Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту
Державний навчальний заклад

"Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту"


Пропонуємо навчання на базі 9 і 11 класів.

http://promo.autovpu.sumy.ua/ - цікаво та наочно про реальні можливості училища.

Веб-сайт: www.autovpu.sumy.ua
Е-mail: priemnaja@splbtaa.sumy.ua
Паблік Вконтакті: www.vk.com/sumyvpu
 
У нашому училищі поповнення у вигляді 30 моніторів для комп’ютерів!
Пам’ятаєте, Маріанна Піффаретті президент організації «Help-Point Sumy» нещодавно відвідала Сумське ВПУБА. Відома благодійниця була приємно вражена організацією навчання та життя учнів. А на прощання вона повідомила про те, що незабаром з її допомогою поповниться матеріальна база нашого училища.
Так ось! Немов подарунок під новорічну ялинку, прибули 30 моніторів для комп’ютерів, а також клавіатури. Такому сюрпризу учні Сумського ВПУБА неабияк вдячні благодійниці. Бо це таки неоціненна допомога!
 

Вложения

Последнее редактирование:
Розпочинається декада харчового профілю!

Цього тижня нас очікує ряд презентацій професій харчового профілю. Під пильним керівництвом Євгенії В’ячеславівни Маландій виступи готують учні груп 10-А, 17, 27 та 37.

З 15.12.2014 р. до 26.12.2014 р. відбудеться така програма:

Відкриття декади та презентація професій: «Знайомтеся: лаборант хіміко-біологічного аналізу, кухар»!

Виготовлення стінгазет та відеороликів: «Я обрав професію «Кухар»», «Моя професія – лаборант ХБА».

Відкриті уроки на такі теми: «Контроль продукції», «Приготування котлетної маси з м’яса та напівфабрикатів з неї», «Оптичні прилади» тощо.

Позаурочні заходи: гра «Кмітливий кухар», виставка сервірованих столів, майстер-клас «Фараонова змія», захід «Історія створення шоколаду. Методи виявлення фальсифікації».

Також на учнів чекають екскурсії до Львівської майстерні шоколаду та до лабораторій з визначення показників якості харчових продуктів СНАУ.

Після підбиття підсумків декади відбудеться нагородження учасників.
 
Профорієнтація від Української інженерно-педагогічної академії

16 грудня нас відвідали гості з Харкова з презентацією вищого навчального закладу. Представники Української інженерно-педагогічної академії провели профорієнтаційну роботу з нашими учнями.

Для аудиторії провели відеоекскурсію по академії та її спеціальностям. Важливим стало те, що було названо вдосталь спеціальностей, зокрема, таких, що цікавлять наших майбутніх випускників. Такі напрями підготовки, як: автотранспорт, машинобудування, будівництво, зварювання особливо привернули увагу учнів. Кількість бюджетних місць та умови комерційної основи – про все це детально розповіли харків’яни.

Профорієнтація від Української інженерно-педагогічної академії розширила уявлення наших учнів про можливості щодо вибору майбутнього навчального закладу. За це ми дуже вдячні нашим гостям!
 

Вложения

Робітничі професії знову в моді
На сьогодні в Україні ринок праці все менше потребує юристів та менеджерів, та все більш популярними стають робітничі спеціальності.​
Щоб ефективно працевлаштуватися, треба отримати професійно-технічну освіту. Якщо в минулі роки молодь прагнула оволодіти професіями економічного та соціального спектру, то зараз успіхом користуються кухарі, муляри, автослюсарі, зварювальники, кондитери та ін.

Усупереч стереотипу, робітничі професії оплачуються не менше, а часом, навіть більше. Будівельникам та автослюсарям буде цікаво, що найбільшою популярністю користуються саме ці напрями. Правду кажучи, через невпинний ріст інфраструктури, ці професії завжди будуть в ціні.

Для представниць прекрасної статі завжди знайдеться діло до душі. Кухар, кондитер, лаборант, маляр – усі ці професії дозволять отримати гарантоване працевлаштування.

