Екс-мер Слов’янська Штепа йде на парламентські вибори
07/06/2019 19:40
You must be registered for see images
НЕЛЯ ШТЕПА ПІД ЧАС ЗАСІДАНЬ В СУДІ. ФОТО УНІАН
Політична партія
“Опозиційний блок” сформувала передвиборний список на майбутні парламентські вибори. На вибори зібралася й екс-мер Слов’янська Неля Штепа, яка навесні 2014 року організувала сепаратистський референдум.
Як видно зі списку, який
You must be registered for see links
до рук журналістів видання “LB.ua”, об’єднання “проахметівського крила” з групою “Бойка-Льовочкіна” не відбулося. Ні Вадима Новинського, ні
Олександра Вілкула в списку немає.
Очолює його
Юрій Бойко. У першу п’ятірку також входять
Вадим Рабинович, Віктор Медведчук, Наталія Королевська, Сергій Льовочкін.
Також у списку представлені Вадим Столар (11 номер), екс-заступник генерального прокурора часів Віктора Януковича Ренат Кузьмін (35 номер) і екс-мер Слов’янська
Неля Штепа.
У
першу десятку депутатів входять:
- Юрій Бойко;
- Вадим Рабинович;
- Віктор Медведчук;
- Наталія Королевська;
- Сергій Льовочкін;
- Нестор Шуфрич;
- Василь Німченко;
- Сергій Ларін;
- Сергій Дунаєв;
- Тарас Козак.
You must be registered for see links
You must be registered for see images
Фото: LB.ua
Відзначимо, що “Опозиційний блок” у 2014 році створювався на уламках “Партії регіонів” як штучна структура, націлена виключно на проходження в парламент. В “Опоблоку”, який отримав 9,43%, були два основні акціонери – групи Ахметова і Фірташа, ділили все 50 на 50.
Номінальні співголови фракції були Олександр Вілкул і Юрій Бойко. Перший представляв “ахметівське” крило, другий – “фірташівське”. У листопаді 2018 року так звана “група Бойка-Льовочкіна” відкололася від “Опоблоку”, домовившись про створення нової політичної платформи з партією Вадима Рабиновича “За життя”, фактичним лідером якої є Віктор Медведчук.
Як писала “
You must be registered for see links
“, Неля Штепа була заарештована 13 липня 2014 року. Їй інкримінують скоєння кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинили загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи або організації) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цими статтями — довічне ув’язнення.
Міська голова Слов’янська (2010-2014) організовувала сепаратистський референдум на Донеччині. Вона не вжила адекватних дій щодо звільнення захопленої будівлі міськвідділу міліції, де зберігалося 479 одиниць табельної зброї, і в інтерв’ю ЗМІ закликала не звільняти його. Крім того, за словами прокурорів, Штепа сприяла організації та зміцненню незаконних блокпостів. Окремо зазначається, що за час окупації і бойових дій у Слов’янську загинуло 117 осіб, 198 отримали тілесні ушкодження. Пошкоджені 1574 будинки, а також об’єкти житлово-комунальної інфраструктури міста.
На суді Штепа пояснювала, що закликала Росію увійти у Слов’янськ під загрозою терористів, що в полоні у терористів її били, а інтерв’ю для російських видань зроблені “під дулом автомата”.
Арешт Штепи тривалий час
You must be registered for see links
У серпні
You must be registered for see links
, а 20 вересня 2017 року Ленінський райсуд Харкова
You must be registered for see links
– з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу контролю.
Також відомо, що Неля
You must be registered for see links
Раніше колегія Комінтернівського райсуду Харкова, що слухала справу Нелі Штепи, прийняла рішення про свій відвід. Її справу відтак слухали спочатку вчетверте.
You must be registered for see links