ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member


Формат судового процесу для притягнення відповідальних за катастрофу літака МН17, збитого над Донбасом, буде визначений упродовж наступних кількох тижнів.
Про це заявив міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс під час прес-конференції у понеділок в Києві, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.
"Ми наразі разом із спільною групою по розслідуванню та партнерами шукаємо найкращий формат - національний суд або трибунал. Це буде вирішено, я думаю, упродовж наступних тижнів", - підкреслив Кундерс.
За його словами, країни-парнери активно працюють над форматом трибуналу.
"Це дуже тонкий момент. Факт, що він ще не був вирішений, не повязаний з тим, що ми не маємо часу. Навпаки, ми детально це обговорювали. Розслідування триває і процес притягнення до відповідальності з ним щільно повязаний. Я сподіваюся, що він буде вирішений упродовж наступних кількох тижнів", - наголосив Кундерс.
Він зазначив, що ця жахлива катастрофа ніколи не має бути забута, а також високо оцінив рівень співпраці з Україною та іншими країнами на всіх рівнях для розслідування і притягнення до відповідальності винних у "жахливій атаці на МН17".
 

Loner

Well-Known Member


Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк обіцяє Росії "дзеркальні" дії у разі запровадження продуктового ембарго проти України.
Про це Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив на терміновому засіданні уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Хочу чітко зазначити, що російські погрози про введення ембарго щодо українських товарів з 1 січня отримають аналогічну дзеркальну відповідь української влади. На кожне російське рішення про встановлення ембарго проти України буде аналогічне рішення про встановлення ембарго проти Росії", - сказав він.
Нагадаємо, минулого тижня російський уряд анонсував введення з 1 січня 2016 року ембарго на постачання товарів з України. Наразі вже діють обмежувальні заходи щодо постачання низки продуктів на російський ринок.

Читайте також:
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк оцінив потенційні втрати у 2016 р. від введення ембарго в 600 млн дол.
 

Loner

Well-Known Member


Молодий український режисер Юрій Шилов відмовився від нагороди Міжнародного студентського фестивалю ВГІК у Росії на знак протесту проти арешту Олега Сенцова.
Про це повідомляє .
Стрічка режисера під назвою «Вага» отримала на фестивалі приз глядацьких симпатій. Проте Юрій Шилов публічно відмовився від нагороди.
«Багато молодих людей підходили, запитували, хто такий Сенцов. Вже не кажу про інших політичних в'язнів, які їм невідомі. Фотографувалися зі мною, записували імена, щоб подивитися потім в Інтернеті. З людьми в Росії потрібно вести діалог. Адекватних людей і тих, хто співчуває Україні, там багато. Тільки з їх допомогою ми можемо щось зміниnи», - розповів Шилов.
Юрій Шилов є учасником організації «Сучасне українське кіно».

You must be registered for see images


Фото: facebook/Yuriy Shilov
 

Loner

Well-Known Member


Міністр інформаційної політики України Юрій Стець висловив сподівання, що законопроект «Про систему державного іномовлення України» парламентарії ухвалять у четвер.
Про це він сказав у розмові з кореспондентом Укрінформу після засідання комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, де розглядались поправки до другого читання.
"Я дуже задоволений рішенням комітету - рекомендувати, щоб цей закон на цьому тижні був прийнятий у другому читанні та в цілому. Спільна з міністерством робоча група працювала над правками, і сьогодні якісна і плідна співпраця дала гарний результат", - сказав міністр.
Нагадаємо, що сьогодні, 23 листопада, на засіданні комітету було розглянуто 190 поправок, більшість із яких була підтримана нардепами. Голова комітету Вікторія Сюмар дала доручення підготувати законопроект до розгляду у сесійній залі в четвер.
Юрый Стець повідомив, що на фінансування державного іномовлення України в законопроекті закладено близько 300 мільйонів гривень на рік.
 

Loner

Well-Known Member


Крим другу добу залишається без світла, люди скуповують свічки та генератори електрики.
Як живе столиця окупованого півострову після припинення постачання електрики внаслідок підриву ЛЕП на кордоні, довідався кореспондент Укрінформу.
Електрогенератори стали чи не найбільш ходовим товаром, а великий попит підвищив ціни на них: пристрій на 5кВт на центральному ринку Сімферополя коштує близько 35 тис. рублів. Люди також активно купують свічки, ліхтарики та економічні лампи.
Не працюють світлофори, платіжні термінали, закриті школи та частина інших закладів.

 

Loner

Well-Known Member


Україна не планує докуповувати газ у Росії у четвертому кварталі поточного року.
Про це заявив на брифінгу міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Запасу (газу. - Ред.) достатньо. Крім того, очікується, що у першому кварталі (2016 р.) ціна (на російський газ. - Ред.) буде нижча», - констатував міністр.
За його словами, за реверсним напрямком країна отримує 30-40 млн кубометрів газу щоденно.
Демчишин також нагадав, що раніше Україна припинила імпорт електроенергії з Росії. «Наші системи працюють паралельно, але на нашу енергосистему будь-які сусіди не впливають. У нас є суттєвий запас потужності. Ніяким чином ми не залежимо від Російської Федерації», - підкреслив він.
Міністр наголосив, що наразі споживання газу, тепла, електроенергії в Україні значно нижче, ніж було торік. Зокрема, економія щодо газу становила 17-19%, споживання електроенергії скоротилося на 13-14%.
«У 20-их числах грудня плануємо включити лінію Рівне-Київ, яка дасть можливість додатково завантажити Хмельницьку та Рівненську АЕС. Це дає можливість щоденно економити до 10 тис. тонн вугілля», - розповів міністр.
 

