Наши ЖЕКи

Робота ЖЕКа!


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    237
нахрапов ты не понял домовой комитет не самостоятельный орган со счетом и т.д. это очень простой орган легализированный через совет местных депутатом у него есть полномочия по которым ЖЕК обязан подписывать акт-выполненных работ с этим комитетом если услуга выполнена не польностью или в ненадлежащем качестве акт не подписывается работа или услуга считается не выполненной вобщим буду пытаться домовой комитет организовать там намного проще чем ОСМД и буду палки такие ЖЕКУ вставлять что они пожалеют о том что деньги спускали налево по липовым выполненных работам, которые кстате никто не проверяет!!!!
 
кто подскажет у меня голова после работы уже кипит, экспертизу кровли мне сделают, я уже договорился, акт-претензия с перечнем дефектов подписанный соседями есть, заявление зарегистрированное ЖЕКОМ о составлении акта (с их стороны никто не пришел) есть, что еще посоветуете приложить кроме чеков об уплате за ком. услуги, за експертизу, ну и сделаю дог-р с другом юристом на представление интересов на пару тысяч? и еще капитальный ремонт должен деласться за счет бюджета т.е.с иск на нашу раду или все таки ЖЕК? п.п.с договор мама сама не видела, но помнит что подписывала, хотя когдая пришел в ЖЕК мне копию сделать отказались.

либо попробовать повоевать с ними в судах и отказаться от их услуг

Но согласно постановления КМУ все потребители обязаны заключить договор и оплачивать услуги.

ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

Стаття 4. Акти цивільного законодавства України
1. Сторони мають право укласти договір, який не передбачений актами цивільного законодавства, але відповідає загальним засадам цивільного законодавства.
2. Сторони мають право врегулювати у договорі, який передбачений актами цивільного законодавства, свої відносини, які не врегульовані цими актами.
3. Сторони в договорі можуть відступити від положень актів цивільного законодавства і врегулювати свої відносини на власний розсуд.
4. Актами цивільного законодавства є також постанови Кабінету Міністрів України.
Якщо постанова Кабінету Міністрів України суперечить положенням цього Кодексу або іншому закону, застосовуються відповідні положення цього Кодексу або іншого закону.

Стаття 6. Акти цивільного законодавства і договір
3. Сторони в договорі можуть відступити від положень актів цивільного законодавства і врегулювати свої відносини на власний розсуд.

Стаття 14. Виконання цивільних обов'язків
1. Цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.
2. Особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї.
3. Виконання цивільних обов'язків забезпечується засобами заохочення та відповідальністю, які встановлені договором або актом цивільного законодавства.
4. Особа може бути звільнена від цивільного обов'язку або його виконання у випадках, встановлених договором або актами цивільного законодавства.


ПРАВОЧИНИ. ПРЕДСТАВНИЦТВО
ГЛАВА 16
ПРАВОЧИНИ
ПАРАГРАФ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРАВОЧИНИ
Стаття 202. Поняття та види правочинів
1. Правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
2. Правочини можуть бути односторонніми та дво- чи багатосторонніми (договори).
3. Одностороннім правочином є дія однієї сторони, яка може бути представлена однією або кількома особами.
Односторонній правочин може створювати обов'язки лише для особи, яка його вчинила.
Односторонній правочин може створювати обов'язки для інших осіб лише у випадках, встановлених законом, або за домовленістю з цими особами.


Стаття 626. Поняття та види договору
1. Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Стаття 627. Свобода договору
1. Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

ГЛАВА 63
ПОСЛУГИ. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 901. Договір про надання послуг
1. За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
2. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.


З А К О Н У К Р А Ї Н И

Про житлово-комунальні послуги
Стаття 19. Учасники договірних відносин у сфері
житлово-комунальних послуг

1. Відносини між учасниками договірних відносин у сфері
житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних
засадах.
 
