ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
– Такі розмови якось фіксуються?
– Якщо вони фіксуються, то це фіксується не нами, а відповідними службами. Якщо вони фіксують, то запис має бути.
– Був ще такий цікавий момент. У звіті зазначається, що коли росіяни обіцяли коридори, йшлося про два БТР Російської Федерації, які мали виводити дві колони.
– Так, це були російські офіцери, парламентери, які вели перемовини, і російські екіпажі і російська техніка. На той час кордон уже нами не контролювався. Путін пояснив, що вони заблукали. А реально це було вторгнення. Підрозділи російської армії без оголошення війни, в порушення всіх міжнародних норм пройшли через кордон, і розпочалася агресія по відношенню до України.
– Щодо російських полонених, , їх потім обміняли. А ті двоє, про яких ви сказали? Яка їхня доля?
– Так, кілька полонених були в складі колони. Росіяни перед цим не зупинилися, хоча на момент виходу була домовленість, що затримані російські військові будуть у складі колони, і їх ми мали передати при виході на Старобешеве – кінцевий пункт території, яку контролювали ці російські угруповання. Там ми мали передати цих полонених російській стороні. Однак, попри все це, росіяни розстріляли і своїх військових разом з нашими військовослужбовцями. Вони загинули.
ПРО ПРОРИВ
– Ви сказали, що генерал Хомчак вам повідомив, що почався обстріл.
– До моменту відкриття вогню по наших колонах, він був зі мною на зв’язку. Як тільки почався вогонь, прозвучала фраза, що по нам відкрили вогонь і після цього зв’язок з ним пропав. На три дні. Ми не знали, де він знаходиться. Ми не могли допустити, щоб потрапив у полон генерал української армії, командувач тоді оперативним командуванням, керівник сектора. Щоб його евакуювати з неконтрольованої нами території, я відправляв групу спецназа 73-го морського центру, яка займалася пошуками генерала Хомчака. Цією групою тоді командував капітан другого рангу Шевченко. Група займалася пошуками, на жаль, безрезультатно. Вони його не знайшли. Потім він з’явився, вийшов на зв’язок, прибув у штаб АТО з доповіддю про результати їхнього виходу.
– Після того, як Хомчак доповів про обстріли, чи робилось щось, щоб допомогти нашим бійцям?
– Західніше від Старобешеве стояло доволі сильне угруповання артилерії з реактивними системами. Коли почався розстріл наших колон, артилерія застосовувалася і авіація. Один літак був збитий, льотчик катапультувався. Його потім підібрала група полковника Палагнюка, яка здійснювала евакуацію поранених. Його підібрали в районі між Комсомольськом і Старобешевим і під виглядом нашого полоненого, яких російська сторона нам передала, вивели його на нашу контрольовану територію.
– Після гибелі Боїнга МН-17, складалося враження, що авіацію чи взагалі припинили використовувати, чи застосовували на так часто…
– Ми використовували її після катастрофи Боїнга. При чому і армійську авіацію, і штурмову, і розвідувальну. Ще в липні наші льотчики були збиті в районі Амвросіївки, Савур-Могили. Під час подій в Іловайську після слів Хомчака "По нас стріляють" було прийнято рішення про застосування авіації, льотчики здійснили штурмовку позицій російських військ. Це робила пара літаків СУ-25. Один був збитий, льотчик катапультувався. Другий виконав завдання. До того ж льотчики дали нам інформацію, де знаходяться російські позиції. І ми вже використовуючи карту і наше бачення цієї ситуації і оцінку місцевості, нанесли туди вогневе ураження. На жаль, вогонь вівся не по конкретних координатах, а виходячи з того, як ми розуміли місцевість, плюс інформацію від льотчика, який повернувся. Тоді ми нанесли вогонь артилерією по російських позиціях. Вони теж мали втрати.
