Як карантинять у різних країнах світу
BBC Travelредакція
You must be registered for see images
Копирайт изображения BARCROFT MEDIA
Те, як мешканці різних країн дотримуються карантину, виявляє багато цікавого про національний менталітет.
Кажуть, що найкраще характер людини виявляється у важких обставинах. Схоже, те саме можна сказати й про характер нації.
Поки світ намагається зупинити поширення смертельного вірусу, кожне місто чи країна у свій власний спосіб переживає тяжкі часи.
Італійці співають опери з балконів, бельгійці вирішили не зачиняти свої легендарні кіоски з картоплею фрі, скандинави продовжують їздити на велосипедах.
You must be registered for see images
Копирайт изображения PIERRE SUUImage caption
За останні кілька тижнів світ дізнався, що національні традиції - сильніші за коронавірус
Глобальна пандемія, як лакмусовий папірець, виявила важливі для різних країн речі. Вона також нагадала нам про безліч людей, місць та культур, які роблять цей світ чудовим і різноманітним.
Ми попросили кількох блогерів розповісти про особливості карантину в їхніх країнах.
Франція
Чи можна уявити Францію без її традиційних "буланжерій" та французького багету?
Слідом за Італією французький уряд запровадив жорсткі карантинні заходи. Виходити з дому можна тільки у разі крайньої необхідності, яку потрібно довести письмово.
Усі підприємства, крім тих, що надають товари і послуги першої необхідності, також зачинено.
До "життєво необхідних для нації підприємств" міністерство охорони здоров'я Франції віднесло близько 40 видів супермаркетів і магазинів, серед яких пекарні, м'ясні, винні, сирні і тютюнові крамниці.
You must be registered for see images
Копирайт изображения STEPHANIE CARDINALE/GETTY IMAGESImage caption
До життєво необхідних під час кризи крамниць французи віднесли й свої легендарні пекарні
Тепер щоранку порожніми вулицями країни шириться аромат свіжоспеченого хліба, який виробляють близько 33 тис пекарень від Парижа до Провансу.
Французи щодня заходять за свіжим багетом, кожен в черзі зберігає безпечну відстань.
Президент Національної конфедерації французьких кондитерських і пекарень (CNPBF) Домінік Анракт каже, що "багет є символом французької культури".
"Пекарня - це перше місце, куди ви приходите в дитинстві. А для літніх людей - це часто ще й єдиний спосіб поспілкуватися з іншими". Великі супермаркети є не у кожному районі, а тому багато хто купує основну їжу в пекарнях, додав пан Анракт.
Вино у Парижі є таким же важливим як і дезінфекція для рук. "Для француза обід без вина, як страва без хліба", - каже сомельє Тьєррі Жівон із Парижа.
Деякі місцеві винні крамниці пропонують "набори для виживання" з шести або 12 пляшок.
Карантин втручається у наші звички, ми, приміром, більше не цілуємось при зустрічі. Але пандемія ніколи не забере у французів joie de vivre - вміння радіти життю.
- Касія Дієц
Німеччина
Пандемія втрутилися й у славетне нічне життя Берліна. Легендарні берлінські клуби, як-от Tresor і Berghain, закріпили за столицею Німеччини статус священного граалю гедоністів.
Але із забороною на зустрічі більш ніж двох людей, яку нещодавно запровадив уряд Німеччини, єдиним місцем для вечірок залишилося власне помешкання.
Берлінська асоціація 245 незалежних клубів та концертних майданчиків ClubCommission створила за підтримки уряду сайт, який проводить онлайн-трансляції DJ-сетів.
На сайті United We Stream найкращі берлінські клуби щодня з 19.00 до півночі розважають рейверів на карантині. Фанів також заохочують фінансово підтримати улюблені клуби артистів.
You must be registered for see images
Копирайт изображения JOHN MACDOUGALL/GETTY IMAGESImage caption
Бурхливе нічне життя столиці техно перемістилося в онлайн
"Віртуальні вечірки UWS свідчать про глибоку солідарність берлінських клубів, розуміння, що ми всі в одному човні", - зазначив Димитрі Хегеманн, який 1991 року заснував клуб Tresor.
На думку Ракель Федато, яка організовує популярну берлінську вечірку Pornceptual, сайт UWS дозволяє відчути себе частиною спільноти.
"Танцювати перед екраном трохи дивно, але можна збожеволіти від того, в які дивні часи ми живемо".
"Коли пандемія скінчиться, люди вирвуться у світ, й тусовки вже не спинити", - впевнений Хегеманн.
- Крістін Арнесон
Індія
Минулого тижня рішення про 21-денний карантин ухвалив й уряд Індії, другої за чисельністю країни світу. Але якими будуть наслідки для майже 1,3 млрд індійців, поки що невідомо.
Багатьом наразі не зрозуміло, як задовольнити найважливіші потреби у продуктах і медикаментах. Єдиний позитивний момент - у країні, яка традиційно користується біде, туалетний папір поки що залишається на полицях супермаркетів.
Незабаром після оголошення уряду до нації звернулося і найвідоміше в Індії подружжя - капітан індійської збірної з крикету Вірат Колі та його дружина улюблена зірка Боллівуда Анушка Шарма.
Пара закликала 55 мільйонів своїх шанувальників "дотримуватися гігієни і зберігати єдність". Утім, значно складніше для індійців завдання протягом наступних трьох тижнів - це власне дотримуватися дистанції.
You must be registered for see images
Копирайт изображения HINDUSTAN TIMES / GETTY IMAGESImage caption
Індійці вчаться стояти у черзі, зберігаючи безпечну дистанцію, - непросте завдання в країні із населенням 1,3 млрд людей
Правильні черги - не найсильніша риса індійської ментальності. У такій щільно населеній країні поняття особистого простору практично не існує.
За допомогою позначок на землі і підлозі супермаркети навчають покупців дотримуватися безпечної відcтані.
Черги - не єдина річ, якої нам доводиться вчитися. Протягом останніх тижнів кожен телефонний дзвінок в Індії починається з прослуховування повідомлення про важливість миття рук та прикриття рота під час кашлю.
Утім, будь-які відео про правила гігієни нам подобаються набагато більше, коли їх супроводжують витончені танці та пісні в стилі Боллівуду.
- Чарукесі Рамадурай