ПРОТИСТОЯННЯ... [блог новин в УКРАIНI та свiтi]

Loner

Well-Known Member
Ранкове зведення з фронту на 07:00 23 квітня 2019 року

07:03 - 23.04.2019

22 квітня збройні формування Російської Федерації 14 разів порушили режим припинення вогню, з них двічі противник застосував заборонене Мінськими домовленостями озброєння – міномети калібру 82 мм. Ворог також обстрілював наших захисників з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів, автоматичної стрілецької та снайперської зброї.
В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" збройні формування Російської Федерації шість разів обстріляли позиції Об'єднаних сил:
з мінометів калібру 82 мм – поблизу населеного пункту МАР'ЇНКА;
двічі з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів, автоматичної стрілецької та снайперської зброї – поблизу населеного пункту ГНУТОВЕ;
з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – поблизу населеного пункту ПАВЛОПІЛЬ;
двічі з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – біля населених пунктів АВДІЇВКА і ОПИТНЕ.
В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ" противник вісім разів обстріляв позиції наших захисників:
тричі з мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем та стрілецької зброї – поблизу населеного пункту НОВООЛЕКСАНДРІВКА;
двічі з автоматичних станкових гранатометів, великокаліберних кулеметів, автоматичної стрілецької та снайперської зброї – поблизу населеного пункту КАТЕРИНІВКА;
двічі з ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – біля села ЗОЛОТЕ-4;
з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – біля передмістя ПОПАСНА.

Внаслідок обстрілів один військовослужбовець Об'єднаних сил загинув та три українських захисники отримали поранення.

Жоден обстріл противника не залишився без адекватної відповіді Об'єднаних сил.

За даними розвідки, 22 квітня трьох окупантів було знищено, ще сім – поранено. Також військовослужбовці Об'єднаних сил за допомогою протитанкового ракетного комплексу знешкодили ворожу бойову машину піхоти.
Від початку поточної доби противник здійснив один обстріл позицій Об'єднаних сил у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" поблизу населеного пункту ГНУТОВЕ з мінометів калібру 120 мм, станкових протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів.
Втрат серед військовослужбовців Об'єднаних сил немає. На обстріл противника наші захисники дали адекватну відповідь. Втрати окупантів уточнюються.
Об'єднані сили надійно контролюють противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов припинення вогню.
 

Loner

Well-Known Member
Що буде з Україною за президента Зеленського, - три сценарії експертів

Вівторок, 23 квітня 2019 09:41 |


You must be registered for see images
Згідно з результатами екзитполів (та офіційного підрахунку голосів), у другому турі Володимир Зеленський отримав величезну перевагу над чинним президентом Петром Порошенко - 73,2% на 25,3 %. Панікувати або сподіватися на краще?

За допомогою експертів "Новое время" визначило три варіанти того, яким президентом буде Володимир Зеленський, і що чекає на країну.

Сценарій перший і найбільш імовірний – «Слабкий президент»

Головне. Володимир Зеленський не зможе задати власний курс руху країни та, по суті, буде по інерції продовжувати рухатися по нинішніх рейках, дедалі більше розгойдуючись на ходу.

Максимально проявляться такі слабкі сторони Зеленського, як відсутність компетентної команди і чітко означеного бачення розвитку країни.

Через це, на думку політолога Володимира Фесенка, нікому не буде зрозумілий загальний вектор руху.

Слабкість команди Зеленського відобразиться на всіх рівнях – шостий президент відзначиться несамостійними кадровими рішеннями. На пости, навіть важливі, братимуть кого завгодно, прогнозує політолог Віталій Кулик. А фінансові потоки розділять наближені до нового глави держави бізнесмени – Ігор Коломойський і його партнери.

У зовнішній політиці новий президент буде невиразним.

Він не робитиме акцент на вступ країни до НАТО заради збереження підтримки на сході країни. Але й закривати контакти з Альянсом не наважиться.

Відносини з Росією навряд чи зміняться. «Новий президент має намір вибудовувати стратегiї, нейтральні у своїй суті. Тобто такої військової бравої риторики, як при Порошенку, не варто очікувати – Зеленський всіляко уникатиме зустрічі з [президентом РФ Володимиром] Путіним і [прем'єром Дмитром] Медведєвим», – впевнений Кулик.

