Окупація Криму.

rfvgy

Ukrainian
Крим - цвинтар імперій


За відомим міфом слони, відчуваючи наближення смерті, рушають на пустельний берег водойми, де без зайвого шуму відходять у кращий світ. Пізніше їхні побратими накривають туші гілками і закидають брудом, а потім повертаються до звичних пасовищ. Імперії, зрозуміло, не слони – живуть довше, кровожерні, в стада не збиваються, – але, вивчаючи кримську історію, мимоволі робиш висновок, що на цей півострів імперії приходять лише з однією метою – зустріти свою смерть.

Не «розтікатися мислію по древу…»

Спершу пара слів для тих, у кого не буде часу прочитати всю статтю цілком – такий собі висновок, винесений уперед. Отже, Крим – це не тільки Західна Євразія в мініатюрі з безкрайніми степами, високими горами, субтропічним узбережжям і навіть власним здоровенним болотом. Крим – це ще й колосальна геополітична пастка, до якої потрапило кілька великих імперій і купа дрібніших народів. Справа навіть не в тому, що півострів – ідеальний торговельний майданчик, від якого нелегко відмовитися. А в тому, що у Крим, дійсно, важко увійти, але при цьому практично неможливо з нього вийти. Якщо не брати до уваги нестабільні переправи на Чонгарі й Арабатській стрілці, півострів із материком з’єднує тільки вузький і дуже зручний в обороні Перекопський перешийок.

Аж до XVIII століття штурм Перекопу був рулеткою, у якій на кожну вдалу спробу припадало 2–3 провальні, та й потім пройти цей район малою кров’ю не вдавалося нікому. Проте якщо вже вороги потрапили всередину – у захисників не залишалося ані найменшої можливості організовано відійти через повну відсутність шляхів для такого відходу. Якщо не хочеш здаватися, то або героїчно гинеш під час оборони міст чи гірських перевалів, або спішно евакуюєшся морем – третього не дано. Воістину унікальна форма самого півострова вкупі з вигідним його розташуванням перетворили Крим на масштабну кунсткамеру, наповнену реліктами, артефактами та надгробками безлічі народів і культур кількох останніх тисячоліть. Бажаєте подробиць – читайте все до кінця.


Повністю читати за адресою :
 
Останнє редагування:

d324co

Well-Known Member
На думку Олександра Невзорова, кримчани отримали по заслугах

Кримчани поквапилися з підтримкою - тепер, разом із кремлівською владою, вони отримали й усі інші "бонуси" життя в Росії.

Таку думку в ефірі популярної російської радіостанції висловив російський журналіст і режисер Олександр Невзоров.

"Вони взагалі дуже забавні люди. От навіть коли людина їде просто в турпоїздку, вона й то з'ясовує, куди вона, власне кажучи, їде. Викравши півострів, вони разом зі своїм півостровом перемістилися до Росії, не задумавшись навіть ознайомитися, що це за країна така", - зазначив він.

На думку Невзорова, тепер кримчани, які виступали за від'єднання від України, вважають, що у них має наступити краще життя в складі РФ. Однак глибоко помиляються.

"Чому вони думають, що у них дороги мають бути іншими, ніж в Ярославській області? Чому вони думають, що згнилі підлоги у поліклініках, які є характерною рисою Російської імперії, не мають бути в Криму? Та будуть, звичайно! Вони до цього йшли , вони про це мріяли, вони цього так хотіли. Ну, так нехай вони отримають цю Росію у всій її красі. Ніхто для них спеціальної окремої Росії, де літає Рогозін у білому вбранні і грає на кіфарі, де ходять банкіри і роздають безвідсоткові кредити, ось цю Росію ніхто для них придумувати і більше інсценувати не буде", - підсумував публіцист.
 
Зверху