Что несет нам русский мир?

arnisumy

Well-Known Member
зе-підори, все ще по-приколу?
You must be registered for see medias
 
Останнє редагування:

arnisumy

Well-Known Member
"нет аналогов у мірє"

Радянський жах: замість цегли могильні плити
06 вересня 2020, 07:40
Алексіна Дорогань
Валерій Балаян
You must be registered for see images

Десятки сімферопольських будівель зведені з використанням надгробків із кримських цвинтарів. Скільки таких по всьому Криму – такої статистики немає. Але надгробки регулярно знаходять у стінах будівель в різних регіонах півострова.

Навесні в Сімферополі ремонтували будівлю залізничного технікуму. Зняли штукатурку, на стінах – епітафії.
You must be registered for see images

Публікація в мережі Facebook, група «Старый Симферополь.Краеведение»
Ось одна з них – маленькій дівчинці було лише 2 роки. Ім’я не збереглося, лише прізвище – Петрова.
You must be registered for see images

Фото Олена Осадча, Facebook, група «Старый Симферополь.Краеведение»
Чимала частина центру кримської столиці збудована на кладовищах: місто росло і потрібна була земля. В десятках будівель Сімферополя використані могильні плити. Професор, доктор історичних наук, глава «Клубу старожилів Сімферополя» Володимир Поляков розповідає, що цю практику запровадили в СРСР в 1920-х роках:
У двадцять сьомому році з’явилась теорія вторинного використання надгробних каменів
Володимир Поляков
«У двадцять сьомому році з’явилась теорія вторинного використання надгробних каменів. Будують цю школу і каміння використовують. Лазня, що на площі Радянській – її називали перша радянська – після дощу впала штукатурка і оголилися плити, російські надгробки. Університет Ярослава Мудрого – красивий такий будинок. Після дощу обвалилась штукатурка – караїмські надгробки».
Навіть під час будівництва дитячого центру «Артек» використовували надгробки. Зі спогадів працівників музею, у 1952 році туди приїхав відомий турецький поет Назим Хікмет. Він піднімався в табір «Кипарисний» і замість сходинки побачив могильну плиту з висловом із Корану. Того ж дня її прибрали.
You must be registered for see images

Назим Хікмет зі співробітниками «Артеку», 1952 рік, автор фото Владислав Мікоша
Як зазначає кандидат історичних наук Сергій Громенко, така практика в СРСР була розповсюдженою.
Це вже була абсолютно свідома політика боротьби з релігією
Сергій Громенко
«Це вже була абсолютно свідома політика боротьби з релігією і викорінення всіх цих речей, – зазначає він, – і вона велася, звичайно, не тільки в Криму. По всьому Союзу в результаті досліджень ми з року в рік знаходимо дороги, які були забруковані цими самими надгробними плитами».
У межах сімферопольських вулиць Червоноармійська, Училищна, Футболістів, Крилова, Курцовська раніше розташовувалося старе кримськотатарське кладовище. Поряд – нове кримськотатарське кладбище. Після депортації обидва їх повністю знищили.
You must be registered for see images

Графіка. Межі старого кримськотатарського цвинтаря Сімферополя

You must be registered for see images

Графіка. Межі нового кримськотатарського цвинтаря Сімферополя
Наприкінці 1950-х років у Крим буквально на два дні зміг потрапити відомий кримськотатарський науковець Рефат Аппазов. Ось він описав у своїй автобіографічній книзі.
You must be registered for see images

Рефат Аппазов. Джерело фото: Вікіпедія
У мене перехопило в горлі, я не міг ані дихати, ані плакати, ані кричати
Рефат Аппазов
«Сліди в серці та пам’яті» те, як побачив громадську вбиральню на могилі: «...Я по вигляду та запаху визначив, що це була звичайна брудна вбиральня, забруднена ззовні зовсім не менше, аніж всередині. Тут же впадало в очі кілька рівних білих каменів, що послужили основою для сирих цеглин, з яких були зліплені стіни. На свій жах я одразу помітив на каменях написи, зроблені арабською в'яззю. Більшого потрясіння, ніж я відчув у ці хвилини, не відчував ніколи в житті. Звичайно ж, це були надмогильні камені від зруйнованого татарського кладовища. У мене перехопило в горлі, я не міг ані дихати, ані плакати, ані кричати ... ».
Пізніше на місці кримськотатарських кладовищ звели будинки, школу №21, дитячий садочок. Могильні плити як будівельний матеріал – це був не тільки радянський практицизм, – вважає кандидат історичних наук Сергій Громенко:
Радянська влада принижувала загиблих своїх ворогів
Сергій Громенко
«Ось, наприклад, коли в Севастополі відібрали костел, з нього зробили кінотеатр, а вбиральню розташували у вівтарі. Це абсолютно неможливо уявити, що це сталося просто так. Радянська влада принижувала загиблих своїх ворогів».
У Сімферополі були знесені і німецькі могили, і караїмські, частина першого цивільного цвинтаря. На вулиці Крилова, яка раніше називалася Кладбищенською, зберіглися два будинки: доглядача кладовища та настоятеля церкви.
You must be registered for see images

