ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
СБУ зібрала докази, що Кремль 10 років планував агресію в Україні

Росія свідомо планувала ведення агресивної війни проти України, у тому числі було завчасно сплановано проведення інформаційної війни задля сприяння вирішенню військових цілей.

На цьому наголосила заступник начальника департаменту контррозвідувального захисту у сфері інформаційної безпеки СБУ Юлія Лапутіна під час організованого міжнародним інформаційним консорціумом “Бастіон” круглого столу в Укрінформі на тему: “Гібридна (інформаційна) агресія РФ. Відповіді України”.

“Службою безпеки України та прокуратурою АР Крим продовжується досудове розслідування за фактом розв’язання Російською Федерацією гібридної війни проти України. На даний час зібрано докази, які відповідають диспозиції частини 1 статті 437 Кримінального кодексу України, а саме – планування, підготовка або розв’язання агресивної війни чи військового конфлікту, а також участь у змові, що спрямована на вчинення таких дій. Цей злочин відноситься до категорії злочинів проти миру. Безпрецедентність даного провадження проявляється в тому, що розслідування злочинів, передбачених цією статтею, означає доведення свідомого планування агресивної війни Росії проти України”, – заявила вона.

Як повідомила представник СБУ, складовими цього планування було “обгрунтування ідеї війни, розробка її політичної концепції, попереднє планування засобів ведення війни, схилення населення відповідних регіонів України до ненависті до інших регіонів України, а також дії, спрямовані на усунення перешкод для вторгнення на територію України”.

Поруч з цим у спецслужбі повідомили, що також буде розслідувано й безпосереднє розв’язання агресивної війни, ознаками якої є, у тому числі, спроби РФ знищити ідеологічні перешкоди для початку гібридної агресії, що “дуже важливо в контексті гібридної війни”.

“Вперше зібрано та проаналізовано факти, які свідчать про застосування Російською Федерацією проти України не лише фізичних агресивних дій, але і завчасно спланованої інформаційної війни, яка сприяла вирішенню військових цілей Російською Федерацією на шкоду безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України”, – заявила Лапутіна.

За її словами, одним з чинників, які можуть свідчити про спланованість дій керівництва РФ з усунення перешкод для розв’язання агресивної війни проти України, “є внесення змін до законодавства Росії, у тому числі до Воєнної доктрини, завдяки яким розширюються права на застосування військової сили за кордоном”.

“Зокрема, стаття 22 Воєнної доктрини РФ передбачає, що РФ вважає правомірним застосування збройних сил, інших військових органів та військ, у тому числі, для забезпечення захисту своїх громадян за межами РФ”, – зазначила заступник начальника департаменту контррозвідувального захисту у сфері інформаційної безпеки СБУ.

Крім того, сказала вона, у розвиток цих положень протягом останніх 10 років російськими науковцями розроблявся інший концепт – “так звана необхідність захисту співвітчизників за кордоном”.

“Одночасно ми усі були свідками агресивної інформаційної кампанії в АР Крим з пропаганди так званого “руського міра”, який позиціонувався російськими ідеологами, як концепція міжнародної трансдержавної співдружності, нібито об’єднаної причетності до РФ та лояльності до російської мови”, – повідомила Лапутіна.

За її словами, “руській мір” розглядається не лише як культурна та історична ідея, але і як політична доктрина.

“Аналіз ідеологічних конструкцій, вбудованих у поняття “руській мір”, зіставлення їх з конкретними фактами, подіями у сучасній українській історії, особливо у Криму, дає підстави вважати, що правова база РФ, стратегія та пріоритети національної безпеки Росії, конкретні дії військово-політичного керівництва цієї держави свідомо спрямовані на примусове повернення України у сферу геополітичного впливу РФ на шкоду суверенітету, територіальної цілісності та безпеці України”, – підкреслила представник СБУ.

Вона додала, що ще у 2007 році саме для практичної реалізації політичної доктрини та стратегії “руського міра” указом президента РФ було започатковано однойменний фонд, засновниками якого стали МЗС та Міністерство науки та освіти РФ. При цьому правління фонду призначалося безпосередньо президентом РФ і джерелами фінансування виступав російський держбюджет.

“Протягом 2008-2012 років фондом було створено в Україні більше 10 “руськіх” центрів. Їх географія також є показовою. Зокрема, перші з них були створені в АР Крим – це Севастополь і Сімферополь, потім також додалися південно-східні регіони України – Луганськ, Донецьк,Харків, Одеса. Їх керівниками за погодженнями з кураторами з РФ призначалися представники колишньої радянської Компартії або антиукраїнськи налаштовані мешканці”, – повідомили у СБУ.

