"Мови" та "языки".

  • Автор теми Shurik-best
  • Дата створення

Дубляж фільмів якою мовою вам більш подобається?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    578

hed1n.ru

стебанутый
Якщо вам у це складно повірити, чи збагнути, то візьміть словники інших слов"янських мов (сербська, білорусів болгар та і взагалі всіх Балкан), і порівняйте назви :) На їхньому фоні "велікій та магучій" не такий вже й великий а скоріш "дрємучій" піджин мови угрів, естів, і тюркської сім"ї мов, з вкрапленнями слов"янської.
Да что вы врёте?
Римские названия месяцев употребляются в русском, болгарском, сербском языках.

Русский: январь февраль март апрель май июнь июль август сентябрь октябрь ноябрь декабрь
Сербский: Јануар фебруар март април мај јуни јули аугуст септембар октобар новембар децембар
Болгарский: Януари февруари март април май юни юли август септември октомври ноември декември

Вот сами бы открыли словарь и почитали.
 

hed1n.ru

стебанутый
Вместе с христианством на Руси (988 г. - Крещение Руси) появилось новое летоисчисление - от сотворения мира, так и новый европейский календарь - Юлианский, с закрепленным названием месяцев. Началом нового года стало считаться 1 марта.
900 лет пользовались таким календарём со времён Крещения. А "самостийныки" заменили их доморощенными.
 

-=alchemist=-

Забанен
Хм.. погуглив, щось не розумію, місяць тому все було саме так... И з розмови я чув. Добре, правда ваша, але ж ви не заперечуєте що у нас назви старослов"янські ?
 

-=alchemist=-

Забанен
Вместе с христианством на Руси (988 г. - Крещение Руси) появилось новое летоисчисление - от сотворения мира, так и новый европейский календарь - Юлианский, с закрепленным названием месяцев. Началом нового года стало считаться 1 марта.
900 лет пользовались таким календарём со времён Крещения. А "самостийныки" заменили их доморощенными.
Для повного доказу, наведіть в тексті рукописів часів Хрещення назви місяців ;).
 

hed1n.ru

стебанутый
Хм.. погуглив, щось не розумію, місяць тому все було саме так... И з розмови я чув. Добре, правда ваша, але ж ви не заперечуєте що у нас назви старослов"янські ?
:)Что услышали под подъездом на лавке, то в массы толкаете?
Типичное поведение.
Для повного доказу, наведіть в тексті рукописів часів Хрещення назви місяців
вечером, ухожу на работу.
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Відповідь: Re: Відповідь: Re: "Мови" та "языки".

Римские названия пришли в Киев вместе с христианством.
Я не знаю куди вони йшли і в який Київ прийшли. Але зараз Україна має досить такі не римські назви місяців. І мала їх ще за часів Київської Руси. І як приклад Вам наводили навіть телевзійні передачі-вікторини, з питаннями про древньоруські назви місяців, які (о диво) чомусь збізаються саме з нинішніми українськими назвами місяців.
Велике прохання, до мене приетензій ніяких. Якщо будете вимагати посилань з інету (як Ви то полюбляєте) то спочатку до Галкіна з Дібровим, точніше до наукових консультантів та редакторів російських каналів ТВ.
Вместе с христианством на Руси (988 г. - Крещение Руси) появилось новое летоисчисление - от сотворения мира, так и новый европейский календарь - Юлианский, с закрепленным названием месяцев. Началом нового года стало считаться 1 марта.
900 лет пользовались таким календарём со времён Крещения. А "самостийныки" заменили их доморощенными.
Знову таки неправда. Нещодавно цз цього приводу бул і передача радіо. Літочислення в Україні велося від Різдва Христова (не скажу про дату нового року), як і в європейських країнах. А ось у північного сусіда - саме від дня створення світу. Принаймні дати в цих двох системах стояли на грамоті підписаній Хмельницьким та Олексієм Романовим. На європейську систему Росія перейшла вже за Петра, як і облік року з 1 січня.
 

bsv

Странник
Оказывается гугл не верит в существовании украинского языка.
Не верите?

You must be registered for see images
 

Вкладення

-=alchemist=-

Забанен
:)Что услышали под подъездом на лавке, то в массы толкаете?
Типичное поведение.

