Нова влада

arnisumy

Well-Known Member
Довічне з конфіскацією за “злочинний вплив”. «Слуги» завтра ухвалюють закон, за яким зможуть садити будь-кого

Йдеться про законопроект відомий, як про "ворів у законі". При чому ці самі «вори» (це не русизм, а термін із законопроекта) згадуються тут лише «в тому числі». Не кажучи вже про відсутність визначення, хто вони такі. А жорстоким репресіям на підставі таких формулювань поліція зможе піддати практично будь-кого.
Автор: Тарас Шамайда
17 січня 2020 року, в останні хвилини роботи другої сесії Верховної Ради в парламенті несподівано з’явився заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Чому, стало зрозуміло після того, як спікер Ради Дмитро Разумков запропонував позачергово розглянути і ухвалити в цілому законопроєкт №2513 (стенограма засідання починаючи з 12 год 48 хв , відео засідання
You must be registered for see medias
).
«Голова комітету сказав, що нема заперечень» - заявив Разумков. Підтримав спікера й голова комітету Денис Монастирський (в минулому скликанні, до речі, помічник депутата Геращенка) : «Ми узгодили майже всі позиції з вами. Якщо є підтримка залу, давайте проголосуємо його сьогодні і закриємо питання».


Лише голосне обурення депутатів опозиційних фракцій, яке засвідчило – заперечень більш ніж, дозволило зірвати цю заготовку і змусило «слуг народу» й керівництво МВС відкласти питання. Але ненадовго. Законопроєкт 2513 розглядатимуть уже в перший день роботи нової сесії – 4 лютого. На особисте прохання президента, яке озвучив сьогодні на Погоджувальній Раді перший віце-спікер Руслан Стефанчук.
Що ж це за законопроєкт, який так поспішає протягнути правляча більшість?
Проєкт 2513 вніс 2 грудня президент Володимир Зеленський, визначивши його як невідкладний. Його офіційна назва – «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою», але більш відомий він як «проєкт про ворів у законі». Офіційною метою документу, яку декларують офіс президента і МВС, є боротьба з організованою злочинністю і кримінальними авторитетами.
Однак представники правозахисних організацій і опозиційні депутати, що проаналізували проєкт, одразу забили на сполох, стверджуючи, що справжня його мета – зовсім інша. Як і багато інших проєктів, внесених Зеленським, цей документ спрямований на побудову в Україні авторитарного режиму. (Деякі інші приклади у )
«Те, що пропонується, – шлях до поліцейської держави!», - відмий правозахисник, керівник Харківської правозахисної групи Євген Захаров -
«Правоохоронні органи хочуть під приводом боротьби зі «злодіями в законі» отримати широкі додаткові можливості для затримання та притягнення до відповідальності того, кого вони вважають у чомусь винними. Це ж значно простіше та комфортніше, ніж катувати чи підкидати наркотики».
На цю загрозу і депутат від «Європейської солідарності» Володимир В’ятрович, поправки якого були відхилені комітетом
«Якщо ці зміни ухвалять, то в Кримінальному Кодексі буде присутній не лише кримінальний жаргон, але і дуже дивні склади злочину з навмисне розмитими формулюваннями. І без того поліція, щоб повісити злочини на невинних людей, легко об’єднує їх у вигадані злочинні групи. А в разі ухвалення проєкту 2513 можливості записувати до злочинних спільнот значно більше людей і без жодних реальних доказів обмежуватимуться виключно фантазією слідчих чи прокурорів. Причому садити людей можна буде не лише за якісь злочини чи підготовку до них, а просто за сам факт «приналежності» до «злочинної спільноти».
Власне у цьому і криється головна небезпека проєкту, який уже 19 грудня було проголосовано за основу. Готуючи законопроєкт до другого читання, профільний комітет Ради істотно переписав його текст, начебто реагуючи на критику правничої спільноти.
Однак усі ключові небезпеки у тексті, який виноситься для остаточного ухвалення парламентом 4 лютого, збереглися, а деякі навіть посилилися. Нижче ми цитуватимемо саме текст, пропонований до другого читання.
 