Графіка. Перший цивільний цвинтар Сімферополя
 

arnisumy

Well-Known Member
Будинок на вулиці Севастопольській 30/3 будували для родин командирів Червоної Армії, теж з використанням надгробків. Він стоїть на місці склепу графа Олександра Де Мезона. Головний вхід сімферопольської школи №14 розташований на місці погребіння героїв Альмінської битви – першої великої битви Кримської війни.
You must be registered for see images

Будинок по вул. Севастопольській 30/3
Коли про такі факти дізнаються містяни, реагують по-різному. Ось кілька коментарів з мережі Facebook.
You must be registered for see images

Скріншот з мережі Facebook
You must be registered for see images

Скріншот з мережі Facebook
You must be registered for see images

Скріншот з мережі Facebook
Кримчанин багато років добивався, аби в Бахчисараї розібрали будівлю районної споживчої спілки. Показує фрагменти надгробків, які вже випадають з кладки.
You must be registered for see images

Наріман Ібадлаєв показує фрагмент надгробку. Бахчисарай
Наріман впевнений, що в Криму знесли тисячі кримськотатарських цвинтарів і хоче, щоб була створена спеціальна комісія з розслідування цих фактів. Але його багаторазові звернення в різні інстанції нічого не дали:

Дві тисячі поховань зрівняли з землею
Наріман Ібадлаєв
«Тисяча населених пунктів – ну, як мінімум, по два поховання в кожному – дві тисячі поховань зрівняли з землею. І це без врахування міст, – каже Наріман про кримськотатарські села, які були в Криму до насильницького виселення народу – Про це всі мовчать. Той же муфтій Криму, який нині муфтій Криму (російський муфтій Криму Еміралі Аблаєв – ред.). Я до нього ходив ще при Україні, казав: «Ось документи, які підтверджують, треба провести розслідування, зібрати, ну якісь правильні дії зробити. Вони відмовилися це робити».
У 2012 році родина Абдуллаєвих із села Верхньосадове почала ремонт будинку, який купили в 1990-х роках. «Це був шок» , – розповідала тоді господарка будинку Зера Абдуллаєва програмі «Надзвичайні новини» каналу ICTV про те, як у стінах знайшли 13 надгробків 1800-х років. Один із будівельників, які знайшли каміння, так описав порталу новин QHA media, як це було:
«Покликав господарів, вони підійшли, почали виймати усі камені по одному… Тут, мабуть, уся вулиця така. Неподалік тут, де школа, татарське кладовище було. Спілкувався із чоловіком, розповів про свою знахідку, він каже: «У мене сарай побудований, нічого, я сплю спокійно». Я б погано спав».
You must be registered for see images

Надгробки з будинку в селі Верхньосадове. Скріншот відео QHA media
Деякі кримчани самостійно рятують надгробки. Так вчиняв нині вже покійний збирач старожитностей зі Старого Криму . Він зробив зі своєї оселі музей. Надгробки знаходив просто на вулицях та на узбіччях – ними колись мостили дороги на дачі.
You must be registered for see images

Надгробки з подвір’я збирача старожитностей Акіма Гіясова. М. Старий Крим.
Іноді надгробки потрапляють до кримських музеїв. Коли кілька років назад в Сімферополі по вулиці Кірова, 54 почали зносити частину банного комплексу так званої Першорадянської лазні, побачили, що приміщення зроблені з надгробків. Більшу частину будівельники відвезли на звалище, кілька цілих вдалося врятувати. Їх зберігають у Музеї історії Сімферополя. Але це рідкість.
You must be registered for see images

Фасад Першорадянської лазні № 1 Сімферополя
Доктор історичних наук Володимир Поляков вважає, що руйнувати будівлі заради надгробків нині ніхто не буде. Але впевнений: потрібно визнати це сумною пам’яттю і не замовчувати це явище:
Вважали, що з плит надгробних можна споруджувати будинки
Володимир Поляков
«Ну давайте цю штукатурку візьмемо в рамку і поставимо поряд (меморіальну табличку – ред.), що ця будівля – пам’ятник історії нашої, може бути в чомусь сумної. Що ось так, тоді вважали, що з плит надгробних можна споруджувати будинки. Тобто не треба ховати голову в пісок, а оцінку давати, щоб не з’явилося бажання завтра все це повторити».
You must be registered for see images