Робітничі професії знову в моді! Тож, правильний вибір робить молодь, обираючи саме професійно-технічні навчальні заклади. Адже країна потребує «золотих рук»!
 

Вложения

Виставка сервірованих столів «Запрошуємо в зиму»

Страви мають бути не лише смачними, а й привабливими. Приготування їжі — це свого роду мистецтво для істинних гурманів.

Історія культури застілля, культури їжі, пиття і поведінки за столом дуже давня: від сидіння біля вогнища наших пращурів до сучасних напрямків. Саме на свята хочеться зробити застілля незабутнім і радісним. Наші учні вміють зробити справжнім святом навіть буденне чаювання.

Головне у сервіруванні, щоб всі частини композиції були в гармонії одна з одною. Учні групи 10-а разом з викладачем та майстром в/н добре знаються на нюансах сервірування столу.

Незвичайні аксесуари надають будь-якому столу відтінок індивідуальності. Композиції витримані в теплих тонах, які нагадують про літо. Дуже гарно виглядають букети квітів, оригінально зроблені з різних матеріалів. Перлини, розкладені по столу разом із приборами, об’єднують стіл в єдине ціле. При сервіруванні столів фантазії учнів немає меж: дозволено все, що подобається!
 

Вложения

 • 79,5 КБ Просмотры: 362
 • 90,1 КБ Просмотры: 328
 • 95,2 КБ Просмотры: 291
 • 88 КБ Просмотры: 314
Здай кров — врятуй життя
Донорство – це не лише благородно, а й корисно для здоров’я. Цю закономірність перевірили на собі учні Сумського ВПУ будівництва та автотранспорту. Дмитро Скорик (автокранівщик) і Рустам Васильєв (автослюсар) нещодавно стали донорами.

На рахунку Дмитра п’ять переливань і зупинятися на цьому явно не збирається. Рустам на старті свого донорського шляху. Кажуть хлопці, що подобається допомагати людям і заробіток для студента непоганий. А після процедури почувають себе добре.

Вперше молоді хлопці допомогли хворим друзям, а собі отримали грошову компенсацію. Потім стали відвідувати службу крові за власною ініціативою. Непоганий спосіб для учнів іноді підправляти своє здоров’я і економічну ситуацію.

Наші учні рекомендують проявляти чуйність до оточуючих людей та спробувати зробити таке благородне діло, як донорство.
 

Вложения

Учень ВПУБА отримав звання «майстер спорту»
Учень Сумського ВПУ будівництва та автотранспорту отримав звання майстра спорту на всеукраїнських змаганнях! Ви таке бачили? Ще ні? Тоді швидше читайте про цього диво-хлопця!

А було все так: на початку грудня відбулися всеукраїнські змагання Кубок України зі стрільби з луку. 70 учасників із різних областей України змагалися 4 дні у м. Львів. Першого ж дня проходили змагання на кваліфікацію. Андрій Юрченко (автослюсар, 35 група) набрав 289 балів та вийшов на 14 місце! Завдяки чому отримав звання майстра спорту!

Андрій каже, що очікував стати кандидатом, а на майстра навіть не сподівався. Всього за 1 рік тренувань хлопець показав такі шалені результати. Подальше своє життя бажає пов’язати саме зі стрільбою з луку, щоб зрештою зайнятися тренерською діяльністю.

Адміністрація училища вітає Андрія з таким досягненням та бажає подальших спортивних звершень!
 

Вложения

 • 64,2 КБ Просмотры: 327
 • 65,5 КБ Просмотры: 351
 • 50,7 КБ Просмотры: 372
Сумське ВПУ будівництва та автотранспорту святкує Новий рік (перша частина)!
 

Вложения

 • 61,4 КБ Просмотры: 388
 • 48,3 КБ Просмотры: 328
 • 76,6 КБ Просмотры: 327
 • 81,7 КБ Просмотры: 352
 • 64,9 КБ Просмотры: 391
 • 51,7 КБ Просмотры: 375
 • 75,5 КБ Просмотры: 366
 • 64,9 КБ Просмотры: 387
 • 74,3 КБ Просмотры: 385
 • 64,2 КБ Просмотры: 366
Сумське ВПУ будівництва та автотранспорту святкує Новий рік (частина друга)!
 