За даними української спецслужби, вказані центри використовувалися спецслужбами РФ для підготовки ідеологічного підґрунтя для формування в населення негативного ставлення до України шляхом застосування маніпулятивних технологій, викривлення історичних подій, приниження гідності українців, формування суспільної думки про нібито переваги відновлення російської імперії та повернення Криму до складу Росії.

Крім того, фондом “Русскій мір” було започатковано в Криму фестиваль “Великое русское слово”, який “став фактично майданчиком для попереднього поступового готування населення півострова до позитивного сприйняття вторгнення російських військ в АР Крим, шляхом маніпуляції суспільної свідомості громадян України про нібито визвольний характер агресивного вторгнення, та подальшої анексії півострова”.

Згідно з СБУ, період підготовки до військового вторгнення супроводжувався активним застосуванням спецслужбами РФ спеціальних інформаційних та інформаційно-психологічних операцій проти України, зокрема, створенням, адміністрування, штучним нарощуванням відвідуваності та популярності антиукраїнських та проросійських груп в українському сегменті російських соцмереж “Вконтакте” та “Одноклассники”.

“Безпосередньому здійсненню інформаційної війни РФ проти України сприяло також закріплення у статті 82-й Стратегії нацбезпеки РФ тез про особливе значення для забезпечення безпеки Росії розвитку суспільного, гуманітарного та інформаційно-телекомунікаційного середовища на території держав-учасниць СНД та в регіонах, що межують з ними. Цим фактично легітимізувався з точки зору національного законодавства РФ інструментарій для реалізації політичної доктрини “руського міра”, яка за своєю суттю стала обгрунтуванням ідеї війни проти України та лягла в основу політичної концепції розв’язання агресивної війни РФ проти України”, – наголосила заступник начальника департаменту контррозвідувального захисту в сфері інформаційної безпеки СБУ.
 

Loner

Well-Known Member
Чому безвізу мало, щоб наблизитись до Європи

Без реальних кроків з проведення реформ Україна не наблизиться до Європейського Союзу ані на крок.

Портников Віталій

Без реальних кроків з проведення реформ Україна не наблизиться до Європейського Союзу ані на крок

Реальний початок безвізових поїздок українців до країн Європейського Союзу став справжньою подією і для тих, хто був упевнений, що рішення буде прийнято, і для тих, хто в цьому сумнівався. І для влади, яка демонструє, що може досягати результатів. І для громадян, які насправді перетинають кордон без віз. І для наших сусідів в Росії, які не можуть приховати безглуздої заздрості.

На цьому тлі "безвіз" починає сприйматися як справжня європейська інтеграція - хоча аж ніяк не є такою.

Безвізові туристичні поїздки - це норма для цивілізованої країни. Те, що ми досі їздили до сусідніх країни за візами, демонструє всю глибину недовіри до нас. І всю суперечливість візової політики Євросоюзу теж. Бо ще кілька років тому до країн Центральної Європи ми могли в'їжджати без візи. І ніяких проблем з міграцією ані для них, ані для нас не виникало.

Потім ці країни стали членами ЄС, були змушені запровадити для нас візи - і зараз насправді все повертається до того що було - плюс країни заходу і півдня Європи.

Але чи стане це справжнім приходом до Європи і розлученням з Росією?

Республіка Молдова отримала "безвіз" набагато раніше нас. Але це не змінило економічну ситуацію в країні і не призвело до серйозних змін у політичних настроях. Більш того, громадяни саме цієї, безвізової країни обрали своїм президентом політика, який пообіцяв їм відмовитися від європейської інтеграції.

Так що не варто спокушатися. Без реальних кроків з проведення реформ Україна не наблизиться до Європейського Союзу ані на крок. Хоча безвізовий режим, звичайно ж, збереже.

Тому що безвізовий режим з ЄС має багато країн, які нескінченно далекі від Європи і з точки зору розвитку, і з точки зору цінностей. Ці країни не викликають побоювань у міграційних служб ЄС - тільки й усього. А у інших міграційних служб можуть викликати побоювання країни, які нам здаються прикладом розвитку і успіху.

Такі держави, як Ізраїль або Польща роками борються за відмову від візового режиму зі Сполученими Штатами - але всякий раз отримують відмову навіть від найбільших своїх друзів в Білому Домі і Державному Департаменті.

Важливо бути не країною, яка чекає від інших скасування віз. Важливо стати країною, яка скасовує візи. Це і є головне завдання для наступних поколінь українців.
 

Loner

Well-Known Member
Безвиз: как начнет менятся лицо украинской экономики и миграции

11-го июня официально стартует безвизовый режим Украины с Европейским Союзом. Миллионы украинцев получат возможность поехать посмотреть Европу без надобности стоять в очереди за визой. И хотя на украинцев продолжают действовать строгие ограничения при пересечении границы с ЕС, но похоже это начало новой эры украинской миграции. Все чаще всплывает вопрос о введении визового режима с Россией, что скорее всего является вопросом времени.

