ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
В районе Сизого был бой: силы АТО отогнали террористов от своих позиций. ВИДЕО
25.11.2015 - 08:30
You must be registered for see images

Ночью террористы продолжили обстрелы позиций украинских войск на всех направлениях. Об этом говорится в сообщении пресс-центра АТО в Facebook.

"С 18 часов вчерашнего вечера и до утра боевики вели огонь по Пескам, Авдеевке и Тарамчуку, используя крупнокалиберные пулеметы и стрелковое оружие. На артемовском направлении из вооружения БМП, гранатометов и крупнокалиберных пулеметов преступники били по Луганскому и Ленинскому.
На луганском из минометов и стрелкового оружия обстреляли Болотяное. А на Мариупольском из стрелкового оружия - Широкино", - сказано в сообщении.
Кроме того, отмечается, что прицельный огонь по позициям сил АТО захватчики вели в районе Новгородского и Трехизбенки, используя гранатометы и стрелковое оружие.
"В районе Сизого вчера в 21.00 произошло боестолкновение, в результате которого украинские бойцы отогнали противника от своих позиций плотным огнем из стрелкового оружия. Всего с вечера до утра террористы 18 раз открывали огонь в направлении наших позиций", - сообщили в штабе.
 

Loner

Well-Known Member
Наказали негодяев: «Фантом» лишил террористов сладкого. ФОТО
25.11.2015 - 06:30
You must be registered for see images

В Донецкой области сотрудники подразделения налоговой милиции "Фантом" задержали два микроавтобуса и одну грузовую Газель, на которых на оккупированные территории пытались доставить товаров более чем полмиллиона гривен.
Так, транспортные средства были остановлены недалеко от пункта пропуска "Зайцево" в течение одной ночи. Все они пытались пересечь линию разграничения вне официальных пунктов пропуска, сообщили в пресс-службе ГФС.
В ходе их осмотра были обнаружены одежда, обувь, игрушки, сантехнические приборы, а также составляющие для изготовления кондитерских изделий (желатин, какао, мак, ванилин). Перевозчики не смогли предоставить никаких сопроводительных документов на товар.
В настоящее время груз, общей стоимостью более полумиллиона гривен, изъят. Продолжается проверка.

You must be registered for see images


You must be registered for see images


You must be registered for see images
 

Loner

Well-Known Member


Ремонтники «Укренерго» відремонтували опору однієї з пошкоджених ліній електропередач у Херсонській області - «Каховка-Титан».
Про це повідомили в «Укренерго».
«Попри важкі умови праці (сильний дощ, вітер, розмокший грунт), бригади Херсонських магістральних мереж ДП «НЕК «Укренерго» виконали запланований на день обсяг робіт з відновлення ВЛ 220 кВ «Каховська - Титан», - повідомили в прес-службі підприємства.
За даними «Укренерго», ремонтні бригади демонтували пошкоджену опору, встановили нову залізобетонну опору, вирівняли і закріпили сусідні із зруйнованою проміжні опори.
Нині уточнюється план і перелік робіт на завтрашній день. Роботи на об'єкті координує головний інженер Херсонської електромережі Леонід Шевченко.
Як повідомляв Укрінформ, 20 листопада в Херсонській області невідомими були підірвані електропори ЛЕП, що подають електрику до окупованого Криму. Активісти громадянської блокади Криму узяли під контроль пошкоджені електроопори і замість постачань електроенергії на півострів вимагають звільнення всіх заарештованих у Криму активістів. 24 листопада після переговорів керівництва «Укренерго» зі штабом громадянської блокади Криму ремонтники розпорчали заміну підірваних електроопор.
Нині в окупованому Криму введено режим надзвичайної ситуації.
 

Loner

Well-Known Member


Штурман збитого російського Су-24 Костянтин Мурахтін заявляє, що їхній екіпаж не отримував попередження з боку турків, та й не залітав їхній літак у повітряний простір Туреччини.
Про це пише .
«Весь наш політ до моменту вибуху ракети повністю мною контролювався. Я прекрасно бачив і по карті і на місцевості, де кордон і де ми перебуваємо», — сказав штурман.
За його словами, ракета «прийшла» у хвіст літака, й ухилитися в екіпажу не було можливості.
Нагадаємо, що ВПС Туреччини у вівторок збили російський Су-24 в небі над Сирією. Турецькі військові заявили, що після 10 попереджень збили борт за порушення повітряного простору своєї країни. Літак упав у гірській місцевості в сирійській провінції Латакія.
 

