ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
У Міноборони відхрестилися від хабарника, затриманого Держбюро розслідувань
13.12.2018 - 08:24

You must be registered for see images


Міністерство оборони України заявляє, що корупціонер, затриманий 12 грудня слідчими Державного бюро розслідувань при отриманні хабара в розмірі двох тисяч доларів, не має жодного відношення до армії.
Про це повідомляє Міноборони.
«Зазначена особа майже рік тому тимчасово виконувала обов’язки керівника одного з держпідприємств Міноборони, але в січні 2018 року її було звільнено. На даний час громадянин не має жодного відношення до обороного відомства», - сказано в повідомленні Міністерства оборони.
Таким чином військові зіпсували дебют Державного бюро розслідувань.
Затримання в Києві хабарника - директора одного з держпідприємств Міноборони, який вимагав 2000 доларів США за звільнення від військової служби призовника, підносилося як перше затримання ДБР.
Директора було затримано за статтею 208 Кримінального процесуального кодексу України, предмет злочину вилучено. Проводяться слідчі дії. Готується повідомлення про підозру у вчинені злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України.
 

Loner

Well-Known Member
Уряд зобов'яже медзаклади публікувати ціни на ліки
13.12.2018 - 05:59

You must be registered for see images


Кабінет Міністрів України зобов'язав обласні департаменти охорони здоров'я оприлюднити на своїх сайтах інформацію про наявність і вартість закуплених за державні кошти ліків.
Про це повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров'я України.
Як розповіли у відомстві, кожен охочий зможе перевірити, чи є в медустанові необхідний і безкоштовний для пацієнтів препарат, і побачити, яка його закупівельна ціна в онлайн-режимі.
У випадку, якщо в якомусь районі, місті або медустанові області закінчується певний препарат, обласний департамент повинен оперативно організувати надходження потрібних ліків або вакцин з тих медустанов області, де є їх надлишок.
В МОЗ зазначили, що уряд вважає неприпустимою ситуацію, коли при достатній забезпеченості області виникає дефіцит в окремих лікарнях.
 

Loner

Well-Known Member
В БПП порадили Насірову «не піаритися, а сісти тихо і каятись»
13.12.2018 - 05:54
Народний депутат від БПП Олег Барна порадив Роману насірову не піаритися, а сісти тихо і каятись.
Про це Барна заявив на телеканалі ZIK.
Нардеп зазначив, що рішення суду про поновлення Насірова на посаді ще не вступило в силу, адже була подана апеляція.
«Немає і виконавчого листа. Тому очевидно, що на роботу Насірова ще не приймуть. Також мене цікавить те, з яких підстав суд міг поновити Насірова на посаді. Якщо це були підстави процесуального характеру, то тут є запитання до правоохоронних органів, які здійснювали арешт процесуального характеру. Я колись говорив, що є два способи приховати дії корупціонера: легальний і нелегальний. Перший – це здобути докази і продати їх йому, а другий – умисно здійснювати неправильні процесуальні дії під час слідства. Тоді суд точно його звільнить», – зауважив нардеп Барна.
Він додав, що у справі «газових угод Тимошенко» Європейський суд виходив саме з процесуальних порушень, а не предметних.
За словами Олега Барни, якщо ж у справі Насірова були предметні порушення, то буде відбуватися «предметний розбір польотів» по фактах, які знайшли своє підтвердження і які слідчі органи мають подати ще раз.
«Тому у його випадку я би радив йому не піаритися, а сісти тихо і каятись», – заявив нардеп Барна.
 

