Про НБУ, валютні кредити і інше пов'язане з банками

Stein

Well-Known Member
Відповідь: Юлія Тимошенко

Заява Правління Національного банку України

Національний банк України здивований цинізмом заяви прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Правління НБУ стурбовано сьогоднішньою ситуацією, коли прем’єр-міністр перейшла ту межу, яку ніхто ніколи не переступав. Особливо цинічним є той факт, що зброєю в руках політичних війн Уряду на чолі з прем’єром можуть бути прості люди, які в першу чергу постраждають від дестабілізації банківської системи.

Сьогодні в економіці України склалась дуже складна ситуація. Бездарна діяльність Уряду в управлінні економікою призвела до того, що вже у грудні цього року країна може бути в ситуації внутрішнього дефолту. На сьогодні Уряд не має коштів для розрахунків по заробітних платах, пенсіях, соціальних виплатах та зобов’язаннях зовнішнього і внутрішнього характеру.

Для цілей популізму були використані, значні, накопичені попереднім Урядом, кошти.

З перших кроків своєї роботи нинішній Уряд вдався до омани суспільства, обіцяючи йому високе зростання реальних доходів, швидке та без інфляційне вирішення проблеми знецінених заощаджень, зростання державних інвестицій, поліпшення інвестиційного середовища для бізнесу та багато іншого. І це незважаючи на неодноразові попередження про неминучі негативні наслідки популістської політики Уряду Ю.В.Тимошенко, зроблені Національним банком України ще на початку року, як в Верховній Раді України, її комітетах так і безпосередньо в Уряді.

Лише під тиском Національного банку України, коли стала нагальною потреба вжиття дієвих антиінфляційних заходів, в урядових заходах з’явилася певна конкретика, хоча значно більше залишилося дій адміністративного втручання та створення преференції для наближених до Уряду бізнесових кіл, зокрема на ринку м’яса, олії.

Прем’єр-міністр України Ю.В. Тимошенко розуміє, що та ситуація, до якої вона привела країну, призведе її до незворотного політичного банкрутства. Водночас, Уряд і зараз продовжує вводити суспільство в оману щодо макроекономічних орієнтирів на наступний рік, зокрема по інфляції (обіцяючи 9.5%). Так і не має проекту бюджету та програми економічної політики, яка б забезпечувала б не то, що економічний прорив, але хоча б відповідала б на виклики економічної та фінансової кризи.

Навіть зараз, в складних економічних умовах, лідер Уряду і політичної сили свого імені у Верховній Раді України знову закликає до традиційного для них способу роботи парламенту – блокування трибуни.

Той безлад, який Уряд створив в економіці, Ю.В.Тимошенко хоче перенести і на банківську систему та грошово-кредитний ринок. Зокрема, одразу після оприлюднення заяви прем’єра щодо діяльності Національного банку о 16 годині (18.12.2008) валютний ринок миттєво відреагував значним падінням котирувань обмінного курсу національної валюти.

Правління Національного банку України звертається до всіх посадових осіб, політиків, представників засобів масової інформації бути максимально відповідальними щодо поширення неправдивої інформації та інформації, яка створює паніку у населення. Нагадуємо, що окрім моральної відповідальності перед людьми подібні дії можуть вести до кримінальної відповідальності і є злочином перед суспільством.
 

Life-ua

+ плюс - минус
Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Юлія Т

Саме так. Так я і написав. Перечитайте будь-ласка.

Я нічого не плутаю. Я все чітко написав.
Так зачем тогда ссылаетесь на то что Надра говорит ? Мне показалось что вы не разделяете мораторий на выдачу депозитов и на досрочную выдачу депозитов :) Тогда простите :)

Справа в тому, що:
1) постанова НБУ що забороняє дострокову видачу депозитів офіційно не зареєстрована в мінюсті і тому не є дійсною, але банки на неї постійно посалаються.
Вы уверенны что это постанова ? :) Насчёт того что забороняе : это 100 % чушь . (не могла она по сути указывать на то что противоречит ЦК , не просто рекомендовать - а ещё и запрещать досрочно выдавать депозиты . Я слышал это что-то наподобие рекомендаций было .) Смешно было-бы если-б НБУ банкам которые могут и хотят досрочно отдавать депозиты (и согластно ЦК обязанны это делать) - ЗАПРЕЩАЛ выдавать их досрочно .

2) можна подати в суд на банк, але банк посилається на постанову НБУ, якій він зобов'язаний підкорятися, і справа закривається, мовляв: подавайте на НБУ.
Покажите сначала "постанову" вашу НБУ , а то коментировать то что выдаётся абсурдным трудно .
 

Life-ua

+ плюс - минус
Re: Відповідь: Юлія Тимошенко

Заява Правління Національного банку України .
О ! Если уже этим органом делаются такие заявы , значит политика (а не экономика) обвязала все сферы жизни Украины . Желаю народу Украины что-б все эти заявы популистские со всех сторон скорее закончились :) :)
 

Stein

Well-Known Member
Відповідь: Юлія Тимошенко

Постанова НБУ номер 319. Можете знайти в архівах на сайті НБУ.
 