Loner

Well-Known Member


Втрати Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (Украероруху) від закриття транзиту для російських авіакомпаній через український авіапростір оцінюються у межах 25-30 млн євро на рік.
Про це на брифінгу в Кабінеті міністрів сказав міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Втрати українського аероруху оцінюються у районі 25-30 млн (євро. - Ред.) на рік. Інших втрат не повинно бути», - зазначив міністр.
При цьому, на думку Пивоварського, російська сторона потенційно втратить більше, оскільки їм доведеться змінювати fly-плани, сполучення в аеропортах. «Але питання не в економічних втратах», - наголосив він.
Нагадаємо, як наголошують в Мінінфраструктури, рішення про закриття українського авіапростору для транзиту російських авіакомпаній ухвалене у зв'язку із загостренням військової та суспільно-політичної ситуації. Прийняте рішення також обумовлене систематичним порушенням правил польотів і порядку використання повітряного простору України з боку російських авіаперевізників та має на меті попередити будь-які можливі провокації в повітряному просторі України.
Повне закриття українського авіапростору для транзиту російських авіакомпаній розпочнеться з опівночі.
 

Loner

Well-Known Member


Російські сили ведуть інтенсивне бомбардування у Сирії в районі, де впав збитий російський винищувач.
Про це повідомляє з посиланням на Сирійську обсерваторію з прав людини, яка базується у Великій Британії.
«Росія провела щонайменше 12 авіаударів у районах Джебель-Акрад і Джебель-Туркман, які контролюють повстанці-сирійські туркмени», - йдеться у повідомленні.
Російські літаки підтримують наступ сил Башара Асада, яким протидіють повстанці і бойовики ісламістського угрупування "Джебхат ан-Нусра".
На боці сирійської армії в зіткненнях також беруть участь сили угруповання "Хезболла", повідомляють правозахисники.
Агенція Reuters з посиланням на одного з польових командирів сирійських туркменів повідомляє, що по району завдають ракетні удари з російських кораблів, які розташовані в Середземному морі.
 

Loner

Well-Known Member


Проліт через український повітряний простір для всіх російських авіакомпаній буде заборонено з опівночі 26 листопада.
Про це повідомляє Міністерства інфраструктури України.
"У зв’язку із загостренням військової та суспільно-політичної ситуації уряд прийняв рішення заборонити проліт українського повітряного простору для всіх без винятку російських авіакомпаній з 00:00 26 листопада поточного року", - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, ухвалене рішення також було зумовлене систематичним порушенням правил польотів і порядку використання повітряного простору України з боку російських авіаперевізників та має на меті попередити будь-які можливі провокації в повітряному просторі України.
Кабінет Міністрів доручив Державіаслужбі повідомити російську сторону щодо закриття повітряного простору України для цивільної авіації РФ, і сьогодні через Міністерство закордонних справ буде направлено відповідну ноту до Росавіації.
У Мінінфраструктури нагадали, що Російська Федерація зупинила видачу дозволів на проліт через територію РФ українськими авіакомпаніями в серпні 2014 року.
Пряме авіаційне сполучення між Україною та Російською Федерацією припинене з 25 жовтня. Таке рішення ухвалено на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Пізніше у відповідь на необгрунтовані дії Росавіації Державна авіаційна служба України ухвалила рішення про повне припинення повітряного сполучення між Україною та РФ з 25 жовтня 2015 року.
 
  • Like
Реакції: Aiir

Loner

Well-Known Member


Міністерство інфраструктури розробило проект нового порту в районі Дніпро-Бузького лиману, що спеціалізуватиметься на рейдовій перевалці вантажів.
Про це повідомляє Міністерства інфраструктури.
"Очікується, що інвестиції держави в проект (нового порту. - Ред.) сягатимуть до 33 млн грн. За планом, новий порт почне працювати влітку 2016 року", - йдеться в повідомленні.
За словами першого заступника міністра інфраструктури Володимира Шульмейстера, новий порт дасть змогу приймати великовантажні судна типу "панамакс", "постпанамакс" і навіть "кепсайз" (до 100 тис. тонн). "Важливо, що вантаж, що надходить з річки, взагалі не заходить в звичайний морський порт, а відразу потрапляє на рейдову перевалку. Це економить власнику вантажів і час, і гроші", - зазначив він.
Рейдова перевалка має стати стимулом для розвитку вантажного судноплавства на Дніпрі, що дасть імпульс реанімації кораблебудування в Україні та збільшить експортні можливості країни з перевалки вантажів.
З огляду на близьке розташування заповідних морських акваторій, перелік вантажів, що будуть перевалюватись у новому порту, буде обмежений зерном, металом, контейнерами та насипними вантажами, не шкідливими для оточуючого середовища, наголошують у прес-службі.
Наразі проект перебуває на внутрішньому узгодженні в Міністерстві інфраструктури. Наступними кроками буде його узгодження в Кабінеті міністрів, відведення акваторії і створення ще одного філіалу Адміністрації морських портів України.
 