– Можна приблизно оцінити, які у них були втрати?
– За інформацією полковника Палагнюка – я тоді був з ним на зв’язку – я з 2-го числа знаходився в районі Гранітного, ми там організовували рейдові дії підрозділів 95-ї і 79-ї бригад, він мені доповідав, що серед тих загиблих, яких вони евакуйовували, були російські військовослужбовці.
– Чи була можливість підсилити наші угруповання, що стояли під Іловайськом?
– У нас не було на той час взагалі жодних резервів. Була ще 79-а бригада, яка відновлювала свою боєздатність в Миколаєві, в них був час до 24-го серпня. Потім вони мали залізницею передислокуватися в район Слов'янська, Горловки. А в зв’язку з тим, що бригада була не готова, вони пішли тільки 27-го серпня. 95-а бригада, яка перед цим провела бої за взяття під контроль Ясинуватої мала теж відновити боєздатність. Ми відновили їхню техніку, надійшла 79-а бригада. Тоді ми вивели їх в район Докучаєвськ-Волновахи, тоді вийшли на південь в район Маріуполя, щоб продемонструвати свою присутність і провести відповідний рейд, який ми провели 5-го вересня.
– Яка була мета цих рейдів?
– Показати, що ми там є, і нанести ураження тим угрупованням, які знаходилися в районі – з півдня це Новоазовськ-Маріуполь. На північ – Комсомольськ, на схід – Кумачове біля кордону нижче Успенки. Ми провели відповідні рейди в цьому районі і зачистили в тому числі Тельманове. У зв’язку з тим, що з 18-ї години (це вже 5-го вересня), одне із завдань по взяттю під контроль Новоазовська ми не змогли виконати і вивели обидві бригади в районі Гранітного. (5 вересня 2014 року і вводився режим припинення вогню – УП). Після 29-го числа у нас практично не було боєздатних підрозділів від Іловайська до Миколаєва і до Одеси, у нас не було підрозділів, які б могли чинити опір, адекватно давати відповідь російським окупантам, якщо б вони вирішили піти далі на захід. Така ж ситуація виникла в той час і в районі Луганська. Луганський аеропорт, незаслужено забутий, де також проводились жорстокі бої, де військовослужбовці і 80-ї аеромобільної бригади, і 24-го штурмового батальйону, і 1-ї танкової бригади, 128 ОМБР, там навіть була група 51-ї окремої механізованої бригади. Всі ці бійці там показали приклад і мужності, і героїзму в боях за Луганський аеропорт, за населені пункти Хрящувате і Новосвітлівка. І там теж виникла така ситуація, що практично в той час від Луганська і до Харкова, і від Харкова до Києва, у нас теж не було частин, які б могли закрити ці бреші. Тоді виникало питання, яким чином використовувати резерви. І резервів не було. Там теж були факти відходу деяких підрозділів із району Луганська, в тому числі несанкціоновані. І тільки завдяки 80-й бригаді і 24-му штурмовому батальйону "Айдару" ми змогли зупинити їх по рубежу річки Сіверський Донець в районі Щастя, який ми контролюємо до сьогодні. Тому було прийнято рішення про рейди двох неповних бригад – 79-ої і 95-ої - близько 1,5 тисячі чоловік. Вони здійснили їх висування на південь в район Докучаєвська і Волновахи. Потім продемонстрували свою присутність в районі Маріуполя.
 