У внутрішній політиці з'явиться вже в нинішньому скликанні парламенту (до осені) фракція або група Слуга народу (СлуНа), до складу якої входитимуть різні «перебіжчики». Її чисельності не вистачить для того, щоб приймати важливі рішення, але вона дозволить озвучити позицію президента з трибуни парламенту.

Банкова насамперед подасть до Ради пакет законів про зняття недоторканності з депутатів, суддів, президента тощо. І їх, з імовірністю в 60%, приймуть, – тому що депутати вже почнуть обмірковувати щодо майбутніх виборів і можуть підтримати деякі популярні в електорату ідеї.

ЗеКоманда спробує розпустити нинішню Раду заради дострокових виборів – а отже, у нового президента з'явиться шанс отримати значну «свою» фракцію (на хвилі власного успіху). Проте це навряд чи станеться.

Тому Зеленський зробить ставку на осінні вибори до парламенту, спробувавши там отримати (за інерцією) належний результат для свого проекту СлуНа.

Однак до жовтня його персональний рейтинг знизиться, оскільки виборці вже зараз вимагають негайних дій та успіхів, які Зеленський забезпечити не зможе.

Тому в Раді у СлуНа буде велика, проте абсолютно недостатня для формування стійкої більшості фракція. ВР виявиться вкрай строкатою за складом, і парламентським «зеленським» доведеться ситуативно збирати більшість голосів під кожну свою ініціативу.

В економіці, якщо нічого не зміниться і американський Білий дім продовжить «курирувати» офіційний Київ, все залишиться на колишніх місцях. Знизиться лише керованість процесами. У цьому впевнений Сергій Фурса, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвесткомпанії Dragon Capital.

Мовляв, поки в країні діє програма МВФ, економіка не наражатиметься на потужні потрясіння. Хіба що загальмується її і без того скромне зростання. «Тим не менше, гривні свої я продав, – потрібно готуватися до деякого погіршення», – запевняє Фурса.

А ось економіст Данило Монін вважає, що за сценарію «Слабкий президент» продовжиться доларове зростання української економіки.

Якщо ВВП в доларовому еквіваленті в 2018 році становив $130 млрд, то в 2019-му він сягне $143 млрд. Споживча інфляція, на думку Моніна, буде на рівні 8-9%.

«На курс же національної валюти впливатимуть безліч чинників, та поки що базовий прогноз на кінець року – 30 грн за $1», – зазначає економіст.

Інвестиційна активність, принаймні в 2019 році, помітно не зменшиться. У цьому впевнений Андрій Колодюк, керуючий партнер AVentures Capital.

За даними Української Асоціації венчурного і приватного капіталу, обсяг інвестицій минулого року зріс на 50% порівняно з 2017-м і становив $400 млн. Усього за останні шість років було проінвестовано понад $1 млрд в українські IT-компанії і стартапи.

«Інвестиційний венчурний ринок зростатиме, адже він не зав'язаний на керівництві держави, а існує окремо. Ринок інвестицій ще більше оживе, якщо президент дасть розуміння і гарантії інвесторам – їхній капітал буде збережено. Так само і ринок приватизації – її зараз немає не тому що підприємства погані, а тому що певні гравці у владі стримують процес», – каже Колодюк.

Резюме

При сценарії «Слабкий президент» держустрій поступово перейде з номінально парламентсько-президентської у фактичну парламентську республіку – повноваження глави держави буде ще більше урізано.

«Проблема в тому, що до Зеленського вкрай завищені очікування. Десь за рік станеться потужне розчарування, адже вікно можливостей зовсім маленьке, а встигнути щось зробити з наскоку неймовірно важко», – упевнений Фесенко.
 

Loner

Well-Known Member
Песимістичний сценарій – «Хаос»

Головне. Новообраний президент Володимир Зеленський почне хапатися за різні реформи, але ні в чому не досягне успіху. «Трішки там візьметься, трішки там. Це буде хаотичний рух скрізь і в нікуди, що для країни, яка потребує реформ, подібно болісній смерті», – стверджує політолог Кулик.

Відсутність успіхів призведе до того, що на виборах у ВР СлуНа набере мінімум, і реальні важелі влади перейдуть до парламенту, контрольованого опонентами Зеленського.