Вложения

 • 162 КБ Просмотры: 332
 • 169,6 КБ Просмотры: 290
 • 90,5 КБ Просмотры: 359
 • 97,8 КБ Просмотры: 328
 • 152,9 КБ Просмотры: 381
 • 160,3 КБ Просмотры: 326
 • 142 КБ Просмотры: 349
 • 175,3 КБ Просмотры: 362
 • 179,9 КБ Просмотры: 319
 • 94 КБ Просмотры: 348
Свято у кожну родину від волонтерів СВПУБА

Зимові свята дарують кожній дитині надію на здійснення заповітних мрій, дарують справжню казку. Волонтери СумВПУ будівництва та автотранспорту допомогли втілити ці мрії та подарували свято у кожну сім’ю.

Цього року до Дар’ї та Віталія завітали Дід Мороз та Снігурка прямісінько з нашого училища. Гості розважили дітей та батьків, принесли новорічні подарунки. Дар’я та Віталій отримали свою заповітну диво-казку прямо у дім, а батькам було радісно бачити своїх дітей щасливими.

Свято у кожну родину подарували волонтери СВПУБА Ольга Улько та Андрій Росоха.
 

Вложения

 • 103,8 КБ Просмотры: 315
 • 71 КБ Просмотры: 327
 • 68,4 КБ Просмотры: 281
Наші учні довели свою обізнаність у мовних питаннях

Учні професійно-технічних закладів змогли перевірити свої мовно-літературні знання. Нещодавно відбуласянеабияка боротьба за першість у таких конкурсах як: Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Тараса Шевченка та Міжнародний конкурс з української мови ім. Петра Яцика.

Тетяна Пешта та Олександр Тіщенко довели свою обізнаність у мовних питаннях. Навіть найбільш каверзні завдання не стали перешкодою для наших учнів. Таким чином, Тетяна Пешта зайняла І місце на конкурсі ім. Тараса Шевченка і ІІ Місце на конкурсі ім. Петра Яцика. Тіщенко Олександр посів ІІ місце на конкурсі ім. Тараса Шевченка та ІІ місце на конкурсі ім. Петра Яцика. Разом з тим, Олександр отримав "золото" за конкурс ораторського мистецтва.​

Ось так, наші учні вкотре довели, що гідні лише призових місць. І в такій справі учням допомагала експерт з мови та літератури Тетяна Олексіївна Касьяненко. За що їй щира вдячність.

Вітаємо наших переможців!
 

Вложения

 • 76,2 КБ Просмотры: 309
 • 92,2 КБ Просмотры: 268
 • 99,7 КБ Просмотры: 291
 • 76,8 КБ Просмотры: 323
Учнів СВПУБА запросили на зустріч зі знаменитими телеведучими

Учнів СВПУБА запросили на зустріч зі знаменитими телеведучими в Центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Ведучі сумських телеканалів розкрили всі секрети своєї роботи. Як створюється сюжет новин, хто керує телесуфлером і які кодові слова у журналістів — усе це ми дізналися від Антона Проценка, Ірини Котлярової та Сергія Діденка.

Представники телеканалів ОДТРК та «ATV» повідали гостям про всі переваги та складнощі роботи телеведучим. Хто б міг подумати, та перш ніж новина з’явиться на телеекранах, вона проходить довгий шлях монтажу, редакції, перезапису. Цікавий факт: ведучий самотужки керує телесуфлером — під столом є педальки і, в разі потреби, текст неодноразово промотують, поки не запишуть останній дубль.

Ми дізналися, що ця творча і весела робота так само по-своєму важка і небезпечна. Дякуємо за запрошення та чекаємо на нові зустрічі із цікавими людьми!

Ах так! Кодові слова: «хрипушка» — інтерв’ю в телефонному режимі; «лайф» — фрагмент запису в новинах прямо з місця події; «перебивка» — зміна картинки на телеекранах під час довгого монологу; «безешка» — архівне відео, яке можна подати за теперішні події.
 

