Залежність України від російських еноргоресурсів та шляхи вирішення цієї проблеми

Satori

Well-Known Member
Наивно так пологать.
То же самое (на счет действующего тогда президента) думали многие и в 1994-м, и в 2004-м.
Надоедает старый царь - ставят нового. Вначале на него молятся, а потом проклинают.
Не наивно - молятся потому что ждут ПЕРЕМЕН а когда обещания не выполняются - то проклинают за предательство надежд.
Я тоже голосовал за Ющенко. Потому что он был тогда воплощением надежд на перемены к лучшему - страну без бандитов, нормальные отношения со ВСЕМИ и конечно на благополучное житие-бытие, которое нам самим никто не мешал бы создавать. Теперь понятно что на уме у него было совсем иное. Или - он никчемный президент - одно из двух.
Потому что ТАК все перес..........ь, надо суметь.
 

mangust

патріот
Відповідь: Газовая проблема

Провідний аналітик «Центру європейської політики»Аманда Акчакоджа переконана, що джерела конфлікту, окрім політичного, мають ще й «корупційне» забарвлення.

Пані Акчакоджа заявила в інтерв’ю Радіо Свобода, що «і «Газпром», і «Нафтогаз» керуються здебільшого корумпованими особами, котрі мають відношення до тіньових операцій. А дехто з них напряму пов’язаний зі своїми урядами. Україна повинна більш відповідально віднестися до очищення та реструктуризації своєї енергетичної індустрії. Для цього їй слід переконати Захід та максимально наблизитися до ЄС. Піти цим шляхом Україна може, повернувшись до тих рішень, що Президент Ющенко задекларував ще у 2004 році, коли він казав, що докладе всіх зусиль для реструктуризації газової промисловості».
 

krott

New Member
P.S. Хотя, возможно, весь этот "кремлевский цирк" имеет более банальное объяснение. Ведь тот же Чубайс еще года три назад высказывал предположение, что к 2011 г. может начаться некий "внутренний газовый дефицит". Так что, вполне возможно, что все это спланированное карликами "представление" возникло лишь потому, что у России газа в достаточном объеме просто нет!!?? Стырили, блин...:lol:
"Стырили, блин...:l" - а теперь и нас обвиняют .
Эту версию поведения РФ уже неоднократно озвучивали в СМИ. Может и есть в ней какая-то доля правды...
А то не поддается ни какому логическому объяснению попытка РОссии в 4 раз подать газ в том направлении, которое заведомо не будет выполнятся Украиной...
 

mangust

патріот
Відповідь: Газовая проблема

Аж 53,8% українців, свідчать дані всеукраїнського телефонного опитування Інституту Горшеніна, засуджують дії української влади в газовому конфлікті. І це при тому, що чи не вперше за тривалий проміжок часу Київ послідовно захищає українські національні інтереси! 29,1% опитаних вважають винною у загостренні газового конфлікту Україну. 35,9% думають, що Москва й Київ винні однаковою мірою, і тільки 27,3% респондентів покладають відповідальність на Росію.

У чому ж причина такого ось спотвореного сприйняття? Адже, відповіли понад 70 % опитаних, інформацію про газовий конфлікт вони отримують з українських ЗМІ... А може, саме тут і заритий собака? Аби просякнутися отрутою кремлівської пропаганди, не обов’язково дивитися програму “Время” на ГРТ або ж читати газету “Известия”, що належить «Газпрому». Часом здається, що головною метою деяких ЗМІ, що працюють на території України, є саме формування у споживачів медіа-продукції точки зору, яка цілком задовольняє Кремль. «До чого призведе газова війна?» - запитує одне з таких друкованих видань. І відповідає, посилаючись на невідомих “вітчизняних експертів - політологів і економістів”: наступній українській владі доведеться будувати відносини з Москвою з нуля, двері до ЄС для Києва остаточно закриють, ціни на енергоносії підвищаться... Тобто - буде суцільний гаплик. Отже, не рипайся, кумонько Україно, лягай під “Газпром”, розслабся й отримуй задоволення... Інший приклад. Телеканал, що має доступ до широкої аудиторії глядачів, анонсує “екстрений випуск” вечірньої аналітичної програми приблизно так: чому і як українська влада не змогла захистити народ у газовому конфлікті? Програма, зауважте, ще тільки анонсується, але відповідь уже готова - не змогла...

