— До речі, зовсім нещодавно у Харкові прийшов так званий «Антикризовий форум», на якому були присутні дуже «яскраві» персони — Вілкул, Шурма, Королевска, Бережна, Грищенко, Гольдарб, Лукаш, Добкін, Олена Бондаренко. Вони не боялися озвучувати відверто антиукраїнські речі…
— Правильно, тому що в них є індульгенція від Порошенка, і це також один із пунктів плану Путіна.
— Що це за пункт?
— Я вважаю, що Порошенко у прямій змові з Путіним. Очевидно, він пообіцяв не зачіпати їх. І він зараз готується, думає, як «проштовхнути» вибори на Донбасі. Ви згадували по його якусь абсолютно фейкову ініціативу щодо присутності поліцейських ОБСЄ на окупованих територіях, які будуть моніторити проведення виборів на предмет дотримання законодавства. Насправді, це блеф. І дуже небезпечна авантюра. Звісно, Путін на це піде. Він організує загони так званих «поліцейських ОБСЄ», пришле туди росіян, казахів, киргизів, білорусів, декого з Європи, які скажуть – все нормально, все пройшло чудово. Ось у чому небезпека. І до тієї загрози нас штовхає Порошенко. А я, вкотре повторю, не бачу жодної реакції з боку парламенту. Це велика ганьба.
Тому – треба будити нашу дрімучу публіку. Кожен має думати і відчувати свою відповідальність. Конституційний обов’язок кожного громадянина – захищати свою державу. Обов’язок!
— Я нещодавно розмовляла з Юрієм Касьяновим. Думаю, ви його знате.
— Звісно, дуже відомий активіст.
—
You must be registered for see links
. Ви поділяєте таку точку зору?
— В інших державах, де нема таких загроз, які стоять перед Україною – можливо. Як відомо, в середньому 7% населення бере активну участь у громадському житті будь-якої країни.
Але у нас зовсім інша ситуація. Є відкрита воєнна агресія. Тому ті три відсотки мають стати каталізатором для решти суспільства.
Тобто, решта суспільства не повинна спостерігати, як ті три відсотки гинуть на фронті, або як наші так звані правоохоронні та силові структури знищують їх.
Зараз іде шалена боротьба проти активістів, добровольців. Їх — маса по тюрмах сьогодні, по абсолютно сфабрикованих справах. У той час, коли колаборанти себе почувають вільно.
— Ми про це, до речі,
You must be registered for see links
.
— А я не розумію, чому Ярош так затих. І кинувся ніби готувати нову політичну силу. Я далекий від них. Але їхня публічна мовчанка – невиправдана і дуже небезпечна…
— А є якісь сили в Україні, які, на ваш погляд, здатні не мовчати в сьогоднішній ситуації?
— Такі люди є. Але вся біда в тому що вони розсіяні, не консолідовані. Консолідація – ось що зараз конче потрібно країні. Я не сумніваюсь, що в Україні є достатньо патріотів, яким під силу захистити Україну. Врешті-решт, саме добровольці зупинили російську банду.
І зараз є можливість розгорнути роботу по звільненню наших територій.
Чому ми мовчимо? Чому мовчать ті, хто не мав би мовчати? Коли по наших позиціях кожен день йдуть обстріли, в тому числі й забороненою Мінським «договорняком» зброєю. І ніякої адекватної відповіді з нашого боку вони не отримують…
You must be registered for see links
Ось буквально кілька днів тому наша розвідка оприлюднила інформацію про те, що на станцію Деальцево прийшов ешелон із російською зброєю і пальним.
Я запитую – а де артилерійський залп по тому потягу, який мав би бути знищеним відразу, як тільки опинився на українській території.
Де спецоперації наших відповідних підрозділів – десантників, спецназу і т.д. — по знищенню ватажків цих колабораціоністських утворень ДНР/ЛНР, по знищенню російських високопоставлених офіцерів?
З нашого боку повинні бути активні дії. Тоді і світ буде інакше на нас дивитися.
Тоді буде знята проблема, що нам не хочуть давати зброю. Зброю не дають, бо Україна сама заявляє, що в нас антитерористична операція, тобто — внутрішній конфлікт. А на внутрішні конфлікти ніхто не дає зброю. Україна того не домагається.
Ми б мали на цілий світ кричати, що в Криму, після його окупації, у п’ять разів збільшилася кількість російських військових. Росія заявила, що вона готова розмістити там ядерне озброєння. Це загроза не тільки для України. Це ж робиться для зовнішньої експансії. Це загроза для всіх країн Чорноморського та Середземноморського басейнів. І Україна мала би ініціювати позачергову сесію ООН.