Останнє редагування:
пипец, зимой платим по 400 грн. за несчастных 64 м.кв. и плюс летом екс вытраты по 100 грн. я в шоке. Жеки берут 100 грн. за обслуживание хотя фактически это их зарплаты и откаты фирм которым они перечисляют деньги за виртуально сделанные работы для нас с вами, они кладут себе в карман в ТОВ "Заречник" уже поменяли за 5 лет несколько директоров, но каждая эта тварь успела себе выхватить кто квартиру кто машину иномарку и тд. :) молодцы ребята
 

Роман

http://legaloffice.com.ua
пипец, зимой платим по 400 грн. за несчастных 64 м.кв. и плюс летом екс вытраты по 100 грн. я в шоке. Жеки берут 100 грн. за обслуживание хотя фактически это их зарплаты и откаты фирм которым они перечисляют деньги за виртуально сделанные работы для нас с вами, они кладут себе в карман в ТОВ "Заречник" уже поменяли за 5 лет несколько директоров, но каждая эта тварь успела себе выхватить кто квартиру кто машину иномарку и тд. :) молодцы ребята
Не платите.
 

pelix

New Member
Роман, а суды потом в чью пользу ? (я не подкалываю) Просто я сам эти тварей жэковцев и тепловиков ненавижу... И платить надоело.
Дело в том, что могут отрубить всем, кто выше него и сказать, что по причине неуплаты этим товарищем. Потом сами соседи замерзшие с дубинами в гости придут и заставят заплатить... Там, наверху, не просто так сидят. Если простолюдины перестанут казну пополнять - за что они хаты будут строить и яхты/заводы покупать?!
 

Роман

http://legaloffice.com.ua
Дело в том, что могут отрубить всем, кто выше него и сказать, что по причине неуплаты этим товарищем. Потом сами соседи замерзшие с дубинами в гости придут и заставят заплатить... Там, наверху, не просто так сидят. Если простолюдины перестанут казну пополнять - за что они хаты будут строить и яхты/заводы покупать?!
С тепловиками сложнее - но с жеком - при наличии подготовки и правильно расторгнув договор - судиться можно.

Кстати, вот решение в пользу потребителя:

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


16 червня 2010 року


м. Київ






Колегія суддів Судової палати у цивільних справах

Верховного Суду України в складі:



головуючого Яреми А.Г.,

суддів: Григор'євої Л.І., Охрімчук Л.І.,

Барсукової В.М., Сеніна Ю.Л.,-

розглянувши в судовому засіданні цивільну справу за позовом комунального підприємства “Вінницяміськтеплоенерго” до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію, за касаційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 2 листопада 2009 року та ухвалу апеляційного суду Вінницької області від 22 грудня 2009 року,



встановила:

У липні 2009 року комунальне підприємство “Вінницяміськтеплоенерго” звернувся до суду із зазначеним позовом, мотивуючи вимоги тим, що надає відповідачам послуги з теплопостачання, за які останні розраховуються не в повному обсязі, у зв’язку з чим заборгованість за спожиту теплову енергію складає 1 541 грн. 65 коп. Просило стягнути з відповідачів 1 541 грн. 65 коп. основного боргу, три проценти річних в сумі 75 грн. 52 коп. та індекс інфляції в сумі 526 грн. 43 коп.

Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 2 листопада 2009 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Вінницької області від 2 листопада 2009 року, позов задоволено.

У поданій до Верховного Суду України касаційній скарзі ОСОБА_5 просить скасувати судові рішення та передати справу на новий розгляд, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права.

Касаційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Судами встановлено, що ОСОБА_3 є споживачем теплової енергії, постачання якої здійснює позивач за адресою: АДРЕСА_1 за особовим рахунком НОМЕР_1.

Станом на 1 липня 2009 року заборгованість ОСОБА_3 з оплати послуг теплопостачання складає 1 541 грн. (а.с. 9).

Задовольняючи позов КП “Вінницяміськтеплоенерго” та стягуючи з ОСОБА_3 борг за послуги з теплопостачання, три проценти річних та індекс інфляції, суд першої інстанції, з яким погодився апеляційний суд, виходив з того, що відповідачі на підставі ст. 625 ЦК України зобов’язані сплатити три проценти річних від простроченої суми та індекс інфляції, оскільки порушили виконання грошового зобов’язання.

Однак з висновком суду не можна погодитись з таких підстав.

Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Зазначеним вимогам судові рішення не відповідають.

Так, судами встановлено, що у сторін виникли правовідносини з приводу постачання теплової енергії, які регулюються Законом України “Про житлово-комунальні послуги” та Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 (далі – Правила).



Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 20 зазначеного Закону споживач зобов’язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Згідно з п. 18 Правил розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим.

Пунктом 10 ч. 3 ст. 20 Закону встановлена відповідальність за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги у вигляді пені у встановлених законом чи договором розмірах.

Така ж відповідальність за несвоєчасне здійснення платежів за надання послуг з теплопостачання встановлена і у п. 23 Правил та п. 20 Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, положення якого носять юридично обов’язковий характер і підлягають застосуванню незалежно від того, включені вони до конкретного договору чи ні.

Відповідно до ст. 214 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує такі питання: 1) чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги і заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; 2) чи є інші фактичні дані (пропущення строку позовної давності тощо), які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження; 3) які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин; 4) яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин.



Однак суди, в порушення вимог ст. ст. 213, 214 ЦПК України не встановили, чи укладено сторонами договір про надання послуг, яка відповідальність встановлена договором та правову норму, яка підлягає застосуванню до цих правовідносин.

Оскільки зазначеними нормативними актами передбачена інша відповідальність сторін у правовідносинах з надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, застосування судами відповідальності, передбаченої ст. 625 ЦК України не можна визнати обґрунтованим.

За таких обставин судові рішення, відповідно до ч. 2 ст. 338 ЦПК України підлягають скасуванню з передачею справи на новий розгляд до суду першої інстанції.

Керуючись ст. ст. 336, 338 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України



ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити.

Рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 2 листопада 2009 року та ухвалу апеляційного суду Вінницької області від 22 грудня 2009 року скасувати, передати справу на новий розгляд до Ленінського районного суду м. Вінниці.



Ухвала оскарженню не підлягає.





Головуючий А.Г. Ярема

Судді: Л.І. Григор’єва

В.М. Барсукова



Л.І. Охрімчук

Ю.Л. Сенін
 
я в этих делах не практик и интернет еще не сильно штудировал по этому поваду, но соседи с 1-го этажа подали еще год назад заяву, что отказываются от всех услуг ЖЭКА кроме уборки придомовой территории от мусора, и платили согласно расчета на человека по уборке придомовой территории от мусора и вот пришел иск что по ст. забыл какой мы все обязаны платить и участвовать в эксплуатации дома в котором живем в виде денег которые платим жеку, который выиграл тендер на обслуживание района вот как то так :(.... п.с. недавно т.е. 2-3 года назад заключали договора в чем моя мама сильно ошиблась ибо решение принимали без моего участия, подписали с этим гребаным ТОВ "Заречник" договор который ни она ни я досих пор в глаза не видели лучше бы не подписали и жили бы счастливо все эти отчисления на прямую бы тратили на ремонт у нас бы было все в евроремонте а не то что мы имеем :(
 

Роман

http://legaloffice.com.ua
я в этих делах не практик и интернет еще не сильно штудировал по этому поваду, но соседи с 1-го этажа подали еще год назад заяву, что отказываются от всех услуг ЖЭКА кроме уборки придомовой территории от мусора, и платили согласно расчета на человека по уборке придомовой территории от мусора и вот пришел иск что по ст. забыл какой мы все обязаны платить и участвовать в эксплуатации дома в котором живем в виде денег которые платим жеку, который выиграл тендер на обслуживание района вот как то так :(
Тяжело расторгунть договор, но можно. Нельзя ведь просто отказаться от договора. Нужно это делать в соответствии с договором и законом.
 
Останнє редагування:
подумываю о расторжении договора через суд т.е. по решению суда оснований много главное все это красиво и правильно изложить к примеру не выполнение условий договора я бы даже сказал серйозное его нарушение по закону течь в кровле они должны устранить в течении двух суток а течет уже несколько лет вобщим попробую более дешевый вариант расторжения это невыполнение ими договорных обязательств гражданский кодекс еще никто не отменял
 
Зверху