Порошенко: Україна і Росія близькі до точки неповернення
You must be registered for see images
Президент України Петро Порошенко вважає, що Україна і Росія близькі до точки неповернення, якою буде війна. Про це він заявив на брифінгу в Брюселі.
"Ми стараємося вжити всіх необхідних заходів, щоб вийти на дискусію", - сказав пан Порошенко. Він пообіцяв опублікувати проект мирного плану наступного тижня.
Пан Порошенко анонсував зустріч у Києві спеціального представника ОБСЕ Хейді Тальявіні, екс-президента України Леоніда кучми та посла Росії в Україні Михайла Зурабова для обговорення мирного плану, зокрема - питань заручників та роботи місії ОБСЄ в Україні.
1 млрд євро допомоги
Президент України Петро Порошенко заявив, що ЄС виділить Україні 1 млрд євро макрофінансової допомоги, допоможе підвищити обороноздатність української армії та введе секторальні санкції проти Росії. Про це він розказав на своїй прес-конференції в Брюселі.
"Ми домовились, що буде ухвалено третю хвилю макрофінансової допомоги для України у вигляді кредиту 1 млрд євро. Це додатково ще до кінця року Україна отримає 510 млн євро кредиту і 250 млн євро - у вигляді гранту, яким ЄС підтримує Україну в цій важкій ситуації", - сказав Петро Порошенко в Брюсселі.
Того ж дня в Брюсселі свою підтримку в наданні Україні допомоги висловила канцлер Німеччини Ангела Меркель.
Нові санкції
Президент україни також заявив, що більшість лідерів європейських країн підтримали його у питанні секторальних санкцій третього рівня та прив'язки цих санкцій до його мирного плану. Також він заявив, що санкції не мають на меті завдати шкоду будь-якій державі, однак вони мають створити мотивацію для подальших переговолрів та виходу з кризової ситуації.
"За моєю пропозицією, яка була підтримана абсолютною більшістю країн-членів, можливе запровадження санкцій, в тому числі і секторальних санкцій третього рівня, було прив’язано до успіху мирного плану президента України, який здобув одноголосну підтримку членів ЄС”, - повідомив глава держави.
Порошенко висловив переконання, що за результатами саміту ЄС буде ухвалено "єдине узгоджене рішення”.
"Члени ЄС висловили одноголосну підтримку тим пропозиціям, які були внесені”, - підкреслив Порошенко.
За те, що нові санкції необхідні, того ж дня в Брюселі висловилися прем'єр-міністр Естонії Тааві Ройвас та його шведський колега Фредрік Райнвельт.
Прем’єр-міністр Фінляндії Олександр Стубб заявив, що саміт ЄС не ухвалить рішення щодо нових санкцій для Росії, але доручить розробити їх Єврокомісії та Зовнішній службі ЄС. "Якщо деескалації не відбудеться, якщо не буде домовленості щодо контролю за кордонами, якщо не буде припинення вогню та мирного плану, подальші санкції будуть необхідними”, - заявив він, додавши, що "вирішити це без участі Росії неможливо".
Про необхідність звернення до Європейської комісії з проханням підготувати нові санкції заявляв 30 серпня президент Франції Франсуа Олланд.
Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон назвав перебування російських військових на українській землі "неприйнятною ситуацією" і сказав, що "наслідки повинні бути, якщо ситуація буде продовжуватися".
Військово-технічна допомога
Президент Порошенко також заявив, що ЄС допоможе Україні підвищити обороноздатність армії та надасть допомогу у вигляді сучасної нелетальної зброї.
"На двосторонньому рівні пройшли консультації про розширення військово-технічного співробітництва, і ми нарешті фіксуємо отримання військово-технічної допомоги та розвитку співробітництва з країнами-членами ЄС на двосторонньому рівні, що дозволить нам серйозно підвищити боєздатність, обороноздатність наших Збройних сил", — сказав він.
За словами пана Порошенка, левова частина цієї співпраці буде присвячена "нелетальній зброї найвищої якості і найсучасніших зразків, яка виробляється в ЄС".
За те, щоб ЄС допомагав Україні захистити себе, в тому числі, і шляхом постачання військового обладнання, висловилася 30 серпня президент Литви Даля Грибаускайте. Також вона пропонувала ввести повне ембарго на постачання зброї та військових технології до Росії, причому це стосувалося теперішніх чинних контрактів. "Повне ембарго: не на майбутні контракти військові та оборонні, але повне ембарго", - заявила пані Грибаускайте.
30 серпня він провів в Брюселі дванадцять зустрічей, а також він виступив перед лідерами Європейської народної партії.
"ЄС продемонстрував єдність по відношенню до України і між собою, і солідарність з Україною. Я впевнений, що ця потужна підтримка буде сприяти реалізації мирного плану та припиненню вогню", - заявив Петро Порошенко.
Не забути про "Боїнг"
Петро Порошенко зустрівся в Брюсслі з прем’єр-міністром Королівства Нідерланди Марком Рютте.
"Ми розраховуємо на рішучі дії ЄС, які зупинять агресію проти України", - сказав Петро Порошенко.
Пан Порошенко заявив, що трагедія "Боїнга" Малайзійських авіаліній має бути розслідувана. "Це в наших спільних інтересах, щоб завершити комплексне, прозоре і об'єктивне міжнародне розслідування авіакатастрофи та оприлюднили його офіційні результати", - сказав президент.
You must be registered for see links