Loner

Well-Known Member
До кінця воєнного стану війська отримають понад 200 одиниць техніки – Полторак
13.12.2018 - 05:36

You must be registered for see images


Українські війська зможуть отримати понад 200 одиниць техніки до кінця дії воєнного стану.
Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак в ефірі телеканалу «Україна».
«Воєнний стан запроваджується в країні з двох основних причин. Перша – це агресія проти України. Друга – це коли є загроза відкритої агресії. У нас відбулося два в одному: агресія Російської Федерації проти військових морських сил України в Керченській протоці, а також – величезне групування російських військ на кордоні з Україною… Завдяки заходам, передбаченим воєнним станом, за два тижні до військ прийшло більше 100 одиниць техніки. До кінця воєнного стану ми плануємо отримати більше 200 одиниць техніки», – зазначив Полторак.
Водночас він підкреслив, що за останні чотири роки Україна зробила все можливе для того, щоб відновити боєздатність флоту.
«За останні чотири роки ми значно збільшили наші можливості, але ми дуже багато втратили військово-морського флоту в Криму. Ми зробили максимально можливе, щоб відновити боєздатність флоту, – ми над цим працюємо», – уточнив міністр.
 

Loner

Well-Known Member
Суд у США погодився з вимогами "Нафтогазу" щодо "Газпрому"
13.12.2018 - 05:16

у Нью-Йорку погодився з вимогами НАК "Нафтогаз України" щодо російського "Газпрому".
Про це повідомляє виконавчbq директор групи "Нафтогаз" Юрій Вітренко у .
Він додав, що це лише перші кроки у вирішенні суперечки з "Газпромом" у Сполучених Штатах, і пообіцяв повідомити подробиці пізніше.
"Суд у Нью-Йорку погодився з нашими вимогами щодо "Газпрому". Це лише перший крок у США. Подробиці пізніше", - написав Вітренко.
З його слів, зараз "Нафтогаз" очікує рішення суду в Техасі.
Раніше Вітренко також повідомив, що, незважаючи на те, що "Газпром" програв Україні в апеляційному суді Швеції про припинення примусового виконання рішення арбітражу, він продовжує не виконувати це рішення.
Він додав, що США - це "не остання юрисдикція, де на "Газпром" чекають проблеми", поки він не заплатить "Нафтогазу" всю суму.
"Якщо підвердяться недобросовісні дії "Газпрому" з ухиляння від виконання рішень судів - вони будуть притягнуті до відповідальності", - заявив Вітренко.
За інформацією видання "Енергореформа", НАК "Нафтогаз" звернулася в окружний суд Південного округу Техаса з позовом проти компанії Gazprom Marketing & Trading USA, Inc. для подальших судових розглядів з ВАТ "Газпром" у Нідерландах і Швейцарії про виконання рішення Стокгольмського арбітражу.
 

Loner

Well-Known Member
Так, ряд интернет-магазинов в одной из социальных сетей предлагают россиянам приобрести «патриотическую» обувь.
Отмечается, что обувь сделана вручную. Цена тапочек — 2430 рублей (1014 гривен).
«Совпадение? Не думаю», «По дому тапки грохотали», «Именно в таких тапках и нужно щи лаптем хлебать. Иконку еще к мягкой пушке пришпандерить», «Придурки», «На танках — кривое дуло», «Осталось освоить выпуск ковров с картами Европы и мира и можно будет завоевывать», — пишут в интернете.

You must be registered for see images
 

Loner

Well-Known Member
Die Wel: Путін — майстер домінування в умовах ескалації

У нещодавній ескалації української кризи розрахунок Путіна знову виправдався: обійшлося без справжніх наслідків. Відповіді, яку зрозумів би господар Кремля, не було, пише один із найкращих німецьких знавців Росії

Це треба вміти: розгорнути новий театр воєнних дій так, щоб ніхто не відреагував. Але Путін, майстер домінування в ескалації, так може. Президент Росії, який роками змушує Захід діяти у відповідь, відправляє свої катери в Керченську протоку, обстрілює й захоплює, мов пірат, українські кораблі в нейтральних водах, із вигуками «Тримайте злодія!» заарештовує поранених моряків і вивозить їх до «Лефортово» у Москві. Провокатор не він, Путін, а атаковані. Агресор знову в ролі жертви. Але в керченському інциденті поруч не було ні НАТО, ні ЄС.

