У Нагірному Карабасі поновилися запеклі бої. Вірменія повідомляє про наступ азербайджанської армії
You must be registered for see images
час публікації: 10:26
останнє оновлення: 10:53
You must be registered for see images
You must be registered for see links
You must be registered for see links
You must be registered for see links
У ніч на суботу, 2 квітня, в Нагірному Карабаху почалися запеклі зіткнення. Про це повідомила влада Вірменії і Міноборони невизнаної республіки Нагірний Карабах, пише
You must be registered for see links
.
Вірменія заявляє про наступ армії Азербайджану "по всій протяжності кордону" і збитий військовий вертольот. Азербайджан інформацію про вертольот спростовує і обіцяє незабаром надати більш повну інформацію.
Прес-секретар міністра оборони Вірменії
Арцруни Ованесян написав на своїй сторінці в Facebook, що "Азербайджан зробив відкритий наступ, по всій протяжності кордону з Нагорним Карабахом ведуться бої".
Цю інформацію також передала і прес-служба міністерства оборони невизнаної Нагірно-Карабахської республіки - регіону, населеного переважно вірменами, але згідно з адміністративним поділом віднесеного до Азербайджану.
За даними відомства, азербайджанська сторона в південному, південно-східному і північно-східному напрямках лінії зіткнення застосувала артилерію, бронетехніку і авіацію: "Крім боїв на передовій лінії, противник завдав артилерійських ударів по мирних населених пунктах і місцях постійної дислокації низки військових частин. Наразі по всій протяжності лінії зіткнення відбуваються інтенсивні зіткнення".
Джерело в Міноборони Вірменії повідомило "Інтерфаксу", що вірменські ЗС збили вертоліт ВПС Азербайджану. Жодних деталей інциденту не наводиться.
На сайті Міноборони Азербайджану вранці 2 квітня повідомляється лише про масові порушення режиму припинення вогню з вірменської сторони, яка здійснила понад сто мінометних пострілів.
Нагадаємо, конфлікт між Азербайджаном і регіоном Нагорний Карабах (вірмен. - Арцах) тягнеться з 1988 року, коли населена переважно вірменами автономна область заявила про вихід зі складу Азербайджанської РСР.
У 1991 році в регіоні оголосили про створення Нагірно-Карабахської Республіки, що призвело до бойових дій між Азербайджаном і Вірменією, в результаті яких загинуло понад 30 тисяч осіб, а близько мільйона були змушені покинути свої будинки. Вірменській армії вдалося утримати Карабах. Баку вважає регіон частиною своєї території.
У травні 1994 року сторони уклали перемир'я, і до цих пір під егідою Мінської групи ОБСЄ і при співголовуванні РФ, Франції і США ведуться переговори.
У 2008 році президенти Азербайджану, Вірменії та РФ у Москві підписали декларацію, покликану сприяти врегулюванню конфлікту між двома країнами.
В даний час Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20% території Азербайджану - знаходяться під контролем збройних сил Вірменії. Прийняті Радою Безпеки ООН чотири резолюції по Нагірному Карабаху не виконуються.
У квітні 2015 року року екс-президент України
Леонід Кучма,
You must be registered for see links
тимчасово окупований український Донбас з ситуацією в Нагірному Карабасі.
You must be registered for see links