Історія держав

  • Автор теми Зверюга.ua
  • Дата створення

-=alchemist=-

Забанен
Re: "Мови" та "языки".

это сейчас.
А как в Карпатской Руси люди себя именовали? Русичами? Нет, русинами.
Вы бы хоть своих сотоварищей почитали. "Євген Наконечний — Украдене ім’я; чому русини стали українцями?" И прочие пёрлы.
Навіщо? У вас Карпатська Русь ототожнюється з Київською? Це ваш мега вторитет ідол та бог Карамзін написав?
 

mangust

патріот
Відповідь: Історія держав

Історія трьохсотлітньої дружби. Тільки факти

1703 – 1720 рр. – Тисячі українських селян та козаків були насильно зігнані на будівництво Петербурга і загинули від хвороб в тамтешніх болотах. 1704 р. -Придушення посланими Московією військами антипольского повстання Семена Палія на правобережній Руси-Україні, яка перебувала під окупацією Польщі.

1708 р. – Масове знищення українських сіл та міст московітами ще до переходу гетьмана І. Мазепи на бік шведського короля Карла ХІІ.

1708 р. – Зруйнування столиці Гетьманщини м. Батурина московськими військами, які вирізали усіх мешканців столиці та біженців (15 тис.), переважно жінок та дітей, церкви та місто пограбували, потім спалили. “Україна залита кров’ю, зруйнована грабунками й виявляє скрізь страшну картину варварства переможців”, – доповідавфранцузький посол у Париж (В. Сергійчик. Кого зрадив гетьман Мазепа, К., 1991, с. 59).

1709 р. – Петро Кривавий видав постійно діючий наказ страчувати кожного запорожця. початок руйнування Січі. Після захоплення Січі москалі “…товариству нашому голови обдирали. шиї на плахах рубали, вішали й інші
тиранські смерті завдавали, яких і в поганстві за стародавніх мучителів не водилося – не тільки тих, хто з товариства, а й з домовин мертвих ченців викопували, голови їм відтинали, шкіру здирали й вішали”, – писав самовидець, кошовий Стефаненко.

1713 р. – Московія наказом Петра Кривавого привласнює собі нашу назву Русь – Росія. У такий спосіб завжди ворожі до Руси-України московити, основу яких складали угро-фінські та тюркські племена, підміною понять, тобто шахрайством, привласнюють собі нашу тисячолітню історичну та духовну спадщину (Грецька назва Руси звучить як “Росія”). “У всіх курантах (газетах) друкують державу нашу Московською, а цього ради звольте застерегти, щоб друкували Російською, про що й іншим по всіх дворах писано” (з розпорядження послу Московії у Копенгагені, 1713 р.). З цією метою для підкупу журналістів та “дворів” була виділена значна сума грошей. Але будучи штучною по відношенню до Московії, назва “Росія” приживалася дуже довго і ще за Катерини ІІ не мала прикметника в національному значенні. Лише в кінці 18 ст. урядово запроваджена і національність “рускій”. Так отримали ми
“старшого брата”, який вийшов на історичну арену на кілька тисячоліть пізніше від “молодших братів” (Ю. Липа, Розподіл Росії, Львів, 1995 р., стор. 27-28).

1718 р. – Московити спалили архіви та книгозбірню Києво-Печерського монастиря (збиралася понад 700 років). яка витримала навали монголів, поляків, татар. “…численна і найдавніша книгозбірня, зібрана і збагачена великим князем Київським Ярославом Володимировичем і збережена в печерах від усіх ворожих нападів і руїн, але нині, …серед добробуту і тиші полум’ям пожерта. В ній зберігалось багато тисяч рукописних і всіляких дорогоцінних манускриптів, писаних різними мовами, і багато з-поміж них такими, що й ученим тодішнім мужам не були відомі, а особливо всі записки й документи щодо історії правління слов’янських племен та царів стосувались” (”Історія Русів”, ст… 303-304, вид. 1956 р.).

1720 р. – Указ Петра Кривавого про заборону друкувати в Руси-Україні будь-які книги, крім церковних, які необхідно “для повного узгодження з московськими, з такими ж церковними книгами справляти…, щоб ніякої різниці і ніякого окремого наріччя в них не було”.

1721 р. – Наказ про цензурування українських книжок. Накладені штрафи на Київську та Чернігівську друкарні за книги “не во всем с велороссийскими сходные”. Знищення Чернігівської друкарні.