Loner

Well-Known Member


Президент Петро Порошенко відповів на петицію щодо вступу України до НАТО.
Про це повідомляє прес-служба .
Президент зазначив, що одним з головних пріоритетів зовнішньої політики України є поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації.
«Сьогодні ми здійснюємо реформування сектору безпеки та оборони України відповідно до стандартів НАТО з метою посилення обороноздатності країни, що є необхідним для протидії агресії з боку Росії. Після досягнення Україною всіх необхідних для вступу до Альянсу критеріїв остаточне рішення з цього надзвичайно важливого питання ухвалюватиме український народ на референдумі», - зазначив Глава держави.
Петиція була розміщена на сайті Президента 29 серпня громадянином Андрієм Батуріним.
 

Loner

Well-Known Member


Міністерство соціальної політики визначило фактичний розмір прожиткового мінімуму в Україні у жовтні. У цінах жовтня 2015 року в розрахунку на одну особу на місяць цей рівень становив 2388 гривень (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб - 2544 гривні). Проте даний показник Мінсоцполітики визначило тільки "для спостереження".
Це випливає з інформаційної довідки щодо фактичного розміру прожиткового мінімуму, розміщеної на міністерства.
"Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах жовтня 2015 року у розрахунку на місяць на одну особу становив 2388 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб - 2544 грн), для дітей віком до 6 років - 2308 грн, для дітей віком від 6 до 18 років - 2815 грн, для працездатних осіб - 2488 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб - 2757 грн), для осіб, які втратили працездатність, - 1972 гривень", - йдеться у повідомленні.
Фактичний розмір прожиткового мінімуму застосовується для спостереження за динамікою рівня життя в Україні, зазначається у довідці.
Нагадаємо, відповідно до статті 5 Закону України "Про прожитковий мінімум" Закону України "Про прожитковий мінімум", Мінсоцполітики щомісяця розраховує та оприлюднює фактичний розмір прожиткового мінімуму на одну особу, а також окремо для тих, хто належить до основних соціальних і демографічних груп населення.
З 1 вересня нинішнього року прожитковий мінімум на одну особу в Україні збільшено з 1176 грн до 1330 грн, в тому числі для працездатних осіб - з 1218 грн до 1378 грн.
Як повідомляв Укрінформ, 17 листопада 2015 року Київський апеляційний адміністративний суд оприлюднив текст судового рішення у судовій справі за позовом правозахисника, керівника проекту "Відкритий Суд" Станіслава Батрина.
Цим рішенням дії уряду України визнано протиправними та зобов'язано Кабінет Міністрів: провести науково-громадську експертизу набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг для встановлення прожиткового мінімуму в Україні; провести перегляд вмісту наборів непродовольчих товарів, продуктів харчування та послуг для основних соціально-демографічних груп населення та встановити справедливий розмір прожиткового мінімуму в Україні.
Наразі, за повідомленням ГО "Відкрита Україна", громадські активісти звернулися до виконавчої служби Міністерства юстиції з приводу необхідності примусового виконання рішення суду про перегляд розміру прожиткового мінімуму в Україні.
 

Loner

Well-Known Member


Посол Ірану в Росії заявив у понеділок, що Москва розпочала процедуру постачання Тегерану ракетних систем ПРО С-300.
Про це пише газета .
"Іран і Росія підписали новий контракт - процедура постачання С-300 стартувала", - сказав посол Ірану в Росії Мехді Санаї.
Нагадаємо, 9 листопада Росія підписала з Іраном контракт на постачання зенітно-ракетних систем С-300.
 

Loner

Well-Known Member


Одеський припортовий завод планується продати у березні 2016 року, за умови відсутності бюрократичних перешкод.
Про це на прес-конференції в Укрінформі сказав міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус, повідомляє кореспондент інформагентства.
«Якщо завтра Верховна Рада ухвалить законопроект (2319а - ред.), то можна чекати, що у березні місяці Одеський припортовий завод вже буде продано», - сказав Абромавічус.
У свою чергу, глава Фонду держмайна Ігор Білоус акцентував увагу на тому, що стартова ціна Одеського припортового заводу буде на рівні не менше 500 млн доларів.
"По Одеському припортовому ми вже багато говорили. Я думаю, що стартова ціна стоятиме не менше 500 млн дол. США, але вона може бути більша", - сказав Білоус.
Спілкуючись у кулуарах з журналістами, Абромавічус підкреслив, що важливо не за скільки оцінять спочатку пакет, а скільки буде потенційних покупців, які зможуть сформувати ціну. Він висловив надію, що ОПЗ коштуватиме більше, ніж 500 млн доларів.
Нагадаємо, як повідомляв Укрінформ раніше, від приватизації Одеського припортового заводу Мінекономрозвитку планувало отримати 17 млрд гривень.
 
Зверху