концерні також відзначили, що для виготовлення корпусів будуть використовуватись сталі з країн-членів НАТО. Це дозволить значно диверсифікувати постачання броні та не залежати від одного постачальника.
 
Зверху