arnisumy

Well-Known Member
Наявність у законі демократичної держави кримінального жаргону (в першому читанні це були «злодії в законі», а в другому – вже «вори в законі») – хоча й обурлива, але далеко не найбільша небезпека.
Проєкт вносить зміни до статті 255 Кримінального Кодексу, доповнюючи поняття злочинної групи новими поняттями «злочинна спільнота», «злочинний вплив» та «підвищений злочинний вплив».
Особа притягатиметься до відповідальності навіть за саму участь у злочинній організації, незалежно від вчинення реальних злочинів. Відсутність чітких критеріїв такої участі у поєднання з санкцією, суворішою, ніж за вбивство, відкриває колосальні можливості для судово-поліцейської сваволі:
«Дії, передбачені частинами першою, другою або четвертою цієї статті, вчинені особою, яка здійснює злочинний вплив або є особою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, у тому числі у статусі «вора в законі», – караються позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна».
Тобто «вори в законі» згадуються тут лише «в тому числі» (не кажучи вже про відсутність визначення, хто вони такі, ці «вори»). А взагалі жорстоким репресіям на підставі таких формулювань поліція зможе піддати практично будь-кого.
Людей зможуть ув’язнювати на терміни від 7 до 10 років з конфіскацією майна за «встановлення, посилення та поширення в суспільстві злочинного впливу». Для цього до Кримінального Кодексу вносять нову статтю 255-1.
Причому «Під злочинним впливом у цій статті та статтях 255, 255-2 цього Кодексу слід розуміти будь-які дії особи, яка завдяки авторитету, іншим особистим якостям чи можливостям, сприяє (створює умови), спонукає, координує або здійснює інший вплив на злочинну діяльність, організовує або безпосередньо здійснює розподіл коштів, майна чи інших активів (доходів від них), спрямованих на забезпечення такої діяльності».
У вас великий авторитет чи можливості, гарні особисті якості? Поліція йде по вас. А пришити Вам вплив на абстракту злочинну діяльність – раз плюнути. Все одно ж неясно, що це таке.
Ще більший термін – від 12 до 15 років з конфіскацією майна зможуть дати за «перебування у статусі (sic!) суб’єкта підвищеного злочинного впливу, в тому числі в статусі «вора в законі».
Знову ж таки, «вори в законі» тут лише через кому і «в тому числі».
Загалом же «Під особою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, в тому числі в статусі «вора в законі», в цій статті та статті 255 цього Кодексу слід розуміти особу, яка завдяки авторитету, іншим особистим якостям чи можливостям, координує злочинну діяльність осіб, які здійснюють злочинний вплив».
Як Ви думаєте, наскільки буде складно діячам ДБР чи поліції, використовуючи це формулювання, оголосити «суб’єктом підвищеного злочинного впливу» будь-якого політика, громадського активіста чи підприємця?
Ще одна нова стаття, що вноситься до Кримінального Кодексу – 255-3:
«Звернення до особи, яка здійснює злочинний вплив». За «звернення до особи, яка завідомо для винного може здійснювати злочинний вплив, з метою застосування такого впливу», передбачається ув’язнення «від трьох до шести років з конфіскацією майна або без такої». А якщо Ви звернулися до особи, яка «перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу» – таке вже карається «позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з конфіскацією майна або без такої».
Ще раз: мова не про давно визначені в Кримінальному Кодексі поняття злочинної змови, планування чи виконання злочинів у співучасті, не про замовників, організаторів тощо. Йдеться про цілковито нові й дуже розмиті склади злочину, під які можна за бажання підвести будь-яке «звернення» і будь-який «вплив».
І це – речі, просто немислимі в правовій державі. Головне науково-експертне управління парламенту, яке різко розкритикувало проєкт, відзначає в своєму висновку, що «кримінальне покарання … має застосовуватись не за «статус» чи «стан» певної особи, а за діяння, які завдають шкоди або створюють загрозу заподіяння шкоди правопорядку».
«Запропонований законопроект №2513 є калькою з аналогічного російського закону, що діє з 1 квітня 2019 року. Чи ви, шановні правоохоронці, справді хочете повернення до «русского мира»?» – запитує в своїй статті лідер ХПГ Євген Захаров.
Більше того, готуючи законопроєкт до другого читання, лобісти МВС на чолі з головою профільного комітету Монастирським внесли до його тексту поправки, які значно посилюють відомство Авакова.
Наприклад, до статті 208 Кримінально-процесуального Кодексу вноситься можливість без рішення суду затримувати особу, «якщо є обґрунтовані підстави вважати, що можлива втеча з метою ухилення від кримінальної відповідальності особи, підозрюваної у вчиненні злочину, передбаченого статтями 255, 255-1, 255-2 Кримінального кодексу України».
Зараз таке право є діє лише у трьох випадках:
1) якщо особу застали під час вчинення злочину або замаху на його вчинення;
2) якщо безпосередньо після вчинення злочину очевидець, в тому числі потерпілий, або сукупність очевидних ознак на тілі, одязі чи місці події вказують на те, що саме ця особа щойно вчинила злочин;
3) якщо є обґрунтовані підстави вважати, що можлива втеча особи, підозрюваної у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину.
Масштабні зміни планується внести до Закону «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю». Ці зміни надають не лише СБУ, як зараз, але й поліції можливості задіювати під приводом боротьби з оргзлочинністю спецпідрозділи, залучати негласних співробітників, вести прослуховування тощо.
Підсумовуючи, можна констатувати, що боротьба з п'ятнадцятьма «злодіями у законі» (а саме таку цифру станом на липень минулого року тодішній перший заступник голови Нацполіції – начальник кримінальної поліції В'ячеслав Аброськін) – лише яскрава обгортка для довірливих виборців і депутатів.
Справжньою ж метою проєкту 2513 є перетворення України на поліцейську державу, в якій кожна людина може бути схоплена і кинута на тривалий термін за грати, не вчинивши жодного реального злочину.
Зрозуміло, що за нормальних обставин такий проєкт не мав би шансів на ухвалення в парламенті. Однак в умовах, коли президентська партія має абсолютну більшість і бездумно голосує за будь-які ініціативи Зеленського, загроза демократії і правам людини є більш ніж реальною. Схоже, лише диво може врятувати Україну від поліцейської диктатури.
 

