Історія з архівами

nazar_ukr

Member
До засобів масової інформації

ЗАЯВА
з приводу наклепницьких висловлювань Ольги Гінзбург

Я ніколи не став би відволікатися на карикатурні спроби т. Гінзбург переконати громадськість у моїй професійній непридатності. Не було й бажання рекламувати особу, яка сама є антирекламою архівної справи. Проте, коли брехливі й цинічні звинувачення вже стосуються колективу архіву, який я мав честь очолювати упродовж 5 років, кидають тінь на його здобутки, вважаю своїм обов’язком дещо пояснити.
На прес-конференції в Сумській ОДА 10.03.2011 р. Ольга Петрівна заявила наступне: «Пропало 648 дел, они так и не найдены. В архиве нет ни ремонта, ни сигнализации, ни охраны.»
Почну з того, що ні я, ні мої колеги не бачили і не бачим потреби шукати ті міфічні 648 од. зб., бо в Державному архіві Сумської області СПРАВ, ЯКІ ЗНАХОДЯТЬСЯ У РОЗШУКУ - 49*. Факт такий же очевидний (зафіксований у всіх звітах і перевірках), як і брехня. Але вона (за Гебельсом) має бути великою, щоб у неї повірили… Тому т. Гінзбург проявляє «творчість» і приписує ще 600, щоб страшніше… (чому не 700, не 1000?) Та повернемось до цифри 49. Це ті справи партійних фондів, які не були передані Українській державі у 1991 році разом з партархівом КПУ. Тож хай т. Гінзбург краще запитає у своїх однопартійців - куди вони поділи 49 справ, замітаючи сліди 70-літнього злочинного правління? Якби Ольга Петрівна уважно читала планово-звітну документацію та рішення колегії Держкомархівів про перевірки, які сама ж і підписує, то помітила б і не таке: ДАСО ще у 2007 році провів капітальний ремонт ВСІХ службових приміщень з заміною вікон, дверей, батарей опалення, металевих воріт тощо, витративши на це 502 тис. грн. Далі просто цитую Довідку про стан архівної справи в Сумській області (Наказ Держкомархівів від д 04.11.2008 № 214): «Територію обох корпусів архіву огороджено, вікна підвальних приміщень, цокольних поверхів та вхідні двері обладнано захисними металевими ґратами. Вхід до корпусу № 1 обладнано пандусом для зручного доступу для людей з обмеженими можливостями.
Цілодобова охорона обох приміщень архіву здійснюється сторожами (9 одиниць), що входять до штату працівників держархіву. Охоронні системи виведено на пульт спостереження, що знаходиться у кімнаті сторожів.
Наказом директора від 14.07.2008 № 23 "Про підвищення відповідальності за збереження документів та заходи щодо посилення охорони архіву" встановлено порядок опечатування кабінетів, призначено зберігачів фондів, відповідальних за пожежну безпеку архівосховищ, а також осіб, що мають право доступу до архівосховищ. Затверджено графік прибирання архівосховищ, визначено технічних працівників, відповідальних за цю роботу. Зберігання ключів від сховищ і робочих кімнат організовано згідно з чинними норматив¬ними вимогами, які витримуються.
Периметровою сигналізацією (датчики типу ДИМК і СКС) обладнано перші поверхи корпусу № 1, його архівосховища та підвальні приміщення.
Частина приміщень корпусу № 1 (4 робочі кабінети) та запасні виходи оснащено об'ємною сигналізацією (детектори руху типу 8РК-100), сигнал від яких виведено на приймально-контрольний прилад Satel. У обох корпусах вста¬новлено „тривожну кнопку", яку виведено на пульт охорони фірми ВЕНБЕСТ.
У коридорах обох корпусів встановлено ручні оповіщувачі пожежі. Розроблено інструкцію, в якій викладено обов'язки працівників держархіву у разі виникнення пожежі та система оповіщення працівників (наказ держархіву від 24.11.2006 № 38), визначено відповідальних за пожежну безпеку сховищ і робочих кімнат.
Сховища та інші приміщення архіву оснащено вогнегасниками, кількість яких відповідає діючим нормативам. Двічі на рік проводяться протипожежні перевірки.
Сховища архіву оснащено металевими стелажами, окрім сховища бібліотеки архіву, де дерев'яні стелажі оброблено вогнезахисним розчином. Санітарний стан сховищ задовільний, сторонні предмети у сховищах відсутні, наявність гризунів, плісняви не виявлено.
Періодичність вимірювань температури та вологості у корпусі № 1 - два рази на тиждень, у корпусі № 2 - щодня. Результати вимірювань фіксуються у спеціальних журналах».
(Підпис Голови ДКАУ О. Удода)
Як бачимо, сигналізація (і охоронна і пожежна) в архіві завжди була, інакше він би просто існувати не зміг. Більш того, в Рішенні колегії Держкомархівів України «Про підсумки роботи державних архівних установ у 2009 році та пріоритети на 2010 рік» за підписом О. Гінзбург (Наказ Держкомархівів від 04.03.2010 № 31) зафіксовано: «Держархіви Донецької, Київської, Кіровоградської, Рівненської, Сумської, Херсонської областей встановили охоронну сигналізацію». Мова, звичайно, йде про оновлення сигналізації, але навіщо керівнику такого рангу забивати собі голову деталями?! Завдання ж полягало зовсім в іншому: створенні картинки про «роботящу бджілку» і «сонних мух»: «Всем 26-ти областям выделяются деньги. (мова йде про Стабілізаційний фонд - Г.І.) Я несколько раз предлагала Иванущенко: «Возьми деньги, перебрось с одной статьи на другую, проведи сигнализацию». Ни разу не взял. Правильно – зачем брать на себя ответственность?»
І знову неправда! Адже, коли була потреба - ДАСО використав кошти Стабілізаційного фонду на ТЕХНІЧНУ ОХОРОНУ. Для підтвердження знову цитуємо документ з «кучерявою» назвою: Рішення колегії Державного комітету архівів України «Про виконання рішення колегії Держкомархіву від 22.09.2009 «Про хід виконання рішення колегії Держкомархіву від 21.10.2008 «Про стан архівної справи в Сумській області». (Наказ Держкомархівів від д 03.08.2010 № 106) **: «Кошти Стабілізаційного фонду у 2009 році витрачено на встановлення охоронної сигналізації приміщень обох корпусів згідно договору на проведення монтажних робіт від 03.08.2009 № 08. Загальна сума договору складає 98034 грн.
У липні - грудні 2009 виконано роботи по заміні системи і приладів периметрової сигналізації (акти №№ 1-5).
У жовтні 2009 з ТОВ «Спецавтоматика ЛТД» укладено договір № 912-ТО на впровадження пожежного спостереження за установками пожежної автоматики».
Внизу також підпис О. Гінзбург.

