Працівники «Сумигазу» намагалися підкупити сумчанина та «замняти» скандал
Cьогодні о 12:52 The Sumy Post
Галерея
Минулого тижня у новинах розповідали про скандальну схему «Сумигазу». Монополіст усіма силами намагається зробити так, аби роторні лічильники не з’явилися на газовому ринку області. Володимир тоді не побоявся та на камеру розповів усю правду про дії газовиків:
Справа в тому, що такий сучасний лічильник рахуватиме лише якісний газ, чого і боїться монополіст. Одразу після виходу сюжету в ефір чоловіку зателефонували…з «Сумигазу». Він стверджує: його намагалися купити.
Мені їх працівник — Губський – пропонував такий варіант: ти напишеш заяву в антимонопольний кабінет, напишеш всюди, куди ти звертався заяву, що конфлікт із «Сумигазом» у тебе вичерпаний. Ми тебе підсунемо під держпрограму, поставимо тобі наш лічильник «Сумигаз», повернемо збити та на цьому забудемо про цю війну. Я відмовився, — розповів Володимир Пономаренко
До усіх звернень, які вже надсилав Володимир, додалося ще одне. До Уповноваженого з прав людини. Адже щоб помститися за те, що пішов проти системи, «Сумигаз» 8 місяців тому відрізав родині газопостачання.
Нашу родину, можна сказати, піддали тортурам. Нас позбавили можливості прийому гарячої їжі, і так далі. Почав хапати шлунок, ось я вже останній місяць п’ю «Ранітидин» і «Фталазол», — каже Володимир
Скандал із роторним лічильником, який триває вже майже 2 роки, нарешті сколихнув громадськість та став доволі резонансним на Сумщині. Допомогти Володимиру у газовій війні зголосилася депутат міськради Ольга Фірсова.
Оскільки голова правління ПАТ «Сумигаз» Костянтин Тацький ігнорував звернення та не пускав до себе Володимира, на прийом до керівництва вони пішли разом. Мета одна: припинити газове свавілля. Перша перешкода чекала вже на першому поверсі. Охоронець комусь телефонує, а кабінет, до якого направили депутата, зачинений.
Замість керівництва до нас виходить начальник охорони та намагається заборонити зйомку.
«А тут заборонено знімати? — Так. – У зв’язку із чим? — Написано на дверях. — Це журналістька діяльність. — Ви зараз хочете перешкоджати журналістській діяльності? — Ні. Просто тут заборонено знімати і все».
Охоронець наполягає, аби ми записалися на прийом. Але є одне але. Депутат міськради має право прийти на прийом.
Схоже, що депутатське посвідчення все ж має вагу навіть для монополістів. До нас виходить прес-секретар та повідомляє: потрапити до керівництва можна лише з чорного ходу. Прямуємо туди. Охорона на поготові.
«Добрий день. — Нам треба потрапити до керівніцтва вашого. — Нікого немає. — Як це не має в робочій час? — Зазвичай немає. У нас є підозра, що вам команда була дана команда нас сюди не пускати. –Керівництва, замів немає».
Але як з’ясувалося, хтось у приміщенні все ж є. Просто ховається.
Це графік прийму громадян керівництвом ПАТ «Сумигаз». От тільки депутат міської ради має право потрапити до будівлі у будь-який момент.
Але для монополіста закони не писані. І депутат викликає поліцію. Та навіть правоохоронці не можуть вплинути на газовиків. У сторін конфлікту беруть пояснення, охоронець «Сумгазу» відмовляється давати свідчення. Ольга Фірсова пише заяву до поліції.
«Щойно стався злочин. Не пустили депутата міської ради. Я вважаю, що потрібно втрутитися меру міста, обласній владі та розібратися в цьому питанні», — коментує громадський діяч Василь Кучеренко
«Я обурена поведінкою ПАТ «Сумигаз». Тому що депутату перешкодили у громадській діяльності. Я написала заяву в поліцію, в подальшому буду писати у прокуратуру і буду виносити депутатський запит на сесію», — говорить депутат Сумської міської ради Ольга Фірсова
Чергова сесія відбудеться наприкінці листопада. Тож ця історія має продовження. До того ж, Володимир так просто не здасться:
«Я не піду на їх умови, тому що вони беруть нас просто змором та чекають цього, коли ми здамося. Я буду йти до останнього. Буду йти до Верховного суду України, буду йти до Європейського суду, але доведу свою правоту.
Герої обіцяють довести справу до кінця: змусити газовиків сплатити штраф, який наклав антимонопольний комітет, відновити газопостачання у квартирі Володимира та встановити саме роторний лічильник та врешті решт зупинити беззаконня газового керівництва.