Вложения

 • 684,9 КБ Просмотры: 290
 • 679,8 КБ Просмотры: 272
 • 429,1 КБ Просмотры: 271
Шлях від учня до майстра за методикою Романа Осадчого

Учні СВПУБА мають можливість починати свою професійну діяльність у рідних стінах під керівництвом знайомих наставників. Так, Роман Осадчий, який незабаром стане випускником групи автомеханіків, уже пройшов стажування на вакансію майстра виробничого навчання за професією слюсар із ремонту автомобілів.

Роман зараз займається улюбленою справою. Він уміє працювати з технікою: це саме те, що йому подобається. Зараз молодий майстер працює під керівництвом Віталія Вікторовича Паська. А такий робочий тандем дійсно покаже великі трудові результати.

Деякими своїми думками з нами поділився Роман Осадчий:

Як ти тепер будеш спілкуватися зі своїми учнями? – Та я взагалі більше з технікою буду спілкуватись (посміхається). А учням буду прищеплювати любов до машин.

На що витратиш першу зарплатню? – На щось…(роздумує). Її ще отримати треба, дожити до неї… а там щось придумаю.

Тобі подобається нова робота? Які на тебе чекають перспективи? – Робота подобається, бо займаюся улюбленою справою, ще й за фахом. А перспективи…сподіваюся, буду приносити користь училищу не лише як майстер виробничого навчання. Можливо, незабаром на базі училища буде працювати СТО. Сподіваюсь, що як раз там я буду себе реалізовувати.

Адміністрація училища бажає успіхів молодому та перспективному майстру виробничого навчання.
 

Вложения

 • 4 КБ Просмотры: 291
Учні СВПУБА - справжні захисники Вітчизни

Програма підготовки «Молодий воїн» довела, що учні СВПУБА справжні захисники Вітчизни. Молоді бійці вміють дати лад зброї, навчені тактиці ведення бою, загартовані для будь-яких життєвих обставин. Навчання за програмою «Молодий воїн» проходить на базі Сумського кадетського корпусу і сумського військкомату.

Так, кращі нормативи по розборці і зборці автомату, одягання протигазу і ОЗК показали учні 26 групи: Іванченко Д., Стрілець С., Калінін А., Науменко Є., Костоглод А., Гришко Р.. Для відпрацювання практичних вмінь був здійснений виїзд на стрільбище на базу в Токарі, де проводили стрільбу з малокаліберної гвинтівки.

У свою чергу, учні 25 групи проходять заняття з цивільної оборони. Вже відбулися заняття з тактичної та медичної підготовки. Відзначились такі учні: Вакаров Я., Євлаш Д., Троян В., Дубровський В., Савицький Д., Фасій А.

Ця програма військово-патріотичного виховання загартовує хлопців, додає відповідальності, мужності та ініціативності. Такі воїни дійсно гідні захисники своєї країни.
 
Молодь СВПУБА занурювалася в студену ополонку на свято Водохреща

Для учнів Сумського ВПУ будівництва та автотранспорту водохресні свята пройшли дуже вдало! Річка Псел викупала всіх бажаючих у своїх крижаних водах.

Не секрет, що наші хлопці знаються на екстремальних розвагах. Цього разу молодь СВПУБА занурювалася в студену ополонку на свято Водохреща. Щорічне урочисте обмивання вже стало регулярною практикою і цього року об’єднало ще більше людей.

Згідно з традицією, перед зануренням воду освятили та свяченою водою окропили усіх присутніх. Таким чином, молодь пропагує здоровий спосіб життя, популяризує загартовування та укріплює духовні цінності. І поки існує сильне духом покоління — все в нас буде добре!
 

Вложения

 • 92,3 КБ Просмотры: 304
 • 106,3 КБ Просмотры: 262
 • 77,4 КБ Просмотры: 270
 • 96,4 КБ Просмотры: 258
Підсумки навчально-виховного процесу в І семестрі 2014-2015 н. р.
Другий семестр 2015 року почався з важливої події — педагогічної ради, під час якої було проаналізовано результати навчально-виховного процесу в І семестрі та проведено планування подальшої роботи. Пропонуємо вам ознайомитися з основними доробками минулого навчального семестру.

