Ждем введения ВОЕННОГО ПОЛОЖЕНИЯ...
Якщо війна: Що означає введення воєнного стану
Лютий 14, 2015 23:34
Якщо після 00.00 15 лютого бойові дії на Донбасі не будуть припинені, на території всієї України можуть ввести воєнний стан.
You must be registered for see images
Опівночі, згідно Мінським домовленостями, сторони повинні припинити вогонь. Без перебільшення, весь світ сподівається, що на сході України нарешті настане мир. Якщо ж миру не буде, то у всій країні буде введено військовий стан. Так заявив сьогодні Петро Порошенко під час передачі техніки українським прикордонникам. У такому випадку президент готовий негайно внести до парламенту зміни до законодавства, повідомляють Патріоти України.
“Ми сьогодні перебуваємо перед дуже важливою розвилкою – або ворог припиняє вогонь і починається деескалація, а потім і політичне врегулювання. І в Мінську і перед усім світом Україна довела – це наш вибір. Або ворог нав’язує ескалацію конфлікту і нам, і Європі, і всьому світу “, – заявив Петро Порошенко.
Тим не менш, президент, як і всі ми – сподівається, що після опівночі таки настане перемир’я. “Ми чужого не чіпаємо, але і свого не віддамо. Я молюся за те, що б з завтрашнього дня почалося виконання мінських угод і пам’ятаючи приказку – на Бога надійся, а сам не зівай, підкріплюю молитву, потужною дипломатичною активністю”, – додав президент.
При цьому відповідно до статті 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» військовий стан – це особливий правовий режим, який вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає тимчасове , обумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина із зазначенням строку дії цих обмежень.
Пропозиція про введення ВС подає Рада національної безпеки і оборони президенту. Розглянувши цю пропозицію, президент видає указ про введення воєнного стану, який протягом двох днів затверджується Верховною Радою України. Затверджений парламентом указ негайно оголошується через засоби масової інформації.
Крім того, Україна негайно через Генсека ООН повідомляє про параметри введеного стану і права громадян, які будуть обмежені державам, які беруть участь у Міжнародному пакті про громадянські і політичні права.
Воєнний стан може бути введено як на всій території держави, так і в окремих її місцевостях – це має бути чітко вказано в президентському указі. Закон не обумовлює тривалості воєнного стану. Однак в указі про його введення повинно бути зазначено, на який саме час це стан вводиться.
Крім того, в указі президента повинно міститися вичерпний перелік прав і свобод людини і громадянина, які протягом дії воєнного стану будуть обмежені. Всі державні, місцеві судові органи продовжують свою діяльність в звичайному режимі.
Протягом воєнного стану не можна змінювати Конституцію України, проводити вибори президента і парламенту України, а також органів місцевого самоврядування, проводити всеукраїнський референдум.
Створюється військове командування. Президент керує Збройними силами через Ставку Верховного Головнокомандувача – Генеральний штаб.
На території, на якій введено військовий стан, військове командування вправі запроваджувати трудову повинність і залучати громадян до суспільно корисних робіт.
Трудова повинність полягає у виконанні робіт оборонного характеру, а також ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного природного та воєнного характеру, а також їх наслідків (розбору завалів, вантажних і сільськогосподарських робіт або підтримання громадського порядку). При цьому, тривалість виконання таких робіт та їх оплата встановлюються відповідно до трудового законодавства.
Крім того, військовому командуванню надається право:
– Використовувати потужності, ресурси і майно підприємств і організацій усіх форм власності, а також окремих громадян,
–
Запроваджувати комендантську годину,
– Встановлювати спеціальний режим світломаскування, особливий режим в’їзду і виїзду,
–
Обмежувати свободу пересування і рух транспортних засобів,
– Перевіряти документи у громадян, а в разі необхідності проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу і вантажів, службових приміщень та житла громадян.
У той же час заборонені тортури і принизливе поводження або покарання.
Громадяни зберігають право на справедливий суд та правову допомогу.
Військове командування отримує право ставити питання про заборону діяльності політичних партій та громадських організацій, якщо «вони загрожують суверенітету, національної безпеки України, її державній незалежності і територіальній цілісності, життю громадян».
Створення надзвичайних судів забороняється.
На час дії воєнного стану військове командування отримує повноваження з контролю підприємств зв’язку, видавництв, телерадіоорганізацій для військових потреб і проведення роз’яснювальної роботи серед військ і цивільного населення.
Військові можуть заборонити передачу інформації через комп’ютерні мережі.
Воєнний стан скасовується указом президента в разі «усунення загрози нападу чи небезпеки державній незалежності України, її територіальної цілісності.