Life-ua

+ плюс - минус
Re: Відповідь: Юлія Тимошенко

Постанова НБУ номер 319. Можете знайти в архівах на сайті НБУ.
Вот эта постанова :

"ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 11 жовтня 2008 р № 319

Про додаткові заходи щодо діяльності банків

З метою нейтралізації впливу зовнішньої фінансової кризи та забезпечення стабільності банківської системи, захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банків, керуючись статтями 7, 15, 55 Закону України “Про Національний банк України”, статтями 66, 67 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, Правління Національного банку України

постановляє:

Запровадити такі додаткові заходи щодо діяльності банків (згідно з додатком):

1. У сфері регулювання грошово-кредитного ринку та підтримання ліквідності банків

1.1. Розширити можливості підтримання ліквідності банків на основі програм фінансового оздоровлення.

Такий кредит може надаватися строком до одного року зі сплатою не менше 15% річних, в обсязі до 60% від регулятивного капіталу банку, у межах 90% вартості наданого банком забезпечення.

У забезпечення такого кредиту може надаватися нерухомість банку, майнові права за договорами раніше наданих кредитів у національній та іноземній валютах (стандартні та під контролем) юридичним особам. Забезпеченням за цими кредитами повинна бути застава (іпотека) нерухомості, у тому числі цілісних майнових комплексів позичальника, гарантії або поруки інших банків, державні зобов’язання за внутрішніми та зовнішніми позиками, облігації місцевої позики, корпоративні права та облігації підприємств й інших суб'єктів господарювання, що вільно обертаються на ринку. Зазначений перелік не є вичерпний і банки можуть пропонувати Національному банку України інше високоліквідне забезпечення.

1.2. Ураховуючи вимоги статті 35 Закону України “Про банки і банківську діяльність” щодо відповідальності власників істотної участі в банку за адекватність капіталу, банки повинні домагатися підтримання ліквідності, в першу чергу, власниками істотної участі.

1.3. Встановити, що банки здійснюють обов’язкове резервування коштів з урахуванням касових залишків коштів у національній валюті та облігацій внутрішньої державної позики, строк погашення яких припадає на звітний календарний рік.

2. У сфері проведення активно-пасивних операцій банки:

2.1. З 13.10.2008 зобов’язані обмежити здійснення активних операцій в обсягах, досягнутих кожним із них на цю дату. Такі обмеження не розповсюджуються на операції з державними цінними паперами, депозитними сертифікатами Національного банку України та операції на міжбанківському ринку. Надання кредитів в іноземній валюті контрагентам, які не мають валютної виручки, обмежити обсягами заборгованості за ними, що склалася на цю дату.

2.2. Повинні забезпечити постійний щоденний моніторинг за дотриманням установлених обмежень.

2.3. Повинні враховувати, що рефінансування простроченої заборгованості шляхом видачі нових кредитів, необґрунтована пролонгація кредитів, ненадання позичальникам інформації про сукупну вартість кредиту, внесення до кредитного договору змін щодо вартості кредиту, що не відповідає змінам облікової ставки Національного банку України, кваліфікуватиметься як порушення вимог статті 49 Закону України “Про банки і банківську діяльність” із неухильним застосуванням адекватних заходів впливу.

2.4. Приймати платіжні доручення на переказ коштів до виконання в межах залишку на рахунку на момент отримання платіжного доручення та перераховувати їх одержувачу на наступний робочий день після отримання платіжного доручення.

2.5. Виконувати свої зобов’язання за всіма типами договорів із залучення коштів у будь-якій валюті лише в разі настання строку завершення зобов’язань, незалежно від категорії контрагентів.

2.6. Проводити з метою недопущення дострокового зняття коштів роз'яснювальну роботу зі своїми клієнтами. Активно проводити стимулюючу роботу із залучення готівки на депозити та пролонгації депозитних договорів. Виплати за умови настання строку згідно з договором здійснювати негайно.

3. У сфері забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, пенсій, стипендій і соціальних виплат:

3.1.Банки зобов’язані забезпечувати:

безперебійне функціонування банкоматів та їх завантаження готівкою;

безперебійну видачу готівки за платіжними картками клієнтів інших банків.

3.2.Невідкладно інформувати Національний банк України про пікові навантаження на банкомати та пункти видачі готівки для прийняття відповідних додаткових регуляторних рішень.

4. У сфері проведення валютних операцій:

4.1. Дозволити банкам здійснювати операції з купівлі однієї іноземної валюти за іншу іноземну валюту виключно за умови, що обидві валюти є іноземними валютами однієї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04.02.98 № 34 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 02.10.2002 № 378, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.10.2002 за № 841/7129), зі змінами (далі – Класифікатор).

4.2. Граничне відхилення між курсом купівлі та продажу готівкової іноземної валюти не може перевищувати 5,0 відсотків.

4.3. Дозволити уповноваженим банкам здійснювати власні операції з купівлі іноземної валюти за гривні в межах установлених лімітів відкритої валютної позиції банку за наявності зобов’язань у цій валюті, строк за якими настав.