1722 – 1727 рр. – Перше скасування гетьманства і утворення Малоросійської колегії під керівництвом московського генерала.

1729 р. – Наказ Петра ІІ про переписання в Україні державних постанов та розпоряджень з української на московську мову.

1734 – 1740 рр. – Друге скасування гетьманства і утворення Гетьманського Уряду під керівництвом московського намісника.

1735 р. – Придушення московськими військами антипольского повстання Верлана на окуповані Польщею Правобережній Руси-Україні.

1737 р. – Московський намісник у Києві арештував Київський магістрат, забрав і відіслав до Петербургу грамоти з привілеями м. Києву, сподіваючись, що українці забудуть про свої права, бо “ссылаться им в вольностях будет не на что”.

1750 р. – Придушення московськими військами антипольського повстання гайдамаків на окупованій Польщею Правобережній Руси-України.

1752 р. – На землі запорізьких козаків між річками Дніпром та Синюхою Московія указом від 18 жовтня створює Новосербію і забороняє там селитися українцям. Українські селяни мусили покинути свої угіддя. В 1760 році українцям було заборонено також селитися у слободах за межами Новосербії.

Спосіб освітнленя історії в цьому повідомленні може завдати шкоди інтересам Російської Федерації
 

mangust

патріот
Відповідь: Історія держав

1753 р. – Указ про заборону викладання українською мовою в Києво-Могилянській академії.

1755, 1766, 1775, 1786 рр. – Заборона Петербурзького Синоду друкувати українські книжки.

1762 – 1763 рр. – Московська цариця Катерина ІІ, німкеня за походженням (її справжнє ім’я Софія Фредеріка Августа), видала два маніфести про іноземну колонізацію Руси-України: вербувалися серби, болгари, молдавани, німці з Пруссії, Австрії та інших кран. Іноземцям надавали по 65 десятин землі на душу, звільняли від податків. Українці зобов’язані були безплатно виділяти підводи для перевезення своїх майбутніх поміщиків.

“Запорозька земля німіла від наруги, кривди і болю. Як чорні ненаситні круки зліталися сюди поміщики й генерали, сановники й німці-чужинці. На козацькії могили… На козацьку кров… (М. Киценко. Хортиця в героїці і легендах. Дніпропетровськ, “Січ”, 1991, стор. 70).

1764 р. – Третє скасування гетьманства і утворення Малоросійської Колегії під керівництвом московського намісника.

1764 р. – Інструкція Катерини ІІ князю О. В’яземському про московщення України, Прибалтики, Фінляндії та Смоленщини: “якщо розумні люди будуть поставлені начальниками цих провінцій. Коли ж в Україні не буде гетьмана, то треба намагатися, щоб час і назва гетьманів зникла…”

1765 р. – Ліквідація московською владою козацького устрою Слобожанщини.

1768 р. – Придушення московськими військами антипольского повстання на правобережній Руси-Україні під проводом Гонти і Залізняка, відомого під назвою “Коліївщина”, після підступного і зрадницького захоплення москалями, які воювали з поляками, його керівників: москаль полковник Гур’єв, виконуючи завдання старшого москаля Кречетнікова, з’явився до повстанців з полком донських козаків як спільник у боротьбі з ляхами, увійшов у дружбу з ватажками повстання, влаштував веселу пиятику, а темної ночі з шостого на сьоме липня
підступно перев’язав у своєму наметі старшину і захопив у табір 900 повстанців. Москалі та ляхи киями били українців до оголення кісток, з живих здирали шкіру, палили, саджали на палі, четвертували.

Ліквідація української Гетьманської держави на Правобережжі.

1769 р. – Указ московського “священного Синоду” про заборону друкування українських букварів, вилучення їх та українських церковних книг у населення.

1775 р. – Підступний напад московських військ на Запорізьку Січ і зруйнування її після допомоги запорожців москалям у московсько-турецькій війні 1768 – 1774 рр. Пограбування козаків, захоплення їх майна та висилка багатьох з них у Сибір. Закриття українських шкіл при полкових канцеляріях. Двадцятип’ятирічне ув’язнення на Соловках кошового гетьмана Петра Калнишевського.

“… в травні 1775 р. рада “при височайшему Дворі” постановила: “истребить кошевых казаков как гнездо их своевольства”… Близько 40 полків загальною кількістю сто тисяч чоловік оточили Запорозьку Січ. І це тоді,
коли за вказівкою того ж царського командування значна частина козаків перебувала далеко від коша…” (М. Киценко, стор. 64).