Перехід же на фізичну позавідомчу охорону зі скороченням 9 сторожів і перетворенням їх посад на архівістів завжди розглядався нами ТІЛЬКИ шляхом виділення додаткових 300-400 тис. грн. на послуги через бюджетний запит. Скорочувати штатних сторожів, сподіваючись винятково на Стабфонд (якого з 01.01 може і не бути) вважав і вважаю авантюрою. Тоді мою думку поділяла і Ольга Петрівна… але, мабуть, це тільки здавалося, бо у щирих намірів вирішити архівні проблеми та бажанням під їх виглядом плести інтриги - різні дороги. І наостанок, відносно: «Возьми деньги, перебрось с одной статьи на другую…». Мова йшла про виділення коштів Стабфонду для архівних відділів Конотопської РДА та міськради. Не взяв і задоволений. Особливо в хвилини, коли дивлюсь по телевізору на Юрія Луценка…
Ось така вона «анатомія брехні»… З одного боку заяви Чмиря і Гінзбург про відсутність політичних підстав для звільнення керівника архіву. З іншого - політична істерія на підконтрольних їм ЗМІ: ( )
Обурює те, що заручниками і жертвами чиновницького цинізму стали архівісти - люди, які за свою працю і старанність мають «щастя» чути таку «подяку» від вищого керівництва служби (не дочекавшись елементарного вітання від голови ДКАУ та голови ОДА ні з нагоди 85-літнього ювілею архіву, ні на своє професійне свято…). Стверджую, що вищенаведені висловлювання т. Гінзбург є цілеспрямованою брехнею, спрямованою на дискредитацію здобутків архівістів Сумщини та ображають їх професійну гідність.
Враховуючи викладене:
1. ВИМАГАЮ від О.П. Гінзбург публічного вибачення перед трудовим колективом Державного архіву Сумської області за наклеп, підрив ділової репутації та зневагу до багаторічної роботи працівників.
2. ПРОПОНУЮ журналістам прибути до ДАСО та особисто пересвідчитись у наявності/відсутності охорони, сигналізації, а також, чи бува не застудилась Голова Державної архівної служби, проводячи колегію «в сирих, невідремонтованих приміщеннях архіву».