Тим часом перебіг подій похвилинно реконструюють російські автори. Зокрема, Андрєй Ілларіонов описав правові аспекти подій у Керченській протоці на основі міжнародного морського права та українсько-російського договору від 2003-го, що гарантує доступ до Азовського моря. Оприлюднено відео, на якому капітан російського човна таранить український, а також передовсім інформативний, сповнений матюків радіозв’язок між російським човном і «високим» начальством.

«Новий театр санкцій»

Наразі розрахунок Путіна знову спрацював: мляві протести, якщо вони взагалі були, заклики обох сторін до деескалації, рівновіддаленість у цього разу однозначній ситуації. Господар Кремля навіть може похвалити «зразкову дисципліну» своїх солдатів, а міністр закордонних справ Лавров посміятися з «нового театру санкцій».

Відповіді, яку Путін зрозумів і сприйняв би серйозно, не було: скажімо, негайна зупинка газопроводу «Північний потік-2», яким він обходить Україну й за прибутки від якого йому вдається фінансувати свої авантюри. Але німецький уряд, котрий в іншому каже «ми зможемо», до цього не здатний. «Північний потік-2», вважають там, — приватна комерційна справа. Того не можуть зрозуміти інші члени ЄС, яких закликають брати участь у санкціях. Недооцінюють також німецьку громадськість, якій розказують про переваги залежності від російського газу. Поки Росія веде війну проти України, газопровід будують далі.

Можливо, несподіваним був час керченського інциденту. У Києві та інших країнах відзначали п’яту річницю Майдану, згадували жертв Голодомору, катастрофи 1932–1933-го. Можливо, у таймінгу певну роль відіграла й зустріч Великої двадцятки в Буенос-Айресі.

Із часу окупації Криму треба було готуватися до стилю Путіна, раптових нападів, ударів, віртуозної хореографії в поєднанні планування й імпровізації. Момент виявився несподіваним, але те, що так станеться, було зрозуміло, відколи російська сторона розпочала блокаду доступу до Азовського моря, важливих портів Маріуполя та Бердянська й побудувала Керченський міст, який Путін, їдучи за кермом вантажівки, демонстративно відкрив 15 травня цього року. 33-метрова висота конструкції унеможливлює проходження великих суден. Крім того, РФ зайнялася контролем торгових кораблів, які відтоді простоюють перед мостом і які через тривалий час очікування, а відповідно й великі втрати більше не заходять у ці порти.

Блокада портів не дрібничка, пересвідчитися в цьому може кожен відвідувач міста. Маріупольські комбінати Ілліча й Азовсталь — одні з найбільших у Європі металургійні комплекси, Бердянськ — база військового флоту. Маріуполь із його металургійною промисловістю та портом унаслідок російської агресії оточений із двох боків: на півночі — контактна зона з окупованим сепаратистами Донбасом (тобто фронт), на півдні — міст між російським материком і Кримом. Перекриття мостом — ніщо інше, як перетворення досі відкритого моря на російське внутрішнє, грубе порушення цілісності української території, подальше захоплення земель, розширення театру війни.

Загроза її вже було зникла з європейського горизонту під тиском кризи біженців, Brexit і боїв у Сирії, утім, тепер повертається. Із 2014-го війна забрала понад 10 тис. життів, десятки тисяч було поранено, з’явився понад мільйон внутрішніх переселенців, європейський промисловий ландшафт перетворився на руїни: спершу Крим, тоді Донбас, тепер Азовське море, то чому б за наступної нагоди не Одеса? Це відріже Україну від Чорного моря, а тоді недалеко й до російського mare nostrum.
Щоб таке побачити, зовсім не треба демонізувати Путіна, не кажучи вже про Росію, як це нам нав’язують Russia Today і німецькі апологети президента РФ. Незалежність України він ніколи насправді не визнавав і прагне дестабілізації країни, що не танцює під його дудку. Путін хоче її поразки задля уникнення власної.

