Економіка України

  • Автор теми PBS
  • Дата створення

arnisumy

Well-Known Member
нічого, у лошар епоха зубажіння скінчилась, тапер можна і 10 лярдів офшорам Суркісів заплатити!
You must be registered for see images


02.09.20 21:55
Адвокат Приватбанку Пожидаєв заявив, що банк програв у Печерському райсуді спір із Суркісами про $350 млн

Печерський районний суд Києва 2 вересня задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до державного Приватбанку (Київ) про порядок виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання банку обслуговувати їхні депозити, заборгованість за якими позивачі оцінюють в $350 млн.
Як передає , про це повідомив агентству юридичний радник банку Андрій Пожидаєв у середу.
За його словами, банк не планує виплачувати $350 млн на користь офшорних компаній, однак останні можуть стягнути їх шляхом звернення до Національного банку України (НБУ).
Читайте також:
 

d324co

Well-Known Member
Пусть и не про Украину, но поучительное видео

You must be registered for see medias
 

d324co

Well-Known Member
26/09/2020
Компанія Ахметова почала купувати електроенергію на експорт в «Енергоатома»

Відокремлений підрозділ «Енергоатом-Трейдинг» реалізував для експорту весь запропонований обсяг електроенергії на аукціоні за двосторонніми договорами, що відбувся на «Українській енергетичній біржі» (УЕБ) в п`ятницю. Стартова ціна становила 1500 грн за МВт-год.
У цілому реалізовано 14,9 тис. МВт-год електроенергії з періодом поставки 1-31 жовтня 2020 року ціною 1017 грн за МВт-год, пише « ».

За даними на сайті біржі, весь виставлений обсяг електроенергії придбало ТОВ «Д.Трейдінг», що входить в холдинг ДТЕК Ріната Ахметова.

Нагадаємо, влітку «Нафтогаз» уряд в роботі на Ахметова, який в рейтингу мільярдерів Bloomberg.
Раніше Антимонопольний комітет України за ознаками можливих антиконкурентних узгоджених дій при визначенні цін на енергетичне вугілля для потреб ТЕС і ТЕЦ. Зокрема, там фігурує і ДТЕК Ахметова.
 

arnisumy

Well-Known Member
ну, за "кінець епохи бідності", лошари!
You must be registered for see images


30.09.20 18:19
Прибыль "Укргаздобычи" упала за полгода в 54 раза

По итогам первого полугодия 2020 года "Укргаздобыча" получила чистую прибыль в размере 301 млн грн, тогда как в первом полугодии 2019 года прибыль компании составляла 16,3 млрд грн.
Как сообщает пресс-служба "Укргаздобычи", операционная прибыль по итогам первого полугодия составила 1,7 млрд грн, передает .
За этот же период компания инвестировала в развитие добычи украинского газа 6,9 млрд грн, перечислила 12,7 млрд грн налогов в бюджеты всех уровней, а также направила 576 млн грн на противодействие пандемии коронавируса в Украине.
Отмечается, что ключевой фактор, который повлиял на финансовые результаты "Укргаздобычи" первом полугодии - это снижение средней цены реализации газа на 46% по сравнению с аналогичным показателем предыдущего года.
Это привело к пропорциональному уменьшению чистого дохода от реализации продукции компании – с 44,6 млрд грн в первом полугодии 2019 года до 23,6 млрд грн в первом полугодии 2020 года.
Вместе с тем компания отмечает, что ей фактически удалось удержать добычу газа. В первоми полугодии 2020 года были подняты на поверхность 6,76 млрд кубометров газа, которые группа "Нафтогаз" поставила населению и ТКЭ. Отклонение от аналогичных показателей прошлого года составляет минус 0,8%.
"Такие результаты обеспечены за счет введения в эксплуатацию 24 скважин, а также проведения 347 операций колтюбинговых установками и 53 операций с ГРП. Кроме того, выполнено 62 операции по капитальному ремонту скважин", – сказано в сообщении.
В то же время на сроках реализации ряда новых производственных проектов сказалось снижение мобильности подрядных организаций и невозможность своевременного проведения процедуры оценки воздействия на окружающую среду в связи с пандемией коронавируса, а также вступление в силу закона о публичных закупках.
Как сообщалось, по итогам 2019 года чистая прибыль "Укргаздобычи" В 2019 году "Укргаздобыча" добыла 14,9 млрд кубометров газа (70,9% от общего объема добычи в стране), 478 тыс. тонн нефти с газоконденсатом.
100% акций "Укргаздобычи" принадлежит НАК "Нафтогаз Украины".
 