Безвизовый режим не дает официального права работать в ЕС, но на практике скорее всего мы увидим рост нелегальной занятости украинских граждан в европейских странах. Про это знают обе стороны, но такой расклад выгоден для всех – в Украине нет хорошо оплачиваемой работы для всех граждан, а в ЕС будут рады дешевой рабочей силе.

Количество украинцев работающих заграницей не поддается четкой оценке. Речь идет о миллионах украинцев работоспособного возраста. Та самая рабочая сила, которая не смогла найти себя дома, ищет работу за рубежом. По официальным данным речь идет о 5 миллионах трудовых мигрантов. На долю России приходится 25-40% – по некоторым оценкам в России пребывает до 2,1 млн украинцев. Часть этих «российских» трудовых мигрантов скорее всего навсегда останется в России, а часть будет переориентироваться на трудовые рынки стран ЕС. С 2014-го года после ослабления курса рубля и начала экономических проблем в РФ мигранты начали покидать Россию, и украинцам нужно будет тоже искать для себя новые рабочие места за рубежом.

Количество нелегальных мигрантов подсчитать сложно, ведь часто они пересекают границу, но не становятся на консульский учет или работают неофициально и не попадают в статистику работающих иностранцев, или же просто пересекают границу нелегально и дальше их следы теряются.

Оценка количества украинских «заробитчан» колеблется от «оптимистических» 1 миллиона до «пессимистических» 7 миллионов. Правда, скорее всего, где-то посередине.

Отметим, что в последние годы стабильность украинской экономики во многом была обусловлена валютными вливаниями украинских рабочих. По данным НацБанка в 2016-м году в Украину частным образом было переведено 5,4 млрд долларов. Причем через банковскую систему перевели 2,3 млрд долларов, через платежные системы – 2,1 млрд, а вот частные переводы в валюте поддаются только оценочному подсчету. НацБанк оценивает их в 1 млрд долларов (документ 1, документ 2). То есть, сколько реально валюты частным образом попадает в Украину от заробитчан не знает никто.
...

Дальше со скринами по ссылке:
 

Loner

Well-Known Member
Медична реформа: журналісти дізналися, які послуги лікарів будуть платними, а які – безкоштовними
12.06.2017 15:27
.
"Чомусь ми боїмося визнати, що наша нинішня "кривенька" медицина давно стала платною", – каже автор і ведучий проекту "Час. Підсумки тижня" Віталій Гайдукевич.
Хворе місце. Вже який тиждень соцмережами шириться акція в підтримку реформування медицини. Парламент ніби і приймає потрібни законопроект, але одразу провалює фінансування реформи.
Критики Мінохорони здоров'я кажуть – реформа "сира". Вона декларує правильні речі, але не чітка в механізмах їх втілення.
Симпатики команди Уляни Супрун відповідають – немає часу чекати, треба починати лікувати медицину і шукати механізми по ходу, інакше ми ризикуємо втратити паціента.
Що відбувається з реформою української медицини, які послуги стануть платними, а які залишаться безкоштовними - дивіться у відеосюжеті "Час. Підсумки тижня".
You must be registered for see medias

 

Loner

Well-Known Member
Перед национализацией Приватбанка 9 аферистов-подельников Коломойского «нажились» на $1 млрд

Журналист Грэхем Стэк назвал ФИО 9-ти бизнесменов, подельников Игоря Коломойского, которые перед национализацией Приватбанка получили от финучреждения более $1 млрд кредита.

На портале Проекта по расследованию коррупции и организованной преступности (OCCRP) значится, что в течение 2015-2016 годов банк Коломойского выдал кредитов 28-ми харьковским компаниям. Данные фирмы контролировались лицами, связанными с экс-владельцем Приватбанка. При чем на кредиты на сумму около $185 млн даже не было залогов. Все фирмы «прокладки» были организованы в 2015 году и почти у всех у них был капитал в сумме 1 тыс. грн.

Журналист Грэхем Стэк написал, что деньги от Приватбанка получили такие фирмы: $136,8 млн были выданы компании Оптима 770 (принадлежит Вячеславу Плакасову), фирму экс-главы Днеправиа Виктора Шкинделя прокредитовали на $154,1 млн. Директор туристической компании Скорзонера-Закарпать Ивана Маковийчук получил от Приватбанка $154,4 млн. $155,6 млн были выданы Сергею Казарову (бывший глава «Цюрупинского Агропостача»). Гендиректор заправок Колумбини получил $148,8, еще $141,2 млн были выданы фирме главе Запорожнефтепродукта Владимиру Головко. Компания Игоря Маланчака и Вадима Андреюка (последний менеджер Укрнафты) получила $115,3 млн кредитных средств. Еще два человека — Виталий Немов и Анатолий Деркач получили в сумме $50,6 млн. Хотя имущества и бизнеса данные физлица не имели.