Але можливо, він, блискучий віртуоз, таки не повністю панує над процесом, проте ескалація триває. Шанований російський економіст і політолог Андрєй Ілларіонов висунув тезу про те, що насправді йдеться не про Маріуполь, не про Бердянськ, а про щось інше й набагато важливіше. Геологічно, гідрологічно та кліматично засушливий Крим цілковито залежить від постачання води. А вона, як відомо, потрапляє до нього через побудовані в 1950-х роках канали з нижнього Дніпра та його водосховищ — гідною подиву з технічного боку системою, що долає значні перепади висот.

Окупація Криму без доступу до життєво необхідної води була від початку безглуздою. І це теж спростування постійно повторюваної Путіним і його прихильниками казки про «Крим як подарунок» Хрущова у 1954-му. Із закінченням Другої світової війни півострів після німецьких руйнувань, убивств кримських євреїв, сталінської колективної депортації місцевих татар перетворився на знелюднілу, спустошену землю. Її відновлення було великим викликом для звільненої України.

Опубліковані тим часом протоколи щодо ухвалення рішення про приєднання Криму до УРСР свідчать, що знадобився великий тиск, щоб переконати Україну взяти на себе це завдання, у якому центральним було вирішення проблеми з водою. Казки й брехня Путіна наздогнали його: можна побудувати «найдовший міст Європи» (19 км) від материка до Криму, але він не дає півострову воду, від якої залежить добробут, ба саме його виживання. У своєму аналізі Андрєй Ілларіонов пише: «Узяти в облогу й штурмувати Маріуполь, непогано укріплене півмільйонне місто у Європі, — це не те, що взяття Алеппо, таке «задоволення» навряд чи потрібне главі РФ».

Та й навіщо тепер йому Маріуполь і Бердянськ в азовському мішку, повністю перекритому насипом Керченського мосту, у чому ми вже могли переконатися. Це нічого не дає. Що сьогодні йому в цьому районі може бути потрібно? Чому він концентрує величезний десантний флот в Азовському морі та елітні війська в Азовському регіоні? Для якої операції? Йому не потрібен Бердянськ. І Маріуполь також. Тепер вони радше слугують непоганим прикриттям для відвертання уваги від справжньої цілі. Але потрібен Таврійськ, Нова Каховка, водосховище Каховської ГЕС і, звичайно, усе низов’я — до Перекопського перешийка.


Хоч би які тут були приховані мотиви, ситуація з популярністю Путіна недобра. Люди дедалі частіше запитують себе, чому є мільярди для війни в Сирії, для фінансування сепаратистів на Донбасі й для Криму, а на пенсії, школи, лікарні, на стримування руйнування інфраструктури такої великої країни немає. Ніякого світла в кінці тунелю, не беручи до уваги блискучі головні міста.


Навіть у країні, яку цілодобово обробляють образом ворога та страхом війни, дедалі менше вірять у те, що стагнація, ба навіть падіння економіки пов’язані радше із санкціями, ніж із блокуванням давно запізнілих реформ корумпованим і клептократичним апаратом. Але взимку 2011–2012 років, коли сотні тисяч вийшли на вулиці проти фальсифікації виборів із гаслами «Росія без Путіна», він уже показав, як боротися із падінням популярності та легітимності. Необхідні вороги, Захід, внутрішня п’ята колона, перемога в розв’язаній війні.

Втома від України в ЄС

Але навіть такі наративи діють не безкінечно. Мобілізації цього типу колись вичерпуються, хіба що буде збільшено дозу патріотично-шовіністичного дурману. Для того щоб зрозуміти це, достатньо просто тиждень подивитися московські телеканали й поспостерігати за таким підбурювачем ксенофобії та пропагандистом війни, як Владімір Соловйов.