Бо те, що робить Росія у Криму – це загроза вже не тільки для Україні, а й для цілого світу.
Україна — це лише один з етапів експансії російського імперіалізму. Який хоче зруйнувати єдність світового порядку. Ось так ми маємо ставити питання, маємо вести атакуючу дипломатичну політику. А у нас все робиться навпаки.
— Риторика представників нашої влади стає все більше миротворчою.
You must be registered for see links
, що у нас нема іншого виходу, як воювати і звільняти українські території від загарбника, пару днів тому заявив, що Україна не в змозі перемогти Росію…
— Це йому честі не робить… Як досвідченому політику і як громадянину.
— Тобто, риторика на державному рівні стає.
— Капітулянтською.
— Так, капітулянтською! На фоні зростаючої загрози з боку Росії. Чому це відбувається?
— Ну, по-перше, треба розвінчувати міф про те, що Росія може виграти війну з Україною. Не може вона цю війну виграти!
ія не може піти на широкомасштабну інтервенцію. Тому що в Кремлі сидять бандити – але не божевільні.
Якби вони були божевільні – так, вони б пішли на це, і це стало би крахом Російської Федерації.
А Україна – навпаки — має всі можливості перемогти російського агресора. І ми не ставимо поки що питання повернення Росією українських територій – Кубані приміром.
You must be registered for see links
Коли лякають військовою потужністю Росії, розповідають, що її військовий бюджет у 30 разів більший за наш — ніхто не згадує, а яка ж протяжність російських кордонів? І скільки треба людської сили і військової техніки, щоб ті кордони утримувати. Ніхто чомусь про це не задумувався. А що буде, коли зібрати усі кращі військові з’єднання Росії і кинути на Україну? Що буде відбуватися у всіх тих автономних утвореннях? Ось, приміром, Татарстан — це ж готова держава.
— Вони й не проти, здається…
— Звісно, не проти. Але на даному етапі вони не ставлять так питання, бо не мають виходів до зовнішніх кордонів Росії.
Але, коли б в Кремлі раптом збожеволіли і пішли на таку авантюру як широкомасштабний наступ на Україну, це, повторю, закінчилося б крахом РФ.
Окрім того, в Російській Федерації живе понад 10 мільйонів наших співвітчизників. До них також треба звертатися. Думаю, не всі з них забули своє коріння. Якби вони відчували якісь імпульси української просвітницької пропаганди, то, можливо, дещо би змінилося у їхній поведінці.
— Я пам’ятаю початок 90-х, дуже багато людей приїздили Україну із Тюменського краю, там працювали українські школи, дитсадки, гуртки, ансамблі. Український рух там був дуже потужний – я тоді займалася питаннями української діаспори у цілому світі і спілкувалася з десятками наших земляків, які працювати на Півночі Росії – справжніми українськими патріотами.
— Звісно, весь нафтогазовий комплекс Росії в основному організований українськими фахівцями. Про це треба пам’ятати. І працювати із нашими тамтешніми співвітчизниками повсякденно. І ми маємо досить добрі перспективи в цьому напрямку.
— Гаразд. Резюмуючи нашу розмову, приходимо до невтішного висновку: президент Порошенко не займається утвердженням нашої державності. Натомість успішно розвиває власний бізнес – і в Україні, і за її межами. Що нам всім робити в цій ситуації?
— Суспільство має виставляти президенту ультимативні вимоги. Якщо ні – просто викидати.
— Яким чином?
— Будь-яким! Але мовчати ми не маємо права.
— Ви вірите в сценарій зміни влади поза, так би мовити, виборчим процесом?
— Вже
You must be registered for see links
(
керівники кількох парламентських фракцій заявили, що готові голосувати за закон про спеціальні слідчі комісії і створення такої комісії задля розслідування офшорів президента Петра Порошенка – МИР) . Бо це є ключовий момент – у разі потреби (а така потреба вже є!) розпочинати процедуру імпічменту. І йти чисто правовим, цивілізованим шляхом.
You must be registered for see links
А якщо ні – діяти тим самим методом, яким позбулися Януковича. Єдине – ми не маємо права і далі спостерігати, як він руйнує державу.
— Ви ж, сподіваюсь, чудово бачите, що нинішній парламент – це такий собі супермаркет, де кожен депутат має свою ціну. Є дорожчі, є дешевші, але продаються усі…
— Якась частина людей нормальних там, все ж, є. Але вони в меншості. Знову ж таки — якщо діяти консолідовано, продумано – вони можуть стати каталізатором для всього парламенту. Об’єднатися в один кулак. І тоді все вийде…