Герои УПА

Ви вважаєте войнів УПА героями?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    366

mangust

патріот
Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Герои УПА

"Не читал, но осуждаю", - как это знакомо :)
Просто вже неодноразово намагаються розігрувати єврейську карту у взаєтовідносинах УПА і євреїв.Вже неодноразово доводилось,що УПА в єврейських погромах участі не брало.
З.І. Доречі,а як ви поясните,те що майже всі лікарі,які працювали в УПА були євреями?І загальновідомий факт про те,що родина Шухевича переховувала єврейську дівчину в роки ІІ світової війни.При цьому добряче ризикуючи власним життям.
 

Vlad_S

Скептик
Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Герои УПА

Просто вже неодноразово намагаються розігрувати єврейську карту у взаєтовідносинах УПА і євреїв.Вже неодноразово доводилось,що УПА в єврейських погромах участі не брало...
Я собственно выложил эту статью, как одно из мнений, в надежде на более или менее аргументированные возражения. Т.к. по моему глубокому убеждению истина в данном вопросе лежит посередине...
...З.І. Доречі,а як ви поясните,те що майже всі лікарі,які працювали в УПА були євреями?
Там же написано:
Причины, по которым украинские националисты стали принимать у себя евреев, были сугубо прагматичными и никогда не скрывались руководителями УПА. Волынь была отсталой аграрной областью, большинство населения которой составляли крестьяне. Вплоть до войны около трети населения этой земли были элементарно неграмотными, а ремесленников и врачей имелось крайне мало. Этот-то дефицит необходимых специалистов и заставил командование УПА принимать к себе евреев...
...І загальновідомий факт про те,що родина Шухевича переховувала єврейську дівчину в роки ІІ світової війни.При цьому добряче ризикуючи власним життям.
Речь в данном случае не идёт лично о Шухевиче и его жене, а о политике УПА в отношении евреев в целом...
 

U235

Забанен
Ладно, я от вас правды не дождался но все же:
Мойсей Фішбейн: Я вам скажу: те, що ви щойно сказали про антиєврейські акції УПА – то є провокації, які запускаються з Москви. Це провокації. Це брехня, буцімто УПА винищувала євреїв. Скажіть мені, як УПА могла винищувати євреїв, коли євреї були в УПА, служили в УПА? І я був знайомий з євреями, які служили в УПА. Наприклад, я був знайомий з доктором Абрагамом Штерцером, він по війні жив в Ізраїлі. Був Самуель Нойман, його псевдо було Максимович, був Шай Варма (псевдо Скрипаль), був Роман Винницький, його псевдо було Сам. Була видатна постать в УПА, жінка, яку звали Стелла Кренцбах, вона написала спогади потім. Вона народилася в Болехові на Львівщині, вона була донька рабина, сіоністка, і вона товаришувала там, у Болехові, з донькою католицького священика, яку звали Оля. 1939 року Стелла Кренцбах закінчила філософський факультет Львівського університету. Від 1943 року вона була в УПА медсестрою і розвідницею. Навесні 1945 року її схопили енкаведисти на зустрічі зі зв’язковим у Рожнятові. Потім там була тюрма, катування і смертний вирок, і її визволили вояки УПА, Стеллу Кренцбах, єврейку.

Влітку 1945 року вона перейшла з українськими повстанцями в Карпати і 1 жовтня 1946 року пробилася до англійської окупаційної зони в Австрії. І відтак дісталася Ізраїлю. Знаєте, де вона працювала в Ізраїлі? В міністерстві закордонних справ. У своїх спогадах Стелла Кренцбах написала: “Тим, що я сьогодні живу і усі сили моїх 38 років віддаю вільному Ізраїлю, я завдячую, мабуть, тільки Богові і Українській повстанській армії. Членом героїчної УПА я стала 7 листопада 1943 року. У нашій групі я нарахувала 12 євреїв, з них 8 лікарів”. Так от, я сподіваюся, що Українська держава назве їх усіх поіменно. Їх, що не бувши етнічними українцями, воювали за незалежність України, Українська держава назве своїми героями.
если хорошо поискать, можно найти и видео.
 
Останнє редагування модератором:

Jagger

Повелитель Зерга
Да! Исторический документ. Как бумажки от Левко Лукьяненко. Могу привести воспомининия Николая Иосиповича Малыха, который был под акупацией немцев в Харькове и видел кто сжег госпиталь с ранеными и кто там растреливал евреев. Я конечно еще могу признать господ воевавших против всех сидя в лесах, но от подобного...

Никогда бы не подумалал, что ССовцы из галычины - герои!
 

Вкладення

U235

Забанен
это вас касается. ). и не мужик выкупил, а защищал. Хотябы прочли внимательно
ПО теме:
 

Jagger

Повелитель Зерга
Как Бульдозер входит в эту тему? Не пойму? Флуд какой-то.
 

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
І доречі, писар Шухавича теж був єврей. Зараз закину "адекватний переклад" росіянами українців, і хай москвофіли ще більш принизяться, мовляв української вони не панімать...
За вкладення дуже дякую! Довідався з нього від російських ЗМІ дуже багато цікавого. Виявляється:
1) Шухевич був полковником німецької армії.
2) Бандера зарекомендував себе як жорстокий чувак ще за часів Громадянської війни (шкода, що не розказали, що ж такого зробив жорстокого 12-літній хлопчина).
3) Виявляється, що з українського мультимедійного простору вилучено виключно всю російськомовну продукцію. Тепер в ефірі нічого не можна ні послухати, ні подивитися російською мовою...
4) Вершиною досконалості журналістів став переклад слів мера Львова :).
5) Лише не зозумів, коли в кафе не пускають російськомовних, то як там опинилася ця знімальна група?

Правду люди кажуть, що журналісти друга найдревінша професія та друга найпродажніша. А тоді "недоросль"-мєдвєд , з його вразливою психікою надивиться ось таких репортажів та викидує в інет свої звернення, а в російських рейтингах Україна займає третє місце за ворожістю...
 
Зверху