Захід, схоже, більше турбує введення воєнного стану в прикордонних районах України, ніж російська війна проти неї. Але парламент у Києві відхилив початкову пропозицію Порошенка та обмежив надзвичайний стан до 30 днів, щоб за планом провести виборчу кампанію. Отже, відбудуться перегони, результат яких, на відміну від «суверенної демократії» Путіна, цілком відкритий.

У ЄС своєрідна втома від України. Перемагає туга за business as usual. Про війну «там унизу», за дві години літаком від Берліна, більше нічого не хочуть знати. Люди з АдН і депутати від партії «Ліві» тиняються як спостерігачі на виборах у Криму й на окупованому Донбасі. Непохитні прихильники застарілої нової східної політики застерігають перед «скочуванням у стару холодну війну», тоді як гаряча війна Путіна триває давно.

Ґергард Шредер, номер два після патріарха в протоколі путінської інавгураційної церемонії в Кремлі, може готуватися до найуспішнішої справи свого життя — відкриття «Північного потоку-2». Кров’ю стікатимуть за це інші.

 
  • Like
Реакції: Aiir

Loner

Well-Known Member
Рева пообіцяв, що до кінця 2019-го пільги і субсидії на комуналку монетизують
14.12.2018 - 06:07
You must be registered for see images


До кінця 2019 року в Україні буде повністю завершено монетизацію пільг і субсидій на житлово-комунальні послуги.

Про це під час брифінгу у Львові заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.
«Із січня 2019-го ми розпочинаємо процес монетизації житлових субсидій. Протягом року його буде повністю завершено. На останньому засіданні уряду в плані реформування міністерств було прийнято рішення про створення державної соціальної служби України, яка буде адмініструвати всі види адресних допомог і субсидій, роботу з дітьми, а також здійснювати контроль за призначенням соціальних допомог», - зазначив Рева.
За словами міністра, незважаючи на те, що наступний рік буде роком виборів, соціальні програми будуть виконуватись у повному обсязі.
 

Loner

Well-Known Member
Посол США назвав російські бомбардувальники у Венесуелі "музейними експонатами"
14.12.2018 - 07:41
You must be registered for see images


Посол США в Колумбії Кевін Уїтакер назвав російські надзвукові стратегічні бомбардувальники Ту-160, які знаходяться на навчаннях в Венесуелі, "музейними експонатами з 80-х".

В інтерв'ю колумбійському радіо дипломат зазначив, що не знає мети візиту російських бомбардувальників "з 80-х років", але додав, що вони прибули до Венесуели після появи біля її берегів госпітального судна США, "і це має значення".
"Літаки такого віку не є провокацією. Вони дійсно музейні (експонати)", - сказав посол.
 
  • Like
Реакції: Aiir

Loner

Well-Known Member
Ранкове зведення з фронту на 07:00 14 грудня 2018 року
14.12.2018 - 07:18

13 грудня російські окупаційні війська 22 рази порушили режим припинення вогню. Противник продовжує застосування озброєння, забороненого Мінськими угодами.

Зокрема, ворог відкривав вогонь з мінометів калібру 120 та 82 мм по позиціях Об'єднаних сил неподалік хутора Вільний, що на Попаснянському напрямку та в районі населених пунктів Водяне, Гнутове на Маріупольському напрямку.
Також, російські окупанти вели вогонь з БМП, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї по позиціях Об'єднаних сил неподалік населеного пункту Кримське – на Луганському напрямку, в районі населеного пункту Новгородське, що на Горлівському напрямку, по населених пунктах Мар'їнка, Красногорівка, Авдіївка, Невельське - на Донецькому напрямку та позицій українських військових в районі населених пунктів Широкине та Водяне на Маріупольськом напрямку.
Внаслідок бойових дій два українських військових загинули.
За даними розвідки, 13 грудня три окупанти було знищено та четверо отримали поранення.
Протягом поточної доби ворог двічі відкривав вогонь по позиціях українських військових в районі населеного пункту Гнутове на Маріупольському напрямку. Втрат серед особового складу Об'єднаних сил не має.
 
Зверху