Маємо зараз те саме, що було під час війни в Грузії. ЗМІ, які у звичайний час працюють начебто за принципами, що утвердилися в інформаційному полі України (принаймні, подають, заради з’ясування істини, кілька точок зору), у мить розгортання Кремлем чергової війни (неважливо, реальної чи газової) відразу стають провідниками чужих Україні інтересів. І “валять” фактично так само, як це роблять їхні медіа-сородичі в Москві. Зрештою, чого дивуватися, якщо власниками тих ЗМІ є або російські компанії, або українські бізнесмени, що тісно співпрацюють з “Газпромом”...

Під вогнем інформаційних гармат східного сусіда опинився й український Інтернет. На свята, у розпал газової війни, на форумах популярних вітчизняних сайтів було не пропхатися від відгуків щодо газового конфлікту, автори яких сидять явно не в Україні. А грузинські інфосайти відразу після початку бойових дій у Південній Осетії взагалі “впали”... Кажуть, “хто володіє інформацією, той володіє світом”. У Москві це вже зрозуміли. А в Києві?
 

Trast

Забанен
Не трэба брехати. Саака сам дал приказ отключить интернет, чтоб
не начались бунты в Аджарии, Менгрелии и Сванетии во время
своего предполагаемого блицкрига. А вот то, что украинцы понимают по чьей вине Украина оказалась в столь плачевной ситуации, радует. Значит не всё ещё потеряно для Украины.
 

sladkui

________
так идиоты сами же создали такую ситуацию... когда предлогали по 250$ украинци отказались, а когда россияни заломили цену по 418$, так сразу согласились по 259$... так теперь же по 250$ и непредлагают... какого х*ра нужно было тянуть?
прсто в шоке от нашеё власти...
 

lion.ts

[deleted]
так идиоты сами же создали такую ситуацию... когда предлогали по 250$ украинци отказались, а когда россияни заломили цену по 418$, так сразу согласились по 259$... так теперь же по 250$ и непредлагают... какого х*ра нужно было тянуть?
прсто в шоке от нашеё власти...
Во-первых, когда предлагали $250 за тысячу кубов, по договору цена на транзит должна была быть равна $1,7 за 100км на 1000 кубов. Для справки: в Германии она равна около $4 при стоимости газа $280; в Литве (если не ошибаюсь) $13 при стоимости газа $500 на первый квартал и около $250-300 за последующие кварталы года. И сравни, сколько Украина должна была потерять денег на таком "классном" предложении. Средняя протяжность Украины с востока на запад около 1200км. Тоесть, на 1000кубометров мы теряли бы более чем в 2 раза больше (если сравнивать с немецкой ценой), или в 7,7 раза (если сравнивать с Литвой) это тупо на транзите. Это при том, что со 2-го квартала года цена на газ была бы примерно одинаковая и для нас, и для Германии, и для Литвы (около $250-300)
 

Tropic

New Member
Доки в Європі немає азіатського газу, наша ГТС — єдине (!), що залишилося непідконтрольним «Газпрому» із стратегічних газових магістралей на шляху з Росії до Європи. Проте, схоже, європейці не мають наміру робити Києву серйозну пропозицію про акціонування або про створення консорціуму на базі української ГТС.
 

krott

New Member
так идиоты сами же создали такую ситуацию... когда предлогали по 250$ украинци отказались, а когда россияни заломили цену по 418$, так сразу согласились по 259$... так теперь же по 250$ и непредлагают... какого х*ра нужно было тянуть?
прсто в шоке от нашеё власти...
А кто тянул??? Переговоры шли , каждая сторона излагала свои требования... Украина имеет право поторговаться за свои условия?
Украину что, кто-то лишил право голоса....
Представители Нефтегаза приехали с теми цифрами какие хотело видеть правительства. То что Газпром не шел ни на какой компромисс и так теперь понятно...А вот заявление Газпрома утром 1-го января
- не захотели по 250 вот Вам 450... на диктатуру смахивает.
И последующие действия Газпрома тоже не совсем понятны...Прцепились к поправкам к меморандуму , хотя сути договора они не меняли...
Это подтвердил и чешский представитель , страны ЕС так и не поняли что именно не понравилось России
"Еврокомиссия не понимает, в чем задержка: копии протокола все получили

10 января.
Еврокомиссия заявляет, что миссия готова мониторить транзит газа, поэтому не видит оснований для последующей задержки с поставкой.
Как сообщили УНИАН в пресс-службе Еврокомиссии, мониторинговая миссия уже присутствует на измерительной станции в Суджи (Российская Федерация). http://gazanet.info/subpage_rus_19.html"
 
Зверху