Відповідь: Косово...
Ніно Бурджанадзе натякає на ймовірну незалежність фіно-угрів РФ.
Спікер парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе вважає, що, якщо РФ визнає незалежність Абхазії і південної Осетії, то обов'язково знайдуться держави, готові визнати і Чечню, і Дагестан, і Північну Осетію, та інші республіки РФ, які "самі нагадають про себе".
Про це Бурджанадзе заявила в інтерв'ю українському агентству УНІАН.
Серед інших, неназваних республік, можуть бути: Республіка Марій Ел, Республіка Мордовія, Республіка Комі, Республіка Карелія, Удмуртська Республіка. Якщо пощастить, то за прикладом незалежної південної Осетії може піти навіть літописна Чудь (Вепсія).
Нагадаємо, Російська Федерація оголосила про можливість визнання державності двох бунтівних республік Грузії у відповідь на визнання США незалежності Косова. Як відомо, Кремль повністю підтримав позицію Бєлграда щодо Косова, який зі свого боку скасував візовий режим для громадян РФ та відкликав свого представника у США.
Водночас у Скупщині – сербському парламенті – за незалежність Косова виступили дві угорські партії Воєводіни – останньої сербської автономії. Український МЗС не визначився із позицією щодо Косова. Натомість українські націоналістичні сили провели чисельні акції на підтримку Сербії.
«Розподіл Сербії та ймовірний розподіл Грузії навряд чи стане шансом для фіно-угрів РФ,» - коментує ситуацію експерт Київського інституту міжнаціональної конфліктології А.Сємьонова. – «У випадку створення другої албанської держави на історичних сербських землях американці відстоювали свої інтереси. Саме там розташована їхня найбільша європейська військова авіабаза – це контроль над повітрям усієї Європи».
Сємьонова: «У цьому випадку йдеться не про визвольну боротьбу, а про новий переділ світу. І США, і Росія відкрито спекулюють на національних конфліктах».
«Коли ж Кремль веде мову про ініціювання розвалу Грузії – то вочевидь просто блефує. Адже ці грузинські регіони й так контролюються федеральними військами, а створювати зайвий привід для посилення бойових дій у будь-якій точці Кавказу Кремлю невигідно – війна одразу ж перенесеться на вулиці Москви,» - вважає політолог.