Училищем було проведено ряд оновлень матеріальної бази. Так, було обладнано лабораторію для автомеханіків, придбано легковий автомобіль і причіп для навчань; куплено сучасний двигун для занять на виробничому навчанні, обладнано робочі пости, придбано нові авто-слюсарні набори, встановлено компресор.​

Оновлення у майстерні мулярів. Придбано: новий якісний відбійний молоток, електронну рулетку, зразки облицювальних матеріалів для фасадів, сучасні фасадні спецматеріали.

Також були проведені ремонтні роботи: покриття покрівлі, відновлення кабінету приймальної комісії, проведено ремонт гаражу, встановлено зручний під’їзд для автомобілів та ворота.

Разом із тим, аналіз навчально-виховної роботи показав, що ця сфера зазнала якісних покращень. Більшість учнів закінчили навчання в другому семестрі на творчому, достатньому та середньому рівнях. Наразі 50% учнів отримують стипендіальне забезпечення – це на 10% більше, ніж минулого року.

Учні Сумського ВПУБА змагалися у всеукраїнських олімпіадах та отримали нагороди. Так, за результатами всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін, наші учні зайняли 9 призових місць. На ІІ етапі XIV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості серед учнів ПТНЗ учні зайняли 1 місце у номінації «Література» та 5 місце у номінації «Історія України та державотворення». Разом із тим, взяли участь у Міжнародному конкурсі молодіжних проектів із енергоефективності «Енергія і середовище». Також учні отримали диплом Міністерства освіти і науки України за участь у Міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті» .

У І семестрі проведено ряд відкритих уроків, вивчався досвід молодих спеціалістів за програмою «Школа молодого спеціаліста», відбулося оновлення кадрового резерву.

Таким чином, І семестр відзначився плідною роботою, оновленням навчальної та матеріальної бази училища, поповненням викладацького складу. Тож бажаємо всім творчих успіхів у другій половоні навчального року.
 

Президент організації «Help-Point Sumy» Маріанна Піффаретті нещодавно знову відвідала Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту. Відома благодійниця ознайомилася з організацією навчально-виховного процесу, оглянула навчальний заклад та зустрілася з учнями.

«Надання допомоги навчальному закладу наразі є пріоритетним напрямком роботи. Адже те, що робиться для дітей - є важливою справою . Я обіцяла сприяти цьому училищу, тож своє слово дотримаю», - зазначила Маріанна Піффаретті.

Цього року планується ще 3 гуманітарних конвої, серед яких будуть речі необхідні для навчального процесу. Нагадаємо, що «Help-Point Sumy» вже надавала допомогу Сумському ВПУБА. Раніше було отримано: спецодяг для виробничого навчання, 30 сучасних моніторів, набір кабелів і клавіатури тощо.

На завершення учні продемонстрували відео-презентації волонтерської діяльності, оновлення матеріальної бази та учнівського дозвілля. Разом з тим, приємно вразили гостю живим виступом під гітару.​
 
Последнее редактирование:
Практика автомеханіків. Тут все по-дорослому!

Виробнича практика — це не просто заняття «для галочки», або нудне оформлення зошитів. Практику в Сумському вищому професійному училищі будівництва та автотранспорту учні проходять в реальних виробничих умовах, мають справжні завдання і отримують гідні результати.

Чим краще пройдуть практичні навчання, тим більш досвідченим буде працівник після випуску. Учні Сумського ВПУ будівництва та автотранспорту проходять практичні навчання на професійних СТО. І тут все по-дорослому! Справжні машини, неабиякі поломки і, звичайно, вимогливі клієнти. Але наші хлопці знаються на усіх капризах сучасного автомобілю.