arnisumy

Well-Known Member
You must be registered for see images

05.10.20 18:26
Курс гривни упал до минимума за последние два года

Национальный банк установил на вторник, 6 октября, курс гривни на уровне 28,4009 грн/$, снизив его еще на 6 копеек.
Как передает , об этом свидетельствует сообщение Национального банка Украины об официальном курсе гривни к иностранным валютам.
До этого курс гривни к доллару США в последний раз опускался ниже отметки 28,4 грн/$ в сентябре 2018 года.
По отношению к европейской валюте гривня потеряла 13 копеек, опустившись до 33,40376 грн за евро.
Читайте также:
Как сообщалось, ранее глава инвесткомпании Dragon Capital Томаш Фиала , что новая команда Национального банка Украины дала рынку сигнал, что не будет допускать укрепления курса гривни.
В свою очередь глава правления Нацбанка Кирилл Шевченко заверил, что плавающего курса и не планирует искусственно сдерживать укрепление гривни, если для этого сложатся рыночные условия.
На минувшей неделе курс гривни с 28 грн/$. Перед этим НБУ , хотя, по мнению некоторых банкиров,
 

arnisumy

Well-Known Member
You must be registered for see images

Рік тому був відкритий імпорт електроенергії із Росії
Фото: Energo Vsesvit
Ця хронологічна довідка ставить діагноз регулятору та керманичам енергетичною галуззю країни

Рік тому відбулась подія, яка визначала катастрофічний вектор руху української енергетики та вугільної галузі. Був відкритий імпорт електроенергії із Росії. За ним було реалізовано комплекс непрофесійних, недолугих та часом відверто вмотивованих рішень НКРЕКП, які призвели до дефолту галузі. Я зібрав цей рік у хронологічну довідку, яка ставить діагноз регулятору та керманичам енергетичною галуззю країни.

Серпень-вересень 2019 – вперше стало відомо про схеми закупівлі російського вугілля через фірми-прокладки на державне «Центренерго». Колись прибуткова компанія відійшла під контроль одного з олігархів. Активісти проводять блокаду російського вугілля на Західній Україні.

18 вересня 2019 – без перебільшення чорна дата в історії української енергетичної галузі. За один день голова енергетичного комітету ВР Андрій Герус протягнув правку про відкриття імпорту електроенергії з Росії.

1 жовтня 2019 – один з олігархів одразу розпочав комерційний імпорт ресурсу.

5 листопада – вперше «Укренерго» було змушено глушити українські електростанції у тому числі розвантажувати атомні блоки та зелену генерацію. Імпорт у цей час набув космічного масштабу.

Листопад 2019 – НКРЕКП приймає зміни до правил роботи ринку, які призводять до масштабних маніпуляцій із «торгівлі повітрям». До лютого через цю «торгівлю повітрям» трейдери, вочевидь наближені до авторів правок, заробляють сотні мільйонів з нічого, а державна генерація, відповідно, втрачає.

Листопад 2019 – червень 2020 – період штучного утримування критично низьких цін на ринку електроенергії, який призвів до фактичного дефолту усіх державних компаній. Великі промисловці паразитують на дешевому ресурсі, вимиваючи гроші з держкомпаній.

Жовтень-листопад 2019 – без конкурсу призначаються 4 члени НКРЕКП, у тому числі голова Валерій Тарасюк, відомий тим, що відвідує Москву, підтримує імпорт електроенергії з Росії, майже одразу після призначення організовує родинний енергетичний бізнес та ставить на його чолі рідного брата.

Березень 2020 – через імпорт вугілля та електроенергії з Росії, запаси українського вугілля сягнули рекордних 3 млн тон. Переповнені склади призвели до вимушеного простою вугледобувних підприємств, близько 80 % українських шахтарів втрачають заробіток.

Травень 2020 – НКРЕКП відмовляється реформувати ринок електроенергії, зберігаючи прайс-кепи, механізми, що багато місяців вже мали негативний вплив.

Травень-червень 2020 – вперше з кінця 90-х років гірники вугледобувних підприємств різної форми власності страйкують в урядовому кварталі Києва, під офісом президента України.

Липень 2020 – за результатами I півріччя 2020 року прибутки держкомпаній «Енергоатом», «Укренерго», «Центренерго», «Гарантований Покупець», «Укрінтеренерго» змінилися на багатомільярдні збитки. Поглибились втрати державних шахт. Сумарні борги на ринку сягнули 30 млрд грн.

Липень 2020 – за сприяння НКРЕКП окрема бізнес-група у парламенті отримує ексклюзивну пільгу не платити тариф на передачу електроенергії («зелена металургія»).

Вересень 2020 – виробники зеленої електроенергії сповістили про готовність подати позови до України на мільярди євро.

Вересень 2020 – депутатська група, яка працює над створенням тимчасової слідчої комісії із дослідження корупції на енергетичному ринку України, виявила факти конфлікту інтересів голови незалежного регулятора Валерія Тарасюка. НАЗК почало розслідування.

Жовтень 2020 – НКРЕКП втретє за рік підвищує тариф на передачу, тобто обкладає додатковим навантаженням промисловість та малий бізнес. При цьому жодного рішення як виходити з кризи, як компенсувати багатомільярдні борги - ані у комісії, ані у інших державних органів влади немає.

Цю хронологію варто було задокументувати задля подальшого розслідування та притягнення до відповідальності винних у повній деструкції українського вуглевидобутку та української енергетичної галузі.
Повний текст читайте тут:
 
Зверху