Геннадій Іванущенко, член Спілки архівістів
________________________________________________
*Тут і далі підкреслено спеціально для О.П. Гінзбург
**Державний архів Сумської області перевірявся Держкомархівом України у 2008, 2009 та 2010 рр.
 

nazar_ukr

Member
Схоже, Ольга Петрівна сама не сподівалася, яку цікаву тему вона підніме, намагаючись скомпрометувати сумських архівістів. Адже не тільки в Сумах, а й повсюди, де було майно й архіви КПУ її однопартійці нищили у серпні 1991-го компромат. Колеги розповідали, що деякі, найбільш завзяті лиш тоді зупинились, коли їм буквально «на пальцях» пояснили, що можливо вони палять докази своєї «трудової» діяльності і пенсії їм не бачити… Були й інші випадки.

Один з таких спогадів подаю тут з надією на продовження теми.

Епізод з подій серпня 1991 р.

… 23 серпня 1991 року зібралась позачергова сесія Сумської міської ради у зв’язку з подіями ГКЧП. На той час серед депутатського корпусу переважала демократична більшість. Терміново було сформовано депутатський штаб з цієї більшості, який очолив народний депутат ВР України О. Воробйов. Нами було вирішено заблокувати основні заклади тодішньої влади: обком і міськом КПСС, держбанк, виконкоми, партархів.

Мені та ще кільком депутатам було доручено чергування в обласному партархіві, який на той час очолювала активна комсомоло-комуністка Марина Жидкова. Наші чергування відбувалися протягом двох діб. Співробітники партархіву неприязно ставилися до нас але при виході пред’являли свої речі, сумки тощо. Ми, як інтелігентні люди (лікарі, педагоги) відчували певну незручність, виконуючі не властиві нам функції, що як на мене, суперечили етичним нормам. М. Жидкова демонструвала нам стелажі, сейфи, які були опечатані і запевняла, що жоден архівний документ не зник.

Водночас, 24 серпня особисто до мене непомітно підійшов співробітник архіву (пригадую був в окулярах) і скрушно похитуючи головою сказав, що найбільш компрометуючі сумських капеесесівців матеріали завчасно вилучено і, скоріше за все, - знищено. Після цього нашим депутатським штабом було прийнято рішення про закриття і опечатування партархіву (здається на дві доби). Про подальші переформатування архіву, кадрові перестановки і його роботу мені мало що відомо.

В. Казбан – депутат Сумської міської та обласної рад 1990-1994 рр.

P.S. А чи не є це відповіддю на питання про 49 документів партархіву, так і не переданих до Державного архіву Сумської області? Адже саме їх зникнення комуністка Гінзбург намагалася нещодавно «повісити» на попереднього керівника та колектив ДАСО, приплюсувавши міфічну цифру 600. Хто знає якісь факти - відгукніться! Брехня має бути покарана!

 

nazar_ukr

Member
Вітаємо Геннадія Миколайовича Іванущенка з виходом нової книги "Повстанський рух на Сумщині в 20-30-х роках".
 

Тагрим

Поняшка
кому-то реально делать нех.. назар иди работай. задрал всякую х*рню на форум выкидывать
зае** неонаци на форуме. что ни зайдёшь почитать новости, вечно наци-срач.
 

blackboy

New Member
Відповідь: Історія з архівами

А мне нравится зайти на форум и поржать с коментариев онемэшников, не различающих фашизм, нацизм и национализм, но которые считают свою точку зрения единственной правильной. Эх.. деградация.
 

nazar_ukr

Member
Тагриму.
А де Ви на цьому форумі неонацистів побачили? Ви взагалі розрізняєте національне і неонацистське? Коротше кажучи, є бажання - давайте поговоримо про смисли понять національне, націоналістичне, нацистське тощо. Хоча для чого говорити7 Хіба не зрозуміло, що звести прояви українського національного як чогось позитивного до суперстрашного нацистського - це і є ідеологічний прийом російських націоналістів у їх інформаційній війні з українцями.
 
Зверху