Найближчими днями влада може оголосити про закінчення АТО
You must be registered for see images
Команда президента посиленими темпами працює над тим, щоб найближчими днями проголосити про закінчення АТО.
Петро Порошенко та Владімір Путін домовились про припинення активних бойових дій на Донбасі. Про це
You must be registered for see links
повідомили конфіденційні джерела в урядових інстанціях.
Найближчим часом команда президента України планує оголосити про “закінчення АТО” і припинення активних бойових дій на Донбасі. Путін, у свою чергу, планує перекинути більшість найманців і російських військових до Сирії. Подібний сценарій зручний для обох сторін, і дозволить поступово і непомітно перевести увагу на інші зовнішні та внутрішні фактори.
Така стратегія відверне увагу як світової так і внутрішньої громадськості обох країн від подій на Донбасі. Зараз головні новини світових ЗМІ вже прикуті до Сирії та Іраку. То ж, Путін по-тихому перекине армію найманців у зону іншого конфлікту, в той час як Порошенко зосередиться на боротьбі з опозицією. Конфлікт на Донбасі буде заморожений на кілька років.
ІНФОРМАТОР вирішив змоделювати ситуацію, яка може виникнути після оголошення демобілізації. В першу чергу варто зауважити, що Порошенку подібна розв’язка на найближчий строк вигідна, бо дозволить прибрати “буйних” конкурентів та патріотів, які зараз становлять найбільшу загрозу для олігархічного режиму, очоленого ним. Війна певний час відволікала сили націоналістичного середовища від внутрішньої політики. А із офіційним закінченням “АТО” сили правих організацій виявляться розпорошеними. Так, “Правий Сектор” виявився на межі розколу, і частина комбатів вирішили піти з організації та партії. Дмитро Ярош вирішив співпрацювати з владою і об’єднатися зі “Свободою”, рейтинги якої близькі до нуля. В той же час “революціонери” з ПС заявили про готовність революційного продовження змін у країні. У свою чергу Андрій Білецький поки що залишається у прихованій облозі у Маріуполі. Після кількох провокацій проти полку “Азов” влада вирішила залишити його у спокої, побоявшись іти на відкритий конфлікт із популярними в народі бійцями. Однак зрозуміло, що на цьому спроби прибрати Білецького та його оточення з політичного поля не закінчаться. Провладні ЗМІ зараз поступово розганяють у соцмережах тему “небезпеки націоналістів” для стабільності ситуації в країні, а антиукраїнські істерички просувають тему “фашизму” добровольчих батальйонів. Відтак, влада опосередковано проводить для виборців вододіл між собою і добровольчими та правими силами, намагаючись розігнати тезу про “буйних революціонерів”, начебто небезпечних для стабільності і добробуту країни.
Інших впливових правих політичних сил в Україні наразі немає. Є кілька відомих комбатів та політиків, як Микола Коханівський та Дмитро Корчинський, які готові кинути виклик системі і стати на чолі революційного руху, однак, сил та ресурсів у них для цього недостатньо. Сподівання деяких на Тягнибока, як на “правого борця з системою” марні, адже ще під час революції Олег Ярославович заявив, що він не готовий очолювати повсталий народ, а дії його довели, що він лише іграшка в руках олігархів, як той же Порошенко.
Відтак, революціонерів, готових кинути виклик системі в народі не знають, а якщо і знають, то у них немає ресурсів, і їхніх сил недостатньо, щоб хоча б інформаційно тягатися з олігархічними ЗМІ.
Отже, влада буде просовувати ситуацію під робочою назвою “Афган-2”. Частину цього плану вже втілили: реальним учасникам бойових дій та АТО дістати пільги, допомогу і підтримку держави надзвичайно складно, якщо, звичайно ж, їх не кидають до СІЗО або в’язниць за надуманими статтями. У свою чергу, купа чиновників та дітей олігархів отримали статуси учасників АТО. Для рейтингів і тих же пільг. Відтак, після закінчення АТО учасники війни будуть повертатись додому і намагатимуться влаштуватися на якусь роботу і знайти своє місце під сонцем. Це, звичайно ж, буде надзвичайно складно за шаленої інфляції, масового безробіття та загального збідніння населення. Цей фактор створювати сильну напругу у суспільстві, але владі буде вигідно списувати злочини на “буйних і контужених” ветеранів війни. Загалом, програмні заходи влади дозволять направити солдатів у мирне життя, зацікавивши їх буденними проблемами та завданнями.
Однак, у такому плані є одне слабке місце: після Афгану більшість бійців поверталися безідейними, єдиної згуртовуючої ідеї у них не було. Лише виживання. А у бійців АТО вона є: це ідея сильної і могутньої України, УССД, боротьба з олігархами та режимом, який залишився у спадок від часів Януковича. А тому, люди, які мають якісний бойовий досвід та ідею нової системи управління країною навряд чи будуть впрягатися у ярмо олігархічного пристосуванства. Принаймні, основна маса солдатів не зможе цього зробити з кількох причин. “Афганці” ж як соціальна сила допомогли звалити тоталітарний радянський режим. Допоможуть і атошники звалити його і цього разу. Адже вони і є головною і рушійною силою теперішніх соціальних протестів.
Відтак, Навіть якщо найближчим часом влада оголосить про закінчення війни, навряд чи це дасть олігархам час для зміцнення їхніх позицій і консервації системи олігархічного паханату. Система договорняків між кланами не зможе стримати соціального вибуху, адже вони не готові платити свої надприбутки до бюджету країни, щоб хоч якось стримати масове зубожіння населення. А повернення тисяч солдатів з війни не зможе стримати процесів росту невдоволення корумпованою олігархічною владою. Лише дасть лідерів у місцевих громадах, які зможуть очолити ці процеси. А тому, за таких умов, найголовнішому олігарху країни варто готуватись до потужних протестів, особливо після підвищення тарифів на комунальні послуги.