Так, учні Сергій Теницький та Віталій Терещенко проходять практику на станції «Автогаз Суми» . А керівник практики — наш випускник Руслан Мусієнко. «Подобається все: тепло, чисто, затишно! Хороші люди там працюють! Завдання різні, переважно допомагаємо по обслуговуванню авто: заміна деталей, масла й інше, перевірка на витік газу», — коментують свою роботу автомеханіки.

Учень Владислав Назаренко проходить своє практичне навчання на станції техогляду СТБ «Суми». «Хороший колектив, все подобається. Постійно є робота: від прибирання боксу, до капітального ремонту машини. Нещодавно прокачував гальма в ВАЗ 2109, в «Пріорі» міняв гальмівну трубку. Робоче місце завжди має бути прибране, інструмент складений».

Так, учні Сумського ВПУ будівництва та автотранспорту вміють не лише вдало пройти виробниче навчання, а й влаштуватися на роботу на місце практики. Все залежить лише від бажання та наполегливості майбутніх випускників.
 

Вложения

 • 71,8 КБ Просмотры: 293
«Творці історії» отримують перші місця

Учениця Сумського ВПУ будівництва та автотранспорту Юлія Чугай гостро відчула сьогодення. Ці думки вилилися у творчому есе, за яке Юлія отримала І місце у ІІ етапі ХIV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості.
Юлія Чугай тендітна дівчина, з наполегливо натурою, яка навчається на столяра. Як бачимо, вона поєднує в собі силу характеру з одного боку, і поетичність натури – з іншого. Так народжуються такі сильні рядки твору.

«Ти живи, Батьківщино! Чи це все дарма? Помираю? «Ще не вмерла Україна», – з уст. Ні, Бог не дав смерті»

«Метою написання твору стала жага донести до сучасної молоді те, що Україна – то велична країна, а ми, її діти, повинні зробити все для її розквіту. І неважливо, якою ціною будемо досягати цілі», — коментує роботу Тетяна Касьяненко, викладач української мови та літератури.

Учениця Сумського ВПУ будівництва та автотранспорту вносить свою іскру патріотизму та відданості своїй країні. Так, «Творці історії» отримують перші місця та визнання у серцях читачів. Бажаємо Юлії подальших творчих успіхів.

Ознайомитися з оригіналом роботи «Творці історії» можна тут http://autovpu.sumy.ua/wp-content/uploads/Есе2.pdf
 

Вложения

 • 109,6 КБ Просмотры: 286
 • 22,1 КБ Просмотры: 277
Дивовижний вечір Святого Валентина

Учні Сумського ВПУ будівництва та автотранспорту неабиякі фахівці у справах сердечних. На базі Центру позашкільної освіти відбувся романтичний захід до Дня всіх закоханих. Хлопці і дівчата проявили кмітливість, гостроту розуму, гумор і всю свою креативність у конкурсі «Хлопці & Дівчата». Хоча було ще дещо…

Дві команди об’єднали по принципу «хлопчики — наліво, дівчатка — направо» та влаштували веселі змагання. Учні нашого училища Евген Лесніченко та Олексій Гаспарян проявили себе у такому оригінальному поєдинку. Команди-суперників перевіряли на кмітливість та обізнаність. Бліц-опитування показало, хто хутчіше знаходить відповіді на каверзні запитання. Не всяка людина скаже, скільки в Україні одружених пар, але наші учасники продемонстрували справді гідні знання.

Зал підтримував дівчат та допомагав підказками, хлопці ж самостійно долали усі труднощі. Хоча дівчатка і показали себе у всій красі, представники сильної статі довели, що боротьба – то чоловіча справа.

Після нагородження переможців музика об’єднала всіх учасників в єдину команду. Прозвучали чарівні пісні у виконанні славнозвісного Сергія Діденка. Жива музика схвилювала серця слухачів та додала особливої романтики вечору… А на останок усіх гостей порадували святковою дискотекою. Таким чином, дивовижний вечір Святого Валентина порадував кожного гостя.
 

Вложения

 • 67,7 КБ Просмотры: 258
 • 49,6 КБ Просмотры: 179
 • 49,2 КБ Просмотры: 281
Верх