Внутрішня політика. Президент Зеленський через недосвідченість потрапить у пастку бюрократичних процедур, в яких застрягне на місяці, припускає політолог Петро Олещук. Підсумком стане «бюрократичне болото».

В оточенні Зеленського почнеться боротьба за вплив, а уряд, скориставшись слабкістю глави держави, почне тягнути ковдру на себе, – заради підготовки до парламентських виборів.

«Безсилля президента викличе розчарування, і на парламентських виборах його результати будуть скромними», – запевняє Олещук. За такої ситуації про формування зручного для себе уряду Зеленський може забути.

У Раді виникне антипрезидентська більшість. І вся політика в країні зведеться до протистояння «президент-Рада». Причому, завдяки прийнятим законам про імпічмент, Зеленський опиниться на межі дострокового припинення повноважень. І цю межу він, найімовірніше, швидко перетне.

Зовнішня політика. Експерти впевнені, що існує бодай невисока, але й не нульова ймовірність того, що Росія почне агресивно діяти на Донбасі. І, зірвавши нинішнє перемир'я, перейде в атаку. Зупинити Кремль зможе лише зовнішній тиск. Але внутрішньополітична криза країні все одно буде забезпечена, що призведе країну до хаосу в управлінні.

Більш реальним, на думку Олещука, є варіант «Донецька пастка». Москва почне шантажувати офіційний Київ ескалацією конфлікту на сході, пропонуючи «миритися» на її умовах.

Зрештою в процесі перемовин Володимир Путін переконає свого тезку ввести в «лднр» миротворців (за участю росіян) і надати «республікам» автономію. Це викличе вибух невдоволення в українському суспільстві і призведе до дестабілізації ситуації в країні. І справа знову закінчиться імпічментом.

Економіка. Якщо умовна «група Коломойського» реально почне «повертати» собі власність, включно з Приватбанком, це зруйнує позитивний імідж країни в очах зовнішніх партнерів. І залучення коштів в економіку від провідних фінансових інститутів світу зійде нанівець. «Відтермінування Європа і США більше не надаватимуть», – каже Колодюк.

За такого результату подій припиниться і співпраця з МВФ. А це означає дефолт. У цьому році на обслуговування боргів уряд виділив 400 млрд грн, але пік виплат за зовнішніми позиками припаде на 2020 рік. Без допомоги фонду з цим навантаженням економіка країни не впорається.

«Якщо трапиться дефолт, то ми цілком можемо отримати кризу а-ля 2008 року: перше – падіння курсу, друге – почнеться паніка. А далі – інфляція і всі інші процеси», – впевнений Фурса.

І це, як наголошує аналітик, ще позитивний сценарій, який спирається на припущення, що зі світовою економікою все буде гаразд. В іншому випадку Україну чекає цілковита катастрофа.

Резюме

Зеленський достроково залишає посаду глави держави. Економіка прямує до дефолту. У країні повторюється ситуація перших постмайданних тижнів, коли влада опиняється в руках більшості у Верховній Раді, а відносна стабільність з'являється лише з обранням нового президента.

Позитивний сценарій – «Слуга народу-4»

Головне. Експерти не виключають, що Володимир Зеленський може виявитися ефективним і рішучим реформатором.


«Я знаю його за гігантською працездатністю. Він порядна людина і тримає слово – його мотивація приходу у владу не для того, щоб стати мільярдером», – пояснює Олександр Соколовський, власник групи компаній Текстиль Контакт.

Зовнішня політика. Зеленському вдається домовитися із Заходом про нову і більш розширену підтримку в протистоянні з Росією.

Внутрішня політика. За позитивного сценарію новообраний президент встигає розпустити парламент в перші тижні свого перебування на Банковій.

Зеленський запускає програму «народних законопроектів» і на дострокових виборах вже до літа отримує стійку більшість голосів у Раді.

Далі новий президент формує лояльний уряд з підключенням іноземних фахівців і людей, що користуються довірою США. Спираючись на легітимність президента, ці нові менеджери проводять низку важливих реформ, зокрема: детінізацію економіки, заходи щодо підвищення інвестиційної привабливості.

Жодних особливих «преференцій» від влади Коломойський і Ко не отримують, продовжуючи самотужки вести судову тяганину навколо справи Приватбанку.

Економіка. На хвилі перших успіхів президента, на думку економіста Моніна, в країну можуть надійти інвестиції. Та й ціни на сировинні товари збільшаться, тому вже до третього кварталу 2019-го можна буде очікувати відновлення зростання економіки.

