19.12.17 21:45
Генасамблея ООН схвалила оновлену резолюцію щодо окупованого Криму
You must be registered for see links
На засіданні 72-ї сесії Генеральної асамблеї ООН при голосуванні оновленої резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь (Україна)" "за" проголосували 70 країн, "проти" - 26 країн, "утрималися" - 76.
Про це інформує
You must be registered for see links
із посиланням на
You must be registered for see links
.
Проти резолюції виступили Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, М'янма, Нікарагуа, Філіппіни, Російська Федерація, Сербія, Південна Африка, Судан, Таджикистан, Сирія, Уганда, Узбекистан, Венесуела та Зімбабве.
You must be registered for see images
Утрималися Бразилія, Єгипет, Йорданія, Мексика, Саудівська Аравія, Сінгапур, Шрі-Ланка, Таїланд, Об'єднані Арабські Емірати, В'єтнам та інші країни.
Резолюція, зокрема, закликає Росію повністю і негайно виконати постанову Міжнародного суду від 19 квітня 2017 року про тимчасові заходи у справі, що стосується впровадження Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (Україна проти Російської Федерації).
Також РФ повинна вжити всіх необхідних заходів, щоб негайно покласти край порушенням та утискам прав людини щодо мешканців Криму, а також поважати закони, що є чинними в Україні, і скасувати закони, введені в Криму Російською Федерацією,що дозволяють здійснювати примусове виселення і конфіскацію приватної власності в Криму з порушенням норм міжнародного права.
Згідно з резолюцією, Генасамблея ООН також засуджує незаконне встановлення РФ законів, юрисдикції і управління в окупованому Криму і вимагає, щоб Росія дотримувалася зобов'язання за міжнародним правом щодо поваги законів, що були чинними в Криму до окупації.
Також документ закликає РФ негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності, а також забезпечити доступність освіти українською і кримськотатарською мовами.
Крім того, у резолюції наголошується на необхідності негайного звільнення українських громадян, які були незаконно затримані і засуджені, а також тих, хто був переведений або депортований через міжнародні визнані кордони з Криму до Російської Федерації.
Генасамблея ООН у своїй резолюції настійно закликає Російську Федерацію забезпечити належний і безперешкодний доступ міжнародних місій зі спостереження за становищем в царині прав людини і правозахисних неурядових організацій в=у Крим, зокрема до всіх місць, де можуть перебувати особи, позбавлені волі, визнаючи, що міжнародна присутність у Криму має першочергове значення для запобігання подальшого погіршення ситуації.
Також резолюція закликає РФ скасувати рішення, які забороняють культурні та релігійні установи, правозахисні організації, засоби масової інформації, а також відновити реалізацію прав особами, які належать до етнічних громад у Криму, зокрема українцям і кримським татарам, зокрема для участі в культурних заходах.
You must be registered for see links