Відповідь: Юлія Тимошенко
Уряд розірвав угоду з компанією "Венко" про спільний розподіл продукції (РЕПОРТАЖ)
Уряд в односторонньому порядку розірвав угоду з компанією "Венко Інтернешнл ЛТД" про спільний розподіл продукції. Попри заборону президента та Генеральної прокуратури. До останнього часу Юлія Тимошенко відкрито заявляла про свої претензії до "Венко". Зокрема - що компанія, якій віддали есклюзивне право на розробку 13 тисяч квадратних кілометрів національних покладів газу та нафти, має у своєму статутному фонді - лише 12 тисяч доларів. Тим часом, у Секретаріаті Президента продовжують наголошувати, що Уряд поквапився із розірванням угоди.
Чорній смузі для компанії "Венко" не видно краю. Після анулювання ліцензії "Венко прикерченська" на розробку шельфу Чорного моря Кабінет Міністрів і не думав зупинятися: у середу на засіданні урядовців у односторонньому порядку розірвали угоду з "Венко Інтернешнл ЛТД" про спільний розподіл продукції. Першим цю звістку у кулуари будинку Уряду приніс Олександр Турчинов.
А от сама Юлія Тимошенко - зазвичай охоча до коментарів - узяла обітницю мовчанки. Мовляв, міністри домовилися - про "Венко" ані пари з вуст. Задля єдності Уряду. Усіх, хто хоче дізнатися про це рішення більше, прем’єрка відсилає на урядовий веб-портал.
Утім сайт Кабінету Міністрів не надто прояснив ситуацію. Окрім констатації факту у документі - доручення профільним міністерствам відбиватися від можливих судових позовів та підготувати звернення до прокуратури щодо законності дій чиновників причетних до оборудки. Журналісти атакували прем’єрку запитаннями - чи не стягнуть заокеанські бізнесмени пеню за вихід з угоди. Адже ще напередодні у Секретаріаті Президента попередили - за розірвання угоди Україна змушена буде сплатити штрафів на суму близько двохсот мільярдів доларів. Журналісти прем’єрку допекли.
Раніше Юлія Тимошенко звинуватила у причетності до махінацій із "Венко" особисто Віктора Ющенка. Згодом це питання розглядала Рада національної безпеки та оборони. Розривати угоду Радбез Урядові не доручав.
Олександр Шлапак, постійний представник Президента у Кабінеті Міністрів: "Там предложено создать специальную комиссию, которая не со слов, как это делалось на сегодняшнем заседании Правительства разобралась в этом вопросе. А более детально разобраться в нарушениях, если таковые были".
Олександр Шлапак певен - за 2 тижні РНБО знову повернеться до цього питання і ухвалить інше рішення. Тим часом посол США в Україні Вільям Тейлор уже висловив розчарування діями Уряду. Мовляв, для заохочення інвестицій у країну, особливо в енергетичний комплекс, міністри мали б визнавати верховенство права і непорушність міжнародних контрактів.
Ольга Кошеленко, Віталій Дорощенко та Максим Шинкаренко, 5 канал