Експерти не виключають, що Володимир Зеленський може виявитися ефективним і рішучим реформатором

«Якщо парламент проведе запуск податку на виведений капітал з 2020 року, то можна буде очікувати початку прискорення зростання економіки. А успішна робота команди Зеленського на антикорупційному фронті спровокує прихід іноземних інвестицій, що стане запорукою розквіту для економічних показників», – стверджує експерт.

На думку Фурси, в загашнику Зеленського – в його програмі – є гідне рішення: створити Службу фінансових розслідувань, яка відбере у силових структур економічну сферу діяльності. Тоді лишень одне це стане позитивним сигналом для бізнесу. «Це було б реальним досягненням, яке можна сміливо назвати проривом», – вважає експерт.

Резюме

Навіть позитивний сценарій не означає, що Зеленський матиме високу підтримку в суспільстві.


За даними останнього соцопитування КМІС, основні вимоги респондентів до нового президента є такими: 39,1% українців хочуть зниження тарифів на комунальні послуги, 35,5% – зняти недоторканність з депутатів, суддів, президента, ще 32,4% – почати або прискорити розслідування найбільш резонансних корупційних злочинів. При цьому Зеленський, будучи президентом, зможе виконати другу вимогу, і лише частково – останню. Перше ж – поза його можливостями.

Відтак шоумену, який став главою держави, доведеться дуже попрацювати, щоб досидіти в кріслі всі п'ять років каденції.

«Зеленський акцентуватиме увагу на комунікації з населенням. Це буде його фішка – постійні прямі ефіри в соцмережах, відверті розмови, – впевнений політолог Фесенко. – Для нього важливо буде показати кілька посадок і підтвердити зростання рівня життя, щоб утриматися на плаву».

Від редакції НВ. Так, на думку експертів, виглядають три сценарії, за якими житиме країна при президенті Зеленському. А який з них вам видається найбільш вірогідним?
 

Loner

Well-Known Member
Гройсман запропонував повністю відмовитися від російських нафтопродуктів

16:18 - 23.04.2019

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пропонує повністю відмовитися від російських нафтопродуктів, оскільки Росія використовує торгівлю для політичного тиску.

Про це він сказав журналістам під час інспектування дорожніх робіт у Київській області.
Відповідаючи на питання про рішення російського уряду зупинити експорт нафтопродуктів до України, Гройсман сказав, що подібне рішення давно очікували.
"Росія продовжує фактично свою економічну війну проти України, і вони постійно намагаються так чи інакше нас блокувати", - зазначив він.
Прем'єр повідомив, що зараз уряд вживає кроки для диверсифікації поставок з інших країн.
"Але це очевидно, що ми маємо все більше і більше відходити від будь-яких взаємостосунків з Росією, навіть якщо мова йде про нафтопродукти. У нас є весь світ, в якому ми можем купувати якісні нафтопродукти", - додав Гройсман.
 
  • Like
Реакції: Aiir

Loner

Well-Known Member
Білорусь призупинила поставки бензину і дизеля до України

11:08 - 23.04.2019
Білорусь з 23 квітня призупинила експорт бензину і дизеля до України через неякісну нафту з Російської Федерації.

Про це повідомив заступник генерального директора Білоруської нафтової компанії (БНК) Сергій Гриб, передає .
Повідомляється, що Білорусь вимушено припинила експорт світлих нафтопродуктів до України, Польщі та країн Балтії.
"Припинено поставки світлих нафтопродуктів - бензинів і дизпалива - до України, Балтії та Польщі... На поточний момент контрактні зобов'язання припинено до моменту вирішення питання з російською нафтою", - зазначив Гриб.
 

