тільки що у Шустера дивився спіч кримського татарина у програмі Шустера. Чоловік приємно здивував своєю українською мовою.куди там братися всіляким Азаровим чи Тимошенкам з Януковичами.
25 тысяч бельгийцев вышли на улицы Брюсселя в защиту единства страны Как минимум 25 тысяч граждан Бельгии, среди которых были не только представители франкоязычной, но и нидерландоязычной общин, в воскресенье, 18 ноября, в Брюсселе приняли участие в манифестации в поддержку единства страны, сообщают местные СМИ.
Участники акции против раскола страны прошли по центральным магистралям бельгийской столицы, после чего провели митинг на Площади 50-летия. Там же спикеру Сената Бельгии Арману де Декеру была передана петиция в поддержку федеративного устройства страны, под которой свои подписи поставили 140 тысяч граждан.
Организатором манифестации и сбора подписей выступила жительница бельгийского Льежа Мари-Клер Уар, пообещавшая собрать на улицах Брюсселя до 30 тысяч демонстрантов.
Угроза территориального раскола на нидерландоязычную Фландрию и франкоязычную Валлонию нависла над Бельгией в этом году в результате затяжного правительственного кризиса. Страна живет без нового правительства уже 160 дней.
На прошлой неделе напряженность в обществе вновь возросла после того, как комиссия по внутренним делам федерального парламента Бельгии, большинство членов которой представляют Фландрию, проголосовала в минувшую среду за разделение по языковому признаку брюссельского избирательного округа Халле-Вильворде.
Если это решение утвердит парламент страны, то около 120 тысяч бельгийцев, разговаривающих на французском и живущих в районах вокруг Брюсселя, лишатся возможности голосовать за кандидатов франкоязычного региона страны - Валлонии.
Депутаты-валлоны, покинувшие зал в знак протеста в момент начала голосования, восприняли решение фламандских коллег как объявление войны.
Острый политический кризис в Бельгии сопровождается активизацией сепаратистских настроений среди фламандцев, что дало СМИ и политикам повод говорить об угрозе территориального раскола страны. В Брюсселе и Валлонии сторонники единой Бельгии даже стали вывешивать на балконах и окнах черно-желто-красные флаги страны.
В Бельгии на протяжении последних 30 лет неписанным законом стало то, что премьер-министром становится представитель Фландрии, которая является самым населенным (59% населения) и промышленно развитым регионом страны.
Grosso;656317 ...Цікаво сказав(ла):Grosso! Не волнуйся так. Все эти процессы естественны для демократической страны. Именно демократия позволяет говорить все что думаешь. И противникам идеологическим также. Как только начнется запрет - значит закончится демократия.
И потом основная масса жителей занята совсем другими проблемами - живут работают детей кормят лечатся умирают...
Это мы здесь слишком "политические..
согласен.других не нада!Україні потрібна лише українська мова!!!
О каком оккупанте речь? Что за ЧУШЬ?Апсолютно згідний . Українська мова була є і буде єдиною державною мовою в нашій країні , ніхто не забороняє людям говорити на русійські мові , але 2 державною мовою вона ніколи нестане , наші предки померали за те , що б ми вільно говорили на Українські мові , а тепер люди хочуть прирівняти її до мови окупанта , наша мова найкраща .
Кількість громадян України, що вважають своєю рідною мовою російську, за рік зменшилася.
Про це свідчать результати соціологічного дослідження Центру Разумкова, що представили директор політико-правових програм центру Юрій Якименко та провідний експерт центру Олександр Литвиненко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Відповідно до досліджень, кількість людей, що вважають рідною мовою українську, не змінилася і складає майже 52% (у 2006 році - 52%, у 2007 році - 51,4%).
Кількість тих, хто визнають рідною російську мову, зменшилася з 30,7% у 2006 році до 25,7% у 2007-му. Збільшилася кількість людей, що вважають рідними й українську, і російську мови - з 15,6% до 21,5%.
39,2% громадян вважає, що єдиною державною й офіційною мовою в Україні має бути українська мова. 31,4% респондентів вважає, що такий статус повинні мати як українська, так і російська мови.
24,3% респондентів вважають, що українська мова повинна бути державною, а російська - офіційною мовою.
Відповідно до досліджень, за рік оцінки культурної ідентичності практично не змінилися, лише небагато збільшився показник тих, хто відносить себе до радянської культурної традиції - з 16,4% до 19,4%.
Збільшилося число тих, хто вважає, що в майбутньому в різних регіонах України будуть переважати різні культурні традиції: з 21,7% у 2006 році до 24,7% у 2007-му.
Серед етнічних українців лише 43,1% вважає, що в майбутньому в Україні буде переважати українська національна культурна традиція.
У той же час 21% опитаних вважає, що в різних регіонах переважають різні культурні традиції, а 18,7% віддають перевагу загальноєвропейській традиції.
Крім того, 38,3% етнічних росіян вважають, що в різних регіонах переважають різні культурні традиції, 15,3% - віддають перевагу українським традиціям, 13,4% - загальноєвропейській і лише 11,1% - російській культурній традиції.
Перше соцдослідження було проведено з 20 квітня по 12 травня 2006 року. Було опитано 11216 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України.
Друге дослідження проводилося з 31 травня по 18 червня 2007 року - опитано 10956 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка двох вибірок складає 1%.