arnisumy

Well-Known Member
You must be registered for see images


03.02.20 08:42
"Укрзализныця" на газовых торгах отдала победу зятю Злочевского вместо дешевых предложений

Филиал "Центр обеспечения производства" АО "Украинская железная дорога" на переговорной процедуре закупки газа 31 января по четырем из пяти лотов отклонил несколько дешевых предложений и объявил о намерении заключить соглашения на сумму 201,13 млн грн с ООО "Укр газ ресурс" и ООО "Благогаз сбыт".
Об этом со ссылкой на сообщает .
У этих фирм хотят заказать по 20 тыс кубометров газа у каждой.
По двум лотам, в которых победу на сумму 105,59 млн грн отдали "Укр газ ресурсу", три фирмы предлагали газ до 14% дешевле. Если бы тендерный комитет выбрал победителями дешевые предложения, то экономия могла бы составить 15,13 млн грн.
Еще по двум лотам, где победу на 95,54 млн грн отдали "Благогаз сбыту", экономия от заключения соглашений с инициаторами дешевых предложений могла бы составить 7,73 млн грн.
ООО "Благогаз сбыт" (Львов) зарегистрировано на Николая Малания. По данным базы Clarity, в истории этой фирмы чаще всего ее конкурентом на тендерах выступала именно "Укр газ ресурс" - 334 раза.
В этих случаях выбранные компании вообще не делали шагов по снижению, одержав победу только в результате отклонения дешевых предложений тендерным комитетом. Во всех случаях тендерный комитет не сообщил причины отклонения ни одной фирмы.
Пятый лот на поставку 8,1 млн кубометров газа был единственным, где победителем пока избрана фирма "Юг-газ", которая является давним поставщиком "Укрзализныци" и в результате активных торгов сделала самое дешевое предложение 34,73 млн грн.
На заключение окончательных соглашений тендерный комитет имеет еще два дня. В этот период возможно обжалование процедуры в АМКУ со стороны участников торгов.
Учредителем ООО "Укр газ ресурс" (Киев) является Андрей Кучков. Источник издания сообщил, что это муж Карины Злочевской, дочери бывшего министра экологии и владельца известной газодобывающей группы Burisma Николая Злочевского.
С 2017 года среди основателей компании числился виргинский оффшор Roldana Traiding Ltd. Он фигурировал в решении АМКУ 2017 № 225-р, которым комитет разрешил кипрской фирме Brociti Investments Limited из группы Burisma приобрести акции другого оффшора Diloretio Holdings Ltd.
Кучков не является публичным лицом. СМИ называли зятя Злочевского идейным вдохновителем плана по отбеливанию репутации беглого министра, одним из пунктов которого была организация фирмой "Буризма" форума в Монте-Карло в 2017 году.
"Укр газ ресурс" впервые появился в поставках газа "Укрзализныци" в конце 2019 года. Тогда из государственной базы Spending стало известно, что железнодорожники заплатили фирме 17,82 млн грн за поставку газа вообще без тендера.
 