1777 р. – План виселення кримських татар з Криму, українців – з України, а на обжиті ними місця переселення московітів з Московії. На здійснення цього плану А. Суворов за лічені дні виселив з півдня України 32 тисячі душ чоловічої статі.

1780 р. – Спалення книгозбірні Києво-Могилянської академії, щоб збиралася понад 150 років і була однією з найбагатших бібліотек Руси-України.

1781 р. – Знищення решток козацького самоврядування на Лівобережжі та запровадження загальномосковської системи управління в 1783 р.

1780 – 1783 рр. – Перше закріпачення українських селян на окупованих Московією землях Руси-України (Порівняйте: в 1771 р. у Криму татари скасували рабство).

1784 р. Переведення викладання у Києво-Могилянській академії на московську мову.

1786 р. – За розпорядженням Синоду київський митрополит наказав, аби в усіх церквах дяки та священники читали молитви та правили службу “голосом, свойственным российскому наречию”. Те ж саме було заведене і в школах
Руси-України.

1793 р. – Москалі придушили повстання в селі Турбаї і жорстоко розправилися з селянами: понад два десятка селян померли, не витримавши катувань, або були розстріляні, решту після покарання батогами вислали до Сибіру або в інші губернії



Спосіб освітнленя історії в цьому повідомленні може завдати шкоди інтересам Російської Федерації
 

hed1n.ru

стебанутый
Ещё бы по источнику на каждую дату :) Хотя где их взять? Ещё не написали.
1713 р. – Московія наказом Петра Кривавого привласнює собі нашу назву Русь – Росія. У такий спосіб завжди ворожі до Руси-України московити, основу яких складали угро-фінські та тюркські племена, підміною понять, тобто шахрайством, привласнюють собі нашу тисячолітню історичну та духовну спадщину (Грецька назва Руси звучить як “Росія”).
это вообще основа-основ националистической идеи :)
 
Останнє редагування:

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Взагалі то, цього в школі вивчають. Я вивчав історію зовсім не за нинішніми підручниками, а за "совковими", і то там можна було прочитати і про "спасіння" українців від поляків - розгром Коліївщини, і про чисельні заборони української мови, навчання, театру, художніх творів творів.

Щодо історичних дат, гадаю, можна було б початком "дружби" вважати спалення Києва ордою Андрія "Боголюбського". Доречі, пізніше його РПЦ канонізувала (чи не за цю криваву різанину?).
Обов'язково слід згадати розподіл України між Московією та Польщею, незабаром після Переяславського "возєднання". А ще, сумнозвісні Валуєвський указ та Ємський циркуляр. Тоді загальна картина буде яскравішою.
 

mangust

патріот
Відповідь: Історія держав

На сайте Минобороны России появился текст, автор которого ставит в вину Польше начало Второй мировой войны. Документ доступен в разделе «Электронная версия «Военно-исторического журнала» под заголовком «Вымыслы и фальсификации в оценках роли СССР накануне и с началом второй мировой войны» (mil.ru/940/25260/index.shtml).

Как пишет автор статьи, начальник научно-исследовательского отдела военной истории Северо-Западного региона РФ Института военной истории Министерства обороны, кандидат исторических наук Сергей Ковалев, «все, кто непредвзято изучал историю Второй мировой войны, знают, что она началась из-за отказа Польши удовлетворить германские претензии».

«Однако менее известно, чего же именно добивался от Варшавы А. Гитлер. Между тем требования Германии были весьма умеренными: включить вольный город Данциг в состав Третьего рейха, разрешить постройку экстерриториальных шоссейной и железной дорог, которые связали бы Восточную Пруссию с основной частью Германии», - пишет Ковалев.

По словам автора работы, эти требования «трудно назвать необоснованными», так как «подавляющее большинство жителей отторгнутого от Германии согласно Версальскому мирному договору Данцига составляли немцы, искренне желавшие воссоединения с исторической родиной».

Вместе с тем, пишет Ковалев, «стремясь получить статус великой державы, Польша никоим образом не желала становиться младшим партнером Германии», поэтому требования были отвергнуты.

Как сообщалось, в середине мая президент РФ Дмитрий Медведев подписал указ о создании комиссии при президенте «по противодействию попыткам фальсификации истории в ущерб интересам России». В положении о комиссии не говорится, какими именно фактами она будет заниматься. При этом ранее Медведев подчеркивал недопустимость попыток «подвергнуть сомнению подвиг нашего народа» в Великой отечественной войне, сообщает Лента.ру.
 

