You must be registered for see images
02.04.20 12:15
Хворого на COVID-19 у важкому стані доставили в лікарню Києва, а потім відвезли назад додому через відмову медиків його госпіталізувати
You must be registered for see links
У Києві хворого на коронавірус, якого у важкому стані доставили в лікарню, повезли назад додому на самоізоляцію через відмову медиків його госпіталізувати.
Про це в
You must be registered for see links
повідомив директор Бориспільського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Євген Черенок, передає
You must be registered for see links
За його словами, пацієнт вважає себе хворим з 22.03.20, коли з'явилися підвищення температури тіла 37,5-38,5°С, на прийом не звертався. 25.03.20 звернувся в Кабінет вірусологічного контролю - сito test COVID негативний, мав контакт з особою підтвердженим ПЛР COVID-19. Було рекомендовано самоізоляція та надані всі необхідні рекомендації. Стан пацієнта в телефонному режимі контролювався мінімум двічі на день.
Читайте на "Цензор.НЕТ":
You must be registered for see links
Незабаром у нього погіршився стан, а 1 квітня з Бориспільського лабораторного центру про результати ПРЛ надійшло повідомленні про виявлення РНК збудника SARS-CoV-2 (позитивний). Було прийнято рішення про госпіталізацію хворого на стаціонарне лікування.
Черенок докладно описав все, що почало відбуватися після рішення про госпіталізацію пацієнта, назвавши це "повним трешем":
"14:46 – лікар ЦПМСД телефонує на "103" з приводу вирішення питання госпіталізації пацієнта - після надання необхідної інформації, диспетчером "103" рекомендовано зателефонувати до головного лікаря Білоцерківської міської лікарні №3 для підтвердження ним госпіталізації.
14:52 - лікар ЦПМСД телефонує до головного лікаря Білоцерківської міської лікарні №3, яка погоджує госпіталізацію.
14:53 лікар ЦПМСД знову телефонує на "103" і доповідає, що госпіталізацію погоджено. Диспетчер прийняла виклик.
15:15 Дзвінок до лікаря ЦПМСД від головного лікаря Білоцерківської міської лікарні №3, яка вже повідомила про відмову даного пацієнта в госпіталізації до її закладу у зв’язку з тим, що прописка пацієнта Київська і його повинні приймати Київські лікарні (№4, №9 або Олександрівська). Лікар ЦПМСД знову зателефонував на "103" і доповів, що Білоцерківська міська лікарні №3 відмовила у госпіталізації пацієнта, враховуючи навіть те, що там лікується від підтвердженої коронавірусної хвороби мати пацієнта, - виклик було відмінено.
15:38 Звичайно, номера контактних телефонів інфекційних відділень Київських лікарень, ні диспетчер "103" ні головний лікар БМКЛ №3 не надали. Лікар ЦПМСД самостійно розпочав пошук цих контактних номерів телефонів.
15:41 Лікар ЦПМСД телефонує в інфекційне відділення Київської МКЛ №9 (044 467 0679) та розповідає лікарю (нажаль не уточнили його прізвище) анамнез пацієнта, включаючи епідеміологічний анамнез, протікання хвороби, показники температури та сатурації, стан пацієнта на даний момент – лікар інфекційного відділення дає погодження на госпіталізацію. Але порекомендував зв’язатися з Бориспільською швидкою для вирішення питання транспортування. Також лікар зазначив на необхідності направлення на госпіталізацію та заключення тестування шляхом ПЛР (про це пізніше опишу окремо).
В проміжку між 15:33 до 18:58 про ситуацію я доповідав директору ДОЗ КОДА Іонову Максиму, який всіляко намагався допомогти, про що свідчать самостійні дзвінки диспетчера "103" до лікаря ЦПМСД.
15:52 Лікарю ЦПМСД телефоную диспетчер "103" (+3804563 100 55) і повідомляє про погодження транспортування пацієнта до КМКЛ №9.
16:04 – 16:45 вирішування питань в телефонному режимі між ЕМД та лікарем ЦПМСД, а саме: без направлення вони не поїдуть (питання – де взяти направлення, коли пацієнт на самоізоляції, а його сімейний лікар працював на першій зміні і зараз не на роботі, але питання вирішили – направлення написав інший лікар), вимагали заключення лабораторії, яка підтвердила шляхом ПЛР наявність РНК коронавіруса (всі ці заключення пересилаються в Бориспільський лабораторний центр, який навіть ксерокопії не надає до ЦПМСД, а може лише прислати повідомлення на 2-3 день). Далі цікавіше – бригада ЕМД повідомила, що у них немає засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) і якщо ЦПМСД не наддасть їм ЗІЗ вони не поїдуть (первинка пообіцяла їх забезпечити своїми ЗІЗ ). Перемовини зайняли 40 хвилин.
Приблизно о 17:21 приїхала бригада ЕМД до міської амбулаторії №1 (прошу звернути увагу - не до хворого приїхали за адресою самоізоляції, а лише до амбулаторії) щоб забрати направлення, яке швидкоруч виписував черговий лікар, який навіть не бачив цього пацієнта та отримати ЗІЗ.
17:47 Лікарю ЦПМСД зателефонувала з претензіями завідувачка диспетчерським центрм ЕМД м. Біла Церква (096 924 45 81), а саме на підвищених тонах почала розповідати, що ми повинні забезпечити бригаду ЕМД ЗІЗ (хоча на той час вже питання було вирішено) і де заключення ПЛР, чому немає направлення на госпіталізацію (в цей час воно було вже готово і коли лікар виніс направлення, бригади ЕМД біля амбулаторії вже не було.
Також читайте:
You must be registered for see links
Приблизно о 18:05 бригада ЕМД повезла пацієнта в КМКЛ №9 (претензій до бригади ЕМД не маю - вони не винні, що їх поставили в такі рамки і навіть не надали ЗІЗ - поважаю їх труд і при можливості завжди їм буду допомагати).
І саме цікаве, о 19:48 мені зателефонувала лікар ЦПМСД та повідомила, що черговий лікар інфекційного відділення КМКЛ №9 відмовив у госпіталізації (хоча він сам погодив по телефону госпіталізацію після опису лікарем ЦПМСД клініки пацієнта та показників сатурації). Як я зрозумів, лікар приймає пацієнтів тільки із сатурацією менше 92 (хоча по наказу №722 менше 93).
Пацієнт з підтвердженим COVID-19 знову доставлений до дому на самоізоляцію, хоча за наказом МОЗ України він підпадав під клінічні критерії госпіталізації", - написав він.
"Ось так у нас в Київській області налагоджена госпіталізація пацієнтів з підтвердженим COVID-19 і здається така ситуація по всій Київській області.
Хто правий, хто не правий вирішувати Вам, але в таких ситуаціях сімейний лікар, який викликає на себе ЕМД для госпіталізації пацієнта з підтвердженим, навіть лише з підозрою на COVID-19, не повинен проходити сім кіл аду, він повинен зателефонувати на "103" і все!!!!!!! Далі система повинна починати працювати самостійно і злагоджено як годинник. Для цього не треба шукати винних, наказувати, під час пандемії це ні до чого доброго не приведе, а потрібно протягом тижня скласти та затвердити алгоритм госпіталізації при підтвердженому (підозрі) випадку на COVID-19.
А тепер ще уявіть – це лише один пацієнт, а якщо за добу таких пацієнтів буде 10 – це просто катастрофа!", - резюмував Черенок.
Дивіться також на "Цензор.НЕТ":
You must be registered for see links
You must be registered for see links
You must be registered for see links
You must be registered for see links
You must be registered for see links
You must be registered for see links