Loner

Well-Known Member
– Як тоді сталося, що вже після підписання мінських домовленостей, рейду, бойовики з 5 по 29 вересня збільшили свої території на півдні?
– Тримати основну лінію ми змогли лише в кінці вересня, коли пішла третя черга мобілізації, яка закінчилась 5 вересня і з'явилась можливість доукомплектувати частини, і потім стабілізувати цю лінію. А станом на 5 вересня ми контролювали територію в районі Комсомольська і Старобешеве, потім по річці Березанка. Але довелося відійти аж в район Волновахи. Бо в нас там не було частин. Ми зупинили просування на рубежі: Новотроїцьке - Миколаївка - Гранітне Поки відбувався вихід з Іловайська, Комсомольськ залишила 1-а бригада оперативного призначення Нацгвардії, вони пішли звідти, нам довелося його прикривати. Трохи північно-західніше Комсомольського ми висадили тактично-повітряний десант, 50 бійців 95-ї бригади без важкого озброєння, протитанковими засобами мали зупинити просунення російських підрозділів і забезпечити вихід. Хлопці пішли на це. Тоді росіяни не пішли. Але потім в силу того, що у нас не було засобів, поступово ми відходили на рубіж Докучаєвськ- Новоласпа-Гранітне. Це вже було після 18-ї години 5-го числа і тривало до 19 вересня, коли у Мінську була зафіксована з координатами лінія розмежування.
– Ви кажете, що про події в Луганську згадують менше. Розкажіть трохи про них. Скільки там було наших людей?
– Під Луганськом був прорив, це було виведення з оточення в районі Луганського аеропорту. Те угрупування приблизно складалося з 2 тисяч особового складу, в тому числі 80-та бригада, яку обійшли увагою. Там справді були жорсткі бої, наші бійці нанесли серйозне ураження росіянам. Після виходу саме 80-а бригада, 24-й батальйон зупинили атаку на рубежі річки Сіверський Донець. Після виходу наших підрозділів з Луганського аеропорту, росіяни тільки на третій день зайшли на територію летовища. Вони боялися, що там знаходяться наші військовослужбовці. Коли в ході домовленостей і переговорів з росіянами, було організовано захід гуманітарного конвою для евакуації наших поранених і загиблих, вивезли двох загиблих і трьох поранених – всього п’ятьох евакуювали. Але росіяни боялися заходити, такі серйозні втрати вони понесли.
– По виходу з Луганська теж велись переговори з росіянами?
– Там переговори теж були, вже коли організовувався гуманітарний конвой, колона автомобілів, яка мала зайти в аеропорт для евакуації наших поранених. Під час руху колони бойовики на блокпостах не мали інформації і не пускали. Доводилося це питання знову погоджувати з російською стороною і потім у супроводі російського офіцера, по-моєму, це був старший лейтенант, ця колона дійшла до Луганського аеропорту. А коли начальнику Генштабу РФ доповіли про те, що колона прибула в Луганський аеропорт, а там нікого немає, він зателефонував і сказав: "Зачем меня обманули". "В смислі обманув?" "Там же никого нет". Я кажу: "Я не знаю, у мене з ними немає зв’язку".
– Думаю, через певний час ми знайдемо і документальне підтвердження цих переговорів.
– У нас була оперативна інформація, що саме з-під Луганська один з російських командирів вивів свій підрозділ назад в РФ, самовільно, оскільки вони понесли великі втрати. Це був 64-й полк Морської піхоти – це конкретна частина від якої була ця батальйонно-тактична група. Там же загинули і Псковські десантники. Пам'ятаєте, коли в Пскові знайшли поховання десантників 76-ї повітряно-десантної дивізії Росії. От вони як раз загинули в районі Луганського аеропорту - там загинула майже рота. Такий опір, жорсткий, це мужність і героїзм наших військовослужбовців, дозволили нам зупинитись саме на тих рубежах, які ми тримаємо по сьогодні.
– Минув рік після Іловайська. Чи готові наші війська, Генштаб не допустити повторення такої трагедії?
– Зараз зовсім інші збройні сили, вони мають бойовий досвід. Це стосується як офіцерів, так і солдатів, сержантів. Ми поміняли систему підготовки. Якщо раніше ми початковий період тієї війни, я маю на увазі травень, червень, липень, серпень формували підрозділ за рахунок мобілізованих, які прибували практично без попередньої підготовки. То на сьогодні у нас система підготовки передбачає 35 діб індивідуальної підготовки, після цього прибуття в військові підрозділи і ще до 2 тижнів бойове злагодження цих підрозділів. Виходить до 2 місяців підготовки військовослужбовців. Зараз вони вже і психологічно, і морально готові, мають відповідні навички і вміння, щоб вести успішно бойові дії і успішно протистояти противнику. До речі, слово "котел" нам нав'язали росіяни. Це продукт чисто російського агітпрому – котел – який був підхоплений українськими ЗМІ. На сьогодні, для нас це слово "котел" в нашому розумінні являється синонімом паніки, розгубленості повної і втрати повного управління.
 

