ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
Ранкове зведення з фронту на 07:00 02 жовтня 2019 року
07:06 - 2.10.2019

01 жовтня збройні формування Російської Федерації та її найманці 13 разів порушили режим припинення вогню.

Противник обстріляв позиції підрозділів Об'єднаних сил із заборонених Мінськими угодами мінометів калібру 82 мм, а також з гранатометів різних систем та стрілецької зброї. Крім того, порушуючи Мінські угоди, противник відкрив вогонь з великокаліберних кулеметів, стрілецької зброї в районах ділянок розведення сил і засобів неподалік Золотого та Богданівки.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "СХІД" противник здійснив 9 обстрілів позицій Об'єднаних сил:
двічі неподалік Новотроїцького – зі стрілецької зброї;
двічі поблизу Водяного – з гранатометів різних систем та стрілецької зброї;
в районі Богданівки по ділянці розведення – з великокаліберних кулеметів;
неподалік Павлополя, Новомихайлівки, Новогнатівки – зі станкових протитанкових гранатометів;
неподалік Авдіївки – автоматичного гранатомета, великокаліберного кулемета та стрілецької зброї.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "ПІВНІЧ" противник здійснив 4 обстріли позицій Об'єднаних сил:
неподалік Новолуганського – з міномета калібру 82 мм;
поблизу Південного – з міномета калібру 82 мм, гранатометів різних систем та стрілецької зброї;
поблизу Травневого – з гранатометів різних систем та стрілецької зброї;
неподалік Золотого по ділянці розведення – зі стрілецької зброї.

За минулу добу втрат внаслідок ворожих обстрілів з нашого боку не було.

Від початку поточної доби збройні формування Російської Федерації та її найманці 4 рази порушили режим припинення вогню. В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "СХІД" противник здійснив обстріли позицій Об'єднаних сил:
неподалік Миколаївки – з автоматичного гранатомета;
поблизу Новогнатівки та Новотроїцького – з великокаліберних кулеметів;
неподалік Павлополя – зі стрілецької зброї.

Впродовж поточної доби втрат внаслідок ворожих обстрілів з нашого боку не було.
 

Loner

Well-Known Member
Україну штовхають на легітимізацію голів окупаційних адміністрацій Донеччини і Луганщини -Тука
07:31 - 2.10.2019

Україну штовхають на легітимізацію голів окупаційних адміністрацій Донеччини і Луганщини.

Про це в ефірі в ток-шоу "Прямий ефір" повідомив ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

"Як це – що непокоїть? За дивним збігом обставин, я сьогодні виклав детальний відеоблог, в якому я розповів підписникам каналу про те, що саме собою представляє ця горезвісна "формула Штайнмаєра". І поки завантажувався в YouTube, а це хвилин 10-15, раптом вилізла новина, що все-таки цю кляту формулу в Мінську підписали. Я відмовлявся вірити в це. Бо здоровий глузд це не міг собі навіть уявити. Але, попри те, факт є факт. І прикро, дуже прикро", - розповів Тука.

"Я хотів би доповнити вашого попереднього гостя – про безпекову складову, про яку він казав: що, мовляв, мова буде йти про миротворців. То приблизно півтора тижні тому, може, навіть трошки менше велике інтерв’ю українським журналістам давав президент Білорусі Олександр Григорович Лукашенко. І президент Білорусі частину свого інтерв’ю присвятив ймовірній участі білоруських Збройних сил в якості миротворців на Донбасі. Я не думаю, що треба комусь пояснювати, що в складі так званої миротворчої місії білорусів буде 90% кадрових співробітників чи то ФСБ Росії, чи то Головного управління розвідки. І таку квазімиротворчу місію нам пропонують в якості миротворців.