Доктор історичних наук Володимир Поляков розповідає про будинки з надгробків в Сімферополі
Нині в Криму стіни намагаються якнайшвидше отштукатурити. Щоб надгробки просто не потрапляли людям на очі. Епітафії на будівлі залізничного технікуму вже не видно.
You must be registered for see images


Журналістка телепроєкту «Крим.Реалії» з 2017 року. Кримчанка, працювала журналісткою, випусковою редакторкою та ведучою служби новин «Волна» («Чорноморська телерадіокомпанія»), власною кореспонденткою інформаційної програми «Факти» (телеканал ICTV).
 

d324co

Well-Known Member
Президент Франции Эммануэль Макрон сообщил российскому лидеру Владимиру Путину, что блогер Алексей Навальный был отравлен "Новичком". Об этом сообщает РИА "Новости" со ссылкой на пресс-службу Елисейского дворца.
По его словам, такой вывод был сделан после проведения Францией собственного анализа.
Также глава Макрон призвал Путина внести ясность в вопросе проведения надежного расследования по ситуации с Навальным.

Об этом сообщает "Рамблер". Далее:
 

d324co

Well-Known Member
Трех российских туристок, отдыхавших в пятизвездочном отеле Турции, арестовали за избиение медсестры тапками. Об этом сообщает Hurriyet.

Как отмечается, 23-летняя Маргарита, 32-летняя Татьяна и еще одна туристка, имя которой не раскрывается, устроили скандал в кабинете врача отеля прямо в день заезда. По словам пострадавшей медсестры, девушки вошли в приемную, и одна из них пожаловалась на боль в ступне.

Когда сотрудница медицинского кабинета попросила россиянок надеть маски, те принялись оскорблять ее, а одна из них сняла со своей ноги тапок и бросила медсестре в лицо. Тогда в конфликт вмешался врач, вызвав на место полицию.

Прибывшие сотрудники увезли из отеля девушек и избитую медсестру, которая написала на них заявление. Из отделения женщин направили в больницу, где у россиянок диагностировали алкогольное опьянение, а у медработницы — травму глаза. О дальнейшей судьбе туристок и грозящем им наказании не сообщается.
 

arnisumy

Well-Known Member
Армия Хафтара вооружилась российскими ракетами, якобы найденными под землей
17:09 16.09.2020

Ливийская национальная армия фельдмаршала Халифы Хафтара, на которую делает ставку Кремль в вооруженном конфликте, выкопала “клад” с баллистическими ракетами и танками из советского прошлого. Об этом пишет .
You must be registered for see images

В одном из заброшенных подземных арсеналов под руинами группировка якобы обнаружила в отличном состоянии 60 советских танков Т-62, находившихся на хранении десятки лет, а также другое военное имущество, включая боеприпасы и топливо.
По словам представителя ЛНА генерал-майора Ахмед аль-Мисмари, группировка смогла “реанимировать” и привести в рабочее состояние большое количество российских баллистических ракет ОТРК Р-17 (“Скад-В”).
“СССР поставил в Ливию 200 ракет типа “Скад-В”. В настоящее время на складах в восточной части страны сохранилось 100 Р-17″, – заявил он, отметив, что теперь боевые возможности ЛНА резко возросли.
Также было “найдено” большое количество старомодных ракетных установок, минометов, стрелкового оружия, множество боеприпасов и военного снаряжения.
Недавно ЛНА стала обладателем боевого корабля. Предположительно, речь идет о сторожевике проекта 1159-ТР “Дельфин”, которому вернули ход. Теперь он базируется в порту Рас-Лануф. До свержения Муаммара Каддафи у Ливии было два таких корабля.
Похоже, группировка Хафтара перебрала успешный опыт “мирных жителей” “ЛДНР”, а по факту российских наемников, которые утверждают, что поставляемое РФ оружие на самом деле “выкапывают” в шахтах Донбасса.
Конфликт в Ливии остается нерешенным с начала Арабской весны в 2011 году. В настоящий момент в стране ведется вооруженный конфликт между двумя сторонами – Правительством национального согласия, легитимность которого признали ООН, НАТО, Евросоюз и другие международные структуры, и поддерживаемыми Египтом, ОАЭ и Францией незаконными вооруженными формированиями с востока Ливии, лидером которых является ливийский генерал Халифа Хафтар.
Хафтар именует возглавляемую им группировку “Ливийской национальной армией”. Костяк незаконных вооруженных формирований Халифы Хафтара составляют боевики из суданской военизированной группировки “Джанджавид”, имеющие весьма темное прошлое у себя на родине, мятежники из Чада, российские наемники из ЧВК “Вагнер”, и другие наемники.
 
Зверху