Протидронова рушниця, спецранець кулеметника «Хижак» та бронетранспортер «Отаман»
Ці та інші розробки були продемонстровані на першому Всеукраїнському форумі оборонних підприємств України, у якому взяли участь понад три десятки приватних виробників ОВТ.
...Нині в Україні функціонує 134 державних і понад 400 приватних оборонних підприємств. Загалом у цій сфері задіяно близько 280 тис. осіб.
...Про деякі розробки озброєння та військової техніки, представлені на форумі, — стисло в розповіді наших кореспондентів.
Тактичний кулеметний комплекс «Хижак»
You must be registered for see images
Це спеціальний ранець кулеметника. Він уміщує до 500 патронів до модернізованого кулемета Калашникова або до 650 набоїв натовського калібру 5,56х45 мм до ручного кулемета FN Minimi. Розробник цього комплексу — Харківський завод засобів індивідуального захисту «Рарог». Збройова стрічка надійно сполучає ранець із кулеметом, що забезпечує безперебійну подачу патронів, а солідний боєкомплект дає змогу кулеметникові тривалий час вести вогонь, не відволікаючись на перезаряджання. Загальна вага спорядженого ранця — близько 20 кг. Тактична система може використовуватися спільно з бронежилетом будь-якого класу захисту.
За словами директора підприємства Юрія Федорова, комплекс «Хижак» уже третій рік поспіль використовують у районі АТО. Доопрацьований варіант кулеметного комплексу має тільки позитивні відгуки наших вояків.
Для зменшення вагового навантаження на бійця розробники пропонують ще одну новинку — пластикову кулеметну стрічку, яка у
3 рази легша за стандартну металеву. Також вона може без обмежень застосовуватися кулеметниками й інших штатних армійських підрозділів.
Кулеметну стрічку передбачають постачати у військо спорядженою (по 100 патронів) у спеціальній герметичній упаковці.
Модернізований БТР-60 «Отаман»
You must be registered for see images
Яскравим прикладом державно-приватного партнерства є глибока модернізація радянського БТР-60. Бронетранспортер назвали «Отаман». Технічну реалізацію цього проекту здійснило «НВО «Практика». Зокрема, замінили корпус, встановили новий потужніший двигун та трансмісію, сучасну систему пожежогасіння, розширили десантний відсік. Своєю чергою ДП «Київський бронетанковий завод» обладнав цей бронетранспортер бойовим модулем «Штурм-М», що значно посилило вогневу міць.
Протидронова рушниця радіоелектронної боротьби
You must be registered for see images
За словами її розробників, вона ефективно протидіє безпілотним літальним апаратам. Таку рушницю випускають у комплекті з базовим блоком, який важить 15 кг, тож його може переносити один військовослужбовець-оператор. Коли він помічає у зоні своєї відповідальності безпілотник, який наближається до об’єкта, то наводить протидронову рушницю й «вистрілює» радіоелектронну перешкоду, яка заважає нормальній роботі навігаційних каналів GPS та ГЛОНАСС. Тобто нейтралізує безпілотник, змушуючи його приймати сигнали, котрі надійшли не від навігаційного супутника, а від рушниці.
Як зазначив заступник генерального директора Холдингової компанії «Укрспецтехніка» Михайло Прохоренко, зважаючи на те, що рушниця не може ефективно протидіяти груповому нальоту БпЛА, до неї розробили базовий блок. Він утворює над об’єктом купол із радіоелектронних перешкод радіусом до 5 км, і всі БпЛА, що опиняються в ньому, не можуть виконати поставлені завдання. Встановлені в ньому батареї забезпечують його безперебійну роботу протягом 8 годин. Причому базовий блок здатний працювати як стаціонарно, так і в русі, скажімо, супроводжуючи колони техніки.
Подробно здесь:
You must be registered for see links