Loner

Well-Known Member
Супрун сообщила, что Рада хочет создать отдельные больницы только для депутатов

17:33,

Верховная Рада проект закона, который оставит закрытым доступ простых украинцев к элитным медучреждениям, таким как "Феофания" в Киеве. Об этом сообщила исполняющая обязанности министра здравоохранения Ульяна Супрун на своей странице в Facebook.
Как отмечает министр, таким образом депутаты отреагировали на планы Минздрава создать в Украине "единое медицинское пространство", когда все ведомственные медучреждения, такие как больницы для железнодорожников, чернобыльцев или госслужащих, станут открытыми для всех граждан.
"Любой пациент сможет попасть в любое медучреждение по направлению семейного врача. В частности в то, где лечатся депутаты. В частности в больницу "Феофания", - объясняет и.о. министра.
По ее словам, члены фракций БПП, "Народного фронта", "Батькивщины" и группы "Воля народа" зарегистрировали в парламенте законопроект, цель которого сделать такие заведения недосягаемыми для трансформации системы здравоохранения.
"Инициаторы законопроекта предлагают оставить для медучреждений Государственного управления делами и Национальной академии медицинских наук все без изменений - чтобы они и в дальнейшем финансировалась по отдельной статье расходов бюджета и оказывали медицинские услуги только для "своих", - возмущается Супрун.
You must be registered for see images
 

Loner

Well-Known Member
Зведення станом на 18:00 23 квітня 2019 року

18:12 - 23.04.2019

Від початку доби ворог сім разів порушив режим припинення вогню, з них двічі – із застосуванням заборонених Мінськими угодами 120 та 82 мм мінометів. Збройні формування Російської Федерації також вели вогонь по позиціях наших підрозділів з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів, автоматичної стрілецької та снайперської зброї.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" противник шість разів обстріляв позиції наших підрозділів:
з 120 мм мінометів, станкових протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів – в районі села ГНУТОВЕ;
з 82 мм мінометів, станкових протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів – двічі в районі населеного пункту ВЕРХНЬОТОРЕЦЬКЕ;
з гранатометів різних систем та стрілецької зброї – біля міста МАР'ЇНКА;
з станкових протитанкових гранатометів – біля населеного пункту ГРАНІТНЕ;
з ручних протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів – в районі населеного пункту ПІСКИ.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ" противник з автоматичної стрілецької та снайперської зброї обстріляв позиції Об'єднаних сил біля населеного пункту ПІВДЕННЕ.
Внаслідок обстрілів один військовослужбовець Об'єднаних сил загинув, ще один український захисник отримав поранення. На ворожі провокації підрозділи Об'єднаних сил дали адекватну відповідь. Втрати противника уточнюються.
Ситуація в районі проведення операції Об'єднаних сил залишається контрольованою.
 

Loner

Well-Known Member
Реванш через год: политтехнолог объяснил, что имел в виду Порошенко 23 апреля 2019, 13:57

Президент считает, что Зеленский не досидит до конца своего срока, заявил эксперт.
You must be registered for see images

Петр Порошенко, Банковая / Буквы

Петр . Это может случиться в результате импичмента нового президента Владимира Зеленского. Об этом в комментарии Главреду заявил политтехнолог Тарас Березовец, близкий к Петру Порошенко.
"Победа Владимира Зеленского напоминает победу Дональда Трампа, который не надеялся выиграть. И выяснилось, что у него нет ни команды, ни плана. Хорошо, что у республиканской партии долгая скамейка запасных, и они помогли президенту США. И американская система выдержали. А у нас нет серьезной партийной системы, и, тем более, нет ", - объяснил он.
По его мнению, говоря о возвращении на Банковую через год, Петр Порошенко имел ввиду, что у нового президента будут серьезные кадровые проблемы.
"Нехватка кадров, неумение удержать страну в тяжелом положении с большой вероятностью приведут к серьезному кризису, в первую очередь к кризису доверия. И столкнется с этим новый президент фактически сразу после инаугурации. Он начнет стремительно терять поддержку", - рассказал политолог.
Он добавил, что ситуация будет усугубляться неудачной попыткой роспуска парламента.
"Это еще больше обвалит рейтинг. И на момент парламентских выборов может так случится, что рейтинг партии "Слуга народа" будет находится в границах 10 процентов. Невозможность сформировать стойкую коалицию, проблемы с правительством приведут к серьезному кризису", - отметил эксперт.
По его мнению, тогда ситуация может разрешиться с помощью импичмента президента.
"Сейчас настал удачный момент, и все поддерживают принятие закона об импичменте президента, в том числе и регионалы. Ведь никто не знает, что успеет сделать новоизбранный президент и не выплывут ли в его биографии интересные факты, которые пока остались без внимания? И думаю, что именно это и имел в виду, говоря о своем скором возвращении", - резюмировал он.
 
Зверху