Loner

Well-Known Member


Міністр фінансів Наталія Яресько внесла на розгляд уряду новий проект закону про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів.
Про це вона сказала на засіданні Кабінету міністрів, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Пропонуємо на розгляд уряду проект закону, що спрямований на вирішення проблеми валютних іпотечних кредитів, які бралися громадянами на придбання житла і які значно подорожчали у гривневому еквіваленті", - сказала Яресько.
За її словами, наразі діє мораторій на відчуження нерухомого майна, якщо воно є єдиним житлом позичальника, однак такий підхід не вирішує проблеми.
"Ми переконані, що валютні іпотечні кредити потрібно реструктуризувати незаможним громадянам, не спекулянтам, а лише тим громадянам, які унаслідок неспроможності сплатити кредит можуть залишитися без житла", - зазначила Яресько.
За її підрахунками, таких сімей 37 тисяч. Їх загальна заборгованість – 20 млрд грн, що дорівнює 40% загального кредитного портфелю фізичних осіб.
Міністр наголосила, що на реструктуризацію можуть очікувати лише родини, що мають єдине житло, яке знаходиться в іпотеці, інваліди першої групи, ветерани АТО, діти-спадкоємці осіб, що загинули, захищаючи Україну.
Яресько також озвучила умови реструктуризації: якщо позичальник брав іпотеку в валюті на придбання єдиного житла, якщо сума боргу станом на 1 січня 2015 року не перевищувала 2,5 млн грн відповідно до курсу НБУ, якщо станом на 1 січня 2014 року не настало страхування кредиту, якщо станом на 1 січня 2014 року позичальник не мав простроченої заборгованості або вона була погашена.
Яресько також винесла на уряд проект закону, що має на меті вирішити проблему надмірного боргового навантаження на життєздатні українські підприємства.
"Запропонований проект закону має на меті вирішити проблему надмірного боргового навантаження на українські підприємства. До цього моменту Україна не мала законодавчих актів щодо добровільної реструктуризації кредитів юридичних осіб", - сказала Яресько.
За її словами, фінансові установи були змушені самостійно вирішувати цю проблему, проте не завжди успішно.
"Ми пропонуємо створити ефективну основу для вирішення проблеми боргового тягаря компаній, які мають тимчасові проблеми зі своєчасним погашенням боргів перед кредиторами, але у разі вирішення цієї проблеми мають шанси повернутися до успішної економічної діяльності", - пояснила міністр.
За підрахунками НБУ, цей механізм дозволить підприємствам реструктуризувати до 200 млрд грн проблемної заборгованості, що становить чверть боргу комерційних установ.
Учасником реструктуризації може стати потенційно життєздатна компанія.
"Це має бути підтверджено звітом міжнародної аудиторської компанії", - підкреслила урядовець і додала.
Нагадаємо, раніше під тиском валютних позичальників, які заявляють про неможливість обслуговувати свої кредити після девальвації гривні в Раду, був внесений законопроект про примусову конвертацію всіх споживчих кредитів за курсом на день їх оформлення без обмеження суми заборгованості.
 

Loner

Well-Known Member


Відсьогодні українська сторона запровадила режим "тиші" по всій лінії розмежування у зоні проведення АТО.
Про це заявив на брифінгу у середу керівник української сторони Спільного центру контролю та координації генерал-майор Борис Кременецький, повідомляє штабу АТО.
"На підтвердження безумовних прагнень України до мирного врегулювання ситуації на Донбасі, начальник Генерального штабу - Головнокомандувач ЗС України видав розпорядження, згідно з яким з 00 годин 25 листопада військовослужбовцям ЗС України заборонено відкривати вогонь. Про це українська сторона СЦКК поінформувала представників СММ ОБСЄ та російську сторону центру", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що черговою зміною СЦКК за минулу добу було здійснено шість спроб припинення вогню, і всі вони дали позитивний результат.
Генерал Кременецький також зазначив, що на такий крок українська сторона пішла незважаючи на те, що бойовики продовжують порушувати режим припинення вогню. "Терористи здійснюють прицільні та провокативні обстріли позицій сил АТО зі стрілецької зброї, крупнокаліберних кулеметів та гранатометів, тим самим намагаючись спровокувати військовослужбовців ЗС України на відкриття вогню у відповідь і порушення Мінських угод", - йдеться у повідомленні.
Під час брифінгу також було зауважено на активізації використання противником диверсійно-розвідувальних груп з метою дестабілізації ситуації. З цієї причини представник МЗС України "висловив пропозицію щодо введення мораторію на заборону використання ДРГ НЗФ ОРДО/ОРЛО вздовж лінії розмежування".
Також СЦКК продовжує координувати проведення ремонтно-відновлювальних робіт в регіоні. На сьогодні планувалося їх проведення на 7 об'єктах, але у зв'язку з обстрілами з боку бойовиків роботи на 5 об'єктах призупинені.
Окремо керівник групи наголосив, що в української сторони СЦКК викликає стурбованість інформація про систематичне виявлення поблизу лінії зіткнення озброєння і військової техніки бойовиків, які відповідно до Мінських домовленостей мали бути відведені. Так, за минулу добу, 24 листопада, спостерігачами зафіксовано два випадки застосування проти ЗСУ 82-мм мінометів та один випадок застосування 120-мм мінометів. А за останній тиждень до СММ ОБСЄ передано інформацію про 93 факти таких порушень з точними координатами невідведеного озброєння та військової техніки.
 
Зверху