Loner

Well-Known Member
Текст из нета

Не прощать россиянам. Просто не прощать. Не забывать издевки, телевизионный ад, Тузлу, Институт стран СНГ, Брат-2, запреты на ввоз, удары в спину, брызганье слюной, "на Украине", потопленные наши корабли, "недоязык", Мишу Леоньтева, "квази-нацию", Латынину, псевдострану", доктора Лизу, Голодомор, книги АСТ, 18 рублей за пост, ненависть, высокомерие, трусость, трусость, трусость и подлость, подлость, подлость.
Не прощать не из-за злобы или ненависти, нет. А только для того, чтобы избежать повторения уже пройденного. Холодно и прагматично не прощать, без ярости или причитаний.Или вы думаете, что, когда мы победим в войне, а у них наконец-то сдохнет (прости меня, Господи) Моль, все вдруг расцветет братской любовью? О да. Канешна. Сначала мы услышим "мы не знали", "нас обманули", "мы не виноваты". Катя Андреева придет на работу в сине-желтой блузке, Валерия споет "Червону руту", а Кобзон извинится за "западенских отморозков". А потом все вернется на круги своя. Или попытается вернуться. Потихоньку, по чуть-чуть, и все-таки опять все снова начнется. Появятся новые Мамонтовы и новые Соловьевы, и телепланктон будет внимать им с открытым от изумления и радости ртом. Для того, чтобы это не произошло снова - ничего не прощайте.
Ничего не забывайте. Когда те, кто вчера поливал мою и вашу страну грязью, вдруг начнут клясться в вечной дружбе, не забывайте. Наших детей, вытряхивающих копейки из своих копилок. Женщин, отдающих последнее на пункты сбора помощи. Безруких и безногих двадцатилетних пацанов в госпитале.
Или когда-нибудь нашей стране придется в третий раз сражаться с фашизмом.

 

Loner

Well-Known Member
170 одиниць військової техніки відправлено для виконання бойових завдань у зоні АТО.

Про це у прес-службі Міністерства оборони України.
"Сьогодні, 22 серпня, на військовому аеродромі міста Чугуїв, що на Харківщині, відбулась церемонія вручення озброєння та військової техніки особовому складу Збройних Сил України за участю Верховного Головнокомандувача ЗСУ — Президента України Петра Порошенка та вищого командування Збройних Сил України", - сказано в повідомленні.
Так сьогодні в зону АТО вирушили 170 одиниць військової техніки. Серед них: 25 танків БМ "Булат", Т-64, Т-72, Т-80, 7 БМ-21 "Град", 5 — ЗРК "ОСА", 5 самохідних мінометів Піон-2с7, 7 одиниць САУ "Гвоздика — 2с1", 20 автомобілів "Хаммер", 20 одиниць бойових машин піхоти БМП-2 та БМП-1, 15 одиниць гармат МТ 12 та МСТА—Б, 30 тягачів КРАЗ, 25 бортових автомобілів КРАЗ, 10 тягачів МАЗ та інші зразки озброєння та військової техніки.
Нагадаємо, до кінця цього року планується поставити до ЗСУ понад 300 одиниць бронетанкової техніки, 400 одиниць автомобілів, 30 тис. одиниць ракет та боєприпасів. Про це сьогодні, 22 серпня, Президент Петро Порошенко,
 
Зверху