вечером, ухожу на работу.
Ще один мануальний терапевт-телепат.
Доводжу до вас, що дані брав з гугловського перекладача, але якщо прийняти до уваги пост BSV, то і там вже лютує вірус російської гєбні:lol:.
 

-=alchemist=-

Забанен
Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: "Мови" та "языки".

Знову таки неправда. Нещодавно цз цього приводу бул і передача радіо. Літочислення в Україні велося від Різдва Христова (не скажу про дату нового року), як і в європейських країнах. А ось у північного сусіда - саме від дня створення світу. Принаймні дати в цих двох системах стояли на грамоті підписаній Хмельницьким та Олексієм Романовим. На європейську систему Росія перейшла вже за Петра, як і облік року з 1 січня.
Саме так, різниця біля 5000 років (можу уточнити). Саме за Петра Московію перейменували у "Российскую Имерию", з"явився "русский язык" та інше бла-бла-бла.
 

loyer_1

той самий Otto
Re: Відповідь: Re: "Мови" та "языки".

Римские названия пришли в Киев вместе с христианством.
Я дуже щасливий з того, що ви мене, темного невігласа, просвітили "на счёт Рима". Але все ж таки раджу вам кінець-кінцем злізти з "бронєпоєзда".

По-перше. Якщо я не помиляюсь, це ж саме ви щось там вище плели про надмірну "запозиченість" української мови? А тепер з вашого писання випливає, що "Рим", не вплинувши на мову українську, на російську мову настільки вплинув, що навіть свої місяці були вимушені поназивати іменами чужеземних імператорів!? Хоча про що це я, яке ж це нафіг "запозичення", це ж лише "жест солідарності з європейськими народами на знак поваги до майбутніх поколінь Римських пап". Яке ж це, в біса, запозичення...
:amazement:
По-друге. До чого тут взагалі отой ваш Рим? Якщо з мови зникають століттями загальновживані назви місяців, то від такого "не-запозичення" мають залишитись хоча б якісь "сліди" у вигляді однокорінних прикметників, дієприкметників, прислівників тощо. А їх, виходить, немає... Мова - це ж не словник із "Музея изящной словесности", з якого можна безслідно (начебто й не було) видрати кілька аркушів.
Так хто ж там "подсуетился"? Підступні інопланетяни? Всюдисущі жидомасони? А може це Петро І винищував "єресь", відтинаючи голови за "іспользованіе языческаго жаргона"?:eek: Яка ж це паскуда свідомо лишила сучасних росіян навіть бодай би яких орієнтирів, щоби долати бар'єри на теле-шоу "Кто хочет стать миллионером" і не виглядати при цьому в українських очах "дурнями", відгадуючи що таке "травень"?
І чи не здається вам, що цей ваш "аргумент про Рим" взагалі підриває "под откос" (як партизани потяг) наше "славянское единство"? Маю на увазі оту концепцію про те, що ми з росіянами буцімто "єдиний народ"? Бо якось дивно тоді виходить: народ єдиний, а навіть місяці називаємо по-різному...
Ну тепер хоча б зрозуміло: хто з наших народів зрадник; хто відмовився від мови спільних предків; хто побіг на поклін до чужеземців за їхньою латинською лексикою.
І вони ще тепер після цього нас в поспішній євроінтеграції звинувачують???:amazement:

По-третє. "Місяці" я навів лише як приклад. Чи ви вважаєте, що середньостатистичний росіянин все інше, окрім назв місяців, на старослов'янській мові "лабает без запинки"? Бо є безліч й інших подібних прикладів, коли якесь старослов'янське слово для українця цілком зрозуміле, а для росіянина - щось на зразок "китайської грамоти". У тому числі, і з моїх власних спостережень. Я вже колись про них десь писав вище. При нагоді поцікавтеся - відкриєте для себе багато нового.
Взагалі, цікаво було б провести змагання між збірними України і Росії по "відгадуванню значень старослов'янських слів". Так би мовити, щоби офіційно розставити всі крапки над "і" у питанні: хто is ху...
Хоча гадаю, що заради уникнення розгромної поразки росіяни обов'язково б вдалися до "подвоха": виставили б на матч зі своєї сторони у якості "слов'ян" яке-небудь вимираюче плем'я острівних неписемних якутів-альбіносів. Тоді точно була б "нічия"...
 
Зверху