Крім того, два моменти. Заява Суркова пролунала про те, що він вважає за доречне розгляд питання формального суверенітету України над тимчасово окупованими територіями. І заява пана Лаврова про те, що він вважає як зразком вирішення питання Донбасу – це шлях вирішення Придністров’я. Але, на жаль, набагато гірших умов. Бо нас фактично штовхають на легітимізацію голів окупаційних адміністрацій Донеччини і Луганщини", - додав Тука.
 

Loner

Well-Known Member
Формула Штайнмайєра чи таки формула Путіна?
07:22 - 2.10.2019 , 1120   
You must be registered for see images


Вчорашнє підписання викликає більше питань, ніж відповідей. На що ж погодився президент Зеленський? І з чим майже три роки не погоджувався президент Порошенко? Ми виграємо чи вже програли?

Спробуємо розібратися за тими крихтами інформації, яку нам дали.

Основне, що вчора Володимир Зеленський пояснив у зверненні до народу в сухому залишку звучало так: "Тимчасовий закон про особливий порядок починає діяти на постійній основі за умови, коли там відбудуться вибори..."

Тим часом у тимчасовому законі, який був прийнятий в 2014 році є запобіжник у вигляді статті 10, де прописано відомі безпекові умови за яких вибори стають можливими: виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, нагляду за виборами, зокрема представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Тобто за формулою Штайнмайєра: спочатку вибори, а потім розширені права місцевого самоврядування в ОРДЛО.

А за статтею 10 діючого закону: спочатку безпекові умови, а потім вибори після яких будуть розширені права місцевого самоврядування.

Ви запитаєте, а як же бути зі словами Зеленського, що вибори не відбудуться під дулами кулеметів? А хіба наш новий президент помиляється уперше в зовнішній політиці?

Він просто міг не зрозуміти, що вже потрапив у російський капкан. Як не розумів, що опублікують всю скандальну розмову з Трампом, а не лише запитання американського президента. Розмову, що посварила нас із європейськими партнерами, які тепер підтримали позицію Росії.

Саме тому російські ЗМІ переповнені реляціями про перемогу Росії, а критиків у Києві називають "партією війни". Відомий російський політик Алексей Пушков називає це підписання для Росії "нашим серьезным успехом".

Ще більш відверто сказав політолог з Москви Сергей Караганов, який вважає, що Росія зацікавлена в тому, щоб повернути Донбас Україні з розумінням, що Донбас де-факто буде залишатись російським, а де-юре українським.

Тому в майбутньому я пропоную не називати цю відмову від безпекових умов, яку підписала Україна, "формулою Штайнмайєра" – де-факто це "формула Путіна", на яку погодився Зеленський.
 

Loner

Well-Known Member
Канадська опозиція хоче більше підтримки для України: обіцяють навіть зброю
07:19 - 2.10.2019   
You must be registered for see images


Опозиційна Консервативна партія Канади обіцяє збільшити підтримку України, включно із наданням летальної зброї.

Про це у Торонто заявив лідер Консервативної партії Канади Ендрю Шир, повідомляє .

“Мій уряд поновить історичну підтримку Канадою України та допоможе Україні убезпечити свої кордони й захисти населення. Це, зокрема, включатиме розширення чинних місій із підтримки України та надання українському війську необхідного для захисту кордонів обладнання”, - сказав Шир, представляючи свою виборчу програму.

Він також пообіцяв відновити передачу Україні супутникових зображень RADARSAT-2 та посприяти розгортанню миротворчої місії ООН на Донбасі.

Окрім цього, Шир підтримав більш рішуче застосування так званого “акту Магнітського”, який дозволяє Канаді накладати санкції на порушників прав людини по всьому світу.

Як відомо, RADARSAT-2 - канадський супутник дистанційного зондування Землі. Угоду про обмін розвідувальними даними між оборонними відомствами України та Канади було укладено на початку 2015 року, однак, незабаром після приходу до влади прем'єр-міністр Джастін Трюдо призупинив її дію, посилаючись на нестачу коштів і проблеми з ліцензуванням. Українська сторона регулярно звертається до канадської із проханням відновити дію угоди.

