You must be registered for see images
Волкер заявив, що Росія на 100% контролює ситуацію на Донбасі
Спецпредставник США наголосив, що мова йде аж ніяк не про внутрішній конфлікт.
Російська Федерація на 100% контролює те, що відбувається на Донбасі. Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер на брифінгу у Вашингтоні.
Він не погодився з припущенням російських журналістів, що ситуація на Донбасі є "внутрішнім спором", відповідаючи на питання про брак діалогу між Києвом і псевдоформуваннями "ДНР" і "ЛНР".
"Це не внутрішній конфлікт. Це не етнічний конфлікт. Це не конфлікт корінного народу. Це конфлікт, де в східній частині ви маєте ситуацію, при якій на 100% від російського командування і контролю залежить те, що там відбувається", - заявив Волкер.
Однак, за його словами, на сході України "очевидно були найняті люди для участі у військових операціях і для роботи в цивільній адміністрації так званих "ЛНР і ДНР".
"Але це керується Росією, і тому тут відповідним співрозмовником є Росія", - наголосив Волкер.
"Як я сказав, Росія є тією стороною, яка тут ухвалює рішення, і я вважаю, що в цьому напрямку я маю зосередити зусилля США - безпосередньо вступити в контакт з Росією", - заявив спецпредставник США.
Як повідомлялося, 13 листопада в Белграді відбудеться зустріч спецпредставника Держдепартаменту США з питань України Курта Волкера з помічником президента РФ Владиславом Сурковим.
You must be registered for see links
Порошенко і Тіллерсон обговорили розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі
Сторони також приділили особливу увагу питанню звільнення заручників, які незаконно утримуються на окупованій території і в російських тюрмах.
Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Рексом Тіллерсоном. Про це повідомляє прес-служба глави держави.
Згідно з повідомленням, сторони висловили задоволення станом виконання домовленостей, досягнутих між президентами України та США під час їх зустрічі у Нью-Йорку. Крім того, Порошенко подякував за підтримку України під час триваючої російської агресії.
«Співрозмовники скоординували подальші кроки задля розгортання міжнародної місії ООН на окупованій частині Донбасу, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону. Глава держави відзначив важливість санкцій проти Росії та лідерські підходи США у цьому, наголосивши, що лише у такий спосіб можна примусити агресора повернутися у русло міжнародного права, поваги до суверенітету і територіальної цілісності держав», - йдеться у повідомленні.
Також повідомляється, що Порошенко і Тіллерсон приділили особливу увагу питанню звільнення заручників, які незаконно утримуються на окупованій території і в російських тюрмах. Співрозмовники також відзначили важливість посилення стратегічного партнерства між Україною та США.
Окремо під час переговорів обговорювалося питання прогресу України на шляху реформ. Зокрема, було відзначено важливість медичної, освітньої, пенсійної реформ та антикорупційної.
У прес-службі зазначили, що Тіллерсон поінформував Порошенка про призначення Веса Мітчелла помічником Державного секретаря США з питань Європи та Євразії і його плани у листопаді відвідати Україну для зустрічей з українською владою.
You must be registered for see links
В ОБСЄ закликали створити на Донбасі технічні зони безпеки навколо цивільної інфраструктури
Відповідна заява пролунала після обстрілу Донецької фільтрувальної станції.
Спецпредставник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік засудив обстріл Донецької фільтрувальної станції у ніч на 4 листопада. Він закликав сторони збройного конфлікту створити технічні зони безпеки навколо цивільної інфраструктури на Донбасі. Про це йдеться у повідомленні ОБСЄ.
Представники ОБСЄ підкреслили, що прямий або близький удар тільки по одній з 900-кілограмових ємностей високотоксичного газоподібного хлору, що зберігаються на фільтраційній станції для очищення води, може вбити людей в радіусі 200 метрів і серйозно порушити постачання води майже до 350 000 людей.
Сайдік разом із послом Ертугрулом Апаканом, послом Тоні Фришем і Пером Фішером, координаторами підгруп TКГ з питань безпеки, гуманітарних і економічних питань закликали «повністю припинити піддавати ризику цивільну інфраструктуру».
«Ми закликаємо дати вказівки з цього приводу на місцях, використовувати ці інструкції для створення технічних зон безпеки навколо цивільної інфраструктури і негайно провести обговорення на ТКГ питання створення таких зон безпеки», — заявив Сайдік.
You must be registered for see links
You must be registered for see links