KOCTa

Dedywkо |Co100
Команда форуму
Супер Модератор
Відповідь: Історія держав

Було б смішно, якби не було так сумно. Тож в інтересах сучасної Росії вважати що 2-гу Світову роспочала Польща. Цілком послідовно, враховуючи те що і Грузино-Російську війну роспочала Грузія відмовившись передати Південну Осетію у РФ. І не сумнівайтесь, бо за законами старшого брата це вже карається позбавленням волі. Тільки правда і нічого крім правди, заради "інтересів великої Росії"!.
 

Stein

Well-Known Member
Відповідь: ГЛОБАЛЬНАЯ ПОЛИТИКА

Міноборони РФ повідомило, що в початку другої світової війни винна Польща

Міністерство оборони РФ почало боротьбу з «фальсифікацією історії на шкоду інтересам Росії», проголошену формальним лідером Кремля Мєдвєдєвим.

Борючись «за історичну справедливість», МО РФ оголосило, що у початку Другої світової війни винна не Німеччина, а Польща.

Виявляється, саме вперті поляки відмовилися виконати «обгрунтовані вимоги Гітлера» і віддати Німеччині частину своєї території, за що і були окуповані.

Текст «Вигадки і фальсифікації в оцінках ролі СРСР напередодні і з початком Другої світової війни», де звучить це твердження, з'явився на сайті Міноборони кілька днів тому в розділі «Історія проти брехні і фальсифікацій».

Матеріал підписаний начальником науково-дослідного відділу військової історії Північно-західного регіону РФ Інституту військової історії Міністерства оборони, кандидатом історичних наук полковником Сергієм Ковальовим, повідомляє газета «Час новин».

«Всі, хто неупереджено вивчав історію Другої світової війни, знають, що вона почалася через відмову Польщі задовольнити німецькі претензії, — пише Ковальов. — Тим часом вимоги Німеччини були вельми помірними: включити вольне місто Данциг до складу Третього рейху, дозволити спорудження екстериторіальних шосейної дороги і залізниці, які пов'язали б Східну Прусію з основною частиною Німеччини. Перші дві вимоги важко назвати необгрунтованими».

МО РФ повністю погодилося із заявою Гітлера про причини початку війни:

«Переважну більшість жителів відторгнутого від Німеччини згідно з Версальською мирною угодою Данцига складали німці, що щиро бажали возз'єднання з історичною батьківщиною. До речі, на відміну від західних кордонів Німеччина ніколи добровільно не визнавала внесених Версальським договором територіальних змін на сході».

24 жовтня 1938 року Німеччина запропонувала врегулювати проблему, проте Варшава відповіла рішучою відмовою.

За словами автора матеріалу Ковальова, Польща робила це, «прагнучи отримати статус великої держави», а її «необгрунтовані ілюзії» підтримували країни, що перемогли в Першій світовій.

Далі в статті викладається цілком традиційна версія про те, що Сталіну не залишалося нічого іншого, окрім як укласти з Гітлером пакт про ненапад, щоб відстрочити війну з Німеччиною хоч ненадовго і наперед зайняти нові оборонні рубежі на захід від старого радянського кордону.

Автор нагадує, що до укладення пакту Молотова-Рібентропа Радянський Союз намагався створити систему колективної безпеки в Східній Європі, але не досяг успіху в цьому.

Спроба виправдати пакт Сталіна з Гітлером узгоджується з недавніми спробами оголосити диктатора Джугашвілі «ефективним управлінцем». Тепер Міністерство оборони РФ, готове оголосити ефективним менеджером і Адольфа Гітлера: адже завойовані ним країни Східної Європи були винні самі, що опинилися на дорозі, пише автор матеріалу.
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Так а в них іншого виходу немає. Можна назвати агресорами гітлерівську Німеччину, але тоді слід назвати агресивним і дії СССР за спільні військові дії разом з Гітлером, а далі слід буде визнати Катиньську трагедію, агресію проти Фінляндії, Румунії, країн Балтії, де СССР також постав агресором (але за це вже в їхньому законодавстві є стаття), або звинуватити в розпалюванні ІІ Світової війни ... Польщу.
Росія обрала другий варіант.
 
Останнє редагування:

KOCTa

Dedywkо |Co100
Команда форуму
Супер Модератор
Відповідь: Історія держав

Цікаво, що у Польщи на це сказали, чи там на дурних уваги не звертають?
 
Зверху