Нагадаємо: чергові парламентські вибори у Канаді відбудуться 21 жовтня.
 

Loner

Well-Known Member
Парламент Нідерландів хоче розслідувати роль України у катастрофі MH17
07:03 - 2.10.2019  
You must be registered for see images


У Нідерландах більшість у Палаті представників хоче дослідити роль України у трагедії MH17.

Про це повідомляє .

“Палата представників хоче подальшого розслідування ролі України в катастрофі MH17. Усі партії, які були присутні на дискусії з цього питання, підтримують пропозицію CDA (Християнсько-демократична партія) та соціалістичної партії SP. Розслідування має бути зосереджене на тому, чому не був закритий повітряний простір над східною Україною під час бойових дій”, - йдеться у повідомленні.

Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок під час дебатів у Нижній палаті був стриманим та обережним у своїх висловлюваннях.

"Ми не бачимо для цього юридичних причин", - сказав він.

За словами Блока, таке розслідування не є легким завданням, однак він не заперечував проти нього.

"Час біжить. Спогади стираються, дані втрачаються", - зауважив депутат CDA Кріс ван Дам. І додав, що це також важливо для родичів жертв трагедії МН17.

Депутат наголосив на важливості повноцінного дослідження щодо встановлення фактів про закриття повітряного простору над східною Україною.

Як відомо, у 2015 році Рада з безпеки Нідерландів заявила, що Україна мала закрити свій повітряний простір у 2014 році, коли був збитий пасажирський літак Малайзійських авіаліній рейсу МН17.

Це питання знову порушувалося у липні 2019 року на Міжнародному симпозіумі “П’ять років після збиття МН17". Тоді посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов сказав, що Україна діяла відповідно до чинних на той момент правил ІКАО та виходячи з аналізу наявних ризиків.

7 вересня між Україною та РФ відбувся обмін утримуваними особами у форматі "35 на 35". Серед тих, кого передала Україна, був і бойовик “днр” Володимир Цемах, який є фігурантом справи МН17.

Його дочка після цього заявляла, що вони з батьком повернулися на окуповану частину Донбасу.

Цемах — колишній начальник ППО в підконтрольному окупантам місті Сніжне. Україна звинуватила Цемаха у створенні терористичної групи. П'ятого вересня суд у Києві звільнив його під особисте зобов'язання. Перед обміном його допитали слідчі Міжнародної слідчої групи у справі про катастрофу "Боїнга".

Пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий збройними силами РФ на окупованому Донбасі 17 липня 2014 року. На борту авіалайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група повідомила, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу "Бук", який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до катастрофи рейсу МН17.
 

Loner

Well-Known Member
Геращенко: Зустріч в нормандському форматі відбудеться в найнесприятливіших умовах
06:38 - 2.10.2019

Майбутня зустріч в нормандському форматі відбудеться в найнесприятливіших для України умовах.

Про це написала у співголова фракції політичної партії "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко, коментуючи виступ на брифінгу Президента Володимира Зеленського про підсумки засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську у вівторок.

"Колись Путін влаштовував напередодні зустрічі Ілловайськ і Дебальцеве, щоб підняти ставки. Тепер - влаштував підписання формули Штанмайера. Франція і Німеччина вже це привітали. Бо ж якщо Україна сама це підписала, то ура ура ура, чому має переживати Париж і Берлін. І тепер Україну примусять прийняти все. Тільки про відповідальність Москви, і безпеку, виведення, а не розведення військ, кордон- всі мовчать. І це дійсно відкриває шлях для зняття санкцій з РФ. До ілюзії миру, а не до миру", - переконана вона.

За її словами, позитив у цій ситуації - лише у звільненні заручників, "все інше - буде важко".