4.4. Звернути увагу банків на те, що купівля, обмін іноземної валюти з метою дострокового виконання зобов’язань та з метою проведення розрахунків з нерезидентами за імпорт продукції (робіт, послуг, прав інтелектуальної власності), який здійснюється без увезення із-за кордону цієї продукції на територію України, або здійснення авансових платежів (крім оплати критичного імпорту) буде кваліфікуватися як порушення правил валютного регулювання і валютного контролю із застосуванням мір відповідальності.

4.5. Тимчасово встановити нульову ставку резервування коштів за договорами про залучення банками коштів в іноземній валюті від нерезидентів на строк, що дорівнює або менше 183 календарних днів.

4.6. Запровадити з 01.11.2008 механізм розрахунку відкритих балансових валютних позицій банку за кожною окремою валютою за операціями з купівлі-продажу іноземної валюти.

4.7. Установити, що банки можуть тримати іноземну валюту 1 групи Класифікатора на рахунках “ностро” лише в банках країн, валюта яких належить до 1 групи Класифікатора.

4.8. Операції в гривнях через кореспондентські рахунки “лоро” банків-нерезидентів здійснювати лише для обслуговування експортно-імпортних операцій.

5. Постанова набирає чинності з 13.10.2008.

6. Контроль за виконанням цієї постанови залишаю за собою.

Голова В.С.Стельмах"
Так вот тебе вырезка из закона Украины про Национальный Банк Украины (ст. 56) (До нормативно правовых актов НБУ относятся и постановы)

Стаття 56. Нормативно-правові акти Національного банку

Національний банк видає нормативно-правові акти з питань, віднесених
до його повноважень, які є обов'язковими для органів державної влади і органів
місцевого самоврядування, банків, підприємств, організацій та установ
незалежно від форм власності, а також для фізичних осіб.

Нормативно-правові акти Національного банку видаються у формі
постанов Правління Національного банку
, а також інструкцій, положень,
правил, що затверджуються постановами Правління Національного банку.
Вони не можуть суперечити законам України та іншим законодавчим актам
України і не мають зворотної сили, крім випадків, коли вони згідно з законом
пом'якшують або скасовують відповідальність.

Нормативно-правові акти Національного банку підлягають обов'язковій
державній реєстрації в Міністерстві юстиції України та набирають чинності
відповідно до законодавства України.


Нормативно-правові акти Національного банку можуть бути оскаржені
відповідно до законодавства України.
Читай выделенное мной и сделаешь для себя два вывода :

1) Данная постанова противоречит 1060 ЦК (Цивильного Кодекса , статти которой и есть законами)
2) Раз данная постанова не зарегестрированна МИн Юстом как того требует закон про национальный Бан Украины , то она не более чем лист бумаги - который не имеет юридической сиды до регестрации в Мин Юсте .
 

Stein

Well-Known Member
Відповідь: Юлія Тимошенко

Ви абсолютно праві. Але банки, посилаючись на цей "клаптик паперу", депозити людям достроково не видають. І доводити свою правоту банкам вам доведеться в суді. І якщо ви сам не адвокат, то це вийде вам дорожче, ніж ваш депозит. Не кажучи вже про те, що судитися з НБУ вам доведеться "довго і нудно"...
 

Life-ua

+ плюс - минус
Re: Відповідь: Юлія Тимошенко

Ви абсолютно праві. Але банки, посилаючись на цей "клаптик паперу", депозити людям достроково не видають. І доводити свою правоту банкам вам доведеться в суді. І якщо ви сам не адвокат, то це вийде вам дорожче, ніж ваш депозит. Не кажучи вже про те, що судитися з НБУ вам доведеться "довго і нудно"...
А чё я буду позыватся до НБУ если я депозит клал в банк ? Я буду позыватся в то учреждение с которым я уклад депозитный договор , пусть оно в суде предоставит копию этой постановы и покажет что она имеет юридическую силу , зарегестрированна в законном порядке . Пусть банк докажет в суде свою правоту . Право обращатся в суд ещё никто не отменял :)

Или вы мне предлогаете позыватся против НБУ в этом случае , что-б скасувать незарегестрированную постанову ? :)
 

Stein

Well-Known Member
Відповідь: Re: Відповідь: Юлія Тимошенко

А чё я буду позыватся до НБУ если я депозит клал в банк ? Я буду позыватся в то учреждение с которым я уклад депозитный договор , пусть оно в суде предоставит копию этой постановы и покажет что она имеет юридическую силу , зарегестрированна в законном порядке . Пусть банк докажет в суде свою правоту . Право обращатся в суд ещё никто не отменял :)

Или вы мне предлогаете позыватся против НБУ в этом случае , что-б скасувать незарегестрированную постанову ?
Позиватиметеся то ви, зрозуміло, проти банку свого. Але вони можуть перевести справу на НБУ, щоб ви вже їм доводили що постанова не дійсна. Вибачте, але я не адвокат, і не знаю як там це робиться.
 
Зверху