Все компании, которые взяли в займы в Приватбанке были ликвидированы в начале 2017 года.
 

Loner

Well-Known Member
СБУ виявили мехнізм розкрадання посадовцями грошей, виділених на реабілітацію учасників АТО
16:08, 12-06-2017

Співробітники Служби безпеки України виявили корупційний механізм розкрадання чиновниками грошей, виділених на реабілітацію ветеранів та учасників антитерористичної операції.
СБ України під час заходів, спрямованих на попередження та усунення загроз національним інтересам України у військовій сфері, зокрема щодо соціального захисту військовослужбовців та учасників АТО, викрили схему розкрадання бюджетних коштів.
Правоохоронці встановили, що керівники низки реабілітаційних закладів надали за змовою з чиновниками акти виконаних робіт, до яких внесли недостовірні дані щодо обсягів наданих послуг із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції. За висновками експертів, через корупційну оборудку зловмисники привласнили 22,5 мільйона державних гривень.
У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України, співробітники спецслужби спільно з прокуратурою оголосили про підозру дев’ятьом керівникам реабілітаційних установ, яким судом обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
СБ України поінформувала Міністерство соціальної політики про виявлені факти для вжиття невідкладних заходів щодо забезпечення належного відомчого контролю за виконанням програм реабілітації учасників антитерористичної операції.
За матеріалами Служби безпеки України Мінсоцполітики ініційовано внесення змін до законодавства для врегулювання порядку використання бюджетних коштів, передбачених для соціального захисту учасників АТО. Планується, що повноваження з виконання програми будуть передані до місцевих управлінь праці та соціального захисту населення.

Прес-центр СБ України

- See more at:
 

Loner

Well-Known Member
Гройсман пояснив західній пресі, чому Путін не йде з Донбасу
12.06.2017 - 20:40

You must be registered for see images

Після деокупації Донбасу відразу звільниться анексований Крим, тому Росія не збирається зупиняти війну проти України.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман в інтерв'ю хорватській газеті Jutarnji list.
"Росія хоче зберегти гарячу фазу конфлікту якомога довше, адже це інструмент дестабілізації України. Вони розуміють, що після звільнення Донбасу відразу ж постане питання повернення незаконно окупованого Криму", - зауважив він.
За словами прем'єра, ситуація на Донбасі напружена.
"Ситуація була й залишається напруженою. Ворог порушує режим тиші 50-60 разів на день, люди гинуть щодня – військові та мирні. Загальні людські втрати вже перевищили десять тисяч осіб", - сказав він.
Гройсман назвав санкції Заходу проти РФ дієвим інструментом.
"Після Донбасу, зрозуміло, всю увагу буде зосереджено на поверненні Криму.
Тут Кремль буде опиратися особливо запекло, але міжнародні санкції поступово зроблять свою справу. Крим повинен стати для Росії занадто дорогою розкішшю. Одного дня режим у Кремлі опиниться перед вибором: повернення півострова або крах. Таким чином, Крим також буде звільнено в мирний спосіб", - заявив він.
"Ані США, ані країни ЄС не збираються скасовувати санкції до звільнення Донбасу й Криму. Це означало б зраду основних принципів демократії і капітуляцію Заходу перед Путіним", - сказав Гройсман.
 

Loner

Well-Known Member
Запровадження віз із РФ потягне питання і з Білоруссю – нардеп
12.06.2017 - 20:19

You must be registered for see images

У разі скасування Україною безвізового режиму для Росії необхідно переглядати аналогічні угоди із Білоруссю.

Таку думку висловив народний депутат України, радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в ефірі "112 Україна".
"Питання має бути набагато ширшим, ніж запровадження візового режиму із Російською Федерацією. Треба вирішувати питання в комплексі, адже РФ та Білорусь - це єдиний візовий простір, і якщо ми з Росією запровадимо візовий режим, а Росія введе його у відповідь, то постане питання про те, що робити із територією Білорусі. Адже тоді з Білорусі до нас безперешкодно зможуть приїжджати російські громадяни", - сказав Геращенко.
Він нагадав про те, що наступного тижня у Верховній Раді розглядатиметься постанова про необхідність запровадження візового режиму із РФ. "Вона матиме рекомендаційний характер, проте якщо міністр закордонних справ Павло Клімкін говорить про це, то значить, Президент України Петро Порошенко розуміє, що в майбутньому цього не уникнути. Але запроваджувати його потрібно не спонтанно, не воднораз. Це має бути планомірна система, яка не спричинила б утиску інтересів простих українських громадян, яким доводитися бувати у Росії та зустрічатися зі своїми рідними й близькими", - підкреслив народний депутат.
 
Зверху