"Україну примусять провести вибори, пушиліни - дейнеги будуть легалізовані як прєдставітєлі місцевого самоврядування, РФ зніме з себе відповідальність за зруйнований Донбас, відновлення розкраденого, знищеного, розбитого ляже на бюджет України. Так, Захід трохи допоможе, це обійдеться йому в рази дешевше, ніж санкції проти РФ, які знімуть вже наступного року. Такий мій прогноз. Якщо не справдиться — за рік визнаю, що не побачила геніального плану нової влади між рядками формули", - додала Геращенко.
 

Loner

Well-Known Member
Криклій анонсував пасажирські перевезення з Кримом
06:33 - 29.09.2019

You must be registered for see images


На адмінмежі з окупованим Кримом Мінінфраструктури планує налагодити пасажирські перевезення.

Про це міністр інфраструктури Владислав Криклій розповів в інтервʼю .

Відповідаючи на запитання - "чи з’являться біля КПВВ на адмінмежі з Кримом автостанції і чи стануть можливими легальні перевезення" - Криклій сказав: "КПВВ – звісно, що ми будуємо. Наразі через певні проблеми нам передали це будівництво і замовником стала "Укрзалізниця". Вони зараз займаються цим проєктом. Я думаю, що вчасно, як було поставлено Президентом завдання, це все збудується – КПВВ "Чонгар" та "Каланчак".

Міністр додав: "Сервісна частина там також буде збудована. І будуть відповідні станції".

За його словами, конкурси на перевізників буде проводити місцева влада "за нашою участю".
 

Loner

Well-Known Member
Погодившись на так звану формулу Штайнмаєра, Україна зріклася власної дорожньої карти виконання Мінська, - "ЄС"
21:12 - 1.10.2019

"Європейська солідарність" наполягає: спочатку мають бути вирішені безпекові питання, і лише потім – політичні

Про це йдеться у заяві фракції "Європейська солідарність":

“Погодившись на так звану формулу Штайнмаєра, Україна зріклася власної дорожньої карти виконання Мінська, логіка якої була свого часу підтримана Німеччиною, Францією і США.

«Європейська солідарність» наполягає: спочатку мають бути вирішені безпекові питання, і лише потім – політичні.

Міняти ці блоки місцями – це пастка, яка може вільно чи не вільно вивести на шлях капітуляції.

Спільне завдання всіх патріотичних сил не допустити такого сценарію. Ми готові як допомогти владі виплутатися із цієї пастки, так і жорстко протидіяти небезпечним сценаріям, якщо влада не чутиме суспільство та опозицію”
 

Loner

Well-Known Member
Формула Штайнмайера. Что сказал и не сказал Зеленский?
21:43 - 1.10.2019

Что сказал Зе? Зеленский сказал, что он ничего не подписывал, но пообещал, что никаких выборов на оккупированных территориях пока там есть войска не будет
Также заявил, что амнистии тем, кто стрелял НЕ будет. То есть пока он не готов идти на российский вариант амнистии для всех.
Что бросалось в глаза? Президент очень нервничал и боялся сказать что-то лишнее.
Что не сказал Зеленский?

1. Он не сказал ни слова о наших условиях, с которыми мы идем на переговоры в нормандском формате. Он не указал на красные линии. И это настораживает.
2. Он не сказал ничего о контроле над границей миссии ОБСЕ, как это прописано в Минских соглашениях.
3. Он не сказал ничего о том, что нужно прекратить выдачу российских паспортов на наших территориях.
4. Подписание формулы станет ключевой причиной отмены санкций.

К чему будут принуждать Зеленского в нормандском формате?

1. Сесть за стол переговоров с предводителями ЛДНР и признать, что это гражданский конфликт.
2. Пойти на амнистию для всех (нас начнут пугать, что наших бойцов будут судить по всему миру).
3. Создать широкую автономию ЛДНР со всеми вытекающими последствиями.

Согласится ли на эти условия Зеленский?
Он, к сожалению, уже на них согласился, возможно, сам этого не осознавая.
Станет ли подписание нормандских соглашений концом войны?
Вероятность, к сожалению, 50 на 50.
 
Зверху