arnisumy

Well-Known Member
04.02.20 09:37
З 1 травня ми шукатимемо альтернативних постачальників газу населенню: ними можуть стати обленерго або "Укрпошта", - Оржель

Міністерство енергетики та захисту довкілля працюватиме над тим, щоб з 1 травня у споживачів з'явилися альтернативні постачальники газу.
Про це в ефірі "Свободи слова" на ICTV заявив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель, передає із посиланням на .
"З 1 травня ми будемо цим займатися, щоб у кожного споживача з'явився альтернативний постачальник газу, щоб у кожного українця - а це було передбачено в інвестиційних програмах облгазів - з'явився ефективний і правильний новітній облік газу", - сказав Оржель.
За його словами, це дасть можливість споживачам обирати найнижчий тарифний мінімум серед різних постачальників газу.
"Ми зможемо обрати серед багатьох, хто пропонує", - зазначив міністр.
Він також анонсував, що газ українцям постачатимуть ті інфраструктурні компанії, які вже є на ринку.
"Наприклад, обленерго, яке постачає електричну енергію, зможе постачати газ. Якщо ви купуєте в однієї компанії електричну енергію та газ, вони зроблять знижку. Вони мають конкурувати за вас. Таким постачальником може стати "Укрпошта". Вона доходить до кожного, вона доносить до кожного українця рахунок. Це означає, що вона може зібрати товари в один пакет і сказати: "Купуйте у мене, у мене дешевше", - пояснив очільник Мінекоенерго.
На його думку, такий підхід дозволить зайти на ринок газу компаніям, які вміють працювати зі споживачами.
"Зараз у нас такого немає, оскільки ціна для населення дуже довго була субсидованою", - додав Оржель.

Зустрічайте поштарку з газовим балоном!
You must be registered for see images
 

arnisumy

Well-Known Member
“Слуга народу” Брагар заявив, що патріотичне кіно “не варте фінансування”
04/02/2020 18:21
“Слуга народу” Євген Брагар заявив, що патріотичне кіно не варто фінансувати з бюджету через те, що воно неприбуткове.
Як передає “ “, про це нардеп заявив у ефірі телеканалу “Рада” ще у вересні 2019 року.
Він навів як приклад фільми, що “нормально фінансувались та повернули витрати”. І це, наприклад, творчість “95 кварталу”.
“Державна підтримка і так надається за участю Держкіно. Питання про її ефективність дуже сумнівна. Над цим треба дуже інтенсивно працювати. Я дуже сумніваюся в необхідності такого великого фінансування”, – заявив Брагар.
Він навів приклади успішного, на його погляд, державного фінансування. Так, згідно з його даними, у 2018 році повернутися витрати на зйомки завдяки касовим зборам фільмів “Свінгери”, “Дзідзьо. Перший раз” (не отримували державного фінансування”, “Скажені весілля” (10% фінансування), а також “Я, ти, він, вона” (від “Кварталу 95”, який “отримав нормальне фінансування”), і мультиплікаційний фільм “Зачарована принцеса”.
“Але успіх цього мультика став можливим не завдяки зборам в Україні, а насамперед за рахунок зборів в Китаї”, – сказав нардеп.
You must be registered for see medias
Патріотичне кіно взагалі, на думку Баграра, не варте фінансування – “прибутку не буде”.
Коли ж ведуча запитала його щодо того, чи варто було фінансувати фільми “Донбас” та , він заявив, що кіноіндустрія – це бізнес.
Читайте також:

“Ці фільми, незважаючи на те, що отримали досить потужне державне фінансування, вони не вийшли в плюс. А кіноіндустрія – як і будь-який бізнес – там головна стратегія в тому, щоб зробити комерційно привабливий продукт”, – сказав “слуга народу”.
І додав, що такі фільми не варто фінансувати, а якщо й знімати, то не більше, ніж один-два на рік.
“Я давав би гроші тільки тим жанрам, які в перспективі можуть окупитися. Патріотичний жанр… Більшість українців не ходить на це в кінотеатр, тому, якщо і знімати такі фільми, то робити не п’ять стрічок на рік, а одну-дві. А більше сконцентруватися на тих жанрах, яким дійсно потрібне державне фінансування”, – резюмував він.
Як писала “ “, 31 січня народний депутат Євгеній Брагар із “Слуги народу”під час телеефіру на каналі “112 Україна” , щоб оплатити послуги ЖКГ, на які не вистачає пенсії і субсидії.
25-річний заступник голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Брагар став відомий нещодавно, коли почав активно захищати інтереси російськомовних.
Брагар став на бік перевізника і водія в коли волонтерки Ярина Чорногуз та Анастасія Конфедерат, які поверталися з Луцька до Києва з похорону загиблого на Донбасі бійця 10-ї гірсько-штурмової бригади ЗСУ Миколи Сорочука, вимагали вимкнути показ російського серіалу та через незгоду водія і пасажирівбули змушені посеред траси вийти з автобуса.
29 січня депутат Брагар через дії “дівчат націоналістичного спрямування”.
Ярина Чорногуз у фейсбуці написала, що водій передзвонив їй та вибачився. Тоді ж стало відомо, що
Депутат Брагар до перевізника, вимагаючи поновити водіїв на роботі.
Євгеній Брагар – недавній студент і аспірант істфаку Київського національного університету, на виборах-2019 був членом “Зе-команди”, включений до виборчого списку партії “Слуга народу” під №76.
 

xxxFAFNIRxxx

Вечный студент :)
“Слуга народу” Брагар заявив, що патріотичне кіно “не варте фінансування”
Я бы вообще финансировал только фильмы, где есть смешные шутеечки про тупых хохлов-малоросов.
 

arnisumy

Well-Known Member
кацапо-юдеї будуть голосувать за продаж землі тупих хохло-малоросів :D
п.с.: юний давид, народившись в сочі, потім поживши в гаграх і удравши звідти (після приходу "руцькага міра") до миколайова буде в четвер продавати землю тупих хохлів :D :D :D сцуко...

04.02.20 19:10
У четвер голосуватимемо за ринок землі до ночі, - глава фракції "СН" Арахамія

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що Верховна Рада розгляне питання ринку землі в четвер, 6 лютого.
Про це він сказав журналістам у кулуарах парламенту, передає кореспондент
"На цьому тижні ми налаштовані голосувати за землю... Скільки це займе часу, ніхто не знає. Але ми в четвер почнемо, голосуватимемо до перемоги. У мене є прогнози, що десь о 3-4 годині ранку ми в четвер закінчимо", - сказав він.
На думку голови фракції, ухвалити закон про землю за один день депутати точно не встигнуть.
"Пізніше у п'ятницю короткий день: година запитань до уряду і пів дня, а потім будемо розглядати на наступній сесії", - сказав Арахамія.
"Ми називаємо це "земельна ніч"", - додав він, коментуючи заплановане на четвер голосування.
 
Останнє редагування:
Зверху